Cudne spravanie sa siete

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Legendaprny
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Pi 25. Sep, 2015, 20:10

Cudne spravanie sa siete

Príspevok od používateľa Legendaprny »

Len tak som si zmyslel dnes vecer ze ocekujem ako bezi moj internet tak reku otvorim cmd pustim ping na www.six.sk -t a zistil som ze mam nezvykle vysoke pingy (predtym to byvalo tak 5ms v priemere teraz 10ms) a dost velky paket loss okolo 10%.. Tak reku patram dalej skusim pingnut GW.. cuduj sa svete pingy dost vysoke na to ze je to GW cca 5ms priemer a loss takych 5%.. Dalej som skusil pingnut router a to ma dorazilo uplne.. pingy od 1ms po 5ms obcas to skocilo na 7-12 a parkrat dokonca nad 100ms.. loss ziaden ("chvalabohu"). Som pripojeny na 100Mbit optiku (od GW streche panelaku smerom von). Kabel nemoze byt vadny lebo sestra ma rovnaky problem a je pripojena inym kablom. Router (nie je to ziadny low end) som kupil dnes kedze stary vcera vecer umrel (RIP) ale nemozem povedat ze je to routrom kedze som naposledy cekoval siet a pingoval nieco tak pred rokom. Vdaka za postrehy a rady
Mumaq
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2796
Dátum registrácie: Št 21. Aug, 2008, 17:34
Bydlisko: Sp.Nová Ves

Re: Cudne spravanie sa siete

Príspevok od používateľa Mumaq »

zapoj kabel do pc a vyskusaj pingy. jedine tak vylucis, ci je chyba v routri. vyskusaj taktiez "tracert six.sk" tam zhruba urcis, kde sa ti pingy zvysuju a kde by mohol byt problem, popripade pingni vonkajsiu branu poskytovatela, ta zvykne byt najblizsie, podla toho urcis, ci je chyba medzi tebou a poskytovatelom, alebo az za nim.
Asus TUF B650+, AMD Ryzen 7800X3D @ NZXT Kraken 360, G.Skill 32GB 6200 CL28, Sapphire RX 7900XTX Nitro+, Samsung 980PRO 2TB & 990PRO 4TB, Asus Strix Aura 850W, NZXT H6i Flow + 7x Noctua A12X25 + 2x NF-A14, Acer Predator Z35, Repro Mission M32 @ SB Z @ Marantz NR1710, Logitech G15, Roccat KoneAir @ HyperX Fury Ultra. Samsung Note24 Ultra & Galaxy Watch6 Classic LTE
Legendaprny
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Pi 25. Sep, 2015, 20:10

Re: Cudne spravanie sa siete

Príspevok od používateľa Legendaprny »

skusal som prepojit router a PC inym kablom a zmena ziadna. Taktiez som updatol firmware na najnovsi a ani to nepomohlo. Kazdpadne urcite nieje v poriadku mat ping na vlastny router ktory je pol metra od PC priemerny ping 3ms.. Za normalnych okolnosti musi byt ping pod 1ms.. Preco mam na novy router tak vysoke pingy mi je zahada.. mozno je ten router posahany od vyroby

Návrat na "Siete"