Nastavenie Wifi Telekom

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
4040
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1283
Dátum registrácie: Št 30. Okt, 2014, 23:27
Bydlisko: KE-okolie

Re: Nastavenie Wifi Telekom

Príspevok od používateľa 4040 »

Nemám teraz net od telekom ale to je jedno.Mám DSL modem bez wifi Glitel.Klasický nastavený s IP adresou od výrobcu 192.168.1.1.Zapnuté DHCP.Prideľuje adresy od 192.168.1.2 do 192.168.1.100.
Za ním mám router Belkin ,zapojený klasicky ako AP dynamic,na ktorom som musel zmeniť IP adresu aby sa nebila IP adresa modemu a routra na 192.168.2.1,zapnuté DHCP a router prideľuje adresy od 192.168.2.2 do 192.168.2.100.Žiadný problém ani kým som bol v Telekom a teraz Orange.
Ak vypadne net ,tak sa pozri či ADSL kontrolka na modeme svieti alebo bliká.Má iba trvalo svietiť.Máš na routri nastavené zabezpečenie wifi na WPA2-PSK?Skúsil si nastaviť nejaký kanál na wifi ,namiesto auto?
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4576
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Nastavenie Wifi Telekom

Príspevok od používateľa killswitch »

ten posledny odkaz je z diagnostiky modemu, ked router ani nebol v zostave zapojeny. notebook bol pripojeny kablom priamo do modemu. takze podla mna je chyba v modeme.

pouziva sa WPA2-PSK. kanale boli to prve, co som skusal. internet je v rodinnom dome, na okolo toho moc nie je. chytit sa da siet jednej firmy, ked su hviezdy v dobrom postaveni. takze zahltene to tu nie je.
modem(192.168.1.1) od vyroby prideloval 192.168.1.2 az neviem kolko (vzdy bol za nim len router, takze to je jedno). router zase od vyroby prideloval 192.168.0.100 az 199. ale skusal som aj ako Andrew odporucal 192.168.2.1.
4040
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1283
Dátum registrácie: Št 30. Okt, 2014, 23:27
Bydlisko: KE-okolie

Re: Nastavenie Wifi Telekom

Príspevok od používateľa 4040 »

Ako som už písal ,sleduj kontrolku ADSL pri výpadku.Má trvale svietiť ,ak blika je problém.Skús aktualizovať firmware na modeme.
Stiahni od telekom alebo od výrobcu.
http://www.telekom.sk/osobne/pomoc-a-po ... gt-318-ri/
http://www.glitel.sk/GT-318RIfirmsk.html
Veľakrát robí problém splitter,Blbne tam kondenzátor a ten prerušuje spojenie.Tak ho skús vymeniť alebo bez neho na skúšku.
Ja používam novší modem,kúpený na bazoši.
http://www.glitel.sk/GT-318RI_NEWsk.html
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4576
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Nastavenie Wifi Telekom

Príspevok od používateľa killswitch »

firmware som uz naucil frajerku upgradovat cez den. je tam posledny zo stranky telekomu :)

dal som jej za ulohu sledovat kontrolku. zajtra vecer sa za nou dostanem, tak obzriem aj ten splitter (ak tam vobec nejaky je. telefon ani TV tam nie je). zatial dakujem za pomoc. :good:
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4576
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Nastavenie Wifi Telekom

Príspevok od používateľa killswitch »

cely vikend som fyzicky pri routri, tak som uz poskusal vsetko odporucane a bohuzial internet stale nefunguje ako ma. momentalne vsak drzi uz par hodin relativne ok. na supporte telekomu tvrdia, ze z ich strany vyzera linka ok, je tu rezerva v kapacite a ze ani vypadky nejake neregistruju. zhodli sme sa na tom, ze najpravdepodobnejsia pricina je glitel modem. takze sa kupi novy adsl router. dakujem zatial za pomoc.
Používateľov profilový obrázok
Manji
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2004, 14:00
Bydlisko: Pezinok

Re: Nastavenie Wifi Telekom

Príspevok od používateľa Manji »

A neskušal si pozrieť alebo vymeniť adapter ??? Ako je starý ten modem ??? Po dvoch rokoch trvalej prevadzky dochadza k vyschnutiu kondikov v adapteri kde sa zvlní napajanie a následkom toho je nestabilne pripojenie najprv wifi , potom adsl na nakoniec to odpali lan port .
Človek , ktorý nič nevie a vie že nič nevie vie oveľa viac ,ako ten čo nič nevie a nevie že nič nevie .
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4576
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Nastavenie Wifi Telekom

Príspevok od používateľa killswitch »

spravili sme to tak, ze sa vyhodil aj modem aj router a zobrali sme zariadenie priamo od telekomu. chvilu to islo a uz su zase navecer pingy aj 1000ms. telekom tvrdi, ze je u nich vsetko ok. ak niekto rozmyslate, ze by ste si dali internet od telekomu a mate inu moznost, tak urcite volte inu moznost.
Používateľov profilový obrázok
Andrew007
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 1735
Dátum registrácie: Ne 28. Dec, 2008, 20:14
Bydlisko: Senec

Re: Nastavenie Wifi Telekom

Príspevok od používateľa Andrew007 »

Neodporúčam ich ADSL router, pokiaľ by sa dalo a máš cestu cez BA môžem ti požičať môj nakonfigurovaný ADSL router, zmenil by som len meno podla tvojho loginu . Robím s tým, plus ti prezradím že chyba bude pravdepoodbne v rozvodnej skrinke kde má každá ulica vlastné poistky, ističe. Pravdepodobne je tam iný filter aj keď podla meraní z centráli sa to tvári že je všetko úplne ok . Ako toto riešiť ? Spýtať sa najbliyšieho suseda čo má tiež net a popýtať sa či nezaznamenal niečo podobné, pokiaľ áno volať do telekomu a ihneď technika, keď vychytáš mladého chalana výjazd budeš mať zadara. Protokol si vyplní on aby to bolo na strane poskytovatela ..
5800X3D - ROG strix B550-A gaming - 4090 GS - Corsair 32/3600 - 970 evo 1TB - Corsair RM850 - Dell 2716DG 2K/144 / Dell Gaming G3223Q 4K/120
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4576
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Nastavenie Wifi Telekom

Príspevok od používateľa killswitch »

router sme zobrali od nich prave preto, aby nam nemohli podsuvat, ze mame zle nakonfigurovane nase zariadenie. idem tam asi opat buduci vikend, tak to skusim este raz pomerat a ak sa to nezlepsi, tak asi fakt sa uz len dozadovat toho technika.
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4576
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Nastavenie Wifi Telekom

Príspevok od používateľa killswitch »

tak mi bolo prislubene, ze sa na to pozru technici. ci pridu osobne alebo sa budu hrabat len niekde v slame mi povedat chlapik na telefone nevedel. vraj do 3 dni. uvidime. pingy 2500ms uz boli naozaj trochu moc :)
Používateľov profilový obrázok
Andrew007
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 1735
Dátum registrácie: Ne 28. Dec, 2008, 20:14
Bydlisko: Senec

Re: Nastavenie Wifi Telekom

Príspevok od používateľa Andrew007 »

No ako si dopadol ? :)
5800X3D - ROG strix B550-A gaming - 4090 GS - Corsair 32/3600 - 970 evo 1TB - Corsair RM850 - Dell 2716DG 2K/144 / Dell Gaming G3223Q 4K/120
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4576
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Nastavenie Wifi Telekom

Príspevok od používateľa killswitch »

ahoj,
technik bol na mieste v pondelok. premeral linku, pingy boli zazracne 20ms :) povedal nam ale, ze sme strasne daleko od slamu/ustredne/whatever a ze da sa ocakavat, ze sem tam to bude nestabilne. bohuzial nam oznamil, ze na vyber nemame. jedine zrusit sluzbu. zaujimave, ze na tej adrese je podla neho mozne zriadit az 12mbit linku. podla coho tieto cisla hadzu neviem :)

bohuzial je tam alternativa len vo wifine, ktora tam uz nejaky cas bola a bolo to este horsie. pripadne nejaky wimax.

Návrat na "Siete"