Pokuty, pokuty, pokutky :D

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6696
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Pokuty, pokuty, pokutky :D

Príspevok od používateľa molnart »

no ale ked si im povedal ze nesvietil si lebo dva tyzdne si jazdil autom ktore ma automaticke svetla je platne ako keby si povedal ze nesvietis lebo tvoje predchadzajuce auto malo 17-ky kolesa alebo automaticku prevodovku ;) nesvietil si lebo si mal auto s dennym svietenim. trosku rozdiel, odar ma pravdu
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6965
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Pokuty, pokuty, pokutky :D

Príspevok od používateľa landrower »

Monocajt ma pochopil, a to stačilo :D
Warface nick: landrower | Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display iiyama ProLite X2377HDS (IPS), Philips 226 21,5" (TN)
Audio Behringer MS16
Headphones Denon AH-D301
Keyboard Logitech G105
Mouse Razer Copperhead (ASUS ROG verzia)
Mouse pad CONNECT IT CI-236 Biohazard Pad
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
Phone HTC One Mini
Používateľov profilový obrázok
Odar
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5551
Dátum registrácie: St 13. Okt, 2010, 17:10
Bydlisko: PD / NR Slovensko

Re: Pokuty, pokuty, pokutky :D

Príspevok od používateľa Odar »

Vsak to tiez svedci o ich inteligencii :laugh:
- PC
Spoiler: ukázať
Corsair SF600 600W 80 PLUS Platinum
Cooler Master MasterBox NR200 Black
Crucial Ballistix 2 x 16GB DDR4 3600 CL16
Kingston KC3000 2TB NVMe + Thermalright HR-09 2280 PRO Black, Samsung 970 EVO Plus 2TB NVMe
Gigabyte B550 I AORUS PRO AX
Ryzen 9 5900X
ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING O12G (0.862V @ 1890 MHz)
Noctua NH-U12A
2 x Noiseblocker NB-eLoop B12-PS
2 x Noctua NF-A12x15 PWM Chromax Black
AOC Q3279VWF
-- HTPC
Spoiler: ukázať
Streacom ST-NANO150 HTPC PSU 150 Watt
Streacom ST-F7CS EVO
Asus ROG STRIX B760-I GAMING WIFI
i5-13500 (power limit 45 W)
Kingston FURY Beast DDR5 2x16 GB 5200 MHz CL40
Silicon Power P34A60 2 TB NVMe + Samsung 850 EVO 500 GB SATA + Crucial MX500 2 TB SATA + WD Blue 3D NAND 500 GB M.2 SATA
Noctua NH-L9x65
Noctua NF-A8 PWM
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5770
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Pokuty, pokuty, pokutky :D

Príspevok od používateľa felipe25 »

ja som mal tri pokuty...

1. prednost na krizovatke /semafory v PO, siel som na 1.skusku, stres, vedel som ze mam dat prednost oprotiiducemu autu kedze som bocil dolava, no po minute statia jak sa rozsvietila zelena som siel rovno... nic sa nestalo, spomalil som, lenze fizli napravo z DO to videli, a s majacikmi zamnou. Nikto na mna netrubil, ani to nebolo nebezpecne, len bolo vidno, ze som v strede dupol na brzdu...
2000sk (najprv ze mi beru vodicak...)

2. pas na dialnici... (dodnes neviem, ci som sa neodputal, ked som zastavil na dialnici, kedze sa vzdy instinktivne odputavam ked stojim)
500sk

3. rychlost v BA na D1, 360€.(siel som 125, chvilu predtym ma obehovali auta aj rychlejsie..).

Inac, viete, ze si mozete poziadat na policii Vypis z evidencnej karty vodica? Mate tam vsetky priestupky, ktore na Vas maju. Ja som napr nacuval na benzinke do auta, a toto tam nemam. /asi zalezi od fizlov../.
V pripade pruseru, a prip. sudu, vysku trestu vyrazne ovplyvnuje aj tento vypis z karty vodica...
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2327
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: Pokuty, pokuty, pokutky :D

Príspevok od používateľa Xeigen »

felipe25 napísal: 2. pas na dialnici... (dodnes neviem, ci som sa neodputal, ked som zastavil na dialnici, kedze sa vzdy instinktivne odputavam ked stojim)
500sk
To akože aj mali nejakú foto ? alebo len prisiel a povedal že "HA !, ja som šerif a ty nebyť pripútaný k svojmu tátošu !!"
jaffar
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2011
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Re: Pokuty, pokuty, pokutky :D

Príspevok od používateľa jaffar »

felipe25 napísal:j1. prednost na krizovatke /semafory v PO, siel som na 1.skusku, stres, vedel som ze mam dat prednost oprotiiducemu autu kedze som bocil dolava, no po minute statia jak sa rozsvietila zelena som siel rovno... nic sa nestalo, spomalil som, lenze fizli napravo z DO to videli, a s majacikmi zamnou. Nikto na mna netrubil, ani to nebolo nebezpecne, len bolo vidno, ze som v strede dupol na brzdu...
Čiže si nič neporušil? "Dobrý deň, fakof, dovidenia", nechápem čo tam riešiť.
felipe25 napísal:2. pas na dialnici... (dodnes neviem, ci som sa neodputal, ked som zastavil na dialnici, kedze sa vzdy instinktivne odputavam ked stojim)
Páni fotku máme? Nemáme? Nech sa páči nemáme čo riešiť, ak sa vám chce, správne konanie, inak dovidenia, tešilo ma.
felipe25 napísal:3. rychlost v BA na D1, 360€.(siel som 125, chvilu predtym ma obehovali auta aj rychlejsie..).
Za 360 by som ich poslal do...mov, ale každopádne z tvojho zoznamu je tak jediné, kde si mal nejaký dôvod platiť...
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5770
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Pokuty, pokuty, pokutky :D

Príspevok od používateľa felipe25 »

No k tej 1.

Isli zamnou asi 500m, pri HM Tesco som presiel na oranzovu /nebola tam ani 1sekundu/, vedla mna nalavo slo auto ktore preslo POMNE... Zapli majaciky /civilny cierny passat/, odstavili ma. A ze: pan vodic, pili ste? 2vazne priestupky po sebe, najprv nedanie prednosti, potom jazda na cervenu. To bude vodicsky preukaz, zozente si sofera ktory odsoferuje vozidlo.
Ja na to: ale ved to vozidlo vlavo preslo na cervenu po mne.
Ten fizel na mna kukol, a asi najvyssim tonom akym sa dalo povedal: JA SOM POVEDAL, ZE STE SLI NA CERVENU.

Hadat sa, ked som mal o 20min. skusku na Vyske? Dakujem pekne.
Vzal VP, a prisiel o chvilu ze nemam ziadny pristupok, ze ak som ochotny zaplatit 2000sk blok. pokutu, tak to vyriesime takto.
Asi tak.

2. v aute boli dvaja, opat Dialnicne oddelenie PZ, ja som bol sam. Nepamatam si dodnes ci som ten pas mal, aj v tej chvili som nevedel, ci som sa odputal po zastaveni, alebo zabudol priputat. Opat, hadat sa?

Ludia, boli ste uz na priestupkovom konani?
Mal som znameho, co takto vyskakoval, nic neplat a pod. Len raz siel a prestupkove konanie, a mal zakaz cinnosti na 6mesiacov a zaplatil ovela vyssiu pokutu ako mal povodne. Potom som mu ja povedal: vidis, trebalo sa ti hadat?
Ano, keby som mal plne auto, 4-5ludi, ok, hadal by som sa, mam svedkov. Ale dvaja policajti vs 1sofer? Tazko nieco zmenit...


Páni fotku máme? Nemáme? Nech sa páči nemáme čo riešiť, ak sa vám chce, správne konanie, inak dovidenia, tešilo ma.
lenze ja som si v tej chvili ani sam nebol isty, ci som priputany bol. skor som mal pocit, ze som sa instiktivne odputal potom, co ma predbehli, zapli majacik, a odstavili v odstavnom pruhu.
spravne konanie? a keby ma mali nahrateho? miesto 500sk pokuty by som vyfasoval 2000sk a tahanice/tolko bolo pokuta za pas vtedy, podla cennika, fizli davali menej.../.

A to bolo v r.2008, beriem, mohol som sa hadat.
Ale dnes? Nezaplatite pokutu, vezmu Vam vodicak. SI myslite, ze ked je clovek 100/500km od domu, potrebuje prist o vodicak? Alebo si prenho chodit 500km na Dialnice oddelenie.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
jaffar
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2011
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Re: Pokuty, pokuty, pokutky :D

Príspevok od používateľa jaffar »

felipe25 napísal:prisiel o chvilu ze nemam ziadny pristupok, ze ak som ochotny zaplatit 2000sk blok. pokutu, tak to vyriesime takto.
Takže si zaplatil pokutu, ktorú si vôbec nemal dostať a už priestupok aj máš a to sa oplatí :good:
felipe25 napísal:2. v aute boli dvaja, opat Dialnicne oddelenie PZ, ja som bol sam. Nepamatam si dodnes ci som ten pas mal, aj v tej chvili som nevedel, ci som sa odputal po zastaveni, alebo zabudol priputat. Opat, hadat sa?
Aj keby ich bolo 10, nehrá to rolu. A nie, nehádať sa. Policajtom sa pozdravíš, vypočuješ si, čo majú na srdci a následne ich pošleš buď do zadnice alebo zaplatíš, ak je následná finačná strata menšia ako cena strateného času (a prípadnej pokuty).
felipe25 napísal: Ludia, boli ste uz na priestupkovom konani?
Áno, za 650 a papiere, v čase bez zodpovednosti prevádzkovateľa vozidla, výsledok bol NULA europeňazí a "rozumná" strata času vzhľadom k sume
felipe25 napísal:Mal som znameho, co takto vyskakoval, nic neplat a pod. Len raz siel a prestupkove konanie, a mal zakaz cinnosti na 6mesiacov a zaplatil ovela vyssiu pokutu ako mal povodne.
Lebo je blbec. S policajtom sa nehádam, počkám si, čo na mňa vytiahne a:
A) zaplatím na mieste, ak to dáva zmysel
B) Pretiahnutím lehoty to nechám premlčať
C) V správnom im ukážem fuckera, za predpokladu, že ich dôkazy su takej kvality ako vo väčšine prípadov.
felipe25 napísal:Ale dnes? Nezaplatite pokutu, vezmu Vam vodicak. SI myslite, ze ked je clovek 100/500km od domu, potrebuje prist o vodicak? Alebo si prenho chodit 500km na Dialnice oddelenie.
Dostaneš dočasný na 15 dní, pokiaľ sa nejedná o chlast, takže domov prídeš tak ako tak. A viď vyššie, pokiaľ je užitok z papierov vyšší ako prípadná časová či iná strata, samozrejme pokutu zaplatím rovno. Your call.

///

Samozrejme ak ma zastavia na 50 s tým, že som išiel 58 a dajú mi to za 20€, nechám im to na mieste, lebo stratený čas bude mať výrazne väčšiu hodnotu ako výška pokuty...
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2327
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: Pokuty, pokuty, pokutky :D

Príspevok od používateľa Xeigen »

Mňa takto zastavili, lebo som nezastavil na stopke a železničnom priecestí, čo som aj nezastavil (5:00 ráno, v noci tma jak v prdeli, vlak tadiaľ ide 2x za deň), pekne ma pozdravil, že kam idem, reku do roboty, a že či som nevidel tú stopku. Ja mu hovorím že videl, a čo som tam nepostál ? :)... On že nie a že 20 Eur, ak zaplatím na mieste tak 10 Eur. Ale pán policajt, ja som tam postál, máte nejaký dôkaz že nie ? (druhý kolega spal v aute s čapicou na hlave) Že či si robím srandu, že ON to videl. Ani sa nehnevajte, ale ja proste chcem vidieť jasný dôkaz kde som spáchal ten priestupok za ktorý ma chcete pokutovať. Následne skontroloval povinnú výbavu s kyslím ksichtom obišiel auto a zaželali sme si pekný deň. Jednoducho ak nemá dôkaz o čomkoľvek foto kde je vidieť priestupok, tak odmietam zaplatiť a zaželám pekný deň. Banda smradľavá, aby boli 3 hliadky na 30 kilometroch, nech mi nehovoria že je to o bezpečnosti, to je buzerácia.
Používateľov profilový obrázok
Cyanide_Power
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 199
Dátum registrácie: Po 14. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Košice

Re: Pokuty, pokuty, pokutky :D

Príspevok od používateľa Cyanide_Power »

Rychlosť :good: Celkom mi fungovali brzdy :D Nebolo to tak drahé :-D
Používateľov profilový obrázok
jcdenton12
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2221
Dátum registrácie: Št 22. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

Re: Pokuty, pokuty, pokutky :D

Príspevok od používateľa jcdenton12 »

Xeigen napísal:Mňa takto zastavili, lebo som nezastavil na stopke a železničnom priecestí, čo som aj nezastavil (5:00 ráno, v noci tma jak v prdeli, vlak tadiaľ ide 2x za deň), pekne ma pozdravil, že kam idem, reku do roboty, a že či som nevidel tú stopku. Ja mu hovorím že videl, a čo som tam nepostál ? :)... On že nie a že 20 Eur, ak zaplatím na mieste tak 10 Eur. Ale pán policajt, ja som tam postál, máte nejaký dôkaz že nie ? (druhý kolega spal v aute s čapicou na hlave) Že či si robím srandu, že ON to videl. Ani sa nehnevajte, ale ja proste chcem vidieť jasný dôkaz kde som spáchal ten priestupok za ktorý ma chcete pokutovať. Následne skontroloval povinnú výbavu s kyslím ksichtom obišiel auto a zaželali sme si pekný deň. Jednoducho ak nemá dôkaz o čomkoľvek foto kde je vidieť priestupok, tak odmietam zaplatiť a zaželám pekný deň. Banda smradľavá, aby boli 3 hliadky na 30 kilometroch, nech mi nehovoria že je to o bezpečnosti, to je buzerácia.
btw aky dokaz musi vyhotovit o nezastaveni na stopke?
napada ma len video, skusal by to pomahac aj fotkou? :rofl:
...
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2327
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: Pokuty, pokuty, pokutky :D

Príspevok od používateľa Xeigen »

To už môj problém nebol, ja som chcel vidieť niečo na základe čoho ma chce pokutovať.. Bolo to slovo proti slovu, preto som si aj veril .Ale nedráždim hada bosou nohou, odvtedy tam stojím pravidelne :laugh:
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6624
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Pokuty, pokuty, pokutky :D

Príspevok od používateľa hawkeye »

Cyanide_Power napísal:Rychlosť :good: Celkom mi fungovali brzdy :D Nebolo to tak drahé :-D
o koľko si prekročil?
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
Používateľov profilový obrázok
Cyanide_Power
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 199
Dátum registrácie: Po 14. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Košice

Re: Pokuty, pokuty, pokutky :D

Príspevok od používateľa Cyanide_Power »

Podľa kamerky 67km/h v meste. Dohodli sme sa na 20€. Dobré brzdy sú dobré :laugh:
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Pokuty, pokuty, pokutky :D

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Dnes som si nasiel papierik za stieracom, parkovanie v protismere ( opacne som mal zaparkovane auto pozdlzne ako ostatne auta ) no som zvedavy, kolko za to popytaju a hlavne ci to mozem vybavit ja, kedze auto nie je na moje meno...
Som to ale debil :facepalm:

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"