Pokuty, pokuty, pokutky :D

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7744
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Pokuty, pokuty, pokutky :D

Príspevok od používateľa LordKJ »

prestalo svietit pocas jazdy.
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6714
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Pokuty, pokuty, pokutky :D

Príspevok od používateľa molnart »

no na vacsine novych aut vymena ziarovky nie je taka jednoducha vec co by si spravil svojpomocne prip. bol by som zvedavy ako policajt stoji pri tebe a caka kym prides na to ako vymonovat akumulator aby si sa zmestil k ziarovke, prip. davas prec predne koleso :D

mne jedna ziarovka nesvieti od maja (nahradnu som si kupil hned na druhy den, ale mam problem ju vymenit lebo parkujem v garazi a je tam tma a svetlo nerozvietim - raz som tam 10 minut hladal kluce na zemi potme a minule som sa aj zo schodov zdrbal a vyronil kotnik ale to svetlo tam aj tak nerozsvietim, radsej umrem) a uz 2x ma kontrolovali policajti a vzdy bolo len tolko ze dajte to do poriadku. hajzel keby povedal ze ma takto dalej nepusti tak to hned na mieste vymenim, takto sa len rozculujem v tme v garazi
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Pokuty, pokuty, pokutky :D

Príspevok od používateľa Snake »

Môj zlatý scream, ja viem že žrať Novotného žvásty je jednoduchšie než študovať zákon, ale bohužial, monocajt sa riadi zákonom, nie Novotného výkalmi:

http://www.telecom.gov.sk/index/index.php?ids=59771
Vozidlo sa podľa vyhlášky považuje za technicky nespôsobilé, ak:
a) nespĺňa technické požiadavky ustanovené vyhláškou MDPT SR č. 464/2009 Z. z., ktorou sa ustanovujú podrobnosti o prevádzke vozidiel v premávke na pozemných komunikáciách,

b) účinok prevádzkovej brzdy nedosahuje ustanovený limit, alebo účinok prevádzkovej brzdy na ktoromkoľvek kolese je menší ako 70 % najvyššieho zaznamenaného účinku na inom kolese tej istej nápravy,

c) stav ovládacieho pedála a jeho čapu, jeho zdvih alebo dráha neumožňujú bezpečné ovládanie prevádzkovej brzdy,

d) výstražné zariadenie brzdovej sústavy alebo meradlo tlaku vzduchu v brzdovej sústave sú poškodené alebo nefungujú správne,

e) zo sústavy kvapalinových bŕzd uniká brzdová kvapalina alebo z pretlakovej vzduchovej brzdovej sústavy nadmerne uniká vzduch,

f) časti prevodu brzdy alebo samotnej brzdy sú opotrebené alebo poškodené tak, že brzda neplní svoju funkciu,

g) účinok parkovacej alebo núdzovej brzdy nedosahuje ustanovený limit alebo niektorá z jej súčastí je poškodená tak, že brzda neplní svoju funkciu,

h) nájazdová alebo samočinná brzda prípojného vozidla nefunguje,

i) vôľa riadenia je väčšia, ako je prípustné alebo je niektorá zo súčastí riadenia poškodená natoľko, že to spôsobuje jeho nespoľahlivú činnosť,

j) náprava alebo nápravy alebo ťažné oje prívesu sú deformované alebo vážne poškodené,

k) výhľad z miesta vodiča je obmedzený alebo znemožnený,

l) prasknuté alebo poškodené čelné sklo v stieranej ploche o veľkosti väčšej ako 20 mm,

m) koleso nie je dostatočne pripevnené,

n) je zjavne vážne poškodené pruženie,

o) zjavne uniká palivo, olej, mazivo alebo iné prevádzkové náplne z vozidla,

p) sú prekročené emisné limity motora určené výrobcom; ak ich výrobca neurčil, tak ustanovené emisné limity motora,

q) niektoré svetelné zariadenie dôležité pre bezpečnosť cestnej premávky chýba alebo je nesprávne umiestnené, nesvieti alebo nespĺňa ustanovené podmienky, takže hrozí bezprostredné nebezpečenstvo,

r) je poškodený alebo deformovaný podvozok, rám alebo karoséria alebo na vozidle boli vykonané nepovolené úpravy, alebo bol zabudovaný neschválený komponent alebo samostatná technická jednotka,

s) niektorá časť výfukového systému je netesná, takže výfukové plyny vnikajú do priestoru pre cestujúcich, vodiča alebo nákladu alebo sú zdrojom nadmerného zvuku,

t) vyhotovenie, umiestnenie, poškodenie alebo deformácie ovládacích, regulačných a rozvádzacích prvkov plynového zariadenia alebo tlakovej nádoby na plyn bezprostredne ohrozujú bezpečnosť cestnej premávky,

u) niektorá časť systému, komponentu alebo samostatnej technickej jednotky vozidla je chybná, poškodená alebo upravená prípadne úplne chýba, čo bezprostredne ohrozuje bezpečnosť cestnej premávky, bezpečnosť osôb alebo majetku, životné prostredie alebo poškodzuje pozemnú komunikáciu,

v) je systémom palubnej diagnostiky OBD indikovaná porucha emisných komponentov,

w) vozidlo, ktoré má byť povinne vybavené zariadením obmedzujúcim rýchlosť, nemá zariadenie obmedzujúce rýchlosť alebo zariadenie obmedzujúce rýchlosť je nefunkčné,

x) plynové zariadenie nespĺňa ustanovené technické požiadavky alebo má poruchu uvedenú v § 12,

y) je prekročená deklarovaná životnosť nádrže na plyn,

z) je prekročená povolená lehota používania nádrže na plyn, ak je ustanovená, a nebola vykonaná periodická skúška tlakovej nádoby na plyn,

aa) vozidlo, ktoré na splnenie limitných hodnôt znečisťujúcich látok z výfukových plynov používa dodatočnú úpravu pomocou spotrebiteľského činidla (AdBlue), je prevádzkované bez tohto spotrebiteľského činidla.

Máš to vyznačné hore, to že teba masírujú médiá, to je tvoj prob, nie moj. Vypálená žiarovka osvetlenia EČV nie je porucha ktorá by bezprostredne tvorila nebezpečenstvo v cestnej premávke. Vypálené obe zadné/predné stretávačky už áno.





.
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6965
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Pokuty, pokuty, pokutky :D

Príspevok od používateľa landrower »

ba dokonca ak ta zastavia cez den hadal by som sa aj kvoli tym ;) (akurat brzdove svetla asi neobhajis...)

a kazdopadne, predsa prva reakcia je ze to sa muselo teraz stat (a ked niekto dlhodobo si nevie vymenit ziarovku a nebola by to pravda ze to je zalezitost poslednych par dni, tak to uz je ina kategoria ;) )
Warface nick: landrower | Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display iiyama ProLite X2377HDS (IPS), Philips 226 21,5" (TN)
Audio Behringer MS16
Headphones Denon AH-D301
Keyboard Logitech G105
Mouse Razer Copperhead (ASUS ROG verzia)
Mouse pad CONNECT IT CI-236 Biohazard Pad
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
Phone HTC One Mini
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2086
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Pokuty, pokuty, pokutky :D

Príspevok od používateľa zoom »

A zase pridem neskoro, ked sa rozoberaju zaujimave veci. Uz je vsetko nalezite vysvetlene, ale kedze sa rad hadam s fizlami, tak pre posilnenie spravneho nazoru musim povedat, ze spravna odpoved je ta, kde fizel nic nemoze, maximalne zamavat do spatneho zrkadla.

S vypalenou ziarovkou sa nikdy nejazdi. Vypalena ziarovka sa zasadne vypalila pocas jazdy a pojde sa nechat hned opravit na najblizsie vhodne miesto (hoci aj 200 km vzdialene). Nikto nie je povinny pred darmozracom na ceste vymienat ziarovky v aute! Za vypalenu ziarovku nehrozi ziadna pokuta, aj ked sa nou zakona neznaly fizel ohana.

Z vyssie spominaneho zakona 8/2009 Z.z. by som este spomenul paragraf 4, odsek (5):
(5) Ak vodič počas jazdy zistí, že vozidlo, náklad alebo upevnenie nákladu nespĺňajú ustanovené podmienky, je povinný chybu odstrániť na mieste. Ak to nemôže urobiť, smie v jazde pokračovať primeranou rýchlosťou len do najbližšieho miesta, kde možno chybu odstrániť; pritom musí urobiť také opatrenia, aby sa počas jazdy na takéto miesto neohrozila bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky a aby sa nepoškodila cesta.
Fizlovi sucho oznamime, ze budeme v jazde pokracovat primeranou rychlostou do najblizsieho miesta, kde mozno odstranit chybu, presne ako nam dovoluje zakon. Zakon nam dalej neuklada povinnost informovat fizla, kam a na ktore to najblizsie miesto mame namierene.

Samozrejme, ako pisal Snake, az nebudu niekomu v noci svieti obe predne svetla, tak sa horeuvedenym nemoze obhajovat.
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4467
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Pokuty, pokuty, pokutky :D

Príspevok od používateľa scream »

Pan Novotny pise to iste, co ty Snake stacilo si otvorit cely clanok. Ano za osvetlenie SPZ by ti nemal zobrat ECV ani dat pokutu. V reale mi ale dal pokutu a vyhrazal sa odobratim ECV.

Problem je ten, ze pan policajt rozhoduje o tom, co je bezprostredne ohrozenie premavky nie ty. Pravdy sa dovolas az na dopravnom inspektorate. Ak ta nejaky debilko zastavi za osvetlenie SPZ a drzo pyta peniaze, uz vtedy vies, ze mas docinenia s niekym koho bavi druhym zneprijemnovat zivot... Policajt moze vsetko, ty nemozes nic, aspon nie v danej chvili, len to potom doriesit na DI.

Naposledny, ked som bol mudry ( zabudol som zapnut svetla, cez den ), ma nechali skoro 30minut sediet v aute, kym oni akoze nieco preverovali a vypisovali blocky...
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6965
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Pokuty, pokuty, pokutky :D

Príspevok od používateľa landrower »

Vidíš, s tymi svetlami, pri tychto prkotinach sa mi osvedčilo byt slušný a mať prázdnu peňaženku :D osobne myslím že vždy treba začať slusne, až keď oni špekulujú moc tak do nich začať... Tiež sú to len ľudia a budú sa k tebe správať presne tak ako ty k nim
Warface nick: landrower | Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display iiyama ProLite X2377HDS (IPS), Philips 226 21,5" (TN)
Audio Behringer MS16
Headphones Denon AH-D301
Keyboard Logitech G105
Mouse Razer Copperhead (ASUS ROG verzia)
Mouse pad CONNECT IT CI-236 Biohazard Pad
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
Phone HTC One Mini
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2086
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Pokuty, pokuty, pokutky :D

Príspevok od používateľa zoom »

scream: Pan Novotny je debil. Nasiel som teraz namatkou tento clanok, ktory popisuje podobny problem. Vsimni si podnadpis "Technický problém ste povinní odstrániť na mieste". Je tam citovany presne moj odstavec a paragraf, ktory jasne hovori to, co som pisal. Namiesto radenia vodicom vsak pan Novotny strasi a zavadza a hned tam vycapi velky cerveny nadpis, ako si povinny odstranit chybu na mieste. Dalej v citacii zakona boldom zvyrazni to, co sa mu hodi. Je uplne jedno, ze hned nasledujuca veta hovori aj ine "riesenie". Kdesi ku koncu spomenie, ze teda OK, vodic sa moze dosuchtat aj bez opravy domov. A to nespominam nejake jeho dalsie clanky. Takto rozhodne nevyzera informovany clovek, ktory stoji na strane vodicov.

To, ze teba vyucili a nechali ta 30 minut sediet v aute je len tvoja chyba. Ze sa potom nestazujes, nechas si to lubit, len podporuje toto spravanie. Kebyze tu kazdy nie je taky posera a brani sa dostupnymi zakonmi, tak by to hned inak vyzeralo.

Fizel moze na mieste rozhodovat o com len chce a moze ti nakazat, aby si robil, co on uzna za vhodne (pokial to nie je zjavne v rozpore so zakonom). Ty mas vsak pravo cely priebeh buzeracie natacat na telefon, vyziadat si do zaznamu jeho sluzobne cislo a ked sa ti nezda, co a kolko robia, zavolaj na nich 158 - dalsich fizlov. Neexistuje, aby ta buzerovali 30 minut niekde, ked sa nejedna o zavaznu situaciu. Staznost podavaj napriklad aj tu. To su sice tiez fizli. Potom bol este jeden lepsi organ na taketo staznosti, ale momentalne mi vyfucal z hlavy.

Menej strachu, viac pravnej osvety. Ospravedlnenia, ze fizel je tiez len clovek, neprijimam. Nikto ho nenutil byt fizel a mat za zivobytie buzeraciu spoluobcanov. V mojich ociach je to pijavica, darmozrac a uplna nula, ktora sa nevie uzivit vlastnou hlavou alebo vlastnymi rukami. Za socializmu by si asi na donasaca a partajnika KSC nehovoril, ze je to tiez len clovek, ktory sa nejako zivi.
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6965
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Pokuty, pokuty, pokutky :D

Príspevok od používateľa landrower »

Vždy som sa k fizlom správal slušne a s tym prístupom ze su to len ľudia a hľa - pokutu som ešte neplatil, a ani po DI sa netahal. Osobne som zatiaľ takého čo by len buzeroval nestretol... Ale ak na nich zacinas vždy hneď arogantne, nečudujte sa ze su k tebe potom rovnakí...
Warface nick: landrower | Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display iiyama ProLite X2377HDS (IPS), Philips 226 21,5" (TN)
Audio Behringer MS16
Headphones Denon AH-D301
Keyboard Logitech G105
Mouse Razer Copperhead (ASUS ROG verzia)
Mouse pad CONNECT IT CI-236 Biohazard Pad
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
Phone HTC One Mini
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4467
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Pokuty, pokuty, pokutky :D

Príspevok od používateľa scream »

Ja nie som arogantny ale ked ta uz zastavi, tak s jasnym cielom dat ti pokutu a tam ho rozculuje kazdy argument, ktory mu das, rozumny dokonca dvojnasobne....

Ako bolo povedane, na mieste moze co len chce a to je problem... Po DI ja nemam cas ani chut sa tahat, to nech sa taha niekto, co nema fixnu pracovnu dobu.

Ak by to bola ina situacia, nezaplatim mu 5 centov.... by som menil ziarovku hodinu alebo by som len hladal 2 hodiny srubovak....je kopu rieseni ako odpudit policajta a ked chce SPZ nech si ich berie...

S policajtom sa da vydrbat iba jednym sposobom, ked ti zakaze pokracovat v jazde. Sadnut a ist.... od ma pravo ta zase zastavit a dat ti pokutu... ty to zase porusis a dostanes dalsiu a dalsiu... ale to je na dobreho pravnika :)
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6965
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Pokuty, pokuty, pokutky :D

Príspevok od používateľa landrower »

No neviem, za rýchlosť mi prešla výhovorka "to som vážne išiel tolko?" A za svetlá "dva týždne som jazdil na aute s auomatickymi", a ešte sa čudoval ze 2013 auto to nemá :D aj keď s tými svetlami som mu ešte prázdnu peňaženku ukázal :D
Warface nick: landrower | Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display iiyama ProLite X2377HDS (IPS), Philips 226 21,5" (TN)
Audio Behringer MS16
Headphones Denon AH-D301
Keyboard Logitech G105
Mouse Razer Copperhead (ASUS ROG verzia)
Mouse pad CONNECT IT CI-236 Biohazard Pad
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
Phone HTC One Mini
Používateľov profilový obrázok
Odar
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5552
Dátum registrácie: St 13. Okt, 2010, 17:10
Bydlisko: PD / NR Slovensko

Re: Pokuty, pokuty, pokutky :D

Príspevok od používateľa Odar »

landrower napísal:"dva týždne som jazdil na aute s auomatickymi"
Tak to je divne, lebo u nas musis svietit cely den. A ak nemas denne svietenie, tak musis svietit stretavackami.
- PC
Spoiler: ukázať
Corsair SF600 600W 80 PLUS Platinum
Cooler Master MasterBox NR200 Black
Crucial Ballistix 2 x 16GB DDR4 3600 CL16
Kingston KC3000 2TB NVMe + Thermalright HR-09 2280 PRO Black, Samsung 970 EVO Plus 2TB NVMe
Gigabyte B550 I AORUS PRO AX
Ryzen 9 5900X
ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING O12G (0.862V @ 1890 MHz)
Noctua NH-U12A
2 x Noiseblocker NB-eLoop B12-PS
2 x Noctua NF-A12x15 PWM Chromax Black
AOC Q3279VWF
-- HTPC
Spoiler: ukázať
Streacom ST-NANO150 HTPC PSU 150 Watt
Streacom ST-F7CS EVO
Asus ROG STRIX B760-I GAMING WIFI
i5-13500 (power limit 45 W)
Kingston FURY Beast DDR5 2x16 GB 5200 MHz CL40
Silicon Power P34A60 2 TB NVMe + Samsung 850 EVO 500 GB SATA + Crucial MX500 2 TB SATA + WD Blue 3D NAND 500 GB M.2 SATA
Noctua NH-L9x65
Noctua NF-A8 PWM
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6965
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Pokuty, pokuty, pokutky :D

Príspevok od používateľa landrower »

Čo je na tom divne? Auto ma na svetlach polohu "auto" v ktorej svetelný senzor určí či sa spustia denne alebo stretavacky, a keď vyberiem kľúč automaticky zhasne. Čo je na tom divne sa teda ešte raz pytam?
Warface nick: landrower | Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display iiyama ProLite X2377HDS (IPS), Philips 226 21,5" (TN)
Audio Behringer MS16
Headphones Denon AH-D301
Keyboard Logitech G105
Mouse Razer Copperhead (ASUS ROG verzia)
Mouse pad CONNECT IT CI-236 Biohazard Pad
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
Phone HTC One Mini
Používateľov profilový obrázok
Odar
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5552
Dátum registrácie: St 13. Okt, 2010, 17:10
Bydlisko: PD / NR Slovensko

Re: Pokuty, pokuty, pokutky :D

Príspevok od používateľa Odar »

U nas musis svietit stale. Cize ak mas automaticke svietenie a je svetlo, stretavacky ti nesvietia. Musis mat denne svietenie, alebo musis rucne prepnut na stretavacky. Proste sa cudujem, ze ti na to skocili, lebo ja to mam presne tak, ze nemam denne svietenie, ale mam automaticke svietenie stretavackami - u nas nepouzitelne, lebo aj tak musim mat zapnute stretavacky.

Inak - ked ma auto automaticke svietenie (samo si zapina stretavacky), neznamena, ze ma automaticky montovane aj denne svietenie. Predpokladam, ze ta zastavili kvoli tomu, ze si nesvietil cez den - nie, ze si siel o polnoci bez zapnutych svetiel.
- PC
Spoiler: ukázať
Corsair SF600 600W 80 PLUS Platinum
Cooler Master MasterBox NR200 Black
Crucial Ballistix 2 x 16GB DDR4 3600 CL16
Kingston KC3000 2TB NVMe + Thermalright HR-09 2280 PRO Black, Samsung 970 EVO Plus 2TB NVMe
Gigabyte B550 I AORUS PRO AX
Ryzen 9 5900X
ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING O12G (0.862V @ 1890 MHz)
Noctua NH-U12A
2 x Noiseblocker NB-eLoop B12-PS
2 x Noctua NF-A12x15 PWM Chromax Black
AOC Q3279VWF
-- HTPC
Spoiler: ukázať
Streacom ST-NANO150 HTPC PSU 150 Watt
Streacom ST-F7CS EVO
Asus ROG STRIX B760-I GAMING WIFI
i5-13500 (power limit 45 W)
Kingston FURY Beast DDR5 2x16 GB 5200 MHz CL40
Silicon Power P34A60 2 TB NVMe + Samsung 850 EVO 500 GB SATA + Crucial MX500 2 TB SATA + WD Blue 3D NAND 500 GB M.2 SATA
Noctua NH-L9x65
Noctua NF-A8 PWM
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6965
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Pokuty, pokuty, pokutky :D

Príspevok od používateľa landrower »

Asi sa nechapeme ;) zastavili ma na aute bez denného a bez automatických, ktoré som nemal zapnute lebo som zabudol keďže som predtým dva týždne v kuse jazdil na aute čo ma automatické svetlá aj denne aj stretavacie na senzor ;)
Warface nick: landrower | Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display iiyama ProLite X2377HDS (IPS), Philips 226 21,5" (TN)
Audio Behringer MS16
Headphones Denon AH-D301
Keyboard Logitech G105
Mouse Razer Copperhead (ASUS ROG verzia)
Mouse pad CONNECT IT CI-236 Biohazard Pad
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
Phone HTC One Mini

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"