Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčania

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7269
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčan

Príspevok od používateľa Papek »

felipe25 napísal:ten servis mi odporucil obhliadkar /uz mate servis vybraty? a ja nie, rozmyslam o autorizaku v KE, a on: viem o takom kde neplatite spoluucast/. Viac si domyslite.
Spravne, takto sa dnes robi biznis. Nauctujeme vsetko co nam este poistovna zozere. Na sluzbach sa najlepsie odzubava, lebo nemas fyzicku vec, ktorej prijem a vydaj musis zdokladovat. Aj ked aj toto sa da odzubat cez vyrobu ... Obhliadkar je iba externa firma, ktora robi pre poistovnu. Cize ak ma dobry vztah so servisom, tak sa nabalia obaja a poistovna zostane cela a mozno aj majitel poskodeneho auta spokojny.

Fullesh napísal:tiez pripajam - autorizak chcel 4000e, vsetko co bolo poskodene vymenit, chladic vymenit, kapotu nerovnat, vymenit atd.
Kamarat vo vlastnom servise to spravil za 900e. Kapota narovnana, nastriekana, chladic opraveny, drziaky na svetla zazvarane, 1 svetlo nove z vrakaca, naraznik z vrakaca nastriekany :rolleyes:
Spravne, takto rataju aj poistovne. Pri vsetkych udalostiach mi dali na vymenu vsetky diely, ktore sa dali menit. Ostatne pristrek. Ohnuty naraznik = vymena za novy + striekanie, jeden prasknuty uchyt na svetle = vymena, ohnuta kapota = vymena + striekanie. Samozrejme som nevrazil vsetky vyplatene prachy (oprava rozpoctom) do novych dielov, ale vsetko co sa opravit dalo sa opravilo a ostali mi takmer 3/4 vyplatenych penazi na zmrzlinu. A to som len taky bezny obcan. Co taky servis, ktory si pri parkoviskovom tukanci pomaly uctuje rovnanie na stolici :bye:
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5770
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčan

Príspevok od používateľa felipe25 »

No je jasne, ze keby som nemal auto poistene, tak neautorizak da uplne inu cenu. Lebo clovek by sa pytal co to bude stat miesto inych otazok. Mna to nezaujimalo, kedze som vedel, ze max. spoluucast. No, ten neautorizak sa pekne nabalil, asi tam aut s havarijnou poistkou vela nema. Jak pisem, olutoval som to, a viem, kde je kvalita takeho autorizaku. Uz len tym, ze poskodene diely menia v podstate auto ostava nadalej bezpecne. Ked mi neautorizak nevymenil naraznik ale nafakturoval ho, kto mi zaruci, ze pri prip. dalsej dajme tomu kritickej celnej zrazke ma to ochrani natolko /absorbuje tolko energie/, ako by absorboval uplne novy?

ale opat, bavim sa o kvalite autorizaku v pripade klampiariny, vymeny dielcov a pod. co sa tyka servisu samotneho auta, anejakych zvlastnych chyb im neverim, lebo su schopny pomenit pol auta.. ale ak mam dat opravit poskodene auto, kto to vie viac ako firma ktora riesi jednu znacku? raz som zazil neautorizovany servis co nedokazal demontovat uplnu blbost, lebo takych aut ma minimum.

tiez som zazil montaz neorigo brzd do fiatu ktore sposobili zelezne piskanie na co chcel neautorizak menit sucasti na prednej naprave za 450€. autorizak sa tomu zasmial, vymenil predne dosticky za 50€ a auto slo opat ako nove.
je nutne si uvedomit, ze ziadny neautorizak nema skusenosti s kazdym typom auta, a nie kazdy ma fabiu, feliciu a golfa. niektore auta maju take specificke "veci", ze ich neaturoizaky neovladaju, a potom ani nevedia servisovat. sice, autorizaky detto nevedia niektore veci alebo chcu menit polauta, ale ked ma auto nejaku celoplosnu chybu, alebo vyzaduje nejaky specialny druh brzd, o tom vie prave autorizak...


Autorizak nerobi veci ako robi zo srandy. Tiez mi menili o polroka naraznik kvoli mensej ryhe, kdezto polroka dozadu ho neautorizak nevymenil a to absolvoval naraz do 10kg zvierata.
Tiez som bol prekvapeny, ako malo stala oprava v autorizaku. Sudiac podla toho co bolo autu vtedy by sa oprava zmestila do 1000€, za to, za co si neautorizak nafakturoval 3,5 nasobok.

Ak mam poistku, preco by som v aute nemal mat nove diely? Ano, clovek moze opravit auto rozpoctom ak nesposobil skodu on ale vyplati mu skodu protistrana, on si nasledne polveci opravit neda, ale opytam sa: bude to auto dalej tak bezpecne ako predtym?
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
Používateľov profilový obrázok
Tomasjerry
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: St 12. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA (work) Velke Levare (home)

Re: Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčan

Príspevok od používateľa Tomasjerry »

Ja som prave zostal prekvapeny, nakolko som nedavno menil zadne brzdy a zistil som , ze prave druhovyroba bola pelsia ako original, takze zalezi aj na type auta. Na niektore veci si ale davam pozor, krasnym prikladom su tlmice, tam jedine origos, nakolko mam zle skusenosti s druhovyrobou + vek auta je velmi podstatna vec. Niekedy origos diel ma vecsiu hodnotu ako auto samotne :facepalm:
AMD Ryzen™ 7 3700X, ASROCK X470 Taichi, 16 GB RAM 3200 MHz, ASUS 2080Ti, Samsung SSD 256GB + Samsung Evo SSD 256GB + 2TB HDD,LG DVD +/-rw, Frakcial 600 W Newton R3
To vsetko v LIAN LI PC-X1000 :)
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5770
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčan

Príspevok od používateľa felipe25 »

Ano, ale napr.: ked zadny par druhovyroba stoji 44€ a prvovyroba 180€ a hodnota auta je 2000€, co kupis? :) tie tlmice zadne vymenis 3x a stale nedas tolko co za prvovyrobu.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčan

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Tiez som bol prekvapeny, ako malo stala oprava v autorizaku.

dalsia hlaska ktoru si vyryjem do steny. Pocuvaj, preco si nesiel za tym obhliadkarom ked si sa dozvedel ze 3800eur ti neprinesie ani novy naraznik na premiove Polo jedna cela dva ? Ja by som za nim nabehol ze chalani ta sluchajce, sme z Košicoch šicke, vy na takych ako ja zarabate taketo tisice furt, takze ja teraz chcem 3000 do vacku lebo ste mi ani ten posraty naraznik nevymenili.

co vy na to ? Ach ano, v poistovni sa to nikto nedozvie.

Takto si to mal riesit, clovece. Ked si mal dochnapane Polo ZA TAKE UZASNE MALE PENIAZE, preco si tam nesiel ze halo chlapci ale vy ste moje auto "opravili" nahovno a to este za trojnasobne peniaze ako je hodnota celeho ? Ved si predsa zakaznik co ma v ruke oficinalne papiere, ty si myslis ze ked ta hentak ogabali ze by mali naladu ist proti poistovni ktora ich roznesie na sude jak prasive kojoty ?

Filipe, Filipe.... ano, uzasne lacny autoterorizovany servis. A Polo v nom. Chalan keby si mal Szkodu Ocktaviu, tak co, lietaju desiatky tisic eur horedole ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Tomasjerry
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: St 12. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA (work) Velke Levare (home)

Re: Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčan

Príspevok od používateľa Tomasjerry »

No poviem ti, ze som zvolil origos za 180 e kus :)
Lebo tie za 44 tento prezije aj 10 x ;)
Hlavne mam pocit vescieho bezpecia, lebo je to sakra citit na nerovnej ceste, ked ti to nesedi a hlavne pri brzdeni by to mohol byt problem. Ak nemas spravny kontakt s povrchom, ako mozes rychlo zastavit ??
AMD Ryzen™ 7 3700X, ASROCK X470 Taichi, 16 GB RAM 3200 MHz, ASUS 2080Ti, Samsung SSD 256GB + Samsung Evo SSD 256GB + 2TB HDD,LG DVD +/-rw, Frakcial 600 W Newton R3
To vsetko v LIAN LI PC-X1000 :)
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5770
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčan

Príspevok od používateľa felipe25 »

mp3turbo: nechytaj ma az tak za slovicka. v tej chvili bolo premna v zivote dolezite nieco ine, a riesil som ine veci. co som mal riesit na tom, ze som nic neplatil, este sa ist stazovat, upozornit na seba? co by mi ten servis povedal? chodte sa udat do poistovne? este by povedali ze som o tom celom vedel.

a v tom case som vedel houby o realnych cenach, kedze prvykrat som dal auto do autorizaku o polroka, a az vtedy som pochopil, o kolko ma obabrali. v tom case som dal auto do autorizaku, a zacvakal 40eur za liter oleja ano. Az ked skoncila zaruka, a bol som obabrany v tom servise som sa viac zacal zaujimat o ceny, a postupom, case zacal vsetky diely a suciastky kupovat sam, a nie cez servisy. Usetril som na tom stovky, ale bohuzial, v tom case som nemal potuchy, co moze stat oprava auta.
Jak som napisal vyssie, keby tam dosla octavia nelietali by tisicky, pretoze tam auta s poistkou havvarijnou da asi malokto, ak nie niekto. Bola to moja chyba, ze som to auto nedal riesit autorizaku /aj keby som zaplatil 166e/. Uz sa to nestane, a akokolvek poskodene auto pojde ak ma poistku do autorizaku, nikde inde.

A to, ze ten servis tak premrstil ceny mal zistit aj likvidator v poistovni nie? ved on fotky od obliadkara mal, to mu nebolo divne? to ja mam riesit pracu este aj za poistovne? no sorry. ja som dostal opravene auto a cusal som. bodka.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčan

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ved ti so Snejkim hovorime : pri akejkolvek dalsej poistnej udalosti sa ozvi nam dvom. Nielenze prideme pre auto ku tebe teda z Galanty do Kosicoch, ale este zaplatime dovolenku pri mori tebe aj tvojej frajerke. Ak ziadnu nemas, co by bolo velmi zvlastne, na tyzden ti jednu sikovnu zozenieme (podla tvojho vyberu z katalogu).

Do ceny sa s prehladom zmesti ;) a bude aj pred-dovolenkova "skusobna jazda".

Tvoje posledne tri otazky su velmi zvlastne - mozno si este nenakupil ze likvidator bol spriahnuty s danym neautoterorizovanym servisom a ze bral od nich uplatky. ZIADNY SERIOZNY LIKVIDATOR NEODKLEPNE NARAZNIK A COKOLVEK OKOLO NEHO NA POLE ZA 3800 EUR. TO PROSTE NEHROZI, AKO JA NIE SOM KOZMONAUT A PAPEZ DOHROMADY. Prave pre toto si mal urobit co som ti pisal, mal si od chlapcov pytat tri litre do vacku. Prave preto by s tym suhlasili a ani by nepipli, pretoze by mali trosicku ine problemy vsetci dohromady, aj likvidator, aj poctivy servistek ktory este nikdy nikoho predtym HRUBO NEOKRADOL, napriklad tu istu poistovnu. Tym by tak klepli po prstoch ze by sa z toho zasrali. A ty si mohol mat tri papieriky vo vacku ale nam to nevadi.



Auto si dostal opravene tak STRASNE NAHOVNO ze aj ty osobne tvojim "skusenym okom" si to dokazal velmi rychlo posudit. Mam ti k tomu este nieco povedat alebo fakt netreba a uz sa raz uvedomis ? Hlavne ze si dostal "opravene" auto a cusal si.




Akoze vam vychodniarom nepride trosku posalete ze krpatucky tragacik co CELY NOVY stoji 8.999eur ma naraznicek bez viditelneho poskodenia za polovicu ? Fakt nie ?

Tak sa potom cuduj ze o vychodniaroch su take ftipky ake su. Aby sme si pripomenuli, mam zenu zo Smizian a mam ju na krku zavesenu 20 rokov s tym ze dalsich planujem vydrzat, takze toto nie je utok proti etniku, nabozenskej rase, potapacom alebo geografickemu rozpolozeniu. Tak aby si si nemyslel ze som namysleny zapadopetržalčan pripadne severokolibčan. Nie som. Ani olej za 250eur do Pola ti neprisiel cudny v autorizaku, ale autorizak je najlacnejsi. Dufam ze ti do toho Pola naliali aspon 7 litrov oleja, pretoze na fakturu sa tolko urcite zmesti.


Ty kokos ale NARAZNIK za 115.000 korun teda 3800 eur ?????????????????????????????????????????????????????????????????? Na Polo ????????????????????????? Zeby dvojizbovy byt v Kosiciach za 1.589.000 eur ? Ze dobra cena, beres dva ? Chlieb v obchode za 700 eur ? Pohoda ? Ved preboha nemusis byt raketovy vedec aby si kurwa dokazal posudit primitivnu vec, navyse ked si ju mozes uplne primitivne overit.


Inak mam na predaj brooklynsky most, polovicu mi zaplatis dnes, druhu polovicu mozes za desat rokov, ja kludne pockam. A pisomne zmluvne ti zagarantujem ze mas pravo postavit tam zavoru a vyberat jeden dolar myto za prejazd. A donesiem ti tristo realitnych agentov ktori ti potvrdia a vlastnou krvou podpisu ze ten most je v poriadku a ze ho mozem predat.









>> Uz sa to nestane, a akokolvek poskodene auto pojde ak ma poistku do autorizaku, nikde inde.

zase si nenakupil. Ja jsem ti to rikal. Pokial nenarazis na zohratu partiu "likvidator-ojebavajuci-poistovnu-nieze-v-percentach-ale-v-magnitudach", tak autoterorizovany servis nemoze byt lacnejsi. Proste nemoze. Daval som tu priklad naklepnuteho Macubusi ASX ktore po NEDOBRZDENI jazdilo dva tyzdne a az potom islo do autorizovaneho servusu (z podobne nezistnych dovodov ako mas ty v tvojej kotrbe, teda autoterorizovany servis je jediny schopny nieco opravit, je najlacnejsi, je najlepsi blablablablablabla) a oprava vozu co nemal roztrhnuty ani jediny chladic a samozrejme nevyletene airbagy - teda taka strasna buracka to bola, asi ako tvoj zajac zaintegrovany do Pola - stala slabych dvanast. Nie korun. Eur. Ach pardon, nie eur. Tisicov eur. Ked som toto videl, napadli ma Bora Bora Bora Bora. Cize nielen jedenkrat, ale dve fajnove dovolenky, letecky, mnohopocetna rodina.

Ale ved dobre, pre teba s nadkozmickym polom nic ine ako autoterorizak neexistuje.

Len strucne : minuly rok kvoli mne vyhodili troch chlapcov z troch rozlicnych autorizakov v Bratislave. Tak kvalitne opravovali auta, vies ? Reklamacia s direktorom/majitelom firmy "aha podte sa pozriet ako vasi chlapci fajnovo pracuju a ako sa im nechce". Panacik dosiel, kukol, sfleku na mieste chlapcov zbalil do igelitky a von cez dvere.

Tolko k autorizakom. Minuly rok som bol v autorizaku styrikrat. Trikrat uz vies preco. Stvrtykrat to bolo na zistenie cisiel suciastok aby sa dali objednat z internetu lebo som isiel okolo. Cena autorizaku dohromady : 9.700eur. Cena z ebay.de : 1.200eur. Nie prosim ta nehovor mi ze to neboli tie iste suciastky, alebo v tej istej kvalite, alebo nieco podobne. Na mna take veci skusat nemusis.


Filipe, klincom vyryjeme do steny a na celo : okrem autorizaku sa nikam nechodi. Ani na kupalisko.




Raz zistis - a budes strasne prekvapeny - ze rovnako "lacny" ako ten olej su vsetky vykony autoterorizovaneho servisu. Vsetky. Aj opravy Pola. Vies to je tak, autoterorizovany servis kupil pozemok za dvadsat milionov korun. Postavil budovu za patnast milionov. Do nej vzduchotechniku za dva miliony. Kupil diagnostiku za milion (lebo ta je fabricka, chapes, original, lacny !) a kazdy rok posiela chlapcov na skolenia (a chlapcov zaujima akurat kedy bude obed). Vsetky naklady su extremne drahsie v autorizaku ako mimo neho.
Jasnacka, autorizak ma obrovske kvantum vyhod. Isteze.


Rozmyslaj. Tebe nic nepride cudne, len my so Snejkim (a zopar dalsimi co toto citaju) si nestacime plieskat po čelách. Kurnik, preco asi.


Pozri, ku nam dosli chlapci na barak ze vymena vertikalnych rozvodov. Ty kokso jediny rozvod ktory poznam je na sude a v motore, o vertikalach som nikdy v zivote nic nepocul.

Tak som zobral od nich ponuku, mimochodom dvojstranovy pamflet hodny mojej dcery na zakladnej skole v druhom rocniku a nejako mi bolo cudne ze za osem poschodi baraku by to malo stat zlahka pod 100.000eur, ked minieme 50 metrov trubiek a tak. Tak som sa do toho zlahka pustil. No, strucne, bolo to iba o trochu menej predrazene ako tvoj naraznik, cize nie o 1500%, ale iba o 1380%. Baraku a vsetkym ludom som usetril zopar penazi, domovnik ktory toto riesenie vehementne presadzoval uz domovnikom nie je a neprilis vela ludi ho zdravi ale inak pohoda, holt prieser ta dnesna doba a ciastocne rozhladeni ludia (rozhladeni mnozne cislo, preto makke i).
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
jcdenton12
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2220
Dátum registrácie: Št 22. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

Re: Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčan

Príspevok od používateľa jcdenton12 »

zdravim vsetkych
po dnesnej burke ma napadla taka otazka nad ktorou som sa zatial nezamyslal

auto mam na SVK znackach
mam PZP + zivel v SVK poistovni

auto je 90% casu fyzicky v zahranici
ak nastane skodova udalost v zahranici, ako to riesit?
ak to bude skoda sposobena zivlom tak potrebujem nieco riesit so svojou poistovnou, ze?
ak ja sposobim skodu, tak domaci vodic potrebuje riesit veci s mojou poistovnou, ze?
ak mne niekto sposobi skodu, tak sa to riesi predpismi v danej krajine, a predpokladam ze maju obdobu PZP, ze?
...
Používateľov profilový obrázok
Fullesh
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5199
Dátum registrácie: So 05. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Nitra

Re: Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčan

Príspevok od používateľa Fullesh »

my sme v alianzi na zivel, krades, vandalizmus, ujma na zdravy, museli zvlast dopisat ze auto sa zdrzuje aj v zahranici.
Hlavne co sa tyka ujmy na zdravy, kde na slovensku je plnenie do vysky par ticic, v zahranici je to poistene na niekolko milionov!
|MB| MSI B450I Gaming Plus |CPU| AMD Ryzen 5 5600G |CPU's Cooler| AIO 140mm
|RAM| G-Skill 2x8GB DDR4 3200MHz Trident-Z |GPU| AMD Vega 7
|SSD| Intel 660p 1024GB M.2 NVMe |PSU| NZXT 650W 80Plus Gold |Case| NZXT H1 V1
|LCD| BenQ BL3200PT |Mouse| Logitech G603 |Pad| Razer Goliathus Speed |OS| Microsoft Windows 10 Pro x64 SK
|OC| Celeron D 330 E0 / Pentium E2160 M0 / Pentium E5200 M0 / Pentium E5200 R0 / Phenom II X3 720 C2 / Core i5 2500K / Core i5 6600K
.
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3416
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčan

Príspevok od používateľa stanomx »

Tomasjerry napísal:No poviem ti, ze som zvolil origos za 180 e kus :)
Lebo tie za 44 tento prezije aj 10 x ;)
Hlavne mam pocit vescieho bezpecia, lebo je to sakra citit na nerovnej ceste, ked ti to nesedi a hlavne pri brzdeni by to mohol byt problem. Ak nemas spravny kontakt s povrchom, ako mozes rychlo zastavit ??
Ver tomu, že origo náhradný diel za 180 nieje to isté ako origo na novom aute. Jednoducho sa ti oplatí kúpiť síce značkový a kvalitný diel (napr. sachs, febi, kayaba, meyle, lemforder atď atď) ako nejakú akože prvovýrobu.
_____
EDIT: ale na obranu zasa to neplatí napr. pri oleji do prevodovky G052 171 A2 / A1 ... nikde som to pri svojom šrote ešte nevidel.
RAMMSTEIN
Používateľov profilový obrázok
Tomasjerry
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: St 12. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA (work) Velke Levare (home)

Re: Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčan

Príspevok od používateľa Tomasjerry »

No tieto boli BMW SACHS
Oleje su kapitola sama o sebe, mne vyrobca napisal,z e tam mam liat 5 W 40 co je hlupost, lebo sa ten olej prepeka nakolko operacna telota mojho motora je 105 stupnov, takze tam treba dat iny olej, ktory je stavany na takuto teplotu. Dal som tam 5 W 50 a je to hned ina :) Ten je stavany tusom az do 120 stupnou, takze pohoda + ak lepsie startuje auticko :) Citil som riadny rozdiel.
AMD Ryzen™ 7 3700X, ASROCK X470 Taichi, 16 GB RAM 3200 MHz, ASUS 2080Ti, Samsung SSD 256GB + Samsung Evo SSD 256GB + 2TB HDD,LG DVD +/-rw, Frakcial 600 W Newton R3
To vsetko v LIAN LI PC-X1000 :)
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7682
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčan

Príspevok od používateľa newmi »

kedysi davno som robil v sklade v autorizovanom servise a odvtedy viem, ze do aut sa nie vzdy davaju "origo autorizovane" diely. No ale co je podstatne je, ze ten diel v tej krasne oznackovanej origo krabicke je UPLNE rovnaky ako diel, ktory ma na krabcike logo skutocneho vyrobcu. Lebo oba diely vyraba ten isty vyrobca uz pri vyrobe noveho auta. Rozdiel je fakt len v baleni a v CENE. Akoze "origo" je minimalne 2x drahsi :D Btw poistovna nezisti ci boli pouzite origo diely alebo "neznackove", krabicky totizto nekontroluje a ked si to vie servis "osetrit" vo fakturach resp uctovnictve, tak ani tam to poistovna nezisti :-D
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7729
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčan

Príspevok od používateľa LordKJ »

no ano, ale pre znackovy vyrobok mozu platit ine vystupne kontroly
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčan

Príspevok od používateľa Snake »

Tak tak, ramena pre Audi napr vyraba Lemforder a horne kosti TRW, kto chyti oba produkty do ruky, raz prvovyrobu, potom ta co ide pod spomenutymi znackami do predaja, rozdiel nevidi, ale auto co dalo original je schopne nabehat minimalne dvakrat tolko bez opatovnej vymeny, mne sa toto potvrdilo uz viackrat. Su veci co sa nedaju zohnat (po novom napr palivove filtre do TDI, nakolko si ich VWAG nechava vyrabat pre seba, cena je ludova, a uroven filtrovania na velmi vysokej urovni, co pri druhovyrobe si clovek nemoze byt isty, nie, ani u mannu.)





.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"