Pneumatiky :)

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7269
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Papek »

pokial sa (zvlášť za mokra) nejako vyraznejsie nesmykaju tak by som to neriešil. Kamoš kúpil auto po prvom majiteľovi, 10 ročne povodne pneu ale tie sa brutálne šmýkali už na suchej ceste :D
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa mp3turbo »

odporucania su ale vies ako.

Zimne 6 rocne by som ROZHODNE odporucal vymenit. Jedna sa o tvoju sanku a rebra, mne je to jedno. Pred zimou kup nove presne kvoli stvrdnutiu.

Letne 6 rocne nezjazdene : tam by som stress nemal. Pozorne popozerat ci nie su zbytocne popraskane aby si nechytil unik vzduchu, tralala, pokial nejazdis ako blazon to by som este vydrzal.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9961
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa stiv »

Alebo pokial nejazdis ako senior tak by som vymenil.

Ja sa smykam na vode aj s druhosezonnymi. Asi na chuja gumy... alebo auto.
.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6701
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa stefan222 »

alebo sofer :D
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
MaxMan
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1643
Dátum registrácie: Po 18. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa MaxMan »

Nie som to len ja, ale aj moja rodina, ktorú vozím. Zimné vymením na 100%. U letných by som možno aj počkal sezónu, ale keď som pozrel, aké mám terajšie letné (podľa testov)... Hrozné výsledky. A po rokoch už lepšie nebudú - hlavne za mokra. A na to mám ja "šťastie". Každé leto dovolenka s lejakmi - prietrž, 40km/h a aj tak žahá v zákrute ako na lodi...
Ani srnky netušia čo som mal/mám...
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa mp3turbo »

no tak potom si sam vyriesil a nas si az tak moc nepotreboval :)
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
MaxMan
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1643
Dátum registrácie: Po 18. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa MaxMan »

Asi som potreboval len utvrdiť v tom, že výmena je opodstatnená :D
Ani srnky netušia čo som mal/mám...
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5174
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Chris »

chlopci nejaky tip na fajne 225/45 R17 ?
pozeral som nejaky Goodyear Asymetric 3 po 80€/ks. Mate niekto skusenosti?
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
warrior606
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 677
Dátum registrácie: Ut 20. Aug, 2013, 17:55
Bydlisko: Legan, IRL

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa warrior606 »

Tusim v najnovsom adac teste boli medzi prvymi 5 akurat neviem aku ma ten test teraz hodnovernost :D inak ja pouzivam Goodyear Efficientgrip Performance a som s nimi velmi spokojny.

Inak k tomu ake stare mozu byt pneumatiky tu v Irsku nemozu byt starsie ako 6 rokov. Pokial su tak nedostanem stk kym nevymenim. Nezalezi na tom ako su zodrane a preto vsetky obchody musia uvadzat kedy boli gumy vyrobene aby si mal cas ich zodrat :D
Používateľov profilový obrázok
SurrendeR
VIP
VIP
Príspevky: 2722
Dátum registrácie: Ut 28. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Stará Turá - BA

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa SurrendeR »

ja mam GY f1 Asymetric2 a mozem len doporucit .. cize ak budu 3ky lepsie, tak chod do nich .. su tichucke a drzia super aj na mokru
Spoiler: ukázať
PC:Asus x99A-USB 3.1 || Intel i7 5820k 4.1GHz || Asus ROG Strux GTX 1080 8GB || 4x16 GB RAM 3200MHz CL14 G.SKILL || NVMe - 1000GB Samsung EVO 970 || RAID0 - 2x3TB WD RED || Cooler Master Centurion Silencio 452 || Seasonic Prime Ultra 750W Gold || 24" EIZO EV2436WFS3-BK EcoView ||
FOTO: Canon EOS 5D MKII || Canon 50mm F1.8II || Tamron 24-70/F2.8 VC || Canon 70-200/F4L IS || Canon EX580 MKII
Mobil: Samsung Galaxy S7
Car: BMW E36 328i Tour
ANONYM_a7

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Idem otravovat s gumičkami. V podstate buduce leto pojdu nove gumy na ibizku, tieto ECO bridgestone turanza uz maju za sebou dost.

Rozmer: R16 215/45
Auto ma 1100kg
95% času jazdím sám alebo v dvojici - netreba počítať s tým že by bolo auto nejak extra preťažované - predok/zadok fúkam na 2,3 - 2,4
Idealne by som sa rad drzal cenovo na cca 100e/kus
Budem rad keby boli skor vhodnejsie na sportovu jazdu, stabilitu v zakrutach,stabilita pri vyšších rýchlostiach, zosilnena bocnica by bola taktiez super.
Nehladam teda ECO gumu ale skôr niečo lepšie, čo bude pri zahriatí pekne lepiť, no pri daždi ma to nepošle pri prvej zákrute do jarku.
Kupovať budem cez zimu, budú lepšie ceny.

Dik :)

edit: este malickost - o cinske znacky nemam zaujem a ani ich nechcem skusat.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7269
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Papek »

Bohuzial mas taky rozmer, v ktorom sa toho prilis vela narobi. Nemas nejake alternativy v ramci 16" rozmeru? Za seba mozem odporucit Goodyear Eagle F1 Assymetric. Teraz sa robi tusim 5 generacia. Mam uz druhu sadu a som s nimi maximalne spokojny. Ak by som musel vyberat tvoj rozmer, tak by som pozeral po Continental Premiumcontact. Pamatam si ze ked som vyberal nove gumy, tak som sa rozhodoval medzi Goodyear a Continental. Cinske Nankang by som tiez neoporucal, aj ked neboli vyslovene ze zle.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
ANONYM_a7

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

215/45 r16 86H , 7jx16 ET43
215/45 r16 87V , 7jx16 ET43

potom az
215/40 r17 .. ale nechcem riesit aj disky tak r17 by som radsej neriesil.
Vdaka za tips :)
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1928
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa maniak »

Broslo: veru bohvieaky vyber tam nie je.
Pirelli Cinturato P7 obuvam v 235/45/r18, na zaciatku trosku plavali na vode (povedzme tak prvych 1000 km), ale teraz som spokojny a kupim ich znovu. Akurat ze asi nejazdim ako ty, s 5m dlhou lodou sa ani moc neda. Su to skor gumy na dlhu vydrz (moje maju uz 70t km a profil okolo 3,5-4 mm).
Potom tam vidim Goodyear Efficient Grip Performance FP, Dunlop SP Sport Maxx MFS (na civicu som mal kedysi Dunlop SP Sport Maxx (presny model uz neviem) v 205/55/r16, velka spokojnost, voda ich nerozhodila, stabilne, ...), Bridgestone Turanza ER300 a lahko cez 100vku mi to naslo este Conti PremiumContact 2 FR(nie je to trosku stara generacia?). V zasade vsetko je v cenach 90-100 eur.
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
warrior606
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 677
Dátum registrácie: Ut 20. Aug, 2013, 17:55
Bydlisko: Legan, IRL

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa warrior606 »

Mam Good year efficient grip na smaxe uz druhu sadu, predtym som ich mal aj na tourane. Pomaly nejazdim ale cisto sportove nie su. Na vode drzia velmi dobre. Zo spevnenou bocnicou je verzia XL ale ta je drahsia. Jazdne vlastnosti na zaklade skusenosti porovnatelne z michelin supremacy iba vydrz je dlhsia. Pirelli P7 som jazdil tiez ale viac mi sedia good year.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"