Motorkári na fóre....

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
Shairachaz
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1858
Dátum registrácie: Ut 11. Mar, 2014, 12:04
Bydlisko: Kráľovský Chlmec

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa Shairachaz »

Fakt jo? Nie sú to už tzv. črepy? Podľa niektorých sú už aj 2005 ročníky s 40k km črepy, tak neviem :D
Hromy Hněvu podřimují na Severu. Podobny dubu, jehož větve jsou plny hnoje, a hnízd nářků, a pláče, snášených na Zemi které spalují Noc i Den a vyvrhují stáda škorpionů a vypouštějí síru smíchanou s Jedem. To jsou Hromy, které jsou okamžitě připraveny rozeřvat se stovkami mohutných Katastrof a statisíců Pohrom, po kterých nezůstane nic a nikdo zde nic nepozná. Jedna skála porodí tisíce, právě když Srdce Člověka dosáhne jeho Myšlenek.
alle
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1729
Dátum registrácie: Št 30. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Poprad

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa alle »

to hovoria "odborníci" čo sa do motoriek asi tak vyznajú ako ja do štrikovania...robil som v moto servise a trošku prehlad mám.. tie motorky čo si poslal nabehaju 100 tisic km bez toho aby si robil nejake investicie... tie drby že ked ma moto 40tisic tak je to vela to uplne ignoruj.. je taka jedna nemecka stranka neviem jak sa vola a je tam tabulka motoriek a každy uživatel tam ma uvedeny stav tachometra, motorky pod 200 tisic km tam ani nenajdeš... rekord tam mal nejaky harley electra glide s 980 tisic km tušim tak nejak...Ďalšia vec tak ako auta aj motorky sa bežne stačaju... takže kopec tych motoriek na inzeratoch maju kludne aj cez 100tisic a majitelia o tom vobec nevedia...motorky znesu strašne vela to skor sa cela rozpadne jak keby mal motor umreť...
Používateľov profilový obrázok
Shairachaz
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1858
Dátum registrácie: Ut 11. Mar, 2014, 12:04
Bydlisko: Kráľovský Chlmec

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa Shairachaz »

Zaujímavé, veľmi zaujímavé. Tá CB 500vka by mohla byť zaujímavá voľba :) GS 500vka taky, očividne je škrtená (19kw namiesto 38kw) čo je fajn
Hromy Hněvu podřimují na Severu. Podobny dubu, jehož větve jsou plny hnoje, a hnízd nářků, a pláče, snášených na Zemi které spalují Noc i Den a vyvrhují stáda škorpionů a vypouštějí síru smíchanou s Jedem. To jsou Hromy, které jsou okamžitě připraveny rozeřvat se stovkami mohutných Katastrof a statisíců Pohrom, po kterých nezůstane nic a nikdo zde nic nepozná. Jedna skála porodí tisíce, právě když Srdce Člověka dosáhne jeho Myšlenek.
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1797
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa Ivko »

Treba si rozmyslieť čo presne chcem. Si tu zavesil niekolko motoriek vrátane Ducati...

Ducati nie je motorka pre každého, chce to aby bol majitel trošku viac znalec. Je to taký "funbike" ktorý je určený celkom iným užívatelom ako trebárs CB500, GS500, či ER-5. MT-03 je jednovalec preto taký zvuk... Ducati je V-Twin a ostané sú radové dvojvalce. Zatial čo radový dvojvalec je taká kludná ovečka, V-Twin má omnoho výbušnejší charakter pri otočení plynom, skrátka je to motorka viac na zábavu (vyblbnutie), radové dvojvalce sú pre tých čo majú radšej pohodovú jazdu

Našťastsie u Monstera 620 nie je suchá spojka, čo by nebola zrovna malá investícia zvlášť ked Monster 620 nie je drahá motorka. Je tam ale inak riešený rozvod ako u ostatných motoriek, do čoho sa tiež nie každý rád pustí a niečo to aj stojí. Povedzme že toto - rozvody by si počas vlastníctva GS500 atd atd nemusel abslútne riešiť. Skrátka Ducati je pre tých čo vedia prečo chcú práve Ducati. Pre človeka ktorý si ju kúpi len tak môže byť sklamaný z náročnejšieho servisu.
Na druhú stranu je tá motorka trochu inde brzdrami, podvozkom, pružením, skrátka toto má Ducati vždy kvalitnejšie ako by to bolo trebárs u CB500, GS500, ER-5 ktoré patria tak trochu medzi rozpočtovky, teda motorky kde sa šetrilo = nebude to mať tak ostré brzdy, rám nebude tak tuhý, pruženie bude skôr také turistické ako športové...

Inak ešte k Monsteru, je to dosť malá motorka, kde sa výborne cítia práve drobné ženské, tak ak máš výšku niekde okolo 185cm+ tak by si na nej mohol byť dosť "poskladaný"
Alternatíva v prípade Ducati by mohla byť Multistrada 620, ale nie každému sa páči... Brat má Multistradu 1000, ale to už je dosť "krkolam" pre neskúseného jazdca
Používateľov profilový obrázok
Shairachaz
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1858
Dátum registrácie: Ut 11. Mar, 2014, 12:04
Bydlisko: Kráľovský Chlmec

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa Shairachaz »

Výška 180cm, váha (prevažne svalnatých :D ) 95kg. Ducati som chcel lebo... Ducati :) Ducati v mojich ušiach znie podobne ako Harley Davidson :)
Motorku určite nechcem na blbnutie, pohodová jazda a nenáročná údržba je po čom túžim!

Takže napriek veku (samozrejme s ohľadom na stav) sú CB 500 a GS 500 dobrá voľba?
Hromy Hněvu podřimují na Severu. Podobny dubu, jehož větve jsou plny hnoje, a hnízd nářků, a pláče, snášených na Zemi které spalují Noc i Den a vyvrhují stáda škorpionů a vypouštějí síru smíchanou s Jedem. To jsou Hromy, které jsou okamžitě připraveny rozeřvat se stovkami mohutných Katastrof a statisíců Pohrom, po kterých nezůstane nic a nikdo zde nic nepozná. Jedna skála porodí tisíce, právě když Srdce Člověka dosáhne jeho Myšlenek.
Používateľov profilový obrázok
warrior606
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 677
Dátum registrácie: Ut 20. Aug, 2013, 17:55
Bydlisko: Legan, IRL

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa warrior606 »

Jednoznacne :) tie motorky vydrzia strasne vela a idealne na zaciatok. Jedine nesetrit na gumach a brzdach, raz rocne vymenit olej a mozes lietat do zblaznenia.

Ducati podla mna nie motorka na zaciatok. To je uz pre pokrocilych jazdcov a hlavne treba mat prachy na pravidelny servis.
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1797
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa Ivko »

Na Multistrade je napríklad suchá spojka, nový kôš + lamely a povedzme práca servisu a 500€ je fuč (neviem čo to presne stojí, ale daleko od pravdy nebudem). Povedzme že toto u Monstera 620 odpadá.
Nehovorím že u motorky kde je mokrá spojka sa to riešiť nemusí, ale je to ovela menej pravdepodobné a ked už, tak zväčša stačí vymeniť samotné lamely čo je záležitosť cca +-100€.
Stále ale u Ducati ostáva desmo rozvod, kde je servisný interval na kontrolu (prípadne nastavenie) ventilových vôli 12000km , výmena rozvodu sa robí každých 24000km.
Povedzme že na tých ostatných spomenutých moto sa rozvodu človek nemusí chytiť ani za 60-100tkm (kupuje sa "XY" ročná jazdenka s "XY" km a to nastavenie ventilov môže strenúť aj majitela GS500)...

Ale ako som písal sú to aj motorky určené na iný druh jazdy, pretože s nimi nie je taká zábava ako s Monsterom. Je to asi to isté akoby si porovnal bežné auto s Imprezou WRX, každá sranda niečo stojí

Trebárs ja nemám lavé ruky a mám vela možností si niečo vyrobiť, tak trebárs brata ani netrápi že kolko stojí suchá spojka na Ducati. Kúpili sa nové lamely za cca 80€, kúpil sa kus materialu cca 70€ a vyrobili sa tri spojkové koše. Rozvody či ventilové vôle sa dajú urobiť aj doma za cenu svojho času - počas zimy je ho neurekom.
Ale človek sa musí takým veciam rozumieť, kto takú možnosť nemá pre toho je Ducati trošku drahší špás ako bežná motorka. Mne by to za to stálo, aj preto nemám nudné auto, ale Subaru ;)
Keby brat nemal Ducati tak bez tak by asi nemal japonskú motorku, ale napríklad Moto Guzzi Breva 1100 (máme radšej neokukané veci). Niekto si radšej kúpi imidžovú motorku a niekto zasa dohána "image" pomocou reflexných pásikov nalepených na boky kolies ;)
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
adam102
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 186
Dátum registrácie: Št 10. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Košice 13

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa adam102 »

adam102 napísal:...
Ak nezabudnem, dam vediet koncom novembra.
Takze gripy dorazili a aj dlzka pekne pasuje. Tak diki a konecne uz mozete pokojne spavat :-D
alle
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1729
Dátum registrácie: Št 30. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Poprad

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa alle »

Ivko napísal:...
sorry až teraz som si všimol ten post :D

tak tak suhlasim :) ducny buď miluješ alebo ich neznášaš :D

inak ten stary kôš je riadne osekany kokos :laugh: to som ešte nevidel.. ale po poslednom preteku sa mi stala zaujímavejšia vec :good:

Obrázok

ano spravne chyba časť spojkoveho koša :D

keďže moja moto má poháňané rozvody ozubením, čo bolo jediné šťastie, tak ten pekne pomlel tu časť koša, ktorý potom ostal v olejovej vani a podotýkam že moto aj napriek tomu šla uplne bez problemov ako keby bolo všetko ok :D
Používateľov profilový obrázok
warrior606
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 677
Dátum registrácie: Ut 20. Aug, 2013, 17:55
Bydlisko: Legan, IRL

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa warrior606 »

No pekne si to dal do laty :D :D

Inak ako ? Sezona pomaly pred dverami :) Ja som uz parkrat prevetral moju masinu akurat po zime musim kupit baterku lebo nejako nechce spolupracovat :D Ale inak vsetko funguje ako ma :)
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1797
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa Ivko »

To mohlo skončiť aj dierou v bloku, si mal štastie
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa quicky »

http://www.suzuki.sk/motocykle/motocykel/cruiser/c800b

jaaaj neda mi to spavat ,6600E bez dane :rolleyes: :red:

zvlast ked pozeram starsie cruiseri na bazaroch,ved to stale stoji od 5tis hore... to nema ani zmysel kupit ojazdeny cruiser---stale drzia ceny alebo sa mi to len zdaa?
Používateľov profilový obrázok
warrior606
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 677
Dátum registrácie: Ut 20. Aug, 2013, 17:55
Bydlisko: Legan, IRL

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa warrior606 »

Sak zbehni do obchodu, kup a mozes spat :) Ono treba pozriet ktore drzia ceny a preco. Vela majitelov si cruiseri hycka... doraba si rozne veci, zlepsuje atd a to sa potom odraza na cene. Samozrejme zalezi aj na najazde ale celkovo su to motorky na kludne jazdenie takze to opotrebenie tam nezvykne byt ako na nejakom supersporte
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa quicky »

ale cisto teoreticky hocijaky cruiser aspon s rokom 2006 a viac nestoji pod 5tis eur... aspon zbezne co som popozeral...ak mam dat za 10rocnu motorku 5k, tak kupim radsej o 1500e drahsiu a cisto novu :)

keby to bolo take jednoduche ,ze utekaj a kup,ze jo :)
Používateľov profilový obrázok
Thief
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1164
Dátum registrácie: Pi 14. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Dubravka

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa Thief »

bol som na inchebe a zopar sliniek nad takymi som tam pustil :D skoda, ze byt zere vsetky peniaze :(
CPU: Ryzen 5 5600X, MB: MSI B450 Tomahawk MAX, RAM: 2x16GB Patriot Viper Steel DDR4 3600 Mhz, GPU: XFX Speedster QICK 319 RX6750XT CORE, Monitor: Asus VG278HE, HDD: Seagate Ironwolf Pro 4TB, WDC Green 2TB, M2: Samsung 970 Evo plus 1TB, SSD: Apacer Panther AS350 512GB PSU: Corsair RM650X Gold, Case:Fractal Define S, NET:Orange FiberNet 500Mb, OS: Win 10 pro 64

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"