Motorkári na fóre....

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa quicky »

ja sa len bojim aby ma mama nenakopla vydedenim :D to vies ,strasiak v skrini jak sa vravi :) ale ano suhlasim s tebou, teraz som uz viac menej rozhodnuty a je to "Zabavka" na xyz rokov
Používateľov profilový obrázok
warrior606
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 677
Dátum registrácie: Ut 20. Aug, 2013, 17:55
Bydlisko: Legan, IRL

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa warrior606 »

Ono to nie je zabavka. Ja stale vravim ze bud to mas v krvi alebo nie. Ak ano tak stale hladas cestu a cim skor to pochopia tvoji blizky tym lepsie. To uz mas do konca zivota a jedine co sa moze stat je ze vymenis masinu co sa urcite pri tej 800vke stane. Pojdes urco do vysieho obsahu :D So mnou sa zena nerozpravala asi 2 tyzdne ked som to kupil ale potom sa stym zmierila :D Neviem ako si zavisly na tom dedicstve :D myslim vsak ze sa tym nic nezmeni a casom si na to vsetci zvyknu a zivot pojde dalej.
fobos
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3638
Dátum registrácie: Št 22. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa fobos »

Myslim ze sa tu najde niekto fundovany na motory. Robili mi GO motora KTM Exc 520. Valec sa len prehonoval a dal novy (vacsi) piest a ojnica. Moj servisak ten valec poslal na posudok kdesi do Nitry do firmy co sa tomu venuje. Ked som to hovoril kamaratovi tak jeho servisak povedal ze to je chujovina za kazda nova motorka dajme tomu od 2000+ ma nikasilovu vrstvu z vyroby. Aby bol valec pevnejsi ako kruzky piestu (dajme tomu 1100HV vs 700HV) aby sa nedral valec ale piest. Kedze ten stoji menej.

Komu teda verit? Lebo ak mam uz nikasil dole tak mi to vydrzi tak 20 mth odhadujem. Stala ma GO cez 700e

Ako to teda je?
Xbox Series X...
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1797
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa Ivko »

Derie sa aj valec aj ked krúžky nie sú tak tvrdé ako nikasil

To máš to isté akokeby sa ti nikdy nezatupili nožnice na papier, aj tie treba raz za čas prebrúsiť
fobos
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3638
Dátum registrácie: Št 22. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa fobos »

Ale otazka je ze ci tam v tej nitre mali dat nikasil? Motorka je rv 2002 a neviem ci tam je z vyroby daka kalena vlozka ktora ma hrubku steny trebars 1 mm a mozte ju prehonovat aj 30x a davat stale vacsi priemer piestu alebo ma valec z vyroby ten 0.05 mm nikasil. Lebo ak je to moznost B tak mi to vydrzi tak 20 motohodin lebo pojdu kruzky na pieste na hlinikovu stenu valca priamo :wallbash: ... jeden tvrdi tak druhy tak..
Xbox Series X...
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa shajek »

Jasne, keď dáš dole nikasil, Tak ho musíš dat naspäť. Neviem ci to niekto robí na svk poriadne ale viem ze na dobrú robotu sa to muselo niekam do talianska posirlat
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5564
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Ahojte, je tu niekto z KE alebo vychod? odporucanie na autoskolu, teda motoskolu v Kosiciach?

chcem si pred 30. splnit sen a nieco pojazdit v jednej stope. Ak mate dobre skusenosti popripade poznate niekoho tak budem rad za odporucania :)
castelL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4062
Dátum registrácie: Po 27. Jan, 2014, 21:38
Bydlisko: Košice

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa castelL »

Kuzelka v KE top všeobecne.
Používateľov profilový obrázok
warrior606
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 677
Dátum registrácie: Ut 20. Aug, 2013, 17:55
Bydlisko: Legan, IRL

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa warrior606 »

Jednoduska napísal: Št 14. Nov, 2019, 13:55 Ahojte, je tu niekto z KE alebo vychod? odporucanie na autoskolu, teda motoskolu v Kosiciach?

chcem si pred 30. splnit sen a nieco pojazdit v jednej stope. Ak mate dobre skusenosti popripade poznate niekoho tak budem rad za odporucania :)
To budes mat ako ja. MPV pre rodinu a na radost moto :) idealna kombinacia :cool:
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5564
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Joj ani netusis ako sa na toto kombo tesim ak sa podari ho splnit :D chcel som hot hatch a tak ale nejako som si spocital ze motorka bude ekonomickejsia aj zabavnejsia. Uvidime, uz som sa nahlasil do kuzelky snad sa ozvu a nieekdy zaciatkom roka sa zacnem ucit :)

Zopakovat si zakony tiez nebude na skodu hehe.
Používateľov profilový obrázok
warrior606
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 677
Dátum registrácie: Ut 20. Aug, 2013, 17:55
Bydlisko: Legan, IRL

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa warrior606 »

Ved ja mam tak. Moto je ovela vacsia sloboda ako auto. Ten pocit je na nezaplatenie. To ziadny hothatch neda, mozno tak supersport :D
Preto nemam potrebu ziadne vykonne auta a podobne veci. Rodinu mam v com odviezt a na vysantenie mam motorku. Ako vravim idealna kombinacia :D
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa Leon »

Jednoduska napísal: Št 14. Nov, 2019, 13:55Ahojte, je tu niekto z KE alebo vychod? odporucanie na autoskolu, teda motoskolu v Kosiciach?
Aj ja sa chystám :D Na jar dáme potom nejaké jazdy na šíravu :D Na malé Ačko som robil vodičák pred 17 rokmi :D Ako to teraz funguje? Vidím tam vodičák na A a potom kondičné jazdy na A. Asi si nestačí zaplatiť jazdy a prísť na skúšky čo? :D
.
Používateľov profilový obrázok
Famous
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1490
Dátum registrácie: Ut 14. Sep, 2010, 20:24
Bydlisko: HC

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa Famous »

Neviem co je pod pojmom male A, ale viem, ze pokial mas A2 alebo A1, tak sa da ist len na skusky, pokial dolozis, ze na nejakej moto mas najazdenych nejakych x kilometrov alebo motohodin. Ale este si to checkni niekde, ale mam dojem, ze takto to hovoril instruktor ked som chodil do autoskoly.
CPU: R9-5900X Cooler: Kraken X62 MB: x570 TUF PRO (Wi-Fi) GPU: RTX 3080 Ti Suprim X
RAM: GSkill 64GB 3600CL16 SSD OS: Corsair MP600 PRO XT 2TB
SSD: Micron 7400 PRO 3840BG, PNY CS3040 2TB, Kingston KC600 1TB PSU: Corsair HX1000 CASE: Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa Leon »

AM je "malé ačko", dá sa robiť na 15 rokov a je to do 50cm3. To sa asi nezohľadňuje. Ale na jazdach a skuske som mal normalne moto s prevodovkou.
.
Používateľov profilový obrázok
Famous
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1490
Dátum registrácie: Ut 14. Sep, 2010, 20:24
Bydlisko: HC

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa Famous »

Noo, tak to asi nie, to mas len tak free bonus k autu. Ja som nerobil na moto ziadnu skusku a AM som dostal k autu.
CPU: R9-5900X Cooler: Kraken X62 MB: x570 TUF PRO (Wi-Fi) GPU: RTX 3080 Ti Suprim X
RAM: GSkill 64GB 3600CL16 SSD OS: Corsair MP600 PRO XT 2TB
SSD: Micron 7400 PRO 3840BG, PNY CS3040 2TB, Kingston KC600 1TB PSU: Corsair HX1000 CASE: Fractal Torrent

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"