Kamery do auta + videa z SK ciest

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
obcanx
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 200
Dátum registrácie: Pi 12. Jún, 2015, 22:02

Re: Kamery do auta + videa z SK ciest

Príspevok od používateľa obcanx »

tiez som presiel nemecko krizom krazom a viem ze niekde je 80 lebo je rozkopana, niekde 120 lebo je tam vzdy 120 ale niekde je neobmedzena, asi si mal smolu a isiel po trase kde nie je neobmedzena? :D
no ale jasne, politici vzdy pojdu po krku, lenze.. aj tak vacsina ludi statisticky jazdi 130, aj ked je neobmedzena, ci dokonca este menej, 118 ci 138 neviem..
tak pokial auta dostanu defekt a preletia zvodidla (alebo ich pretrhnu po smyku), tak ano, limit je bezpecnejsi..

sranda, dal som do googlu horrible puncture on highway
https://www.youtube.com/watch?v=rwcSMtOGUNo
a hned prvy link:
ked sa to moze stat v nizkej rychlosti (legalnej) tak ano, moze to byt drastickejsie v nelegalnej..
ale zas, bol to pickup ktory 130 asi ani nevytiahne
truck:
https://www.youtube.com/watch?v=1GM6JezPn8E
compilation - ani jeden nad MPR
https://www.youtube.com/watch?v=jQFF1VhqklU

zaujimave.. statisticky je to asi ako vyhrat loteriu, ale zaujimalo by ma preco tak vybuchuju, vie niekto ?
toto je zaujimava video.
pneu od kamionu, bezneho, ak vybuchne, udajne ma silu 12ton, hm. cize aj keby zmensime tu silu na len 100-200kg, pri 130kmh takato bocna sila isto zamava s autom do 2t, bez sebemensieho problemu..
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Kamery do auta + videa z SK ciest

Príspevok od používateľa mp3turbo »

akoze preco, obrovske sily co na pneu posobia a teplota. Ved sa niekedy prejdi po dialnici a chyt si prednu a zadnu pneumatiku po 130km/h. A to sa bavime o rovnakej rychlosti, akurat mensia zataz vzadu ako vpredu. Budes prekvapeny rozdielom.

Ako vidis ta guma nie je z betonu a nevydrzi vsetko.

Kazdy je majster sportu ale ked ti v 180km/h vbehne zajko do cesty alebo sa nieco stane s pneu, tak ta bude plny cintorin. Len si lietajte, ale mne a mojim sa vyhybajte, cintoriny maju vela prazdneho miesta. A uz som pocul aj o pripadoch ze chlapcovi vytrhlo znenazdajky volant z ruky lebo nabehol na nejaku normalnu beznu jamku alebo nieco na ceste, akurat velkou rychlostou takze ani nemusi byt zakazdym roztrhana pneumatika.

a vobec to nemusi byt zajko, pred par rokmi u nas na Slovensku zadrbalo nejakeho pretekara v styroch kruzkoch A8 ked sa mu jelenček pozrel cez predne okno az do sedacky. Kebyze k0k0tko isiel pomalsie, asi by to nedopadlo az tak zle - lebo uz som pocul vela pripadov ze auto zrazilo srnu/jelena ale neprilis vela takych ze zrazil som danielicu a kedze som isiel pomaly, prepichla mi auto odpredu az do kufra. Neviem, priznam pravdu ze mi je to jedno. Teraz mu nosia sviecky a vence.

Ale ved uz kto by takto rozmyslal v dnesnej uponahlanej dobe. Tak si lietajte a lahkovazne nerozmyslajte, ved auta su dnes relativne silne a rychle.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
obcanx
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 200
Dátum registrácie: Pi 12. Jún, 2015, 22:02

Re: Kamery do auta + videa z SK ciest

Príspevok od používateľa obcanx »

a hlavne lacne.. ;)


inak maximalny suhlas s tym co pises.
Rastislaus
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Ne 15. Dec, 2013, 16:35
Bydlisko: BA/Očkov

Re: Kamery do auta + videa z SK ciest

Príspevok od používateľa Rastislaus »

Ak môžem poradiť, tak nekupujte kameru Mio R30 a ak ste ju náhodou niekedy teraz kúpili, tak ju radšej vráťte... dnes som ju bol dať reklamovať, prijímací technik mi povedal rovno, že nie som prvý, kto s ňou má problémy a (chvalabohu) sa to rovno vyriešilo dobropisom. Aby som bol konkrétny čo sa problémov týka, tak v rýchlosti okolo 130km/h sa samovoľne zapínal displej (asi vadný G senzor), batéria po ani nie polroku kaput, samovoľné resety do výrobných nastavení, občas sa aj 3x reštartovala, pokým začala konečne nahrávať, atď...

No a samozrejme riešim teraz náhradu, takže by som bol rád za každú radu. :-) Malo by to byť do 100e, FHD, GPS môže byť (ale vôbec nie je prioritou) a potešil by buď bajonetový, alebo magnetický úchyt kamery do držiaku (len neviem, či to je v tejto cene reálne).
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1797
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Kamery do auta + videa z SK ciest

Príspevok od používateľa Ivko »

Na SJ CAM SJ4000 málokto nadával za tie peniaze, zvolil by som jeho mini verziu SJCAM Cube M10

Tiež som si chcel kedysi kúpiť Mio vue358, ale to je kamera čisto do auta a chcel som za tie peniaze niečo čo použijem aj v aute aj kdekolvek inde, nakoniec som kúpil Xiaomi Yi, ale v aute bola len skúšku
obcanx
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 200
Dátum registrácie: Pi 12. Jún, 2015, 22:02

Re: Kamery do auta + videa z SK ciest

Príspevok od používateľa obcanx »

nechcem spamovat novou temou, ale vie niekto ako na toto riesenie ?
potrebujem 1 fotku kazdu minutu, vonkajsie prostredie, a nech bateria/zdroj vydrzi aspon 7 dni.
viem ze napr canon (kompakt) sa da naprogramovat tak, aby fotil automaticky v lubovolnom case.
lenze.. potrebujem to von, cize vodotesne, plus neviem ci to zvladne zapnut a vypnut sa kazdu minutu, alebo len to bude v nejakom standby
pripadne existuju kamery na toto urcene?
ono kludne by to moblo rovno natacat v 720p nonstop, alebo v nizkom framerate, keby sa to zmesti na 32GB kartu povedzme/tyzden
hm, napada niekomu nieco? :)

v skratke, time lapse potrebujem..

edit:
teoreticky android mobil by to dokazal, s nejakou sikovnou app, keby mu dam externu bateriu, nie ?
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7729
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Kamery do auta + videa z SK ciest

Príspevok od používateľa LordKJ »

ale boh zna co ti povie lionka na zimu
obcanx
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 200
Dátum registrácie: Pi 12. Jún, 2015, 22:02

Re: Kamery do auta + videa z SK ciest

Príspevok od používateľa obcanx »

no to ano, ked bude -5C az 0C tak to bude velmi zaujimave
pripadne ho napojim na autobateriu?
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Kamery do auta + videa z SK ciest

Príspevok od používateľa mp3turbo »

3.7V li-ionku na autobateriu ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7269
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Kamery do auta + videa z SK ciest

Príspevok od používateľa Papek »

dc-dc menič porieši ;-)
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Bumpy_SK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2490
Dátum registrácie: Ne 14. Feb, 2010, 11:06
Bydlisko: Praha

Re: Kamery do auta + videa z SK ciest

Príspevok od používateľa Bumpy_SK »

mobius+kondenzator
| Intel Core i5-2500K @ 4,5GHz + NOCTUA NH-D14 | ASUS P8P67 | 2x4GB Kingston 1333 CL9 | ZOTAC 1060 6GB | Samsung 850 250GB | SeaSonic X-560 | Fractal Design Define R3 BlackPearl | BenQ BL2420PT | Lenovo Explorer | ZOWIE EC1-A | TAITO | SideWinder X4 | Playseat Challenge | Logitech DFGT |
MBP 13" A1502
obcanx
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 200
Dátum registrácie: Pi 12. Jún, 2015, 22:02

Re: Kamery do auta + videa z SK ciest

Príspevok od používateľa obcanx »

hmm, inak ani tie 18650 baterie nevyzeraju ako zle riesenie, paralerne ich spojit a clovek ma lubovolnu kapacitu
ale autobateria ma vyssiu aj tak, a lepsie drzi v zime
existuje nejaky "hotove" riesenie, ako prepojit tu autobateriu s mobilom? :)
na ebay su tie dc/dc ale u nas som nenasiel, resp neviem.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7269
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Kamery do auta + videa z SK ciest

Príspevok od používateľa Papek »

Ja som objednal z aliexpresu dc-dc menic a taham z neho na vystupe 6V/1,7A bez problemov, na vstupe mam prave accupack z 2x 18650 bateriek.

Hotove riesenie ma napada USB zasuvka do zapalovaca, aj ked to nie je az tak hotove, kedze budes musiet prerobit koncovku a napojit na existujucu kabelaz. Jedine zeby si si chcel permanentne obsadit zapalovac. Naviac, niektore auta vypinaju privod elektriny do zapalovaca a niektore nie. U mna v Honde aj v Mercedese CLA odpaja, v Tourane a v Pole nie.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
obcanx
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 200
Dátum registrácie: Pi 12. Jún, 2015, 22:02

Re: Kamery do auta + videa z SK ciest

Príspevok od používateľa obcanx »

bez auta som to chcel, myslel som to tak, ze autobateria na zemi, a odtial do mobilu, cele by to bolo na mieste, kde nie je elektrina, cize ako velkokapacitna externa bateria to malo byt :)
myslim ze mam nejaky "zapalovac" (220V > 12V) len neviem ci je to vhodne, no musel by som kable prehrabat.. ale aj tak to bude treba nejak prerobit asi, lebo bez toho dc/dc sa ani nepohnem ?

edit;
pripadne kupit si ups v hodnote do 50eur (cena autobaterie) ?
ale tam je tiez len li on :/

taka UPS za 40eur:
Bezúdržbová olověná baterie RBP0043 x1 12V / 5AH SLA
to uz bude lepsie kupit tu powerbanku resp externu bateriu na mobil co ma 7800mah za 20eur, nie?
lebo to mi nabije mobil takmer 4x
henta UPS to nabije 8x ?
ked mobil ma 2000mAh bateriu..

otazne uz len je, kolko krat by sa mobil nabil, keby beriem klasicku 12V 75Ah autobateriu..
120x ? cize pri stratach tak 100x ? hm, to je nejake prilis dobre aby to bola pravda, za predpokladu, ked autobateria stoji 70eur.

alebo robim vo vypoctochc chybu? :D

napr tento dc by bol vhodny?
http://www.avelmak.sk/index.php?lm=993& ... icle=54656
Používateľov profilový obrázok
SurrendeR
VIP
VIP
Príspevky: 2722
Dátum registrácie: Ut 28. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Stará Turá - BA

Re: Kamery do auta + videa z SK ciest

Príspevok od používateľa SurrendeR »

ja som takto bral novu 12V 7Ah baterku (16e) , z auta som vybral zapalovacovu zasuvku, prepojil som ju s bateriou, pichol don 2zasuvkovu nabijacku USB. trom ludom to denne nabijalo mobil pocas 4dnoveho festivalu a ani na 4ty den ta baterka nebola vybita.
cele riesenie ma stalo vlastne len cenu baterky.
Spoiler: ukázať
PC:Asus x99A-USB 3.1 || Intel i7 5820k 4.1GHz || Asus ROG Strux GTX 1080 8GB || 4x16 GB RAM 3200MHz CL14 G.SKILL || NVMe - 1000GB Samsung EVO 970 || RAID0 - 2x3TB WD RED || Cooler Master Centurion Silencio 452 || Seasonic Prime Ultra 750W Gold || 24" EIZO EV2436WFS3-BK EcoView ||
FOTO: Canon EOS 5D MKII || Canon 50mm F1.8II || Tamron 24-70/F2.8 VC || Canon 70-200/F4L IS || Canon EX580 MKII
Mobil: Samsung Galaxy S7
Car: BMW E36 328i Tour

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"