Kamery do auta + videa z SK ciest

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
paranoid.asian
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: Št 26. Feb, 2009, 16:37
Bydlisko: Bratislava

Re: Kamery do auta + videa z SK ciest

Príspevok od používateľa paranoid.asian »

domyslas si tu jedine ty.
je uplne irelevantne ako co vyzera. smerovky su na to, aby oznamovali o zmene smeru jazdy. ked nedavam, nemenim nic.
to ze to idioti pochopili naopak, a menia smer bez smeroviek, je idiotizmus dotycnych.

ocividne debilkovi v aute svietilo do xichtu slnko. to je jeho problem. v takom pripade, som obozretnejsi este viac.
ocividne debilkovi sa nechcelo cakat, spomalit, tak chcel vyuzit vzniknuty priestor a mysickou chcel spravit riskantny manever. nevidalo.

btw, o nezastaveni som nic nepisal v prvom poste. videl som ze zastavil, ale dost neskoro. po hentakom kontakte ide kazdy normalny na brzdy a stoji okamzite. tento imho vahal ci zastavit. ak by neboli auta za nimi, tak by mozno aj zdrhol. takto su svedkovia, a na jeho smolu aj s kamerami.
ale to je irelevantne. riesi ho uz pz. som zvedavy sko sa to doriesi.
Spoiler: ukázať
::: ...
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Kamery do auta + videa z SK ciest

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ked sa na to divam znovu tak sa mi silno zda ze z tej Devinskej ci ako sa vola ta bocna cesta vypalil hodne slusnou akceleraciou... pridava vyrazne viac nez ostatne auta a aj ide vyrazne viac. Rozhodne ide nad limit ktory je tam povoleny.

Ale ved co je to rychlost pre namakanych vodicov co to maju v ruke.




>> po hentakom kontakte ide kazdy normalny na brzdy a stoji okamzite.

presne tak, po AKOMKOLVEK kontakte nezvyknes prejst dalsich 200 metrov aby si bezpecne zastavil.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
paranoid.asian
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: Št 26. Feb, 2009, 16:37
Bydlisko: Bratislava

Re: Kamery do auta + videa z SK ciest

Príspevok od používateľa paranoid.asian »

turbo, bolo tam dost miesta, kde zastavit este pred tou pumpou. este v tom pripajacom pruhu mohol kludne zastavit.
ale ok, beriem to tak, ze to ze niekoho zrusil, mu docvaklo pomalsie a zastavil (bezpecne) az na pumpe.
Spoiler: ukázať
::: ...
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Kamery do auta + videa z SK ciest

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ved jasne, prave to aj ja pisem - zastavit mal okamzite, ziadne take ze aha hentam hore na kopci je pumpa, tam bezpecne zastavim. Houno.

Jasnacka ze mal zalahnut brzdy okamzite po naraze. Ja to neberiem tak ze mu docvaklo neskor, to je fasa argument - niekoho som zmaroval na prechode, trosku neskor mi docvaklo pani policajti tak som este dosiel veselo domov a az tam som nasiel krv s kostami na kapote. Houno.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
paranoid.asian
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: Št 26. Feb, 2009, 16:37
Bydlisko: Bratislava

Re: Kamery do auta + videa z SK ciest

Príspevok od používateľa paranoid.asian »

ja som tu tvoju poznamku, najskor pochopil takto ako teraz opisujes, ale potom som to zobral z tej akoze "modernejsej", trollovacej strany a myslel som len, ze si robis srandu :)
Spoiler: ukázať
::: ...
Používateľov profilový obrázok
SurrendeR
VIP
VIP
Príspevky: 2722
Dátum registrácie: Ut 28. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Stará Turá - BA

Re: Kamery do auta + videa z SK ciest

Príspevok od používateľa SurrendeR »

turbo, ty a ten tvoj odhad rychlosti :D .. to ze akceleroval rychlejsie ako 98% vodicov v BA, ktori sa rozbiehaju z krizovatky 2 minuty, neznamena ze prekrocil MPR..
on sa nepripajal z devinskej .. isiel "normalne" v pravom pruhu (BUS pruh) na botanickej.. tam je kratky usek kde su 3 pruhy..
https://www.google.de/maps/@48.1484653, ... 6656?hl=en

to co ale spravil, bolo ciste a vedome!! zostrelenie motorkara na ceste .. nieje mozne ze ho nevidel. S najvacsou pravdepodobnostou stal motorkar pred nim alebo vedla neho a "vodic" to psichycky to nedal..

//edit
beriem spet ze to bolo vedome..
Spoiler: ukázať
PC:Asus x99A-USB 3.1 || Intel i7 5820k 4.1GHz || Asus ROG Strux GTX 1080 8GB || 4x16 GB RAM 3200MHz CL14 G.SKILL || NVMe - 1000GB Samsung EVO 970 || RAID0 - 2x3TB WD RED || Cooler Master Centurion Silencio 452 || Seasonic Prime Ultra 750W Gold || 24" EIZO EV2436WFS3-BK EcoView ||
FOTO: Canon EOS 5D MKII || Canon 50mm F1.8II || Tamron 24-70/F2.8 VC || Canon 70-200/F4L IS || Canon EX580 MKII
Mobil: Samsung Galaxy S7
Car: BMW E36 328i Tour
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Kamery do auta + videa z SK ciest

Príspevok od používateľa mp3turbo »

akoze sa nepripajal zboku, ako som ja pisal z devinskej ?

Auto v lavom pruhu co kameruje. Vedla neho v pravom pruhu sedivy ci zlaty ci ako to volaju golf kombi

AKO TRETIE AUTO SPRAVA VYPALI PASSAT - biehal tychto dvoch fesakov po srafovanych ciarach sprava alebo sa pripajal z devinskej ci ako sa vola. Asi som strelil capa, pripustam silno ze sa nepripajal. Nevedel som o existencii toho specialneho pruhu odkial vystartujes aby si zostrelil motorkara, takze som silno predpokladal ze sa pripajal lebo ina moznost nebola.

Ked VSETKYCH OBIEHAL, zrejme isiel 25, aj video tomu jasne nasvedcuje a hlavne ako sme videli, isiel uplne bezpecne aby sa nikomu nic nestalo. To je dolezite. Pinčel bol direkt na jeho strane, par centimetrov od vodica, jasneze ho nevidel.


A ano, odhad rychlosti, dost zjavne tym ostatnym autam unikal. Tak to je moj odhad situacie a povedz mi ze ne.

Iste, rychlost neviem aku mal, moznoze to este bolo v ramci povolenych limitov - priznam pravdu ze som daromny zo sekund na videu [!] a z poctu prejdenych ciar [!] vyratat uplne presnu vzdialenost a uplne presnu rychlost. Tuto drobnost necham na sudnych znalcov.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Kamery do auta + videa z SK ciest

Príspevok od používateľa mp3turbo »

prepacte ale doplnim sa - nejako sa mi zda cudne tvrdenie spolujazdca ze vodic si kontroloval spatne zrkadlo ci sa moze zaradit pred auto (pretoze sa zaradoval DOLAVA, nie doprava, takze mal kukat na lavu stranu a okrem toho si nic nekontroloval pretoze poriadne pritlacil tédéí passatik a predbiehal auto v pravom prude po srafovanych veciach kde nemal co robit). Na lavej strane ked kukal, tak okrem zrkadla videl aj pinčlistu a aj ked pripustam ze ho nemusel registrovat na centimeter ak kukal do zrkadla, toto sa stalo dve sekundy predtym nez ho zrazil ak vobec do zrkadla naozaj kukal.

Kedze sa zaradoval DOLAVA, je totalne scestny argument ze si kontroloval PRAVE zrkadielko ci mu niekto nejde z Devina !!! Okrem ineho fesaci z Devina musia davat prednost TAKZE TAM SI NEMA CO KONTROLOVAT.

Cele zle.

Frajerik na Pasatte. Obiehal po srafovacom pasiku, cakal ze pinčlista sa preradi skor, sprosta lahkovaznost s nasledkami. Nech sa paci.

V CASE ZRAZKY SI NIC V ZRKADIELKU NEKONTROLOVAL PRETOZE UZ BOL VYRAZNE VPREDU A ZARADENY PRED VSETKYMI AUTAMI.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
SurrendeR
VIP
VIP
Príspevky: 2722
Dátum registrácie: Ut 28. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Stará Turá - BA

Re: Kamery do auta + videa z SK ciest

Príspevok od používateľa SurrendeR »

nevies co sa dialo za volantom, staci ze sa trosku nahol a pozrel doprava na smer z davina a v tom momente mohol zhodit skutristu.. proste nevies.. niektori su az moc akcni za volantom co nieje zrovna bezpecne.. a cely ten manever bol k nicomu.. len na skodu.. teda passat.. btw nieje tam nic srafovane na ceste, su tam normalne sipky na zaradenie.
Spoiler: ukázať
PC:Asus x99A-USB 3.1 || Intel i7 5820k 4.1GHz || Asus ROG Strux GTX 1080 8GB || 4x16 GB RAM 3200MHz CL14 G.SKILL || NVMe - 1000GB Samsung EVO 970 || RAID0 - 2x3TB WD RED || Cooler Master Centurion Silencio 452 || Seasonic Prime Ultra 750W Gold || 24" EIZO EV2436WFS3-BK EcoView ||
FOTO: Canon EOS 5D MKII || Canon 50mm F1.8II || Tamron 24-70/F2.8 VC || Canon 70-200/F4L IS || Canon EX580 MKII
Mobil: Samsung Galaxy S7
Car: BMW E36 328i Tour
šuser
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: St 07. Jún, 2017, 13:08

Re: Kamery do auta + videa z SK ciest

Príspevok od používateľa šuser »

ahojte, mate niekto skusenost s nejaku autoameru ? Rad by som vedel ze ci sa do toho oplati dat peniaze, ci ste s tym spokojny a popripade nejaky typ. Neviem uplne ake su ceny tych kamier ale predstavoval by som si to tak do 150 eur.
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5770
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Kamery do auta + videa z SK ciest

Príspevok od používateľa felipe25 »

ja mam toto:
https://www.alza.sk/hobby/mio-mivue-518 ... lternativy

a som max spokojny...
bohuzial uz sa nerobi, tak jedine nejaka nahrada v tej cene....

ked som mal kameru za 50€, tak sa casto sekala, a trebalo sa o nu "starat". tato Mio 518 ( uz druha Mio co mam, prvu co som mal nemala GPS a FullHD - a ani v prvou nebol problem) ide tak, ze o nej neviem. akurat ju musim zapnut do autozapalovaca, pretoze spinacia skrinka mi vypnutim kluca nevypne 12V... inac sa o nu nestaram. zapnem napajanie a kamera funguje vzdy a nahrava..
dolezite je, aby clovek o kamere "nevedel" - funguje a nahrava vsetko a vzdy.. ak je nieco, co chcem aby zamkla, stlacim jedno tlacitko, a zaznam sa presunie do emergency zlozky a nevymaze sa pri "sluckovani"... ine zaznamy sa po dosiahnuti kapacity karty vymazavaju stale nahratim najnovsej nahravky

cize zamna Mio.. aj ked tejto znacke som pred kamerou velmi neveril,ale uz hej :)

https://www.alza.sk/hobby/mio-mivue-538-d1470625.htm
(len je to uz vybehovy model, mozno predrazeny)

prip. pozri toto:
https://www.alza.sk/hobby/truecam-a7s-d3041023.htm
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
BubakB
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 157
Dátum registrácie: Po 03. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Nitra

Re: Kamery do auta + videa z SK ciest

Príspevok od používateľa BubakB »

538 presne mám. Kamera je to dobrá. Aj keď som už zažil pár problémov s ňou, nahrávala zatiaľ relatívne spoľahlivo. V dvoch prípadoch sa zasekla (v prvom v meste, keď dokončila 5 min. nahrávku, tak ďalšiu nezačala a zasekla sa) a raz nevedela nájsť pamäťovú kartu (je v nej stále Sandisk Extreme 32GB microSDHC). Neviem, pri množstve asi 1,2TB dát, čo zatiaľ stihla približne nahrať od Jesene 2016 je to celkom dobrá bilancia. GPS sa vždy pekne chytí, výstup je celkom relatívne akceptovateľný. Uvidím ako "vydrží" teplo a leto. Niekedy sa mi zdá pomerne "neprevzorkované", že kamera chytá duchov. Tak, ale nahráva to v 30 snímkoch za sekundu, tak čo sa čudujem. A ja jej strašne rád robím to, že sa snažím čítať z kamiónov ich pekne typové označenie, tak čo sa čudujem. Alebo minule z JCB Fastracu či je 8320 typ. :D Noc je relatívne v poriadku. Napr. ja ju všeobecne nechávam preexponovanú (kto by to furt menil), tak nejak +0,7EV. Noc zoberie celkom fajn. Nie je to ľudské oko. To by chcelo väčší snímač, alebo s clonou F1 objektív, respektíve potom aj lepšiu optiku.

Teraz by som kúpil verziu C335. Je novšia, má viac možností ovládania a nastavenia. A je veľkosťou viac akceptovateľná. 538 je celkom dosť na výšku aj s držiakom vysoká, C335 je na tom lepšie. Mala by byť aj menej nápadná...
Oba typy kamier by mali zvládať až 128GB pamäťové karty. 538 po naformátovaní v nej.

///ps: Jasné, a tá integrovaná batéria nevydrží v podstate skoro nič. To len pre istotu vravím. Neviem, iný pohľad na nahrávanie péčka z dashcamky by sa mohlo asi hodiť. :lol: Na poistnú udalosť a preukázanie (pofotiť si nárazník a tak...) by to malo stačiť a pri väčšej udalosti aj tak asi vodič nebude dosť spôsobilý si fotiť a zaznamenávať si takéto veci ešte...
Používateľov profilový obrázok
BigRoland
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 51
Dátum registrácie: St 29. Mar, 2017, 14:44
Bydlisko: Fiľakovo

Re: Kamery do auta + videa z SK ciest

Príspevok od používateľa BigRoland »

Ja som teda mio nikdy nemal ale mám tú druhú čo ti tam dával felipe tú truecam a7s, a kupoval som si ju hlavne preto že som mal už a5 od nich. Obidve bez problémov, tú a5 dostal otec a ja som si kúpil a7s. Čo sa mne páči je tá detekcia radarov ktorá na moje počudovanie fakt funguje, samozrejme ak máš zapojený GPS modul. Takže určite ani s touto kamerou chybu nespravíš.
Používateľov profilový obrázok
lepermessiah
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2704
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
Bydlisko: ZV

Re: Kamery do auta + videa z SK ciest

Príspevok od používateľa lepermessiah »

TrueCam nepouziva detekciu radarov ale upozornovanie na stacionarne radary podla GPS suradnic, to je rozdiel..

ja narozdiel tuto od kolegov by som vyslovene neodporucal TrueCam kamery, ci uz kvoli zarucnemu tak pozarucnemu servisu a spolahlivosti kamery. ked si to clovek pozrie lepsie, je to rovnaky odpad (A5s) ako kamery z ciny za cca 60-80eur, takze vlastne by som mal priplacat za tu podporu, ale ked sa ziadna nedostavi, tak to len napali cloveka (ako napr. mna).

Ja som kupil DDPai M6 Plus, stala ma 110eur bez SD karty, obraz ma vyborny cez den, dobry v noci, teraz by sa dalo samozrejme nieco ine kupit, no vtedy bola parametrovo lepsia ako vacsina dostupnych kamier a hlavne remote button je na nezaplatenie pre tych, co si radi semtam nieco ulozia a odfotia kamerou.

Mio aj ked som nemal, by som uprednostnil pred TrueCam, lebo podpora (to ze sa to da kupit v Alze a vymienat 2-3x kus za kus nepovazujem az tak za vyhodu)
Spoiler: ukázať
[Home]
[NAS]
Synology DS920+ / 12GB RAM / 4x IronWolf ST6000VN001 R.6 / 2x GigaByte GSM2NE3512GNTD + 2.5G ethernet
[Laptop]
Lenovo Yoga X1 gen.2 / 20JES0AJ00 + Samsung 970 EVO 1TB
[LCD]
Dell U2913WM
[Peripherals]
Topping DX3 Pro | Wavemaster Mx-3 | Superlux HD-662F | Logitech G815 + Kensington Slimblade Pro
[Work]
[Laptop]
Lenovo Legion 5 Pro / 82JQ00C3CK | 5800H + 2x Samsung 970 EVO Plus 2TB + 64GB RAM
[LCD]
Dell U4320Q + blink(1)
[Peripherals]
Sabaj D2 | AKG K72 | Logitech G413 Silver + Kensington Slimblade
Používateľov profilový obrázok
BigRoland
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 51
Dátum registrácie: St 29. Mar, 2017, 14:44
Bydlisko: Fiľakovo

Re: Kamery do auta + videa z SK ciest

Príspevok od používateľa BigRoland »

Hej to som tam zabudol dopísať že stacionárnych radarov. Ale čo sa týka mňa tak ja som s podporou nemal probém, keď som s nimi komunikoval kvôli dodatočne kupovaným CPL filtrom, komunikovali hneď a bez problémov my poslali nový filter.
Neviem ako si došiel k tomu že to je ekvivalent čínskej kamery za 60-80 eur, hlavne po tom čo si tam dal inú kameru ktorá je vyložene čínska „značka“.
Btw, možnosť urobiť fotku počas nahrávania má aj truecam, teda a7s a a5 určite.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"