Kamery do auta + videa z SK ciest

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5772
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Kamery do auta + videa z SK ciest

Príspevok od používateľa felipe25 »

Kazdy jeden sudca pri niecom vaznom riesi dopravnu kartu vodica!!! Takisto ako tu v KE typek zmiatol studentku na prechode, sudca si vyziadal kartu vodica. Co si myslis, na jaku PIXU ma kazdy sofer na policiu kartu vodica, kde ma vsetky priestupky od kedy ma vodicak?

http://auto.sme.sk/c/6229405/vodic-ma-n ... vypis.html

Ziaden sud bez karty vodica neprebehne, pretoze sudca ma s tou kartou sancu vytvorit si aky taky obraz o tom soferovi. Co ked sa niekomu raz stane osudova chyba, a co ked ma niekto kazdy mesiac pokutu za speed? To su 2 uplne rozdielne pripady.

http://kosice.korzar.sme.sk/c/7610444/k ... elkou.html
Na mieste by dostal nižšiu pokutu. Podľa polície mu v správnom konaní spočítajú možné následky jeho konania a prihliadnu aj na jeho kartu vodiča, ktorá ovplyvní výšku sankcie.

http://kosice.korzar.sme.sk/c/7094788/v ... vazbe.html
Polícia ešte okrem iného zisťuje, či mohol byť Zoltán v čase nehody pod vplyvom alkoholu. Už teraz však z jeho evidenčnej karty vodiča vie, že v nej má 11 priestupkov, z toho 9 za rýchlosť.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Kamery do auta + videa z SK ciest

Príspevok od používateľa Snake »

ako vravim, vsetko v KE :D





.
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8556
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Kamery do auta + videa z SK ciest

Príspevok od používateľa shiro »

Snake napísal: Ale ja nejazdim v meste stovkou, to si kde zobral? :) Prosim vas, tento stat je zaostaly presne pre toto, ze ludi masiruju srackami o rychlosti, vy ste toho dokazom, X ludi tu chodi rychlejsie (papku?) a nikoho to neserie, ked sa niekto rozbije, jeho problem, dialnice su dialnice, preto po nich chodim jak chodim, mimo mesto 100 tempomat, v meste do 60.
Sam si to napisal dve strany dozadu, ale takym stylom, ze ma to vytocilo. Vzhladom k tomu ako si to napisal som vobec nepochyboval, ze to kazdy den robis. Aspon si to uviedol na pravu mieru :-) Ano, aj u nas v meste su casti kde nechapem na co je tam 50tka, ale proste jednak sa mi nechce dotovat stat pokutami a podruhe, nemam sa kam ponahlat. Ani v robote nejazdim 150 len preto aby som daco strasne presne postihal, nemienim sa rozdrbat v aute kvoli casu a peniazom. Tiez jasne, ze ked sa dakto vlecie 40 po meste, tak daco na jeho adresu poviem...

Tolko veci by som zmenil, ale sam nic nezmozem :-)

A ktomu motorkarovi o ktorom si pisal - isto sa stalo to, co som ti opisoval - ked sa tam blazon ma dvojkolke priruti 180, tak to aby mal clovek vkuse oci na spetaku ked predbieha, ci nahodou, nie? Troska blbost, nezda sa mi to. Ak to bolo niekde v zakrute, kde clovek nema sancu vidiet 500m dozadu, tak sa tomu nedivim, nebolo mozne ho vidiet.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7281
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Kamery do auta + videa z SK ciest

Príspevok od používateľa Papek »

Had len napisal, ze aj keby v meste chodil 100, tak ti to moze byt vies kde... ;) Trochu rozdiel. Nebudem nikoho obhajovat ani obvinovat, sam chodievam rychlejsie na miestach, kde to jednoducho uznam za primerane, resp. neohrozim ostatnych okolo. Ono su dialnicne useky, kde je aj v zakrutach 130 a za mokra to je uz celkom na hrane a nikto sa nad tym nepozastavuje. Od toho ma clovek rozum, aby tych 130 nesiel za kazdu cenu, ale aby podla povahy a stavu vozovky upravil rychlost, vsakze. Len dialnica je pomerne zlym prikladom, lebo u nas je pausalne obmedzena max rychlost na 130, pritom stav a povaha vozovky na niektorych usekoch dovoluje rychlosti daleko vyssie (vid. uvaha o zvyseni limitu na niektorych usekoch). Lenze narazame opat na problem, ze cast populacie je natolko tupa, ze nezmeni svoje jazdne navyky a nepozre sa ani az toho budhu do spataku, aby niekoho nevyblokovali. Tak to nas system riesi tak, ze to proste zakaze.

edit: k tej stovke napisem len tolko, ze su miesta v meste, kde to pustim nad 100, ale rozhodne to nebudu ulice typu Trnavske myto
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5772
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Kamery do auta + videa z SK ciest

Príspevok od používateľa felipe25 »

zazil som chodca tam, kde by si usudil na 1 000 000% ze nikoho neohrozis, a ohrozil by si. Vies ako by dopadol sud? Vodic siel na mieste kde je max. rychlost 90km/h min. 118km/h, ak by siel predpisovo, k zrazke by nedoslo.

x soferov co boli odsudeni sudmi by vam to potvrdili. prekrocit rychlost znamena, ze clovek prakticky ma okamzite pritazujucu okolnost akonahle sa nieco stane. ja toto nepotrebujem. komu to chyba plus ma plnu kartu vodica, nech skusa osud. ale takyto sofer s podmienkou neodide...
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7281
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Kamery do auta + videa z SK ciest

Príspevok od používateľa Papek »

Príklad. V Petržalke bola dlhé roky na Dolnozemskej 50-tka. Resp. 60 po starom. Štvorprúdovka, popri ktorej je aj cyklistický chodník a dokonca na jednom mieste pravidelne prebehávajú ludia cez cestu. Na pokutach sa vybralo až až, keďže tam meravali celom často. A ísť tam 50 alebo 60 bolo fakt utrpenie.
Asi 3 roky dozadu tam osadili 70, pritom sa nič nezmenilo. Vlastne zmenilo. Zhustla premávka, cesta je už miestami dosť zvlnená a rozbitá a meračov je tam vidno tak raz za mesiac. Aby to nebolo úplne dokonalé, tak na poslednom úseku bola 70 zrušená. Ideálne miesto na pokuty, a že ich tam vybrali. Pred rokom niekto usúdil, že tam nachytali asi dosť nešťastníkov, tak dali 70 aj tam. Opäť sa nič nezmenilo, znacenie zostalo to isté, ostali tam aj pripájacie a odbocovacie pruhy. Iba zmizla 50tka, o ktorej každý vravel aká je nezmyselna. Iba to trvalo niekoľko rokov.
Panónska je viacmenej to iste, akurát tam nie je cyklochodnik vedľa cesty, ale stavaju tam ku*vy (nie tie zelené). A je tam 80.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2224
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Kamery do auta + videa z SK ciest

Príspevok od používateľa mirjak »

nie je to sice z SK ciest, ale v podstate o tomto bola posledna diskusia
Používateľov profilový obrázok
Kyselinka
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7255
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2011, 12:33
Bydlisko: SC

Re: Kamery do auta + videa z SK ciest

Príspevok od používateľa Kyselinka »

Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7683
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Kamery do auta + videa z SK ciest

Príspevok od používateľa newmi »

hej, bulvarny clanok :rolleyes: Jediny problem, o ktory ide je neupravene zverejnovanie na nete a aj to je blbost imho. Ked TV robi reportaz a mihne sa moja tvar v pozadi, pytaju sa ma ci chcem byt v TV, rozmazu moju tvar? Nezda sa mi.
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
dargy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1579
Dátum registrácie: Ut 30. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Kamery do auta + videa z SK ciest

Príspevok od používateľa dargy »

felipe25 napísal:zazil som chodca tam, kde by si usudil na 1 000 000% ze nikoho neohrozis, a ohrozil by si. Vies ako by dopadol sud? Vodic siel na mieste kde je max. rychlost 90km/h min. 118km/h, ak by siel predpisovo, k zrazke by nedoslo.

x soferov co boli odsudeni sudmi by vam to potvrdili. prekrocit rychlost znamena, ze clovek prakticky ma okamzite pritazujucu okolnost akonahle sa nieco stane. ja toto nepotrebujem. komu to chyba plus ma plnu kartu vodica, nech skusa osud. ale takyto sofer s podmienkou neodide...
Tak pred mesiacom som dostal pokutu za rychlost. Prekrocil som o 32 km/h. Ako prve si overoval kolko mam zapisov karte. Samozrejme ze je tam par lacnych pokut za somarinky ale nic vazne. Ale s policajtmi som si pekne pokecal. A vies co bola jeho posledna veta? Rychlost je pritazjuca okolnost a to ze poriadne. Takze snake sa myli ze je v prave. Ale on ma znamych vsade, ma audinu, je bohaty on moze. Cize je v prave on, lebo zijeme tu kde zijeme. Bolo mi zle to len citat. A osobne poznam takych co mali rovnake nazory a maju aj odsedene za zabitie kvoli rychlosti. Dufam ze aj na neho dojde ked takto jazdi. Neboj karma existuje. Raz si ho najde a moze potom si pekne nalozit sam ako by on nalozil niekomu neopravnene, lebo on je panko co moze jazdit aj 250 a neze sa mu niekto pripletie do pruhu vtedy, lebo on je v prave.
ZDROJ: Seasonic G Series 550W GOLD MB: ASUS TUF Gaming B550-PLUS WI-FI II CPU: Ryzen 5 5600@4,6 GHz cooled by NOCTUA NH-U12F RAM: 2x8 GB Crucial Ballistix Black 3600MHz cl16 VGA: Sapphire Pulse RX 5700 8 GB + 2x Noctua NF-A12x15 Chromax PWM HDD: Samsung SSD 860 EVO 500GB + Kingstone SSD Now 64GB + 1TB WD Caviar Blue WD10EALS SOUND: Asus Xonar DX MONITOR: 34" LG 34UM68 DRIVING WHEEL: Logitech G25 RECEIVER: KINO: Yamaha RX-V557 + CANTON set 5.0 GLE series + subwoofer VELODYNE VX-10 STEREO: ONKYO A-5VL + Tannoy M1 HEADPHONES: Superlux HD330, Focal Sphear, Soundmagic e50 + LG V30 TV: Plazma P50X60 R.I.P. now TX-P50UT50
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Kamery do auta + videa z SK ciest

Príspevok od používateľa Snake »

Tak taaak :-D





.
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5772
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Kamery do auta + videa z SK ciest

Príspevok od používateľa felipe25 »

ved nato je karta vodica, aby mal sudca prehlad, co za cestny pirat tam sedi, a ci je to nahoda, alebo opakujuca sa vec. ktokolvek tam ma viac jak 4-5 zaznamov, je uz opakujuci sa notoricky porusovatel zakona.

ano su ludia co jazdia rychlo,k a nemaju ani jeden, lebo maju stastie.

btw dnes na useku LEVOCA-Spissky Hrad - Medak AMG, KE znacka. Najprv stal v Levoci, kde ho chytili fizli s majakmi /co bolo predtym som nevidel/. Nasledne si tento magor asi neuvedomil, ze ti fizli idu na tom novom SUVcku dalej za nim (nie uplne ale 2-3auta). Potom, co ma sundal cez dvojituplnu ciaru zapli majaky obehli 3auta vratane mna a zastavili ho druhy krat /ci ho sledovali zamerne neviem../. Takyto clovek ked nedajboze zabije nejakeho chodca moze na sude zabudnut na nejake polahcujuce okolnosti, ked behom 1dna ma 2 vazne priestupky.
Ked si niekto mysli ze ta karta vodica je na srandu, nech sa paci.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
Používateľov profilový obrázok
jcdenton12
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2221
Dátum registrácie: Št 22. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

Re: Kamery do auta + videa z SK ciest

Príspevok od používateľa jcdenton12 »

Felipe, kedze si naslovo vzaty odbornik na kartu vodica, tak sa chcem opytat ako to je s pokutami co clovek dostane mimo SR v state europskej unie

zapisuje sa nieco?
ci sa len zaplati na mieste a zaznam ostane tak max v danom state?
...
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Kamery do auta + videa z SK ciest

Príspevok od používateľa Snake »

on nevie, opyta sa kamarata...





.
Používateľov profilový obrázok
STENLY
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 10908
Dátum registrácie: So 20. Dec, 2008, 13:44
Bydlisko: RK (34)

Re: Kamery do auta + videa z SK ciest

Príspevok od používateľa STENLY »

TrueCam A4 alebo MIO MiVue 508 prípadne niečo iné? :)
MB: ASUS ROG STRIX Z490-G GAMING (WI-FI) CPU: INTEL Core-i5 10600KF @ 4,1GHz, Boost 4.8GHz RAM: CRUCIAL Ballistix Black 2x8GB 3600MHz CL16
GPU: GIGABYTE GTX 1650 SSD: SAMSUNG 970 EVO 1TB HDD: WD Red 3TB PSU: CORSAIR AX750 CASE: CORSAIR Obsidian 350D W LCD: Dell U2412M 24''
Repro: Logitech Z2300 + Magnat Monitor Supreme 102

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"