Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

SpQx
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 606
Dátum registrácie: So 09. Feb, 2013, 14:55
Bydlisko: Dunajská Streda

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SpQx »

quicky napísal:Chalani help :D už sa fakt neviem rozhodnúť.
Frajerke chcem kúpiť auto,Peugeot skotulam z útesu a zapálim.

Mám na ruke krásny červený Fiat 500 plus,9tis km, 2016, 5rokov zaruka...Alebo minicooper, 66tis km,rv2009 ,naozaj pekné a výbava, vyzerá jak cukrik(v porovnaní so zvyškom).

Cena je cca to isté rozdiel asi sto euri čiže nič...Frajerka moc fičí na minis,ale tak rozum mi vraví radšej nové v záruke ako jedno staré vymeniť za druhé stare(aj keď malo km?)...

Fakt už neviem...Hocijaké hinty privítam :D

Dobre... Tu nie je problém s výberom, tu je problém s mentalitou...
Je dôležité si uvedomiť, že si to nekupuješ pre seba, ale pre ženu.
Ak kúpiš 500, bez prípravy, zabudni na random orálik a na rychlovečiek bude o 90% menej.
Zmeň taktiku...
1. Vyber si auto, ktoré sa tebe páči
2. Ak si si vybral, zisti, ktoré celebrity (s etové, ale aj lokálne, ba aj priatelky a hlavne ňou nenávidené osoby) majú/mali to auto, ktoré si vybral.
3. začina proces podsúvania informácií s tvojim vyberom. jazdia celebrity, sexy/nesexy (podla priatelky) piče, je cool, pohladaj niekde na refreshery tvoj vyber.
4. O Aute, ktoré nechceš ukážes fakty:
Oblubujú homosexuály
Demonizovana ženskankonkurencia chce také auto ako ona
ukáž pár tragickych nehod
crash test s detskou babikou(idealne sa bábika roztrhne)

GL HF. Teda... u mňa to funguje, takto som mohol domov doniesť nový swišť sport, pluriela s extra hudbou na letné #všetcibudupočuvaťčojapočúvam... Jediné kedy to nefungovalo bolo, keď som vymenil SUV čka (X5 a X6), odvtedy som nemal rannú fajku...
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

a este nutnost dekarbonizovat motor ionizovanym pripravkom. Lebo to znie strasne.

Rovnako ako nepritomnost rannych... ty wole ani jedna odvtedy ? Nieze kazdy den alebo druhy, ale ani jedna jedina ? To by malo byt trestne.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

Tak v prvom rade nebudem podsúvať čo sa páči mne,lebo 300k na auto zatiaľ nemám:)

Má momentálne starý črepník do ktorého nebudem vrážať peniaze keď ho predám v cene low pc...Preto riešim kúpu iného...

Či sú to voľby pre dve deti+pes asi nieee ale to od toho ani nečakám ...

Jazdí 99% času sama...Čoskoro príde k tomu kočík,som vykúkal,že do toho fiatu na kočík +igelitky nákupu akurát...

Pôvodný plán bol nechat jej ceed sw,ale podarilo sa skôr ako som čakal:)

Takže by som ti chcel takto poriešiť na také 3-4roky.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5179
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

SpQx napísal: Mám tam obuté teraz tvrdé 225/40 R18... Spotreba? To je posledné čo sledujem, ale po úprave som urobil skúšku 50km podľa predpisov GA - DS + 15 v mestách a vyšiel som na 7,4 to isté som vykonal pred úpravou a mal som výsledok 7,7, ale je pravdou, že bolo viac aut vtedy.
Inak DSG.
Teraz mám dilemu aké gumy nanho...
Preco tam nedas 245/40 R18 ??
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
HaDeS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 751
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava/#overclocking

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HaDeS »

quicky, kocik je dost otrava, hlavne ak chces zobrat hlboky- tam sa to nabali o vajco + vanicka + kolesa a to uz neviem ci natrepes "len tak". btw GZ!
Workstation: dual E5-2698V4 GTX 2xTitan,
Slave 1-9:i7 5820k@4.2-4.45GHz
Slave 10-18:Ryzen 1700@3.7-3.9GHz,
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

Peg perego Fiat 500:D vanička je tak do 8mesiaca +sklopis polku sedačky ...Ako toto clovek musí snáď v každom mini aute tohto typu resp Peugeot 208 a pod..Potom už len tá športová časť čo je úplne s kľudom..Ako nehovorím,že top praktické idiot som až taký není...Ale prežiť sa to dá a potom už nebude problém +stále zanovne auto...Ona najazdí možno 8-10tis ročne..Keby ten Fiat predávam pri skončení záruky tak bude mať 5r/50t km..Keď pozerám takéto inzeráty na nete tak je rozdiel oproti mojej kúpnej cene asi 500-1000euri
Používateľov profilový obrázok
HaDeS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 751
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava/#overclocking

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HaDeS »

no zrovna ked spominas 208micku - tak to mal sused a transport kocika vzdy spocival v odmontovani koliesok z konstrukcie inak to tam nedal. Nehovorim, ze je to neuskutocnitelne, len je to otravne.
edit: nasledne to vymenili za 3008 ci take nieco.
edit2: uvedomil som si, ze oni to riesili po narodeni druheho, tam to bolo kriticke ked sa niekam vybrali - autosedacka, vajco, kocik + bagaz. Pri jednom to je hadam este plus minus OK. S naslednym repredajom mas pravdu.
Dalsiu vec som nebral do uvahy, ze na spolocny presun mas ceeda sw.
Workstation: dual E5-2698V4 GTX 2xTitan,
Slave 1-9:i7 5820k@4.2-4.45GHz
Slave 10-18:Ryzen 1700@3.7-3.9GHz,
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

no toto ma byt vyslovene auto pre nu + mimino, taska nakupu.

ak sa niekomu chce kuk video 3:00minuta- tak sa zlozi ten kocik,ze to je jak prirucna batozina, cize by to malo byt okej. - ako si povedal neni to nemozne len trosku sa s tym pohrat. hlavne chcem aby som mal chvilku s tym pokoj proste, nie riesit kazdu chvilku kde co zohnat na servis, toto by bolo "nove", zavezem do servisu a vybavene... + ten nasledny predaj je proste fakt /ako nechapem,ze su take ceny, resp som ja dobre "nasiel"... toto je fiat "reseller", minuly rok predajna bola 13750E, ja som si dohodol na 8200e (Je to verzia PLUS/Lounge) ... ked pozeram,za tu sumu idu ozaj doost starsie/viac nabehane... toto je uz FL verzia 2016(nejaka obrazovka a take kraviny).

+este brat ma outlandera - na chatu (hej ta svina stale zije, teraz zas servis 1500e -tfuj)
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5609
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Jednoduska »

tak ocividne mas vybrate tu si len robis pshychohygienu :P

Ale nemas co riesit asi ako pises... aj ked mne ten spuchnuty fiat nesedi najviac je to stylofecka spokojna.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12245
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

no ja ti neviem quick, ja by som pre nu riesil fiat 500xl ked uz, ano nejako to do toho auta naukladas, vanicka dopredu, kocik dozadu. Pekne reisenie ak je pekne pocasie a prave neleje ako z krhly, alebo nepadaju biele hovna.
Rozumiem ze vela ludom sa toto tazko chape a vacsinou si povedia nejako to prezijem, vsak nie som jediny hlavne ze mam cool auto ako ma Pariz Hilton. Po par peknych premoknutiach a odskusani si proste smarit rarohy do kufra a za par sekund sediet v suchom aute, by pristali na nieco praktickejsie. Moj nazor je ze kupa fiatu/coopera je blbost, hlavne kym je to mimino a musis nosit so sebou kocik + veci pre male (nikdy nevies kde sa ti prave poserie tak, ze mu bude hovno tiect az poza chrbat - vlastna skusenost). Ten fiat Ok, ked uz bude dieta sediet aspon v sportovom kociku (vek 1+)
NB: Asus ROG Zephyrus G14
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

jednoduska , rozmyslam uz paaar dni nad tym... len popravde to povodne zacalo len tym,ze jej kupim nejake mini okolo 5tis a potom to pomaly zacalo ,ze novsie novsie... vies ako...

hellangel uplne ta chapem a nemozem s tebou nesuhlasit, len momentalne len tak pustit 10k cash z vacku sa mi "Az" tak nechce... toto je este take,ze okej splni to svoj ucel hlavne bude nieco "zanovne"... pozeral som aj nejake ibizy a podobne,ale take rocne dvojrocne je stale 10+... okolo tych 8 toho vela neni veru. tiez by som teraz najradsej sedel v escalade 2017 :D ale tak musim pockat, kym utrasem veci.

povodne som kupoval kiu s tym,ze za dva tri roky od kupy jej to necham s babom a ja si kupim podla chuti - holt podarilo sa skorej cize alternativa kupit jej alebo kupit sebe zas nieco "stare" co je blbost (splacanie moc nemusim,rad kupujem z toho co mam.
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Blackhawk »

quicky napísal:no toto ma byt vyslovene auto pre nu + mimino, taska nakupu.

ak sa niekomu chce kuk video 3:00minuta- tak sa zlozi ten kocik,ze to je jak prirucna batozina, cize by to malo byt okej. - ako si povedal neni to nemozne len trosku sa s tym pohrat. ...
Mensia technicka pripomienka, od 3 minuty je tam ukazane ako sa sklada bugina a nie kocik. Buginu mavaju uz vacsie deti, ktore vedia sediet a hlavne mozu sediet.

Ja som mal problem napratat kocik do Focusa kratkeho ked som tam mal debnicku s nejakym matrosom (gola sada, sprej, nejake handry, ...). Da sa to, ale nie je to na styl otvorim kufor, zlozim kocik, vlozim kocik, zavrem kufor.

Ale toto hlavne zalezi od kocika, nie kazdy kocik ma rovnake skladanie.
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

Sry zabudol som povedať,že hento je ten kočík kde vieš meniť vrchnú časť atď...Práve preto ho chcem lebo je kompaktný pri zložení ,modulárny atď ... :) Ale jasne chápem čo chceš povedať...Uvidíme no,prinajhorsom pojde na bazár :D
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4577
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa killswitch »

kocik, auto, ci zena?
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5609
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Jednoduska »

ako si pisal, za 8k mat zanovne auto ktore nie je dacia ani lada je dnes dobra ponuka :)

Sam som zacinal na rozpocte 8k a novsie ako 5 rocne auto som nenasiel. Znizil som to na tu 5ku ja idem do svista sporta kaslem na rodinu :D Na tvojom mieste by som nevahjal a bral ten fiat. Aj ked kolega ma 12 rocne mini a vyzera lepsie ako dnesne nove auta no to je o inom...

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"