Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12226
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

nikto nema rad takych soferov, ale proste to tak je. Toto je este slabe kafe, myslim ze ten kto beha dost na aute by vedel sem napisat roman o podstatne horsich a agresivnejsich soferoch.
osobne schvalujem ze si to poslal na PZ
NB: Asus ROG Zephyrus G14
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa CageJ »

xH4wk napísal:Nepoznate niekto z KE tohoto experta ?
http://www.youtube.com/watch?v=-tNAaB0NkK0

Ak ano tak ho informujte ze to uz slo na PZ.
bezna vec, po tej ceste jazdim 2x denne a robia to i busy a i v opacnom smere od benzinky
Používateľov profilový obrázok
STENLY
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 10908
Dátum registrácie: So 20. Dec, 2008, 13:44
Bydlisko: RK (34)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa STENLY »

to, že je to bežné, neznamená, že to je aj dobré a treba pekne krásne každého poslať na PZ a eliminovať to na minimum
MB: ASUS ROG STRIX Z490-G GAMING (WI-FI) CPU: INTEL Core-i5 10600KF @ 4,1GHz, Boost 4.8GHz RAM: CRUCIAL Ballistix Black 2x8GB 3600MHz CL16
GPU: GIGABYTE GTX 1650 SSD: SAMSUNG 970 EVO 1TB HDD: WD Red 3TB PSU: CORSAIR AX750 CASE: CORSAIR Obsidian 350D W LCD: Dell U2412M 24''
Repro: Logitech Z2300 + Magnat Monitor Supreme 102
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13793
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

myslim ze kamera z auta sa nerata ako priamy dokaz
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2224
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mirjak »

...a co zle urobil? nedal smerovku? Rozbit mu ju bejzbalkou! Inac elkom dobry obraz, aka je to kamera? Aj ja nieco take zhanam.
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6965
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa landrower »

a co ked sa len neuvedomil ze to je odbocovaci pruh a ze vlastne on chce ist rovno? to je sice male percento takychto pripadov, ale stava sa aj take....
kazdopadne, pochybujem ze by dostal pokutu vobec a ze by sa to vobec riesilo...
Warface nick: landrower | Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display iiyama ProLite X2377HDS (IPS), Philips 226 21,5" (TN)
Audio Behringer MS16
Headphones Denon AH-D301
Keyboard Logitech G105
Mouse Razer Copperhead (ASUS ROG verzia)
Mouse pad CONNECT IT CI-236 Biohazard Pad
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
Phone HTC One Mini
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5770
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

CageJ napísal:
xH4wk napísal:Nepoznate niekto z KE tohoto experta ?
http://www.youtube.com/watch?v=-tNAaB0NkK0

Ak ano tak ho informujte ze to uz slo na PZ.
bezna vec, po tej ceste jazdim 2x denne a robia to i busy a i v opacnom smere od benzinky
Ale pokial viem, tak bus ma prednost nie? Praveze je bezohladnost a arogancia nedat budu prednost ked vychadza zo zastavky, a niekedy nema inu moznost kedze mu par dementov neda prednost, a ide dalej dalej az k miestu kedy ten pruh pre busy uz je odbocovaci...
/§ 12 (3) Ak vodič autobusu alebo trolejbusu vychádza z vyhradeného jazdného pruhu do priľahlého jazdného pruhu, vodič jazdiaci v tomto pruhu je povinný mu dať prednosť v jazde. ./
Kazdopadne, ten v Octavii je ina kava, ale nieje to take hard, zazil som ine vpichovacky, vtedy keby som neubrzdil, tak donho narazim zboku. Neda sa vzdy ako pises landrover, ze nedas miesto, lebo su taki co to urobia tak ze Ti nedaju inu moznost.. :)

A k tomu ze sa k tomu stavame ako kazdodenna realita... Mentalita SVK vodicov je taka aka je, jazdim cez krajiny ako Madarsko, Rakusko, Nemecko, a tam sa toto nedeje, a ked aj hej, tak vodic ma vacsinou znackou SK ked mu drbe. Dodnes nechapem, ako je mozne ked idem na Miskolc cez tych par dedin, ze vsetky H auta idu cez tie dediny naozaj 50tkou, a nie viac. Vsetky, ziadna vynimka. A zrazu nejaky blazon vsetkych obehuje 70-80 v obci, a ked ma predbehne, tak jasne ze ma SK znacku. Tu vidno rozdiel v mentalite vodicov, a aj v tom, preco su u nas take vysoke pokuty ake su. Pretoze my - vodici, hlavne ti arogantni, donutili politajtov s tym nieco robit, a tym niecim je rapidne zvysovanie pokut, pretoze taka nad 300€ pokuta bude mat vychodny ucinok na 95%. Tym co zarabaju miliony a vozia sa na X6tkach a podobne to jedno bolo aj bude, ale medzi nich nepatri kazdy. Arogantni su aj soferi na inych autach, vid ta Octavia. Ja len dufam ze casom sa dostaneme na uroven - a dufam ze to bude coskoro, ze budu kamery na roznych usekoch o ktorych sa nebude vediet, a vdaka objektivnej zodpovednosti rapidne stupne moralka vacsiny takychto arognatnych soferov, ked im pride parkrat domov sek. :E

Lebo to ako jazdia SVK vodici a smer zapad, to je nebe a dudy. Asi tak ako cesty u nas a v Rakusku. Samozrejme, nie vsetci, ale to percento arogancie je ovela vyssie ako v susednych statoch.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8549
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shiro »

autobusy....keby to aspon jazdilo ako ma. Chapem ze bus je vacsi a ma inu fyziku ale aj tak.
Proste nikto normalny sa nechce vliect za cmudiacou somarinou 30km/h cez mesto, tak sa ludia snazia dostat pred neho. Ano, zabrzdim aby som pustil bud pred seba. Za to som "odmeneny" jazdou pribrzdenou na 30km/h. Dakujem pekne. Nak busy jazdia normalne 50-60km/h a nebude sa toto stavat. Lenze oni to prirodzene robit nemozu, lebo by sa tam ludia domlatili v zakrutach a pod. Takze je to zacarovany kruh.

Spolu s kamionmi ich volam "spomalovac obycajny" pretoze ani nic ine nerobia. Kamiony sa tiez bezne vlecu na 90tke 70tkou, co tiez zbytocne zdrzuje. O debiloch na vykopavkovych V3S-kach ani nehovorim. Minule som siel v kolone za takymto idiotom asi pol hodinu lebo nebolo kde predbiehat. On si siel vo svojom V3S srote takmer po stredovej ciare, sak naco by sa uhol na okraj, nech sa lahsie predbieha. jeho maximalka bola 50km/h po rovine. Zakazat tieto sroty. Alebo nech si to chodi mimo ciest, ked je to tak dobre do terenu, ako som pocul.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2224
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mirjak »

s tymi autobusmi to niektori dost zjednodusujete - autobus NEMA prednost, akurat Vy mu MUSITE umoznit vyjazd (a to je rozdiel)
undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1179
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa undertaker007 »

felipe25 napísal:A zrazu nejaky blazon vsetkych obehuje 70-80 v obci, a ked ma predbehne, tak jasne ze ma SK znacku.
Napríklad ja v tomto nevidím nič zlé. Neobhajujem seba, ja chodím predpisovo*. Ale ak ja idem v obci 55km/h a obehne ma niekto 70-80 km/h, nevadí mi to. Vadí mi to vtedy, ak by pritom riskoval/ohrozoval iných. Príklad: tá Octávia vo videu vyššie, alebo keď ma cestou na Hájik jeden magor začal obiehať v ostrej pravotočivej zákrute. Samozrejme, bolo to silno nepremyslené a nemal šancu vidieť ani len pred predok môjho auta. Oproti šlo auto, ktoré nijako nemohol vidieť a zastavili asi 5 centimetrov od seba...

Čo sa týka autobusov - kedysi som púšťal každý jeden. Nielen kvôli zákonom... Lenže tento zvyk mi odstrálili samotné autobusy. Keď ide v meste 30km/h, to mi až tak nevadí, veď aj tak sú všade kolóny, semafóry, ...
Ale keď pribrzdený SADkár ide mimo obce 65km/h, aby si po šichte ulial z nafty, tak to ma vrcholne dožiera. Keď mi máme dodržiavať zákony, prečo ich oni porušujú? (narážam na bezdôvodné zdržovanie premávky).
Takže výsledok je, že SADkárov mimo obce zásadne nepúšťam. Nikde a nikdy! Ani na križovatke, kde mojim pribrzdením im umožním výjazd, kedy to normálne ide len 2× za hodinu, ani výjdenie zo zastávky, proste nikdy!
A MHDčky v obciach púšťam podľa možností, ak je za mnou kolóna áut, pustím, ak nie je, pokračujem....
*podľa predpisov znamená, že prevažne ich dodržujem. Nejdem zo seba robiť anjela. Rýchlosť mimo obce porušujem pravidelne (chodím tachometrových 100 - 110), v obci na obhvatoch a dlhých nudných rovinkách chodím tachometrových 60, reálnych 55, kvôli zaradenej 5. Taktiež neuverím tomu, že sa tu nenájde človek, ktorý môže čestne prehlásiť, že nikdy neporušil nijaký predpis... :P
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5770
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

shiro, to co pises je akasi "vychadzajuca" rovnica, z ktorej vysledkom je arogancia... ked ides 130po dialnici a v lavom pruhu niekto obieha 90 kamion co ide 80, nalepis sa na neho, zacnes trubit, blikat??? Pretoze aj to je porusenie zakonov.
Lebo podla toho co pises na busy mi tak prides.
A neviem kde zijes, ale ja v KE nemam problem za ziadnym busom, zeby siel 30 a zeby cmudil. Taky solaris a nove citelisy sa na 50tku rozbehnu ani nevedia ako. Neviem kedy som naposledy videl bus co ide 30tkou, a o 250m dalej ma bus aj tak zastavku kde ho obehnes.
To je ako popieranie zakonov fyziky, ze no boze mam dat prednost busu a pojdem pomalsie a pridem o 28sekund neskor. :facepalm:

undertaker007 napísal:
felipe25 napísal:A zrazu nejaky blazon vsetkych obehuje 70-80 v obci, a ked ma predbehne, tak jasne ze ma SK znacku.
Napríklad ja v tomto nevidím nič zlé. Neobhajujem seba, ja chodím predpisovo*. Ale ...
A MHDčky v obciach púšťam podľa možností, ak je za mnou kolóna áut, pustím, ak nie je, pokračujem....
*podľa predpisov znamená, že prevažne ich dodržujem. Nejdem zo seba robiť anjela. Rýchlosť mimo obce porušujem pravidelne (chodím tachometrových 100 - 110), v obci na obhvatoch a dlhých nudných rovinkách chodím tachometrových 60, reálnych 55, kvôli zaradenej 5. Taktiež neuverím tomu, že sa tu nenájde človek, ktorý môže čestne prehlásiť, že nikdy neporušil nijaký predpis... :P
Pustanie busov ma jednu vyhodu: ak Ti nahodou nejaky postarsi alebo pomladsi cestujuci bude chciet prebehnut na cesta spred busu, tak ... Ak ho pustis nic TI nehrozi.
Dokonca, v ZAKONE JE, za vodic je povinny ked predchadza autobus spomalit a ocakavat ze niekto bude chciet pred busom vojst na vozovku. Ty to asi zasadne nerobis, kedze asi zrychlis aby TI bus nahodou do toho pruhu nevosiel.

Ako nieje sa o com bavit tu, ako vidim. Mentalita nasich vodicov, je bohuzial na takej urovni ako cesty... :-(

13.) Vodič musí pri obchádzaní stojaceho autobusu, ktorý je oznaený ako autobus
prepravujúci deti (. 0 4), prihliadnuť na možnosť vbehnutia detí na vozovku a jazdu
prispôsobiť tak, aby neboli ohrozené. - zaujimalo by ma, ako to robis bez toho, aby si 1 . nepustil SAD bus, 2. nespomalil

Btw, takyto bus je rano a poobede cez skolske dni oznaceny takmer kazdy jeden :)

Lebo uz ked chces dodrzat tento predpis, tak musis spomalit, cim das najavo vodicovi ze ho pustas :) Tak sa trosku zamysli nad tym co pises... samozrejme spolu s tymto predpisom.
Naposledy upravil/-a felipe25 v So 09. Mar, 2013, 17:17, upravené celkom 1 krát.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

A zase sa tu rozmáha debata na tému rýchlosť a každý je svätuškár :rolleyes: .

Hawk: hovno tým videom dosiahneš, veľakrát som aj ja chcel riešiť takýchto idiotov takto, odpoveď PZSR bola, že keďže to nie je nahravané priamo nimi, nemožno to brať ako dôkaz, dosť blbé že si natočím na mobil ako niekoho odstrelia, a budú požadovať aby to natočil policajt.

Plus by som dodal, že ak ťa vytočí toto, tak radšej nelez na cesty, zrazu tu všetci obhajujete dodržiavanie predpisov, ale nikto sa nepozrie na seba.

V obci rýchlosť dodržiavam, diaľnica väčšinou 150. To len tu na slovensku sa niekto dokáže rozčulovať s BMW znakom na kapote že ho predbehla octavka, a ešte to alibisticicky zvaluje na to že on je ten superhero ktorý zmení mentalitu národa, v rakúsku a nemecku toto neriešia.

//edit: taktiež milujem reči, že ak pôjdem 50/90/130, tak som najlepší vodič a nič sa mne a môjmu okoliu nestane, zobuďte sa :facepalm:





.
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5770
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

Snake, kus mimo si myslim. Kto tu pise o rychlosti?? Cele to zacalo psycho zaradovanim do pruhu s vedomim ja som na ceste boh a nikto iny - ten sofer octavie. Ale trafena hus zagaga ako sa hovori.
NIkto tu neriesi speed, jasne ze nikto nejazdi 24h denne 50/90/130, aj ked POZNAM AJ TAKYCH, ze naozaj rychlost neprekrocia. Ale tu sa vobec neriesila jazda v meste 65 mimo 110 a dialnica 140, ale nieco uplne ine, a to arogancia, zaroadovanie do pruhov, nedavanie prednosti v jazde. Ale ked v tom niekto vidi rychlost tak prosim pekne... :facepalm:
A samozrejme aby si ma nechytal za slovicka, taku rychlost 80km v obci UZ povazujem za arogantnu, a tu uz priradim k tomu, co povazujem za aroganciu, ved sa k nej viaza aj krasna suma pokuty....- 380€ myslim.
Ja som nepisal ze jazdim 50/90/130, ale ani 80/140/180... :rolleyes:
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

ja som pokrytec neni ani to tvrdit nebudem,pokial by som nemal na vyber spravim to tiez ako ten na oktavii... proste ked napr som v blave a potrebujem odbocit a viem,ze ta odbocka kam smerujm ma zobere dalsich 5km a nemozem sa vratit ,tak sa pichnem tiez. ale to ,ze prejdem na plnu ciaru ma nezaujima ,pokial neohrozim vodica predo mnou/za mnou...
undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1179
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa undertaker007 »

felipe25 napísal:Dokonca, v ZAKONE JE, za vodic je povinny ked predchadza autobus spomalit a ocakavat ze niekto bude chciet pred busom vojst na vozovku. Ty to asi zasadne nerobis, kedze asi zrychlis aby TI bus nahodou do toho pruhu nevosiel.
Predstav si, aj bez znalosti tohoto riadku zo zákona mi rozum povie, že zo stojaceho autobusu môžu vychádzať ľudia, ktorí budú vstupovať na cestu. Niektoí dokonca bez rozmyslu... ...A predstav si, keď vidím autobus na zastávke, tak nezrýchlujem....
felipe25 napísal:Ako nieje sa o com bavit tu, ako vidim. Mentalita nasich vodicov, je bohuzial na takej urovni ako cesty... :-(
Ja si myslím, že som v poriadku...
felipe25 napísal:13.) Vodič musí pri obchádzaní stojaceho autobusu, ktorý je oznaený ako autobus
prepravujúci deti (. 0 4), prihliadnuť na možnosť vbehnutia detí na vozovku a jazdu
prispôsobiť tak, aby neboli ohrozené. - zaujimalo by ma, ako to robis bez toho, aby si 1 . nepustil SAD bus, 2. nespomalil
SAD busy zväčša tu u nás v Žiline chodia mimo mestá.... ...tie nepúšťam... ...a keďže mimo mesto sa jazdí 90, ľudia neskáču do cesty tak bezhlavo, ako v meste. Odkedy mám auto, nemal som problém so skočením človeka na cestu, samozrejme aj tak prechádzam bez zmeny rýchlosti so zvýšenou opatrnosťou. Svoje auto si poznám, viem kedy a kde dokážem zastaviť a na akú vzdialenosť vidím...
felipe25 napísal:Btw, takyto bus je rano a poobede cez skolske dni oznaceny takmer kazdy jeden :)
...u nás nie, ešte som sa s takm nestretol...
felipe25 napísal:Lebo uz ked chces dodrzat tento predpis, tak musis spomalit, cim das najavo vodicovi ze ho pustas :) Tak sa trosku zamysli nad tym co pises... samozrejme spolu s tymto predpisom.
Nie, nespomaľujem. Mimo obce sa ani autobus, ani chodec nevrhne na cestu... ...a v meste, kde sú aj tak kolóny a semafóry to prežijem, ako som už vyššie písal...

Ale, je mi to jedno, v živote sme sa nevideli, v živote si nešiel predo mnou/za mnou/so mnou, ak si myslíš, že som drzý a arogantný vodič - mysli si....
Ja si myslím, že jazdím ohľaduplne. Ak ma súdiš len za to, že som tu napísal, že SADkára dobrovoľne pred seba jednoducho zo skúseností nepustím..... :rolleyes:

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"