Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

stevo891 napísal:Hada musis brat trochu s rezervou, vie vypichnut ze to je sracka ale nic lepsie a lacnejsie neponukne, to je take typicke...
Na to ze sa musis pozerat na kody a nie na cesky preklad si si odpovedal sam. Podla mojho nazoru to pre hobby uplne staci, za tie peniaze toho vie dost, zakladne veci (napr. denne svietenie, reset adaptacie) vie aj naprogramovat/nastavit.
S rezervou treba brat akurat teba stevko, ja mam doma diagnostiky tri, ofiko VCDS, ODIS a Abritus AVDI (to si kludne kukni co to je, co to vie a co to stoji). Denne beham po servisoch kde robia s 8XX KTSami, a to je ovela lepsi system nez nejake debilne delphi ktoremu aj teraz dojde 5ka golf a nepozna polku chybovych kodov, o tom ani nevravim. Ano, KTS nestoji 5 korun ale sorry automotive nefunguje s 5 korunovymi vecami, tie firmy tiez nie su blbe ze predavaju diagnostiky za 200e ked vedia ze niekto za hodinu vypyta 30€ s DPH za elektrikarske prace.

O kreknutom VCDS za 25e sa ani nebavim, to je cisty primitivizmus, sa az divim ze to vyslo z ust cloveka o ktorom som este mal aku taku mienku, o tom ako UDS tomu da na papulu ani nehovorim ,a to sa len modlime aby to nepadlo pri kodovani a pod. Lebo kazdy hobista to chce najprv na citanie kodov a potom ku mne pride auto co ma rozkodovany Infotainment.

K tomu typickemu - cisty slovacik, kym ty nemas nieco lepsie, nevyjadruj sa - taku logiku mas.





.
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3281
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Snake: nesúhlasím s tebou ohľadom diagnostík z číny pre obyčajných ľudí. Len zasa to padá na ľuďoch, čo chcú od 25€ diagnostiky, aby spravila prácu originálu.
Osobne mám čínske diagnostiky na opel a vw group a za cca. 4 roky čo ich používam nikdy nebol žiaden problém. Ale ja ich používam len na čítanie/mazanie chýb + live data, nič viac. Do kódovania by som sa ja osobne nepustil.
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> O kreknutom VCDS za 25e sa ani nebavim, to je cisty primitivizmus


uvedom si pre ake pouzitie sa to tu riesi. Idealny svet alebo nie, velke myslienky alebo nie,
Nie, dany clovek nezaplati Abritus.
Nie, dany clovek nezaplati 400eur za original vécédees.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3428
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stanomx »

suhlasim s diablo1st... asi tak... a v servise jasne že maju kupenu nejaku všeobecnu diag. atď, ale aj tam nájdeš nejakú čínsky klon apod. sem tam sa to zíjde, ohľadom kódovania, tak s tým som nikdy nemal žiaden problém,
len nech mi nikto netvrdi, že si pre svoj sračkový 5kový golfu kupuje origo VAG/vcds... už by sa mohli automobilky spamätať a mohol by nastať jeden štandart diagnosticky a hotovo
___
EDIT: a uplne super nieco na open source.... a kto chce nech si pojebe vsetky jednotky
RAMMSTEIN
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

akoze Snejki ma pravdu v tom idealnom bohatom vznesenom svete. Kazdy ma vsetko original, nic ine ako Hugo Armani a Alain Deloin neexistuje a hotovo. V poriadku, myslienka je to krasna. Dokonca ani auta sa nekradnu na uliciach. Nadherne.

Zelena je teoria a sedivy je koren zivota. Ci tak nejak.
Cize ci sa nam to niekomu paci alebo nie, vsetky Windowsy na pocitacoch nie su a nebudu legalne, takisto Officy, zrejme ani tie VCDSka nebudu mat VSETCI servisaci uplne s originalnym kufrikom a fakturou a... a... americke auta nie su sracky.

To posledne hovori Zoom, ja, a cela trojica byvalych Top Gear chlapcov a mozno aj niekto iny, je mi to u prdele. Mozete mat kto chcete iny nazor. Zlamane Windowsy - nemalo by sa to robit ano isteze je to nelegalne. Viete to niekto nejako vyriesit aby bolo 100.000% legalnych ? Neviete ? Viete niekto vyriesit aby 100% VCDS na Slovensku bolo legalnych ?

Neviete ?

Takisto by sa nemalo jazdit 200 na OOOO S8+ medzi Galantou a Šalou napriklad cojaviem pretoze je to nelegalne, ty bisťu a deje sa to. Ano, kto pouziva nelegalny Windows moze ratat s postihom. 200 je pre niekoho len oddychove trenovanie reflexov a 160 pohodlna jazda na dodavke v zabehu s vyplutymi turbami a 600kg na palube (piati chlapi, naradie, rebriky na streche kvoli lepsiemu pritlaku a aerodynamike) ale niekto iny na to moze mat pohlad ze je to napriklad cojaviem nelegalne. Musite ratat s postihmi, napriklad nejake tie pokuty, zadrzany vodicak a podobne. Ahaaa, ci vlastne premavat sa 200 je v pohode a nie je to rovnaka zavada ako VCDS za "tricať" ? To je uplne iny typ problemu ?

Ano, je, pretoze pri VCDS nikto neumrie kdezto pri 200 sa to moze stat s ukrutne vacsou pravdepodobnostou. Su ich plne cintoriny, nieze nie.

No tak potom... Like it or not. Co mu mame poradit, mame sa tu teraz vyduvat a vypravat ze kazdy prilezitostny servisak musi mat len v diagnostikach polozenych 15.000 eur ? Naco by to bolo dobre... lebo vsetci vieme ze to tak nebude.



PS : mimochodom dobra hudba. Australska. Taka hraje vo viacerych autach.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

Este raz - 300€ nech je akokolvek strasne tak je minimum co normalny clovek ocakava, je mi jasne, ze ked mam doma jedno auto, tak si za 3 kila diag nekupim, neni treba, ale co si poserem, je moj problem. Ale tu sa bavime o cloveku ktoreho cinnost to sice nie je, ale bude sahat do cudzich aut v dobrej viere ze mu niekto za to zaplati ze je odbornik. To vas nesere? Na znackove servisy sa tu p|cuje jedna radost, pritom ich ODIS vyjde 7200€/rok/masina + skolenia + data a infrastruktura, a to chlapci je iny kolos ked si k tomu naratate platy ludi, skolenia ludi, odvody, reziu, naklady na budovu a licenciu a pod. A predstavte si funguju, a tu mi niekto ide tvrdit ze garazovy hobbista co kilo vezme bokom bez faktury za opravu, kodovanie a blbosti je tri kila vela? Viete kolko origo autorizakov vam povie ze by najradsej pouzivala nieco ine nez koncernove lebo im lezie na nervy co vsetko neurobia? Pricom Jozko bez faktury s KTSou vedla praska vo svikoch?

Vy tu este idete obhajovat cinsku sracku pre niekoho kto s tym bude zarabat na cudzom aute? Nekuruje vam trosku chlapci?
Diablo1st napísal:Snake: nesúhlasím s tebou ohľadom diagnostík z číny pre obyčajných ľudí. Len zasa to padá na ľuďoch, čo chcú od 25€ diagnostiky, aby spravila prácu originálu.
Osobne mám čínske diagnostiky na opel a vw group a za cca. 4 roky čo ich používam nikdy nebol žiaden problém. Ale ja ich používam len na čítanie/mazanie chýb + live data, nič viac. Do kódovania by som sa ja osobne nepustil.

Prd barani ocakavam, VCDS vie vacsinou ovela viac nez fabricky ODIS, nakolko ten potrebuje SVM kod, takze ja velmi dobre viem kedy pouzijem VCDS, a kedy ODIS, a ver mi ze od VCDS ani necakam ze bude vediet to co ODIS, lebo ODIS vela toho nevie, ale drahy je jak fras. Cinu si maj, ak problem nni, fajn pre teba, ked bude, budem mat SSku, mi mozes verit, nebudes prvy, nebudes posledny, otvoril si si tu srandovnu krabicku co pichas do OBDcka? videl si tie komponenty vnutri? kondiky a pod? Sak Foxconn sracka doska ma lepsie spoje nez toto co letovali deti v cine, sak ti to ide iba na CAN gateway, co by sa mohlo posrat keby rupol vnutri ATMEL cip ze?
stanomx napísal:suhlasim s diablo1st... asi tak... a v servise jasne že maju kupenu nejaku všeobecnu diag. atď, ale aj tam nájdeš nejakú čínsky klon apod. sem tam sa to zíjde, ohľadom kódovania, tak s tým som nikdy nemal žiaden problém,
len nech mi nikto netvrdi, že si pre svoj sračkový 5kový golfu kupuje origo VAG/vcds... už by sa mohli automobilky spamätať a mohol by nastať jeden štandart diagnosticky a hotovo
___
EDIT: a uplne super nieco na open source.... a kto chce nech si pojebe vsetky jednotky
Vola sa to UDS protokol, a je to verejne dostupne, kludne si nakod diagnostiku, po 1000h vyrabania systemu sa mi ozvi ze mi to predas, najlepsie pod 100€, cakam.





.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Ale tu sa bavime o cloveku ktoreho cinnost to sice nie je, ale bude sahat do cudzich aut v dobrej viere ze mu niekto za to zaplati ze je odbornik.

ja osobne si myslim ze ked niekomu nieco pokazi, tak si potom musi znasat dosledky - TAK AKO KAZDY Z NAS PRI SVOJEJ PRACI. Ked si kominar a tvoja ostra štetka pri pade prerazi izolaciu strechy na baraku kde si mal ist kominovat, asi musis tu strechu opravit. Ked Jozko-nadejny-diagnostik vylepsi 12 eurovou kopiou OBD II moju Superbu Generacie4 tak ze nepojde nastartovat, asi to pre neho bude hodne drahy business. Ale to je jeho problem. KEBY nepouzival 12eurovu diagnostiku ale 8.000covy AbrakaDabra (inak zrovna "Arbitus" ako ho ja volam som mal na mysli ked som prvykrat pouzil AbrakaDabra) tak by sa mu moj prieser s nestartujucim Superbom4 nestal... ale to je jeho vec.


>> To vas nesere? Na znackove servisy sa tu p|cuje jedna radost, pritom ich ODIS vyjde 7200€/rok/masina + skolenia + data a infrastruktura,

jasneze sere. Jasneze je tam riziko. Jasneze autorizaky maju toho na rovasi viac nez dost ked tam robia ludia ktori nerozumeju svojej robote a/alebo maju prikaz plus tlak zhora osklbavat zakaznikov. Bol som v Impe v Petrzalke, dobre, budeme konkretni. Vela rokov dozadu. Ocktavia 1, neklimatizuje, prejavy : klima pomalicky stracala ucinnost az prestala fungovat. Riesenie Impy : 54.000 korun za vymenu kompresora, isteze. Riesenie ine : naplnit klimu za 600 korun, ano to boli este koruny, ak si pamatam dobre bolo tam uzasnych 80g paliva.

Odvtedy klima klimovala dalsie styri roky nez sa auto predalo.


Moja chudinka Galaxia : zrovna to bola ta ista Impa !! Nefunguje turbo, vymena 70.000 korun, neda sa zaradit prvy prevod, vymena prevodovky teraz sa silnejsie chyt stolika 280.000 korun. Osemrocne auto, malo vtedy hodnotu aaaale snad 250.000 korun keby bolo v poriadku (bez tych kilometrov samozrejme). Prezradim riesenie ak mozem : 25eurova VCDS samozrejme chytila zadrhnutu regulaciu na turbe, priebeh plus prekracovany tlak error 17965 ; turbo vycistene za dve slivovice teraz som to tu spominal.

Prevodovka s odfajcenou jednickou : vymena tiahel za 523,- korun.

Dodnes mam DEVAT rokov obidva tieto komponenty. Tak hrozne boli pokazene ze este odgulali 120.000km a nezdaju sa vzdat to pozajtra.
Inak poznamka, riaditel zrovna tejto konkretnej Impy je s mojim fotrom kamarat lebo foter pre nich zopar veci robil.

Ano, ja viem, autorizak tu nie je od toho aby cistil turbiatka na TDI ktore sa drhnu uz od roku 1995 a vsetci v tovarni na to samozrejme yebu. Ved preco by to aj riesili ked z toho maju uzasne prachy na servise.


Silno by si chvalil autorizak za tychto okolnosti ? Jasne, yebat, co je to pre bezneho Durka 360.000 korun vyhodit v autorizaku len tak.
Naposledy upravil/-a mp3turbo v St 26. Apr, 2017, 19:49, upravené celkom 2 krát.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3428
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stanomx »

až take jednoduche to treaz nieje, že jeden protokol... ale su nejake open source nástroje po nete resp. náznaky
RAMMSTEIN
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12275
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

kazdy servisak je zodpovedny za svoju robotu. Urcite by bolo super, keby servisaci mali origo diagnostiky, ale realita je aka? Kolko percent servisakov ich ma?
Otazka je aj preco ich nema? Lebo kazdy pride do servisu a pomaly caka, ze mu tam vyservisuju pol auta a este mu daju 10e do ruky. Hlupa slovac, ale co sa cudujeme, ked niekomu je zavela, vymenit raz za rok olej + filter za 30ecok

Takze kupia si garazovy servisaci origo diagnostiki s podporou, updatmi ? Nie, radsej si kupia stary notas, behajuci na XPckach, stravia tyzden na forach ako rozbehat nejaku diagnostiku, co vidi aspon nejaky zaklad
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

nuz chlapci neviem kam chodite ale rozhodne sa teda pohybujem aj u inych hobistov nez vy. Poznam tu ludi co si platia kodovaci pristup na GeKO / FAZIT a su to garaznici, dokonca aj kodovanie BMW diagnostikou a tp.





.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ty sa tusim pohybujes iba v slovenskej Top100, gratulacia :)

Ako co tu bolo prezentovane... suhlasim ze by to MOHLO vyzerat inak a ... ak si myslite ze v Svajciarsku je to ine, tak nie. Kolegova skusenost.

Chcel by som zdoraznit ze ani autorizovany servis s milionovymi poplatkami a vsetkym originalnym nie je zarukou spravnej diagnostiky problemu a NEDAJBOZE vyhodneho riesenia pre chudaka zakaznika. Lebo my si vsetci vsetko nechavame spravit za 40.000 ked to moze stat 2.500 ze ? Okna na dom, vonkajsie schodisko, vytah, cokolvek kazdu jednu vec.

Nie, nenechavame. Takze fakera by mali zasluzene vidiet aj v originalnom servise kde s originalnymi masinami spravia zlu diagnostiku, alebo chcu zakaznika naschval osklbat co je este daleko horsi pripad nez prachsprosta nevedomost.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

opat mimo :)





.
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3428
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stanomx »

o tom ze autorizak vie maximalne tak pozriet pamäť závad radšej pomlčíme
RAMMSTEIN
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12275
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

mp3: ja to vidim tak, ze nie je autorizovany servis ako autorizovany servis. Niekde robia taki dementi, ze ani takych nenajdes ani medzi utecencami zo syrie. Niekde robia naozaj schopny chalani, co beru svoju robotu vazne, chodia na skolenia, ucia sa atd.
To iste je ale aj u garaznikov, kapo vyjde ucnovku, videl raz rozobraty motor a je z neho odbornik na raketoplany. kupi si diagnostiku za 20cku a mysli si, ze moze ist robit servis raketoplanov do nasa.
Potom su tu chalani, co pristpuju k viaciam s rozumom, najprv si nieco nastuduju a potom robia.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

stanomx napísal:o tom ze autorizak vie maximalne tak pozriet pamäť závad radšej pomlčíme
dojdi k nam :) robim so sikovnymi ludmi co sa velakrat seru s oscilakmi podla RVZ, takze taketo vyjadrenia si nechaj pre kamosov do krcmy.





.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"