Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5179
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

no co svatuskari a nedelniii vodici dame dnes caffee, ktore som minule nestihol :hysterical:
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12236
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

preco si myslis ze ta obehol len koli tomu ze mas BMW? :facepalm: to uz je trochu chore si takto domyslat. Ced sa to robi denodene, a nrobia to len sofery BMW a octaviek. trochu moc paranoje.
NB: Asus ROG Zephyrus G14
undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1179
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa undertaker007 »

HellAngel píšeš mi z duše :) Presne toto som si pomyslel aj ja :laugh:
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5772
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

No ludia, ked clovek nekradne a kupi si BMW ako nas kolega z fora vyssie, tiez Vas taky psychos naserie, pretoze riziko nehody tam bolo.
A ked niekto takto jazdi, a este sa k tomu verejne prizna, naozaj nemam slov...
Je to ako pisem, mentalita je uplne uplne inde, a netreba sa cudovat pokutam.

k tomu Skolskemu autobusu, takychto busov je velmi vela, v KE mozno tak oznacuju aj tie, kde chodia aj pracujuci, ale aj deti rano do skoly. Silne pochybujem, ze v Ziline taketo busy niesu..
http://drahovsky.blog.sme.sk/c/255090/V ... stuju.html
Obrázok


btw, tu moj zazitok ked som par dni pouzival kameru, hned 2 porusenia predpisov, prvy asi niekto ani neuvidi :D a druhy 00:56 :facepalm: uhol az po zatrubeni....
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

felipe vies co nie, budem tu pokrytecky tu tvrdit ,ze nikdy som ziadny predpis neporusil, tipujem,ze ty tiez nie :))

ano ked musim porusim pravidlo,ale nikdy nie za cenu, moznej kolizie,len ak je to naozaj "bezpecne"...
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12236
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

uz na 3 stranach sa tu riesi nieci komplex z predbehnutia BMW octavkou. HAWK prepac ale mam dojem ze keby tak predbehlo BMW tak si este prebliknete.
Felipe, no prvy ta predbehol z prava co sa nema, druhy ti vosiel do cesty. Evidetne mal oci v zadnici a zaradil sa do nespravneho pruhu. ale ak to bolo v ramci obce tak ani nie.
Kto soferuje, tak by vedel napisat roman o dementoch za volantom a vysledok vidime v spravach ked zrazi na prechode matku s dietatom alebo to napere do protiiduceho auta, alebo predbiehal ked nemal. a ze to poriesi vyzsia pokuta? Hovn*, vacsina to ma u zadnice kolko dostane, akurat sa s tym pochvali v krcme. Dal by som mu robit verejnoprospecne prace, nech ho kazdy vidi, a potom by sa uvedomil ci taku hanbu znesie.
A porovnavanie zahranicia, vsade jazdia zmrdi, niekde ich je viac, niekde menej. Zbytocne sa tu rozpisujeme, nic natom nezmenime.
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Mimiik
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3037
Dátum registrácie: St 25. Jan, 2012, 21:07
Bydlisko: Kežmarok- Ľubica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Mimiik »

Napisem to takto. Ani ja nejazdim uplne predpisovo ale niektori jazdia fakt ako ko.... tych by som strielal :) Ved prave no... Nezmenime na tom nic
Intel i5 4670k 4.6ghz 1.22V, Corsair h100i, Asus Maximus VI Hero, Kingston Hyperx predator 2*4gb 2400mhz cl11 XMP, Kingston HyperX 3k SSD, ST Barracuda 2TB (ST2000DM001), Asus GTX670 DCUII 1307boost/7100 1.2V,Corsair HX650, NZXT Phantom 630, repro: Logitech Z-5500, PSP 3004 black nejaky FHD Asus 22" :D

Hero 4670k validator
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5772
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

ved beriem, malokto jazdi uplne predpisovo.. ale co sa tyka rychlosti, prekrocit ju o 50% to uz je privela...
ten typek v dedine kde zmietol 2deti siel 74 cca, a oznacili ho ako prasa za volantom, lebo siel o 24viac.
bezne ma v obci obehuju auta aj rychlejsie, a tu ide naozaj o chodcov, ktori mozu vybehnut kdekolvek, a vacsinou bude navine vodic, teda staci ze mu nameraju 57 a uz znalec vyrata ze keby siel 50 k zrazke nedojde..
Cize treba si uvedomit, preco sa ma jazdit predpisovo, somarinam typu mne sa nic nestane neverim. Uz som zazil ako mi skocilo zviera rano o 4tej v 100vke a veru, polroka som jazdil jak vymeneny... Nehovorim ze som predtym porusoval predpisy, ale kus som pocitil, ze aj mne sa to moze stat.
Ale ako pisem, tu sa nebavime o tom ze niekto pojde 65 v meste, ale ti co jazdia viac ako 75-80 v obci (pokuta cez 140-200€) su naozaj arogantni soferi, ktorym vodicak co ruk nepatri.

http://www.topky.sk/cl/10/1318392/Necak ... sadzobnik-

Ked bola maximalka 60, jazdili sme 70 podla tachaca, realne mozno 64-65 podla gps, to beriem. Dnes je 50tka, ale viac ako 60-65 podla tachaca (co je podla gpska cca 58-60) v obci nejdem, ked uz sa bavime o tom. Ano porusujem predpisy, ale je rozdiel ist 58 v obci a 80.... Nie?
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

hej ja som isiel v meste na vypadovke 97 a zacaloval som 800 ci kolko,odvtedy viac jak 60 na tachaci v meste nejdem :D
Používateľov profilový obrázok
Endy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1279
Dátum registrácie: Pi 06. Feb, 2009, 10:42
Bydlisko: Turcianske Teplice/ Martin

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Endy »

Tak uz mam aj ja jedneho starsieho japonca (H) ;)
Mimiik
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3037
Dátum registrácie: St 25. Jan, 2012, 21:07
Bydlisko: Kežmarok- Ľubica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Mimiik »

Kolega, lepsie popisane nadriadeny, nema problem ist cez mesto aj 80, mimo obce 130-140. Ma prachy, ma auto, ma vsetko co chce tak preco nie, ved si to moze dovolit. Ti co maju toho pomenej tak si myslim ze riskuju ovela menej a davaju si na vsetko viac bacha, viac si veci vazia. :rolleyes: Aj mne sa sem tam proste stane ze mi sem tam ujde noha, najma teraz cez zimu ked su vytlky a viac si vsimam cestu ako tachometer.
Intel i5 4670k 4.6ghz 1.22V, Corsair h100i, Asus Maximus VI Hero, Kingston Hyperx predator 2*4gb 2400mhz cl11 XMP, Kingston HyperX 3k SSD, ST Barracuda 2TB (ST2000DM001), Asus GTX670 DCUII 1307boost/7100 1.2V,Corsair HX650, NZXT Phantom 630, repro: Logitech Z-5500, PSP 3004 black nejaky FHD Asus 22" :D

Hero 4670k validator
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12236
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

Endy napísal:Tak uz mam aj ja jedneho starsieho japonca (H) ;)

gratulujem, a kde si ho bol kupit?
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
Endy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1279
Dátum registrácie: Pi 06. Feb, 2009, 10:42
Bydlisko: Turcianske Teplice/ Martin

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Endy »

Na vychode, konkretne Kosice :-) myslim, ze ta cesta zato stala :-) tak ak bude nateba blikat tmavozeleny 6g civic sedan, tak sa nelakaj :-D
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12236
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

to je ten co je postnutz na honda fore? toho lekara?
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5772
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

quicky napísal:hej ja som isiel v meste na vypadovke 97 a zacaloval som 800 ci kolko,odvtedy viac jak 60 na tachaci v meste nejdem :D
Tak pokuta splnila svoj ucinok.
Aj ked beriem ze 800 je moc, myslim ze aj 300eur by stacilo na to, aby si zacal chodit cca predpisovo, ale zasa je x takych s ktorymi by 300e velmi nepohlo.

Inak, moj nazor je urcite taky, aj ked nerealny, aby sa pokuta platila podla vysky platu. Myslim ze vo Finsku raz zastavili jedneho pilota F1 ako vyrazne prekrocil rychlost, a dostal pokutu 50% z platu co bolo par milionov...

Nechce otvorit tu stranku, sak gov.sk ne :D
Povolené rýchlosti a pokuty v členských krajinách EÚ | EuroInfo
http://www.euroinfo.gov.sk/povolene-ryc ... jinach-eu/
Okrem pokuty, ktorá môže dosiahnuť až jeden mesačný plat, hrozí hriešnikovi aj väzenie. ... Výška viacerých pokút vo Fínsku závisí od výšky mesačnej mzdy. ... V následnom súdnom procese sa stanoví definitívna pokuta a podľa prípadu sa ...

http://www.aktuality.sk/clanok/171822/p ... y-vozidla/
Podobný systém vyberania pokút za prekročenie rýchlosti funguje vo Fínsku a Švajčiarsku, kde začiatkom tohto roka dostal vodič za prekročenie rýchlosti o 57 kilometrov za hodinu pokutu vo výške 217 tisíc eur.

Proste, stanovit rozsah % z platu, a pri prekroceni o 30km/h davat vsetky priestupky na spravne konanie kde sa zaplati podla vysky mzdy. Samozrejme, nie 50%, pretoze to je malo. Ale cez 100% za vyrazne prekrocenie rychlosti, a bude to spravodlive pre vsetkych.
Ja som pred rokom siel po BA dialnici 125, pretoze boli auta ktore ma obehovali tak som nejak usudil, ze tam je 130tka. Znacka je len pre vstupom do BA, a po 800km odsoferovanychz DE, par minut pred polnocou som to nejak prehliadol, ze na celej dialnici v BA je 90tka. Na vychode dialnici v obci nemame, cize som naozaj nevedel, aka rychlost na dialnici je. A celkovo po BA dialnici som siel prvy krat v zivote, kedze som vzdy chodil cez Budapest a rovno na Vieden... Len dodam, ze vo Viedni su pocas celeho obchvatu vkuse znacky, po kazdej odbocke, v BA nie. Dokonca v BA ani ked sa pripajate na dialnicu z cesty v meste, neuvidite ziadnu znacku. Ano, proste clovek ma vediet podla predpisov ze na dialnici v obci je 90, no nevedel som, a tesne pred letiskom z pripajacieho pruhu dialnicna policia si to supla rovno do laveho pruhu kde som bol ja a hned majaky zamnou. Pokuta 360€, prekrocenie o 35-40km v obci (na 90 mi namerali 126). Nedali mi nastastie taku pokutu, ale uplne inu, kedze sa opytali kolko som vtedy zarabal, ale aj to mi stacilo na to, aby som odvtedy neprekracoval rychlost o viac ako 10-20%.

Ono pokuty su vysoke, to naozaj, v Rakusku by som za take prekrocenie o 35 v obci dostal smiesnych 70€:
http://www.autorubik.sk/legislativa/por ... a-rakusko/
no preco je to tak? Lebo tam naozaj kazdy ide predpisovo, ked je ona obchvate 80tka, tak tam idu auta 80-90, fakt nie viac. Teda, mentalita vodicov je fakt na inej urovni. Preto im nemusia zvysovat pokuty, kedze asi aj tych 70€ v ich mysli zavazi aby soferovali inak.
No u nas boli roky nizke pokuty, a policia urcite na priestupkoch videla, ze to s vodicmi nic nerobi tak zacala konat inak.
Naposledy upravil/-a felipe25 v So 09. Mar, 2013, 23:26, upravené celkom 1 krát.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"