Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
Zubesuch
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1045
Dátum registrácie: Ut 23. Okt, 2012, 18:32
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Zubesuch »

ale ved 1.0 Turbo trojvalec tu uz ma hadam kazda automobilka. ovela mensi problem vidim v tom ze je to vo fabii jedina moznost ako to pchat kade tade do tazkych aut ako je octavia combi alebo mondeo. Holt turbo je lacnejsie ako +1 valec. V malych autach v tom nevidim v zasade problem ak to bude spolahlive - ukaze cas. Vacsi nezmysel podla mna tiez predstavuju vselijake limitovane serie "monte carlo". To povazujem za taky nalesteny prd co len predrazuje take low cost auto ako fabia. Aby kazdy ferko z ulice zo svojej fabie robil hogo fogo pretoze ma spojler a 17" disky a sportovu koncovku vyfuku v ktorej je aj tak prava dierka fake. Velmi by tiez prospelo ak by fabia medzicasom trosku polacnela.

Pre fabiu combi mohli nechat 1.6tdi co je vydareny motor. Ten klepotak 1.4 tdi mi je az luto. Raz davno som mal tu cest...
Spoiler: ukázať
PC1=> MB: Asus X99-Deluxe/USB3.1 <|> CPU: Intel Core i7 5820K @ 4,6 GHz / 1.28V <|> Cooler: Cryorig R1 Ultimate <|> RAM: Kingston HyperX Fury Black 4x8GB DDR4 2666 MHz CL15 <|> GPU: furt sa meni <|> SSD1: Samsung 840 Pro 256GB <|> SSD2: Samsung 850 Pro 1TB <|> HDD1: Seagate SV35.5 1TB <|> ext.Storage: AXAGO EE35-XA3 ALINE + WD 1TB RE4 <|> PSU: SuperFlower Golden King 550W + Silverstone Black Singlesleeve Extensions <|> Case: Define R4 + Noiseblocker PK1 a PK2 fans <|> Mouse: Razer Deathadder BE <|> Mouse Pad: Razer Goliathus Alpha Speed <|> OS: W10 pro

PC2=> MB: MSI H87i <|> CPU: Intel i5 4590 <|> Cooler: be quiet! Shadow Rock TopFlow SR1 <|> RAM: Kingston 2x8GB 1600MHZ CL9 <|> GPU: Asus R9 270x 2GB <|> SSD: Samsung 830 128GB <|> HDD1: Hitachi DeskStar 320GB <|> HDD2: WD RED 3TB <|> PSU: be-quiet! Pure power L8 430W CM <|> Case: Define Nano S windowed + Venturi fans <|> OS: W10 pro
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

nebude to big fail. Ludia budu zboznovat aj zatocene smradlave hovienko, lebo to ma najspravnejsi napis. A je uplne jedno ci sa bavis o autach, politike (kolko este musia hajzlici nakradnut aby ich ludia postrielali ? A vidis, 35% zakazdym jak vysitych aj keby na ulici strielali)...
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5772
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

to vazne myslite, ze vyrobne naklady na +1 valec su drahsie, ako dat tam turbo? nevyzaduje take turbo viac "sucasti" chladenia. neviem coho?

neviem, neverim, ze taky motor je lacnejsi, skor naopak... co tam ten 1valec navyse uz urobi..
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

Takze, Kodiaq

Podvozok - hrozny
Offroad - buchal
Prevodovka - nestihacky
Motor - od 3k ledva dychal (2.0 TDI)
Brzdy - aaale, pozrite sa sami

Hrozne auto :/





.
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6715
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa molnart »

hlavne papierove emisie su nakladnejsie.

inac dnesna skusenost z STK-cky: chlapik nieco splietal ze svetla nemaju ziadnu kresbu a rucna je slaba, potom mi dal papier o TK kde zapisal lahku zavadu 805 co je vyfukove potrubie. podotykam ze pod auto ani neliezol, takze vyfuk mohol odhodnotit len ked tam zasuval tu sondu. co ma dost prekvapilo, lebo ked to maju vsetko na kamere tak asi to tej jamy by vliezt mal, ci? takze ked chcete pretlacit cez STK nejaky srot odporucam autobrand v samorine :D
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5772
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

snake: sudi clovek, co sa vozi na aute, ktore malo predajnu cenu +-100k € auto, ktore stoji tretinu :D

btw: skusal si nejaku alternativu v podobnej cene, a vies napisat, ze je to ovela lepsia volba, jak kodiaq? - cenou, vybavou, velkostou minimalne? :)


molnart: to 805 tam mam asi vzdy co som na stk bol a roznymi autami..... pomaly kazdy vyfuk mimo noveho auta sa da oznacit 805tkou :D
naposledy som tam bol 2x behom tyzdna.. raz s cudzim autom, s ktorym som bol "objednany" rovno k danemu typkovi.. nekontroloval ani svetla.... xyz veci ani nevidel..
o par dni som tam siel opat, s mojim /este vw polo 6r/, smerovky, hmlovky!, hore svetla, dole svetla.... lekarnicka, trojuholnik...

ten isty clovek... mozem to fakat, pri takom pristupe by som tych ludi pozatvaral! podla mna su veci, ktore realne ohrozuju inych, a tie by kontrolovat mali kazdemu, bezohladu na "nevsimne". a ked raz niekto nema ok brzdy, tak to auto nevyjde z stk s nalepkou a bodka... aj take svetla su dolezite, ale ked to nieje velky problem, auto by tiez prejst malo, a nie robit sceny ala nesvieti vam zadne stretavacie cervene nepresli ste. ale jeho kamarat co pride o chvilu s brzdami pomer 33-66 lava prava predok a prejde...
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

Presne tak, taky clovek to sudi, lebo taky clovek co si jazdi golfa jednastyri nevie ze na tolke tony by nemali ist mensie brzdy nez na a6 trojlitra z 2004





.
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5772
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

no, presne tak.. a preto desiatky, stovky ludi po skuske kodiaqa to auto chvalia, a staci im...

a, o chvilu tu budu jazdit stovky, tisicky tych aut..

ono nemoze byt vsetko idealne.. keby to tak bolo, tak ten kodiaq nestoji 25 000 ale 60 000...
a kodiaq v tejto triede nieje jediny, co ma tieto "muchy", alebo hej?

som sa pytal, popis a potestuj aj konkurenciu /cenovu, vybavovou, a aj priestorovu.../ a potom sa vyjadri.. :)
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11482
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Andre »

a zas len u nas a v CR :D
Kodiaq je skor 30+ nez 25
za chvylu je tu napr novy Jeep Compass
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2086
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa zoom »

Dnes som si povedal, ze pojdem spat skor... pred druhou v noci a aspon sa vyspim. A potom si vsimnem Skoda topic. No mozem sa nepridat?

felipe: Uvedom si, ze desiatky a stovky ludi si kupuju aj plesnive sunky v obchodoch, lebo su najlacnejsie. Dalsia spusta ludi si kupi novy gayMacBook s jednym USB fail-portom a bez klavesy Esc. To, ze nieco robi mnoho ludi, neznamena, ze je to dobre. Skoda ma zle auta a napriek tomu sa najdu experti, co si ju kupia, alebo ju dokonca chvalia. Napriklad ty. Si inak najviac Skoda-zaslepeny clovek, akeho poznam. Ale az tak, ze nic ine nevidis. Este aj ini ludia, ktori si okolo mna kupili Skodu a smejem sa im za to, si ju kupili z nejakeho bezneho - hoci blbeho - dovodu, ktory v tom case bol aktualny.

Lepsie auto ako Kodiaq v podobnej cene? Nuz... povedal by som ze Velorex, ale ten je lacnejsi, teda nevyhovuje. Takze Subaru Forester. Cena velmi podobna. Motor zasadne lepsi, lebo je to boxer bez turba. Jazdne vlastnosti lepsie. Stvorkolka v uplne inom vesmire oproti Sracke. Bezpecnost tiez lepsia. Minimalne vedia vyrobit auto, kde si pri naraze netrieskas furt hlavu do ramu dveri (pikoska - na Fabke a Citigo bol ten naraz asi obzvlast vydareny, lebo to radsej podozrivo ustrihli v oboch zaberoch). Nebudem si predsa kupovat auto od ceskych patlalov, ktori 3 generacie nevedia na ziadnom svojom aute urobit tak zasadnu vec, ako vratenie tela naspat do sedadla. Namiesto toho dobre ze tam figurina von oknom nevyleti. Ale chapem, ked ti da pri havarii airbag pecku do ksichtu, tak si este rad, ze ti auto moze priskripnut stavce v krku ako bonus. To je nejake Simply clever riesenie? Najdem to v katalogu? Inak samozrejme EuroNCAP 5 hviezdiciek, ako inak.

A ako vzdy, Sracka si zo zdravia ludi robi dobry den. Zatial co Subaru a ine normalne automobilky maju vsetky bezpecnostne prvky uz od zakladnej vybavy, tak pri Kodiaqu si musis zadne bocne airbagy doplatit a to aj v tej najvyssej vybave.

"Coze? Ochrana zivota v nasom aute? To si musite zaplatit. Nech sa paci, objednavkovy kod PE2, cena 305,- €. Felipeho zlava u dealera? O nicom takom nevieme. Ale mate od prachu zasratu skrabku na lad vo viecku od nadrze najdalej od vodica, ako je to len mozne. Haloo? Haloooo?"

PS: 5-rocna zaruka alebo 150 000 km pri Subaru? 599,- €. Pri Skode? Iba 1608,- € (az 4386,- €). Simply expensiver.
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3426
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stanomx »

k tym brzdam. 312ky až 345ky váha od 1,4 po 1,8 tony podľa modelov, nemyslím, žeby boli poddimenzované
312ky su napr. v superbe 2.5tdi čo má hmotnosť 1,6t
___
ty si zasa dosť veľký hateboy skody, typicky trápia teba veci, ktoré s tebou nemajú nič spoločné keďže máš svoje canyonero
ja sa nebudem zastávať žiadnej osranej korporácie, že má najlepšie auto na svete a ty máš zasratú škodu drezinu na gumách
nech si Filip kúpi čo chce, aj ty si kúp čo chceš
ja by som si osobne momentálne nekúpil z koncernu žiadne nové auto a nepotrebujem o tom každého presviedčať
co sa týka bezpečnosti, problém je inde, štát potrebuje zarábať na spotrebnej dani a nie riešiť jaký pako má vodičák, ak by naozaj šlo o bezpečnosť tak tu mám infraštruktúru a nie konzumnú spoločnosť
RAMMSTEIN
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5772
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

zoom - uveris tomu, ze niesom zaslepeny skoda clovek? som ochotny zmenit znacku, ak dostanem od dilera to, co ponuka skoda /min. vybava, velkostne porovnatelne auto, financovanie s naozaj 0% navysenim - uver na 1/3 a pod.).. ak toto vsetko dostanem napr na nejaku Hondu ktoru porovnam dajme tomu s octaviou, super. potom obe auta vyskusam, a ked uznam, ze v honde sa citim lepsie, doma, tak si ju kludne aj kupim.

ked som planoval kupit prve auto - okolo r 2006, behal som po bazaroch, a skodu som doslova vylucoval.. nechcel som sam pocut o tom, ze budem mat skodu... v r 2008 som si kupil VW.., zevraj lepsie, ako Skoda.. realita? s tym autom som stravil viac casu v servise, jak na cestach. xyz reklamacii, ignoracia servisu a pod... na aute sa po zaruke kazili veci jedna radost, ked raz prestala svietit jedna kontrolka, zacala dalsia - pre radost, aby si nemal dobry pocit, ze ti tam nic nesvieti.. tak som auto predal, a kupil nove...
vyberal som si hlavne podla vzhladu, CENY, a financovania.... sucasny stav: po viac ako 2rokoch, 25 000km som nebol RAZ v servise /ok, klop klop klop/, na reklamaciu.. kupil som auto, ktoremu zatial nic nieje. /ano, viem a uznavam, ze na auto musi mat clovek stastie/...
mozem povedat, ze niesom spokojny? nie...

vobec niesom zaryty do skody, v roku 2006 by som neveril, keby mi niekto povedal, ze kupim Skodu..

...no a mam ju.. a tiez som si dal poradit od cloveka, co presiel autami ako passat za 1,5melka, mazdou za milion, oplom, a nakoniec skodou, a zhodnotil, ze prve auto, na ktorom po kupe nic neriesil a nereklamoval v zarucnej dobre bola prave octavia...

...dalsi dokaz bude asi dalsi znamy, ktory sa vozil na X5, X6, ML500, a momentalne ma uz tri roky octaviu combi.. takze mi tu netrepte tie seansy, ako je skoda zle auto :D viac ako ja som zanieteny do skody ste vy jej odporcovia sposobom, ze este v nej ani nesedite, ale uz presne viete, co je jej chyba, preco ju nekupite a pod..:
- ano, tiez som bol taky okolo r. 2006
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7281
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

Hadik: povedal by som že si trochu náročný. Resp. rozmaznaný. Kamoš presedlal do ML63 amg a ked nedávno sadol do nového Golfa GTI, tak to zhodnotil že nie je to zle, ale trochu hlučne, podvozok buchoce a moc to neťahá :-D nechcem tým obhajovať kodjaka len povedzme že ten dvojliter nemusí byt úplne mizerný a brzdy ustves na väčšine aút a ani s nimi netreba lozit na okruh, kde zlyhá 99% sériových bŕzd.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Používateľov profilový obrázok
Zubesuch
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1045
Dátum registrácie: Ut 23. Okt, 2012, 18:32
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Zubesuch »

K tomu turbu vs +1 valec. Felipe najdi si kolko platia vyrobcovia pokuty za nadlimitne emisie za 1kus vozitka a preco sa snazia tak urputne znizit spotrebu a emisie na papieri. Tam tkvie pointa preco je lacnejsie viac nafukat mini objem a vyhodit vacsi 4valec z ponuky.

To ze si niekto nieco kupil este neznamena ze je to dobre auto. Ale pravdupovediac neviem co je horsie. Ci chronicki uctievaci skody ktori si kupia svoju fabiu/octaviu monaco ktora je proste tak dobra ze im cela rodna vieska moze zavidiet! alebo chronicki hateri kedy je skvela alternativa k superbu(ale vlastne k akemukolvek autu) je commander alebo dodge grand caravan popripade nieco co sa tu ani nepredava. Prerobene na plyn zerie pri akomkolvek style jazdy 15 (je jedno ci mesto, dialnica, strada statale 38) takze vlastne financne polovic.
Spoiler: ukázať
PC1=> MB: Asus X99-Deluxe/USB3.1 <|> CPU: Intel Core i7 5820K @ 4,6 GHz / 1.28V <|> Cooler: Cryorig R1 Ultimate <|> RAM: Kingston HyperX Fury Black 4x8GB DDR4 2666 MHz CL15 <|> GPU: furt sa meni <|> SSD1: Samsung 840 Pro 256GB <|> SSD2: Samsung 850 Pro 1TB <|> HDD1: Seagate SV35.5 1TB <|> ext.Storage: AXAGO EE35-XA3 ALINE + WD 1TB RE4 <|> PSU: SuperFlower Golden King 550W + Silverstone Black Singlesleeve Extensions <|> Case: Define R4 + Noiseblocker PK1 a PK2 fans <|> Mouse: Razer Deathadder BE <|> Mouse Pad: Razer Goliathus Alpha Speed <|> OS: W10 pro

PC2=> MB: MSI H87i <|> CPU: Intel i5 4590 <|> Cooler: be quiet! Shadow Rock TopFlow SR1 <|> RAM: Kingston 2x8GB 1600MHZ CL9 <|> GPU: Asus R9 270x 2GB <|> SSD: Samsung 830 128GB <|> HDD1: Hitachi DeskStar 320GB <|> HDD2: WD RED 3TB <|> PSU: be-quiet! Pure power L8 430W CM <|> Case: Define Nano S windowed + Venturi fans <|> OS: W10 pro
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

jasna vec.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"