Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5596
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Ved to bola moja otazka, ci poznate cloveka ktory sa vyzna a robi to rad ze zoberie rozumne peniaze za dovoz rozumenho auta.

EDIT:
asi teda kaslem to nemecko, budem hladat Slovensko popripade Cesko to mam na skok aj tam poznam ludi na prijemnu spolocnost. len tie swift sporty keby zrazu nepomizli vsetky :laugh:
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6753
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

kolega z prace nosi auta odkial chces, ale pyta si za to liter. len ze pojde tam a prinesie auto, poplatky a take veci si cvakas sam a pride mi to mega vela, lebo v skratke ako turbo pise, on neide sebe kupovat ta kopec veci ani nepozrie. oosbne odporucam sam s mechanikom ist a bude ta to stat mozno 300-400e plus mechanikovi co ja viem 100e a aj to neznamena ze nieco donesies. prides tam a secko to budu sroty.
skus ceknut poliakov. maju zaujiamve auta na otomoto.pl
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5596
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Fu,
poznam zopar ludi co doniesli z polska auto a v pohode (lebo sa vyznaju a vedia co kupuju) ale ja urcite nie. Tam das SPZ aj na kravu milku ked hodis zloty do vrecka a pre mna ako amatera kupcu je polko privelmi nebezpecne na nakup (viem, predsudky, ale kupujem sebe tak nech viem spat kludne).

Druha vec je ze do nemecka docestuje clovek skor ako do polska.... Ked hovorim o vlakoch alebo inych hromadnych prostriedkoch. ktore ja asi pouzijem ak pojdem po auticko nakoniec sam.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5179
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

ono, zase z nemecka nemas vysnivanu krajinu, kde su super zachovale a poctivo servisovane auta a predavaju lacnejsie , zas tak hlupiii neni su.
Bud su to turci, bielorusi, rumuni a pod co predavaju ale odrbavaju ze predajcov daju origo nemcov.

Zase ked beres od origo dealera, tak tam cena je patricna plus mas 3-4 rocne auto. Plus skoro 90% nemcov co som stretol, tak stale na dialnici po vyjazde na dialnicu 160-180 a jedno ci teply motor alebo studeny. Dokonca s octaviou co mala 300km hned k 200kmh niekolko desiatok km......

cize niekedy kupis na SK lacnejsie auto a ked doprajes nadstandartny servis, tak si niekedy na tom lepsie + usetreny cas
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5596
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Ale samozrejme, ved preto som pisal ze pozeram cechy a slovensko. (pisal?).
Nemecko som prirovnaval ze pre mna polsko nema zmysel lebo mi to pride viac effortu ako nemecko.

problem je ze u nas kazdy jazdi TDI, HTP a 1.2.

Ja hladam male auto s velkym srdcom okolo 5k a veru na SVK CZ ako safranu... swift sport, focus 2.0, fiesta ST, Astra 1.8 H este pripada do uvahy (a stoji to pod 4k cize servis luxusny do 5) popripade by som kludne bral aj starsiu yaris 1.8 (to musi lietat) no tu take malo co predavaju.

v podstate mi to je jedno co, skor v akom stave a po kom no. na SVK je tu jeden swift sport a to z rakusa dovoz a 2006 auto 92 najazdene.... neuverim pokial neuvidim prveho majitela, dovzcovi ani slovo asi to je jedina zaruka ci mi pomoze nekupit chobotinu.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> problem je ze u nas kazdy jazdi TDI, HTP a 1.2.

aaaaaaale prosimta... male auto s velkym srdcom je Renouaolut Tvingo sestvalec. Akurat ze to nevie polozit na vozovku a sedi v oblakoch vlastneho dymu a nestoji fajfku.

Este jedna vec, porovnaj si parametre a pruzne zrychlenie atmosferickej Jarisy 1.8 s nejakou nafukanou jednadvojkou, aby si nebol prekvapeny.

Hlavny problem : za fajfku nemozes chciet vsetko. Kup si stare E30, vyvar co je treba, bacni tam slimaka, vacsiu zabavu za fajfku nezazijes. Alebo pozri toten Hjundaj kupe co mali dva-sedem ci take volaco, to by do fajfky mohlo byt. U nas pred kancelarskou budovou zacalo nebezpecne casto stavat Kija Opirus, kto z vas vie ako to vyzera ruku hore. Taketo netradicne vozy hladaj, ved urob jednoduchu vec, nastav si cenovku na 6500 a pozeraj inzeraty smerom dole. Taketo netradicne auta zbuchas na cene v pohode, na Ocktavke ti nikto neda taku zlavu.

A hlavne z toho nerob tragediu, prepana je to len posrane auto.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
stevo891
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1038
Dátum registrácie: St 14. Jan, 2009, 02:54
Bydlisko: TN

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stevo891 »

A take netradicne auta sa ti bude najlepsie a najlacnejsie servisovat...ale taka 30rocna e30 je celkom fajn kupa :)
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded.
Spoiler: ukázať
MB: ASUS SABERTOOTH Z97 MARK 2 | CPU:Intel Core i7-4790K @ 4600 MHz | COOLING: Raijintek Ereboss, 2x Noctua NF-P12-1300 | RAM: Kingston DDR3 12GB 1333MHz CL9 HyperX (2x4GB, 2x2GB) @ 1800MHz | VGA: ASUS STRIX-GTX970-DC2OC-4GD5| SSD: Kingston 240GB SSD HyperX SATA3, 2.5 | HDD: Seagate Barracuda 7200.12 SATA 3Gb/s 1TB | MONITOR: LCD Benq G2420HDBL | CASE: Fractal Design Define R2 Black Pearl, 3x Noctua NF-S12B FLX| FAN CONTROLLER:NZXT Sentry Mesh | PSU: Seasonic M12II-620
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shajek »

mp3turbo napísal: Este jedna vec, porovnaj si parametre a pruzne zrychlenie atmosferickej Jarisy 1.8 s nejakou nafukanou jednadvojkou, aby si nebol prekvapeny.

Hlavny problem : za fajfku nemozes chciet vsetko. Kup si stare E30, vyvar co je treba, bacni tam slimaka, vacsiu zabavu za fajfku nezazijes. Alebo pozri toten Hjundaj kupe co mali dva-sedem ci take volaco, to by do fajfky mohlo byt. U nas pred kancelarskou budovou zacalo nebezpecne casto stavat Kija Opirus, kto z vas vie ako to vyzera ruku hore. Taketo netradicne vozy hladaj, ved urob jednoduchu vec, nastav si cenovku na 6500 a pozeraj inzeraty smerom dole. Taketo netradicne auta zbuchas na cene v pohode, na Ocktavke ti nikto neda taku zlavu.

A hlavne z toho nerob tragediu, prepana je to len posrane auto.
obidva navrhy na vozidlo zle si myslim ....
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9986
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stiv »

Kupit si 30yo e30 to by som zvazil mesacnik na mhd. :)
.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6753
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

no ja kebyze mam 5tku ta berem golfa v tdi za 3500€ plny bazos a vlozim do neho co to da. hlavne neluluj auto s cenou 5000 ked mas vo vrecku 5000. take tie tvoje akoze zihadla asi sa predavaju bo daco nedobre. tam nebudu rodine dovody ale mechanicke dovody
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
stevo891
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1038
Dátum registrácie: St 14. Jan, 2009, 02:54
Bydlisko: TN

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stevo891 »

mesacnik na mhd je tiez dobre ale e30 s 2.5 alebo 2.7 benzin je velmi dobra zabava, tie motory su neznicitelne, dizajnovo su to krasne auta, pred par rokmi sa dalo kupit bezproblemov okolo 2k ale teraz je uz problem kupit pod 5k. Ale ano na denne vozenie to velmi nevyhovuje.
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded.
Spoiler: ukázať
MB: ASUS SABERTOOTH Z97 MARK 2 | CPU:Intel Core i7-4790K @ 4600 MHz | COOLING: Raijintek Ereboss, 2x Noctua NF-P12-1300 | RAM: Kingston DDR3 12GB 1333MHz CL9 HyperX (2x4GB, 2x2GB) @ 1800MHz | VGA: ASUS STRIX-GTX970-DC2OC-4GD5| SSD: Kingston 240GB SSD HyperX SATA3, 2.5 | HDD: Seagate Barracuda 7200.12 SATA 3Gb/s 1TB | MONITOR: LCD Benq G2420HDBL | CASE: Fractal Design Define R2 Black Pearl, 3x Noctua NF-S12B FLX| FAN CONTROLLER:NZXT Sentry Mesh | PSU: Seasonic M12II-620
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5179
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

ked kupis e30, tak vacsinou v nej utopis tolko $$$ ze dovi, aby si ju vobec odtuzil od garazovych majstrov, dal do serie a do povodneho stavu, lb su vacsinou tak vydojenene, ze dovi
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5596
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Nie nie rturbo tu do tychto koncim ani nechodme.

Ja vas chlapi vsetko chapem ale ja byvam v 2 izbaku v centre mesta a potrebujem daily car s tym ze peniaze vo vacku mam teraz a dlho mat nebudem (svadba, prechjod z bytu do domu atd najblizsie roky) a teda co kupim bude moje daily 3-5 rokov. a preto sa chcem vyhnut slymakom vsetjkeho druhu a ist do jednoduchej atmosfery, najlepsie co najvacsi objem v najmensom aute tak aby som to vedel uservisovat (nie, nemam montaznu jamu u svokra ani nic podobne, nebudem sa v tom hrabat a lestit kazdy vikend).

A preto taky vyber ako mam, klasicke bezne auta s naj. atmosferami co v nich su. no nic, ved ja ked budem mat konkretne inzeraty samozrejem vam hosi dam link nech si popi**jete ale ziadne E30 sa nebude konat, nie ako nastupca 20 rocneho twinga a daily car :D

P.S. viem ze turbo benziniky maju krasny tah, to nic nemeni na tom ze ich nechcem. diesel von koncom nie. ak turbo tak ejdine v benzine nad 2.0, inak by som proste kludne nespal a na to auto nechcem nech sa bojim co z neho bude o 100k KM.

hawk.

P.S.2. viem pustit aj mozno aj 9k a vtlacit tam 3 rocny swift sport a byt vysmiaty s novym autom. ale to by sa potom svadba konala na zadnom sedadle a pustal by som hudbu z auto radia kedze budget na svadbu by bol ta tam :D ved to poznate...

Edit:
turbo,
tragediu nerobim, tesim sa z tejto moznosti no ked sa moje tesenie ubera smerom ku 300 konovym daily tak asi je cas spomalit :D
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

šecko f porátku, niektori z nas uz maju po svadbe a maju priestor na vymyslanie...
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5596
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Jednoduska »

sa nemusis chvalit hned!

Inak turbo som enchcel za tym si stojim ale co takto kompresor? :D

Cooper S musi byt zabava, jazdil len klasicky aj to bolo riadne zuzo. motokarka uplna.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"