Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9990
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stiv »

Este su nejake thinkpady volne? :-D

Na tom trhu sa da zohnat cokolvek. Veci co ani obchody nevideli a podobne (nemyslim adidaso teplaky).
Naposledy upravil/-a stiv v Pi 18. Aug, 2017, 11:05, upravené celkom 2 krát.
.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5179
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

Skilex: auto bolo potom zamknute ?

tak boli to T440 a T450 s veeela RAM. Ak by ste nieko nieco videli, dajte vediet, odmena ista. :-)
Haluz ze na honde tak parkujem niekolko mesiacov a nic. Na merglovom Ecku kupenom pred 3 tyzdnami bum..
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6216
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa icefire »

No zaklad je nenechavat v aute nic cenne. Kazdy sa mi smeje, ked Thinkpad vyberam aj na 2 minutovu prechadzku od auta, ale vzdy sa mi potvrdzuje opak. A ked mne vo firme Thinkpad ukradnu, tak zan aj tak nic neplatim a firma da novy. Tu ide ale o princip naozaj nenechavat nic v tom aute. Ale tak 430 je este tazka, ale 440/450 su uz lahke. Tam nemas mat aku vyhovorku :D
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6714
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa molnart »

ice, to mas dobre. my sme mali vo vsetkych smerniciach zakazane nechavat komp bez dozoru. raz este niekedy v roku 2008 sefovi ukradli z avionu z auta thinkpad, tusim to bol thinkpad t60, uz vtedy to bol dost zastaraly model. asi dva mesiace som tu kradez riesil, vypytat od spravy majetku zostatkovu hodnotu, zasadnutie skodovej komisie, 10 papierov podpisanych 30 ludmi k tomu. po chvili som bol v stadiu ze zaplatim tu skodu sam nech sa na to uz mozem vyyebat a nemusim to riesit. a najlepsie bolo ze sefovi dali zacalovat plnu obstaravaciu cenu 2+ rocneho notebooku, takze platil nejakych 50 litrov v korunach a najviac ma sralo ze som zbytocne zabil tyzden zistovanim zostatkovej hodnoty :facepalm:
este sranda bola pri tej kradezi, ze sef si nebol isty ci nahodou tasku s kompom nenechal na parkovisku pri firme, tak sme si chceli pozriet kamerovy zaznam, ale bolo treba zavolat typka od sekuritakov a vysvetlit mu cas, a len on sa mohol pozriet, nas za monitor ani nepustili

a potom napriklad ked som sa stahoval a nosil veci do auta tak som chodil hore-dole do bytu z notasom na chrbte jak keket...
Naposledy upravil/-a molnart v Št 17. Aug, 2017, 22:41, upravené celkom 1 krát.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5179
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

mna by len zaujimalo ako sa da mercedes odomknut, zobrat veci a zamknut hocikde na parkovisku :rolleyes:
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5822
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa wingo »

stefan.koval napísal:Dnes si idem z prace a ujo cuva nervozne a bum do peugeotu 508 sw zo zadu, stal som za nim, vystulil, pozrel a okom nic nevidel a uz nastupoval a chystal sa prec a ru zrazu vidi jak sa k nemu rutim ze to hadam nemysli vazne a on tha taky cierny ze ho nevidel a bla bla a ja ze vola on policiu?alebo ja som vytahoval mobil ta heh hej ze on zavola. Kusa som sa plasil a siel som prec tak kto vie ci volal.
Sorry ale to fakt myslis vazne? Ziadna viditelna skoda a ocakavas nie ze da listok keby daco, ale ze dokonca bude volat na seba policajtov? Preco by to akoze mal robit? Myslienkove pochody niektorych ludi su fakt mimo mojho chapania...
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ja ti viem odpovedat - pretoze napriklad na tej 508cke mohli prestat fungovat parkovacie senzory.
Ja som na mojej masine nasiel jeden prevaleny - bez viditelneho poskodenia naraznika ale pri blizsom ohledání proste senzor sikmo, nefunkcny.

Ukazem ti kolko stoji naraznik so senzorom a krytkou na ksenony na tuto konkretnu masinu alebo mi proste veris ze sa bavime v TISICOCH ? Eur.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> mna by len zaujimalo ako sa da mercedes odomknut, zobrat veci a zamknut hocikde na parkovisku :rolleyes:

modernekekecinybezklucikove.

https://www.youtube.com/watch?v=uZMhCWaGw-o
https://www.youtube.com/watch?v=m1reOYKL2pQ
https://www.youtube.com/watch?v=sJmaJI794uw
https://www.youtube.com/watch?v=dlph5TYVJK8
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5179
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

praveze nemalo keyless :-)
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4467
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa scream »

Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1179
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa undertaker007 »

mp3turbo, nestraš ma, Subaru má keyless... (zároveň je to zatiaľ jediná vec, čo sa mi neľúbi. Praktické to je, keď som včera išiel z obchodu, ale obávam sa...)
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

vobec sa nevzrusuj, takych videi mas aj s Bmvv aj s Ojdi aj Range Rouver a inymi znackami. Vitaj v modernej dobe. Aj clankov o preburani sa cez wifi, tieto remote kluciky, kolko len chces. Takisto mna vnutorne vzrusuje ze si pred barakom nastartujes auto lebo este vidi signal z klucov majitela zavesenych na stene pri dverach a potom mozes s tym autom jazdit kolko len chces na 99% modeloch aut - nie je tam ziadny re-keying, ziadne opakovane neviemco, proste pri starte kontrola, potom salam.

Kery myslitel takuto vec vymyslel a kery mančaft kravaťákov to schvalil... tych by som chcel stretnut. By som im vysvetlil niektore veci.

Len ja otvaram dvere na 10+rocnej chrape po starom analogovo klucom jakkeket :) mne to proste nevadi, mam f pazi. Dialkac funguje ale proste nepouzivam.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1179
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa undertaker007 »

Neviem ako iné automobilky, ale v tomto mojom Subaru sa mi to celkom ľúbi, aj keď stále obavy.
Ak napríklad kľúč nechám vo vnútri v aute, hoci aj v priehradke samotných dverí a zvonka chcem auto zamknúť, auto sa nezamkne a začne škriekať.
Stačí kľúč vytiahnúť a dať ho na zem, hneď pod dvere a auto sa zamkne.

Keď som ho kúpil, o týždeň išlo do servisu Subaru v Žiline (AVION).
Ja som tam auto pristavil o šiestej ráno, Oplom som pokračoval do práce.
Poprosil som mamu, učiteľku (má voľno), nech tam na ôsmu doručí doklady a druhý kľúč.
Keď bolo auto prezreté a návrhy na opravy vyčíslené, prišiel som si pre Subaru.
Sadnem, odídem, prídem domov, vystúpim, keylessovo zamykám a nič, iba vrieska.
Ja už zúfalý, že čo je, čo je posrané... ...no nič, len v servise nechali druhý kľúč v držiaku pre nápoje, ja som pozabudol, tak to nešlo... ...ale kým som na to prišiel, pána...

Ak je kľúč hneď pod dverami, ale zvonka auta, nenaštartujem. Auto síce aktivujem (rádio, navi, odomkne volant), ale nenaštartujem.
Čo som ešte neskúsil, nemám gule, že keď už auto naštartujem a vyhodím kľúč, že čo sa stane...
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5370
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Chris napísal:Skilex: auto bolo potom zamknute ?

tak boli to T440 a T450 s veeela RAM. Ak by ste nieko nieco videli, dajte vediet, odmena ista. :-)
Haluz ze na honde tak parkujem niekolko mesiacov a nic. Na merglovom Ecku kupenom pred 3 tyzdnami bum..
Hej, bolo zamknute, bol zapnuty aj alarm zo sim kartou, ktory zvycajne huka aj ked nanho skaredo pozries(staci palcom klepnut do auta, ked je zapnuty ani rebrik polzeny na streche nedas dole...)

Takze nejde mi do hlavy ako to spravili
PC: Ryzen 5600x, Gigabyte B450i aorus pro wifi, Crucial Ballistix 2x8GB 3200mHz, Asus dual 6700xt, Corsair RM750x, FD meshify 2 compact lite, AOC Q3279VWFD8
Zvuk: Panasonic SC-PMX80, ATH M50x
NTB: Thinkpad X270, Probook 440 G7
ANONYM_a7

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Turbo
No pecka ale dobry napad s repeaterom . V praxi to musi fungovat a je to primitivne riesenie pre odomknutie/nastartovanie auta.AJ zablokovat signal z dialkoveho je totalne primitivne jednoducha vec a veeela ludi si nekontroluje ci sa im korektne zamklo auto. Ja sice stale dialkujem ale kontrolujem. A bol som chvilu bez kluca - pouzivali sme nahradny - a kedze to ma central je to uplne ok.

Apropo - kamos co kupil rovnaku ibizu ako ja je v servise s kontrolkou motora po 4000km :D dpc :D som zvedaf na co pridu zatial mu menili knock senzor co samozrejme vôbec nic nepomohlo, tak uvidime som zvedavý. Zevraj on este ani moc nad 2,5k otacok nebol tak som na neho pozeral ze ako sa to da ?

Dam info ked sa vybavi.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"