Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3426
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stanomx »

zase sa teraz netreba presviedcat o opaku, zakon je 90/110/130. nie mam audi mozem ist na 90ke 140. tie rychlosti su urcene z urciteho dovodu. napr. preto ze nam tu sem tam chyba poklop kanala, sem tam prejde skoda 120 deluxe a sem tam opity jozko cely v ciernom.
RAMMSTEIN
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12226
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

o dodrzanie rychlosti nejde. Lenze tvrdit ze za [rekracovanie rychlosti moze typ auta a vykon je kus mimo. Na to aby som porusil 50tku, nepotrebujem porche, ani 90 a ani 130. TO mi da dnes hocjaka hrkalka. Nato aby som chodil ako koko* mi staci firemna fabka/rapid s TSI a je zo mna Shumacher. Je to o ludcoh a ich zmyslani. P*ca nepotrebovala medak so 400 knmi aby poslala na druhy svet 20 rocnu babu. Stacil jej pezot za 10 000e a 2.5 promile. Kok*t co narazil do susedkinej segry s deckom na zadnych sedackach nepotreboval tiez ferrari, stacil mu stary vojadzer a 2 promile v krvi.
Obhajovat prekracovanie rychlosti neobhajujem, ruku ale na srdce, to tu vsetki jazdite 40/80/120 aby ste nahodou neprekrocili povolenu rychlost? V celom zivote sa drzite striktne zakona a nikdy nevybocite?
A kde su zeleny? co nebehaju viacej po cestach? maju uz stacionarne radary, tak sa mozu viacej hadam venovat doprave na cestach. Ci furt treba stat na konci obce za stromom a merat 50tku? Nahodou sa rozbehnes o 50 metrov skorej a uz ti vytahuju eura z penazenky, lebo si siel 60? TO je ta statistika na minv?
Kde su do p*ce ked poo cestach nam behaju ozrani a zabijaju ludi? Kde su ze nejaky ko*ot blokuje sanitku a hra sa na samaritana. Nie, treba robit zo seba DK na ceste,rozj*bat par aut, lebo ujko pocas krasneho dna, s viditelnostou do australie nemal zapnute svetla.
NB: Asus ROG Zephyrus G14
ANONYM_a7

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Radšej nech ma ujo na ojdine prefrčí na okreske 140tkou na bezpečnom úseku a mám od neho pokoj, akoby ma mal tlakovať zo zadu a na 45ty pokus na rovinke zduť nejaký expert jeho V3 motor a bude ma predbiehať pomaly 30 sekúnd lebo jednoducho nemá výkon. Ujco na ojdine ma predbehne za 2 sekundy a: On je v bezpečí, ja som v bezpečí. Úplne mi je ukradnuté či ide ujo na ojdi 100 alebo 150, je to jeho ojdi a ak ma predbehne tak že dá dokonca SMEROVKU a tak budem presne vedieť čo ide spraviť, rád sa mu aj uhnem ku krajnici.

Ale ak musím rozmýšlať za dementa v 3jhrci ktorý sa ponáhla a seká auto za autom bez smeroviek jak fitipaldy a zije len preto, lebo ľudia rozmýšlaju za neho a púštajú ho lebo sa ho boja, tak to môžem z vysoka j-bať. Čiže pán filipe, neviem o čom zasa točíš, rýchlosť je len číslo, áno stať sa môže hocičo, my sa tu bavíme o ožratej chuderke a ty tu začínaš zasa riešiť svoj strach a kompex z rýchlosti.
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5770
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

ano, zenska na pezote zabila druhu ale preco? lebo si sadla za volant "porusujuc predpisy"..

opat, porusila predpisy rovnako ako niekto, kto ide 120. samozrejme, je to horsie porusenie predpisov, ale je.
tie predpisy, pravidla cestnej premavky a pod na nieco su a funguju.
preco potom vraviet, ze mozem ist 140 lebo mam audi a zvladnem to?

take dristy zakon nepozna.

na fabii 1,2tsi sa da ist jak kkt, ale na fabii do kopca ziaden psychopat obehovat cez plnu s myslim nebude. lenze ked ma niekto par stokonove audi, tak to skusat ver tomu ze bude, a nielen skusat, ale aj tak jazdit. z cias, ked som chodil kazdy tyzden par rokov Kosice-BB spodnou trasou by som tu mohol vycapit plno kktov prave na premiovych autach, co vsetkych hnali do priekopy lebo ONI OBEHOVALI na dvojprudovke... nehovorim ze tak jazdi kazdy, ale snake, ty sa tak vyjadrujes o sebe.
neviem si ta predstavit, ze ides za zvolenom v kolone 70tkou ako 5te auto, prvy kamion co ide ledva 70, plna ciara dllho dlho dlho, bez moznosti obiehat /ani ked nic nejde v protismere - plna ciara/. - podla toho, co pises.

mozno jazdis normalne, ale naco potom vypisujes kraviny? kazdy normalne zmyslajuci clovek ma obhajovat MPR 50/90/130 a bodka. ano, aj ja dakedy idem po meste viac, ale to je len moj problem, a ked ma chytia fizli nebudem hrat kkta, ale poviem ano, som si toho vedomy a bodka. tiez nemam v karte vodica nula zaznamov, sice za rychlost ani jeden..

ja som si zazil pocas 500-600km tras KE-BB-ZV-KE svoje, a bohuzial videl som na akych autach najcastejsie ludia hnali zvysok za krajnicu. ano, boli to aj octavie, ale maloco, a ked, tak BA znacka, a firemne samozrejme. A nikto ma nepresvedci, ze rychlost nieje na vine.. prave prekrocenie rychlosti si myslim ze najviac moze za smrtelne nehody. statistika hovori co je pricinou dopravnych nehod, bohuzial nieje statistika smrtelnych nehod, a tam by rychlost isto bola /aj celna zrazka je vacsinou sposobena prekrocenim MPR, kedze jedno auto obieha druha a malokedy neprekroci MPR, ci?/
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5770
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

Broslowski napísal:Radšej nech ma ujo na ojdine prefrčí na okreske 140tkou na bezpečnom úseku a mám od neho pokoj, akoby ma mal tlakovať zo zadu a na 45ty pokus na rovinke zduť nejaký expert jeho V3 motor a bude ma predbiehať pomaly 30 sekúnd lebo jednoducho nemá výkon. Ujco na ojdine ma predbehne za 2 sekundy a: On je v bezpečí, ja som v bezpečí. Úplne mi je ukradnuté či ide ujo na ojdi 100 alebo 150, je to jeho ojdi a ak ma predbehne tak že dá dokonca SMEROVKU a tak budem presne vedieť čo ide spraviť, rád sa mu aj uhnem ku krajnici.
z mojich skusenosti ta ujo na ojdine predbehne za takym zvolenom smer mytna cez plnu ciaru v zakrute, kde donuti spomalit teba, protiiduceho, a zacne obehovat ked ma iba 80% miesta, ktore potrebuje na bezpecne zaradenie sa prave preto, lebo si mysli, ze jeho motor to stihne za 1,75sekundy.. zato ujo na V3 sa o toto ani nepokusi...

nehovoriac, ze chvilu predtym sa na teba bude lepit a oslepovat lavym svetlom tvoj lavy spatak..
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
Používateľov profilový obrázok
Odar
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5551
Dátum registrácie: St 13. Okt, 2010, 17:10
Bydlisko: PD / NR Slovensko

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Odar »

Z mojich skusenosti sa stahujem ku krajnici, aby ma mohli obednut vodici silnejsich aut, ako Audi, BMW, atd. a potom . . . Skodoviek, lebo jazdia vo vacsine pripadov, ako dementi, pritom na obehnutie nemaju auto a ohrozuju mna a vsetkych naokolo. No flame, ale takto to vacsinou je. Alebo sa mi nalepi na zadny naraznik a snazi sa ma "tlacit".
- PC
Spoiler: ukázať
Corsair SF600 600W 80 PLUS Platinum
Cooler Master MasterBox NR200 Black
Crucial Ballistix 2 x 16GB DDR4 3600 CL16
Kingston KC3000 2TB NVMe + Thermalright HR-09 2280 PRO Black, Samsung 970 EVO Plus 2TB NVMe
Gigabyte B550 I AORUS PRO AX
Ryzen 9 5900X
ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING O12G (0.862V @ 1890 MHz)
Noctua NH-U12A
2 x Noiseblocker NB-eLoop B12-PS
2 x Noctua NF-A12x15 PWM Chromax Black
AOC Q3279VWF
-- HTPC
Spoiler: ukázať
Streacom ST-NANO150 HTPC PSU 150 Watt
Streacom ST-F7CS EVO
Asus ROG STRIX B760-I GAMING WIFI
i5-13500 (power limit 45 W)
Kingston FURY Beast DDR5 2x16 GB 5200 MHz CL40
Silicon Power P34A60 2 TB NVMe + Samsung 850 EVO 500 GB SATA + Crucial MX500 2 TB SATA + WD Blue 3D NAND 500 GB M.2 SATA
Noctua NH-L9x65
Noctua NF-A8 PWM
ANONYM_a7

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

odar - presne takuto skusenost mam aj ja neviem kde jazdis ty felipe ...
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4464
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa scream »

Len 3 otazky:

1. Je bezpecnejsie ist tiahlu zakrutu 90km/h na felicii alebo 100km/h na RS4?
2. Je rychlejsie ubrzdit na 13" galuskach alebo na 18" 245kach?
3. Je bezpecnejsie obiehat auto 94,5km/h ( kua obieha vobec niekto takto? )alebo alebo dupnut podlahu a koncit na 140.

Tu riesite zase moralku rychlosti ale su to len cisla, za ktore dostanete pokutu. Vsetko ostatne je relativne. :OO=
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7744
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa LordKJ »

jasne, ze obieham aj 90tkou ked ide ten predomnou 60 a je prazdna cesta nebudem zbytocne prekracovat max rychlost hadam
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3318
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa beardie »

Broslowski napísal:koncept - fukni inak nenastartujem mal byť už dávno.
uz len kvoli krajnej nudzi je to blbost
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7281
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

Stacilo by carovne tlacitko, ktoreho zneuzitie by bolo trestne. Samozrejme nebolo by to len tak, ze stlacim idem, ale nejaka procedura.. .dlhsie podrzanie, potvrdenie. Kto vie nadrbany nastartovat, zvladne aj toto.
felipe25 napísal: bohuzial nieje statistika smrtelnych nehod, a tam by rychlost isto bola
ty si horsi nez Fico... had ti tu vcera hodil link na statistiku nehod, kde bola zvlast statistika AJ pre smrtelne nehody... a ty si tu aj tak meles svoje. Ale budem taky laskavy a napisem ti to... v oboch pripadoch bolo na prvom mieste nevenovanie sa vedeniu vozidla.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7744
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa LordKJ »

krajna nudza je taka dost osemetna otazka, lebo ked si ides zachranit zenu a pri tom odpalis dalsiu rodinu oproti tak neviem co by ti na to dakto povedal

ale zas nemusi sa nic stat a mozes mat 0.01 a nepusti ta, pravda
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3318
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa beardie »

tam nejde o tie bezne dopravenia do nemocnice v meste, tam ide prave o tie specificke miesta na chate v lese, na luke, mimo civilizacie, kde by ta zachranka nenasla a ty musis zraneneho dopravit aspon k najblizsej ceste
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7744
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa LordKJ »

tak potom jedine tlacidlo, alebo nepit a nemusis riesit take srandy :-)
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3318
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa beardie »

pocet nehod zavinenych pod vplyvom alkoholu vyrazne klesa a jeden pripad v televizii je statisticky nevyznamny

preto povazujem taketo napady sa neopodstatnene

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"