Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

u nas tie bola nehoda.. niekomu nestacila dvojprudovka, tak prebehoval v tretom pruhu a dal celny naraz.
vodic seata inca mal volant namiesto krku a posadka dalsieho maleho auta.. vodic na mieste mrtvy, spolujazdkyna OK a chlapcovi vzadu tusim odtrhlo pecen.. inak bez skrabanca.. cize ani pretazenie netreba podcenovat. A tam ta ani 2t kara nemusi zachranit.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

s pretazenim bacha - tam je to praveze o Turbovej hmotnosti... ked mas desattonku ktora ide 80km/h v momente narazu, ta sa vali dalej 76km/h kdezto "mohutne" BMW X6 zastavi na 10cm a potom v desatine sekundy cuva 76km/h...

v ktorom by si chcel sediet ? V ktorom bude MNOHONASOBNE pretazenie ktore ti odtrhne vsetky zivotne dolezite organy ? Ta Liazka 110 spravi len cuk cuk, nic viac, ani cigarety ti nevyletia z krabicky ; kdezto v tej X6ke ti utrhne ruky od ramena obrazne.

Na pretazenie bacha. Tam hmotnost vzdycky vyhrava kvoli zotrvacnosti. Mozes mat nulahviezdickovy kamion Wolwo FH12 bez érbegu a desathviezdickove Audi Q7 s dvadsiatimi, v takejto buracke skorej prezijes v tom kamione a umres v tej Q7ke.

Kde hmotnost nevyhrava je naraz do prekazky ktora sa neuhne. Stromcek. Be-be-be-tonovy pilier. Taketo veci. Tam je hmotnost v tvoj neprospech lebo znamena energiu ktoru musis prehnat vlastnou chrbticou.

vid priklad Smart versus betonik. https://www.youtube.com/watch?v=mnI-LiKCtuE
ta klietka moze byt neporusena pretoze lahunke auticko nema energiu na to aby prekonala VELMI ODOLNU klietku (ktora je jedinou moznostou tohoto prditka a je tak proste postavena) ale utrhnutu pecienku a ladviny by si nechcel mat. Do hentej prekazky naburat uplne rovnakou rychlostou napriklad v spomenutej Audi A8 a mas ukrutne vacsiu sancu prezit napriek tomu ze auto bude na franforce dodrbane viac ako tento Smart.

Vsetci sme videli video Q7 versus Fiatok 500 ci co to bolo za skořápku. Velmi presne viem v ktorej by som chcel sediet, aj ked ta druha mozno mala vizualne mensie poskodenia.

Deformacne zony su presne o tomto - o RIADENEJ A NAPLANOVANEJ deformacii v zaujme znizenia pretazenia ktore ta zabije. Zaroven musi zostat co najviac tvojho zivotneho priestoru neporuseneho, to je jasne. Potrebujes mat auto s dostatocnou velkostou na to aby si mohol spravit deformacne zony. Uplne idealny by bol desatmetrovy vozik kde sest metrov pred tebou je akurat tak vystuha ktora by bola planovane hutna - na zaciatku makka, potom cim dalej tvrdsia az posledny meter najvyssia mozna tuhost aby co najviac zniesla. To iste zozadu aspon tri metre.

Taky vozik by bol hodne bezpecny.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7750
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa LordKJ »

a jak paradne by sa snim parkovalo
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

... ale jak dobre by sa do neho zabudoval trojvalcovy 1.0TSi motor alebo nejaky dalsi superpokrok 0.9i TSI !!
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7283
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

Zrovna smart je sikovne auto do mesta. Kamos s tym rozvazal pizzu... spotreba +/- ako ine auta, takze o tom to nie je, ale da sa s tym zastavit hadam vsade, vyuzit kazda medzera na rychle zastavenie bez toho, aby som niekoho obmedzil alebo zablokoval.

Inak dnes pekne zacal den. Rano som si urobil po Petrzalke cestu na Antolsku a do Technopolu... 2-3 km, hadam nie viac. Najprv mi nedal prednost autobus. Celkom prijemna situacia, ked vam 20 metrovy kolos len tak skrizi cestu, lebo panko asi nevidel ze idem po hlavnej. Druhy exot si asi myslel, ze ked vychadza z parkoviska, tak mu mam davat prednost z prava a treti mfp na T-ckovej krizovatke, ved idem rovno tak som asi na hlavnej... A zaklincoval to madar, ktory ma takmer zrazil na prechode, lebo v DS asi nemaju krizovatku kde davaju pri odbacovani doprava prednost chodcom...

Hodil by sa mi novy chladic klimy, lebo ten sucasny je tak dostrielany od kamenov, ze cakam ked ho roztrhne pri najblizsom plneni. Mam prasknute predne hmlovky, predny naraznik uz je tiez dochytany odspodu ... ze ja somar to uz konecne do niekoho nenapalim, nech mi to zatiahnu z poistky.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5182
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

papku ked do niekoho napalis, tak bude chyba ze si nedodrzal vzdialenost a v c6g by som teda burat nechcel.


inak skoncila zlata doba pre Teslicky, uz budu nabijacie stanice spoplatnene. :D
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7283
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

nie, práveže to boli také dobrzďovačky že sa mi tam dotyčný napchal na poslednú chvíľu. S tým autobusom by som do súboja ísť nechcel, to by bola čelovica kebyže nedupnem na brzdu. Výjazd z parkoviska bol typický prípad nedania prednosti, to by schytala jeho ľavá strana a T-čková križovatka, kde som bol tiež na hlavnej by som zase schytal ja z boku keby som nezastavil. Tiež nič príjemné.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

bocne narazy su najhorsie :( ani vyliat betonomo nepomaha.




>> inak skoncila zlata doba pre Teslicky, uz budu nabijacie stanice spoplatnene.

isteze - toto bolo viacmenej jasne pre Trojky, tam ten ekonomicky model jednoducho nie je. V tej cenovke.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5776
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

k pretazeniu len tolko:

nehoda Bianchiho...
vdaka tomu, ze sa dostal pod zeriav, HANS ochrana fungovala inac ako mala (prilba bola zastavena zeriavom, s cim HANS nerata), a hlava urobila to, ze sice ju HANS "drzal", ale v milisekunde sla o par cm dopredu, a hned dozadu - vdaka HANSu vsak nie uplne, ale iba KYM zeriav dovolil. Mozog vsak schytal to pretazenie, a kym sla hlava dozadu, mozog sa este "hybal dopredu". to sposobilo, ze mu v podstate potrhalo cievy/nervy ktorymi je mozog spojeny s telom.
telo nebolo vobec poskodene, ale vplyvom zastatia z 200km/h na 0km/h to neprezili jemne cievy, a pretrhli sa.

to iste sa stane kdekolvek. mozte mat auto akekolvek dobre, kludne aj tank. ak sa rozbehnete na 200km/h /aj na 100km/h/ a zastanete v sekunde, tela sa vam to nemusi ani dotknut /ziadne povrchove zranenie/ ale vnutorne organy to potrha..
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7283
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

To je hadam uplne jasne, to pretazenie je svina. Lenze tie svine deformacne zony, ak su dobre navrhnute, tak tych niekolko stoviek G, ktore posobia pri celnom narazne v tej jednej milisekunde, rozlozia na dlhsi casovy usek. Ono tie tazsie robustnejsie auta su aj o tom, ze pri nejakom bocnom naraze sa ti nenaprace druhe auto cez vodicove dvere az ku spolujazdcovej sedacke, nezatlaci ti lave predne koleso az na zadne sedadla atd.
Tiez ked sa vysypes v 90tke mimo cestu do pola v nejakej krpatej fabii alebo superbe, tak si radsej zvolim superb. Ono ja si to sakra dobre uvedomujem, ked vytiahnem paty z nasho maleho velkomesta a idem po okreske, ze jedna chyba a je po mne, a nemusi byt ani moja, staci ze nejaky somar vezme tu peknu zakrutu medzi Kalinkovom a Luznou, co som spominal. 20 rocny Civic je na dnesnu dobu silno papierove auto. Staci si pozriet zopar dielov krimi novin na jojke a tieto stare haraburdy tam silno kraluju v statistike usmrtenych.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Blackhawk »

mp3turbo napísal:... Skoda ze predali ten 760iL pancier z Vjedne... za 15k.
Turbo, troska si zatrollujem, kolko aut si uz chcel kupit a nekupil si? V kazdom druhom prispevku spomas ake auto si chcel kupit a stale nic. :P
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5776
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

to je samozrejme, keby bolo na vyber, tak si clovek berie novsie, robustnejsie auto.
samozrejme, ze vdaka airbagom a pod. ma vyssiu sancu na mensie zranenia.

ale, fyziku neoklame nikto, takze tak. vela ludi si mysli, ze ked ma x6 ze moze letiet napr po nasnezenom neodpratanom lavom pruhu 110, ked maximalka je 80 a auta vpravom odpratanom idu 60.... x krat som to videl a zazil. ten len kusok vyleti na neodpratanu "kolaj", vyhodi ho vonku z cesty, a neochrani ho ani ta "klietka", ak narazi do pevnej prekazky,,,
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Turbo, troska si zatrollujem, kolko aut si uz chcel kupit a nekupil si?

uplne v poriadku otazka, asi sedem. Spravime garážku (kukam ze okolo 200m2), potom domcek nad nou, potom obsah.
Neboj nic, dobre bude. Niekto si za 100k kupi jednu Tesslu S, ja si za 100k kupim sedem vozikov po 15k. Pride mi to ako vacsia sranda.
Naposledy upravil/-a mp3turbo v Ut 03. Máj, 2016, 15:17, upravené celkom 1 krát.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

v marci som bol v citroene reklamovat ten hluk.. nic sa nenaslo.. a nebol ziaden problem s papiermi.
8/4/2016 updateli stranku ohladom zaruky..
Ked som chcel ist na reklamaciu opakovane, tak mi z citroenu odpisali, ze moja zaruka je lokalna, na SR musim uhradit plnu sumu za opravu (hoci na stranke stale pisu len o preddavku) a vymahat ju z CR a dufat, ze ju preplatia. S tym, ze do CR musim poslat aj poskodene diely so vsetkymi papiermi..
:D ta kolko ku zaruke.

Strasne sa mi paci, co vsetko dokazu vymysliet :)
Bumpy_SK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2490
Dátum registrácie: Ne 14. Feb, 2010, 11:06
Bydlisko: Praha

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Bumpy_SK »

Chris napísal:inak skoncila zlata doba pre Teslicky, uz budu nabijacie stanice spoplatnene. :D
podel sa o zdroj odkial to mas
mp3turbo napísal:Niekto si za 100k kupi jednu Tesslu S, ja si za 100k kupim sedem vozikov po 15k. Pride mi to ako vacsia sranda.
haha lebo si nesedel vo vyfullovanej p90dl tesle :D

maso je bocny naraz, tam to nepreziju aj tie najbezpecnejsie vozy - 2:12
| Intel Core i5-2500K @ 4,5GHz + NOCTUA NH-D14 | ASUS P8P67 | 2x4GB Kingston 1333 CL9 | ZOTAC 1060 6GB | Samsung 850 250GB | SeaSonic X-560 | Fractal Design Define R3 BlackPearl | BenQ BL2420PT | Lenovo Explorer | ZOWIE EC1-A | TAITO | SideWinder X4 | Playseat Challenge | Logitech DFGT |
MBP 13" A1502

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"