Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4465
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa scream »

Japonska antikorozna ochrana na lanceri http://www.autorevue.cz/test-ojetiny-mi ... ticleStart

5 rocne auto pod 100tis... :rolleyes: :facepalm:
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1179
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa undertaker007 »

Môj Langoš bol kupovaný v SR, nebol dotiahnutý...
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4576
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa killswitch »

mp3turbo napísal:ZabitVypinac : vyskusaj si to na rovnej PRAZDNEJ ceste, rozbehnes voz 55, zabijes brzdu, musi vrieskat a kopat. Ked nekope, fakt ti nejde ábées. Kolesa sa samozrejme nesmu zablokovat ako sprievodny prejav. Velmi lahke vyskusat.
ok, skusim to niekde. v zime mi absko islo stopercent, ked som v tej clapkanici vybehol az na obrubnik :)
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

k tomu Lanceru : aj ked nie som fanda takychto obrazkov na akomkolvek aute, nic nevieme o jeho pouzivani, navyse hodnotit nejaky voz z bazaru, to kludne mohlo mat 389.000km.

Na druhu stranu je pravda, ze zdakela-predaleka takymto sposobom nevyzeraju moje auta ktore maju aj 10 a 15 rokov. Holt lenze zase oni nove stali trosicku ine peniaze ako Lancer.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5772
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

killswitch napísal:dnes mi v Hlohovci vybehla skolacka spoza auta v protismere na prechode, tak davam silno na brzdu. asi tak 5 metrov za prechodom auto stale nestoji, tak idem do dvojecky a pokracujem dalej :) absko som ale necitil, ze by zasklbalo. kde moze byt chyba? bud som brzdil tak dobre, ze som to neprebrzdil alebo ze by bola chyba platnicky/kvapalina? gumy mam tiez hodne stare... co vy na to?

stastie, ze baba zastala, inak mam problem.

preco by si mal citit ABS na teplej a suchej vozovke?

ja som na predoslom aute VW Polo par rokov necitil ABS okrem zimy, a to som v lete mohol brzdit ako som chcel. Auto proste spomalovalo, takze nebol dovod aby sa ABS aktivovalo. Ved ABS je antiblokovaci system ktory robi to, ze ked ti auto pojde do smyku, prerusi ucinok brzdy - islo ti auto do smyku? asi nie. mne zacalo ABSko zaberat, az ked som mal zjazdene letne pneu (+-50 000km) a vtedy stacilo len spomalovat na cervenu, a ABS sa ozvalo, pretoze gumy boli tak zjazdene, ze auto slo do smyku.
Ale ked auto nejde do smyku - nepocujes ten znamy zvuk ako sa ti trie gumy o cestu, ABS sa nema co zapinat, ved by len predlzilo brzdnu drahu. Ak mas dobre gumy, cesta je sucha a horuca /su aj take miesta, kde je vyjazdena cesta, a tam to ABS opat bude ucinkovat lebo kolesa pojdu do smyku/ o ABS nemas vediet.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1179
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa undertaker007 »

Tak si mal niečo veľmi, veľmi, ale naozaj veľmi zlé.

Dajme tomu, že by si si ABS dočasne vypol. Chceš mi povedať, že tvoje bývalé auto by nezaflekovalo, ak by si v pekný letný horúci deň v rýchlosti 50km/h plnou silou dupol na brzdu?
Zaflekovať jednoducho určite musí. Jednoducho musí. Ak nie, niečo je veľmi, veľmi, ale veľmi zlé...
No a teraz by si pokus zopakoval, ale so zapnutým ABS. A, aha, to pošklbávanie a kopance do pedála - to je ABS.

Čiže čo tým chcem povedať. Na svojom aute taktiež vôbec nepozorujem prítomnosť systému ABS, pretože pri BEŽNEJ jazde, čiže napr. plynulé brzdenie s predstihom nedôjde k strate adhézie na žiadnom z kolies, teda ABS nevypočíta šmyk a teda nemá dôvod pracovať.

Lenže mi sa tu bavíme o krízovke, keď tomu niekomu vybehla baba do cesty a on mal problém zastaviť auto.
Pri krízovom brzdení, keď brzdíš naraz prudko a silno (čo je predpoklad krízového brzdenia) by si prítomnosť systému ABS jednoznačne mal pocítiť, ak ABS nemáš, jednoznačne by si mal začať flekovať...

Ak ani necítiš účinok ABS, ani neflekuješ, dovolím si tvrdiť že je niečo veľmi, veľmi zle, pretože tvoj brzdový systém nedokáže vyvynúť toľko sily, aby zablokoval kolesá.
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4576
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa killswitch »

osobne som mal pocit, ze auto poriadne nebrzdi, ale je mozne, ze som nebrzdil uplnym dupancom na brzdu a proste som brzdil malo. smyk som nepocul a ani auto netahalo ocividne nejak do strany. par dni dozadu som ale nudzovo brzdil na dialnici zo 130 az v podstate do kolony a s brzdnym ucinkom som bol spokojny.
ked mi tam vbehla, tak som bol dost blizko toho prechodu, tak je mozne, ze som brzdil v podstate len na znizenie rychlosti s planom sa jej nejak vyhnut. je to zaujimave, ze si to presne nepamatam, ze ake som mal pohnutky.
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4465
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa scream »

Keby ten lancer mal aj 400tis, tak proste za 5 rokov moze byt hrdza na napravach, vyfuku ale nie ze to chyta podlahu. To potom cela debata o spolahlivych atmo motoroch je zbytocna, lebo to zozerie hrdza skor jak stihnes vymenit prvy napinak na TSIcku. Smutne je, ze sa to deje aj na drahsich vozoch. Ked som videl kamosov 10 rocny passat zo spodu tak mi padla sanka, 327tis, jazdene po slovensku a nenasiel by si tam skoro nic ( akurat mu chyta trosku kufor). 8 rocna 3er tiez bez naznaku. V podstate aj mazda 626 2002 az na nejake malinke bodky vyzera velmi slusne. A to su vsetko vozy jazdene vyhradne po slovensku.

ABS musis citit, ked necitis, treba papat viac halusiek a poriadne dupnut na pedal :D
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

presne tak. Filip ty sa vies taku zaujimavu vec opytat ze az :)


"preco by si mal citit ABS na teplej a suchej vozovke?"

pretoze je chlap a ma normalne auto ? ABS mozes citit bez ohladu na farbu pokozky, vonavku ktoru si rano pouzil, tangace ktore si si nahodil ci uz su tvoje alebo tvojej starej, bez ohladu na to ci su mokre alebo suche, ci si teply alebo studeny, ci je vozovka tepla alebo vlhka jak panna pred odblanenim, proste HOCIKEDY.


Nieco na tento sposob : https://www.youtube.com/watch?v=ly62FoZH_Dc

naschval som vybral auto velkosti Ppóla a nie Mercededes ES aby si videl ze aj malinke papuče to dokazu.




PS: to vobec neni hanba, ja mam tiez tangace a tiez casto nosim tanga mojej starej - len ked si zoberiem jej, tak mam taky vyssi pisklavejsi hlas a v robote sa mi vsetci zamestnanci smeju.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12236
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

v lete je potrebne poriadne jeb*nut na brzdu aby zafungovalo ABS, ak nezapne, nedoslo k zablokovaniu brzd = budto nefunkcne abs alebo proste nemas tolko sily v nohe, aby si na to dupol dostatocnou silou. V lete ti akurat nebude tolko trieskat ako v zime, kde ti zablokuje kolesa velmi rychlo, ked sa dostanes na lad.

K tomu hrdzaveniu, to ze je trochy chyteny spodok nie je az taky problem. Ked uz to ale chyta prahy tak sa na to auto vykaslat. Tiez nevidim problem pred kupou auto dat na zdvihak a si ho od spodu pozriet ( co by mal byt zaklad pri kazdej kupe) a po kupe dat spodok poriadne osetrit.
Ja mam 16 rocneho civica a spodok mam v poriadku, nejaka hrdza tam je, ale nic hrozne.
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6965
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa landrower »

moj '98 opel ma menej hrdze dole jak ten lancer, a to ople nemali nikdy bohvie aku antikoro upravu...
(s vynimkou vyfuku, ten bude onedlho na odpis, ale tak 17 rokov si uz odsluzil a ma narok :) )
Warface nick: landrower | Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display iiyama ProLite X2377HDS (IPS), Philips 226 21,5" (TN)
Audio Behringer MS16
Headphones Denon AH-D301
Keyboard Logitech G105
Mouse Razer Copperhead (ASUS ROG verzia)
Mouse pad CONNECT IT CI-236 Biohazard Pad
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
Phone HTC One Mini
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5179
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

Ono vela robi co sa tyka hrdze, ci parkujes na trave, alebo na asfalte. Alebo ci parkujes vonku, alebo v nevetranej garazi, alebo v dobrej vetranej garazi + kde jazdis. Ak niekde kde pouzivaju sol a nie kamienky, tak to mas jasne. Plus niekto pravidelne umyva podvozok od soli. Alebo ci neboli opravovane diely a ako.

Videl som dost hrdzavy podvozok aj na 3er e90, aj na octavii II, cize to pravidlo neni....
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5772
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

tak asi mi fakt dobre brzdilo auto, kym malo nove pneu.
fakt, nepamatam si situaciu v lete, zeby som citil ABS, a niekedy ta brzda sla fakt na doraz.

momentalne to neporovnam, lebo je to neporovnatelne, ale teraz uz vobec nepocitim abs, kedze mam prakticky nove 17" contipremiumcontact2 215/40 R17 a tie sa s madatorkami co som mal na Pole nedaju porovnavat, drzia na ceste a ich brzdna draha je uplne ina, nehovoriac o tom ze teraz mam kotuce vpredu aj vzadu.

ale ked som na pole necitil abs, tak bud som nebrzdil az na doraz /asi nebolo treba/ - lebo ked som citil, ze ubrzdim, tak som zbytocne nebrzdil este viac... ale bude to asi ako pisal hellangel -ze na ABS v lete treba fakt brzdit totaln je*nutim na brzdu
jak ale pisem, akonahle boli gumy zjazdene, prip. bolo po dazdi (alebo vyjazdeny smyklavy asfalt) ABS som citil prakticky okamzite.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5179
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

http://autobild.cas.sk/clanok/203212/te ... -a-ake-nie

7. - 8 miesto: VW Golf 1.4 TSI

Počet bodov: 12

Známka: 2+

Hodnotenie: Golf od testovacích jazdcov dostáva veľa chvály za sedadlá, jazdné výkony, motor, riadenie aj ovládanie, no počas 100 000 km dlhého testu prichádzajú i prvé výpadky: automatika okien, displej a voda v kabíne. Systém Start-Stop zhruba po 80 000 km začína štrajkovať, k odstráneniu škriatkov prispeje aktualizácia softvéru. Pri finálnej inšpekcii sa na strešných nosičoch objavuje korózia, čo kazí celkovo dobrý dojem z najpredávanejšieho VW.

takze aj VW, dalej si tam mozte pocitat o hnujdaji, mergli atd.... Bohuzial asi antikorozna ochrana neni vsade, aka by mala byt
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4465
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa scream »

tak dnes uz pomoze asi len kupit nieco s hlinikovou kasnou, nerezovym vyfukom a swapnut tam K20 alebo K24 :D
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"