Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

bukkake swingers konfiguracia :

http://uloz.to/xfcbf8r9/ze-jebe-nam-jeb ... -spolu-png

21574 eur s trojhrncom lebo vacsi motor tam proste nie je. Rozmyslam a presviedcam sam seba.
Nebude uz za tie prachy vo velmi podobnej vybave [napriklad bez panoramy] nahodou aj Raprd ? Alebo Ocktavia ?

Jejda a uplne sa odmietam bavit o Subaru ktore nacrtol zoom o dvadsat stran vpredu. Dobre ? To bolo tiez nove auto.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7750
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa LordKJ »

to subaru bolo na 30k ak si pamatam dobre

Ale ano 20 tisic, uz aj tych 16tisic za fabiu je masochizmus
Okrem ineho PREDLZENA zaruka Fabie na uzasnych 60.000km ti padne v druhom roku pretoze tych 60k otocis.
Precital som si a bol som sa pozriet z okna na auto co nam parkuje vo dvore, 9 rocne, s 44tisic km
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6729
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa molnart »

neviem preco to riesite, jednoducho to ma svoju klientelu. kolegyna jazdi na audi a1 ktora je aspon u mna min. level pod fabiou za cenu celkom slusne vybaveneho golfa. proste pre niektorych ludi je vacsie auto handikep, ale chcu tam mat takmer vsetko, tak preco nie. ked tatko ma pre dcerku vyhradenych 20 litrov ako darcek na promocie tak predsa nebude jej kupovat jazdenu A6-ku

minule som cital jeden blog, kde chlapik sa stazoval ze musel zmenit robotu lebo kazdy mu zavidel 10 rocneho bavoraka a sef mu odmietal zvysit plat ked ma take auto, az sa mu ulavilo ked nakoniec auto predaval.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
STENLY
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 10908
Dátum registrácie: So 20. Dec, 2008, 13:44
Bydlisko: RK (34)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa STENLY »

LordKJ napísal:uz aj tych 16tisic za fabiu je masochizmus
a takých bude predaných len pár kusov.... najviac sa budú predávať s výbavou Ambition a s motorom 1.2 TSI 66kW za cca 11-12 tisíc prípadne slabšie 1.0 MPI 55kW

čiže zas debata o ničom :D

a čo sa týka km, ked niekto jazdí v okrese do práce, tak nie je dôvod najazdiť ročne viac ako 10 tisíc... tie brutálne čísla majú len firemné autá
MB: ASUS ROG STRIX Z490-G GAMING (WI-FI) CPU: INTEL Core-i5 10600KF @ 4,1GHz, Boost 4.8GHz RAM: CRUCIAL Ballistix Black 2x8GB 3600MHz CL16
GPU: GIGABYTE GTX 1650 SSD: SAMSUNG 970 EVO 1TB HDD: WD Red 3TB PSU: CORSAIR AX750 CASE: CORSAIR Obsidian 350D W LCD: Dell U2412M 24''
Repro: Logitech Z2300 + Magnat Monitor Supreme 102
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

clovek s najazdom 10k rocne sa NEMUSI utlacat na sprosty 1.0i motor, moze si veselo kupit normalny dva-a-pol-liter alebo trojliter. Nedajboze s plynom uz zabudovanym.

So servisnymi nakladmi na mna nechodte, pokial ste taky voz nikdy nemali. Dovtedy sa nemame o com bavit pretoze ja vytiahnem pokles hodnoty novej Fabie a porovname si pokles hodnoty ojazdeneho auta za rovnake obdobie + servisnymi nakladmi k tomu.

A to budu vsetci majitelia novych fabii strasne prekvapeni.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3281
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Turbo ak máš čas a chuť daj sem ten pokles hodnoty :good:

Fábiu síce nemám, nové auto už duplom nie, ale rád si také porovnanie prečítam :laugh:
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8560
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shiro »

STENLY napísal:pre koho je potrebná panoramatická strecha, výsuvné ostrekovače predných svetlometov, paket pre zle cesty a podobne kraviny???
to nie je full vybava, to su doplnky :!:
no aj s tými doplnkami sa dostaneš len na 16500 ked tam daš naozaj všetko, všetko....
Presne, akurat ten paket pre zle cesty by som nechal, zide sa ti ked ides dakde na chatu. Bol si niekedy na krpacove pri Brezne? Krasna chatova oblast. Ale zides z asfaltky a si rad ze mas kryt motora. Boli tam v snehu vyjazdene take pekne 20cm hlboke kolaje, ze na 200m useku som dral kryt motora o sneh prakticky stale. Plus diery s mlakami ktore mali tiez tak 10cm, ked som po tych drgackach siel, tak som myslel ze mi odfajci napravu. Lebo sa tam este trebalo rozbehnut do takeho briezku aby si na neho vysiel. Takze dvojka a plny plyn. Mi letal predok pol metra vpravo-vlavo. Rally jak hovado :-) A to nemam nejake nizke auto ako su hyundaie napriklad, kde by som sa asi podbehom zarypal do zeminy. Nahoda je blbec, a just sa budes potrebovat dostat dakam kde je zla cesta.
mp3turbo napísal: Pre vase info : tempomat je v dobe elektronickych plynovych pedalov (teda poslednych 10 rokov) uz len primitivna funkcia softvéru a je totalnou hanbou akejkolvek automobilky ze takuto vymozenost nedava totalne automaticky totalne vsetkym totalne bez rozmyslania. Akakolvek vec ktoru ja mozem urobit pre mojich zakaznikov a nic / takmer nic ma to nestoji, robim automaticky. Holt niektori sa nemusia spravat tymto sposobom pretoze niektori ini im to bezvyhradne toleruju a este ich za to budu aj zboznovat.
Ved pisem ze vyrobcovia su predrazeni a zmykaju europanov kde mozu. Aj o tom ze tempomat je iba kus softwaru dneska som pisal. Na porovnanie, v USA hadam ani nekupis auto bez klimy a bez automatu v zakl. vybave. Uz kolko, minimalne 15 rokov?
mp3turbo napísal:>> Bral si do uvahy ze oproti jazdenej A4 mas na skodovku 4r zaruku kedze je nova a defakto do nej len tankujes? Co cena ND?

toto nie je pravda. Vid o tri strany naspak Snejkiho prispevok ze neuznana zaruka na padnutu hlavu nejakej automobilky, vid ine priklady. Rozhodne neplati ze styri roky mas zaruku a len tankujes. Okrem ineho PREDLZENA zaruka Fabie na uzasnych 60.000km ti padne v druhom roku pretoze tych 60k otocis.

Nepisal som nahodou v tejto teme o dvoch TSIckach ktore cakaju na operaciu srdiecka ? Ani zdaleka nemali dvesto rokov a ani zdaleka nemali 100.000km, akurat uz boli mimo zaruky. Takze neviem ci sa bavime len o tankovani. Respektive viem pretoze to vidim z praxe a kazdy kto si mysli opak sa moze skaredo pomylit.
No ak by mi v skodovke odmietli uznat vadnu hlavu a je jasne ze je to chyba auta, tak im idem zaradom vypalovat vsetky predajne po slovensku. Hlava sa ti nema len tak sama od seba co posrat. Dalsia vec je najazd, nejake vysoke cisla dosiahned iba na firemnych autach, nie na rodinnych. Co mame vo firme, tak za tri roky pocas oparat. lizingu nabehame tak 100-150k km. Na sukromnom som za dva roky spravil 20k. Ano, aj vratane tych ciest do KE alebo LM, o ktorych som pisal predtym.
mp3turbo napísal:clovek s najazdom 10k rocne sa NEMUSI utlacat na sprosty 1.0i motor, moze si veselo kupit normalny dva-a-pol-liter alebo trojliter. Nedajboze s plynom uz zabudovanym.

So servisnymi nakladmi na mna nechodte, pokial ste taky voz nikdy nemali. Dovtedy sa nemame o com bavit pretoze ja vytiahnem pokles hodnoty novej Fabie a porovname si pokles hodnoty ojazdeneho auta za rovnake obdobie + servisnymi nakladmi k tomu.

A to budu vsetci majitelia novych fabii strasne prekvapeni.
Okej, tak sem daj nejaku kalkulaciu, podla ktorej je prevadzka (spotreba) a servis 2.5l-3.0l motora a auta s nim lacnejsi alebo rovny prevadzke obyc. auta s 1.2-1.4l benzinom. Samozrejme pri pouziti ako rodinne auto na vylety, nakupy a tak. Logicky ma netankuje ani nejaky pokles hodnoty, pri rodinnom aute je to bezpredmetne.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1179
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa undertaker007 »

shiro napísal:Logicky ma netankuje ani nejaky pokles hodnoty, pri rodinnom aute je to bezpredmetne.
Pardon, v tomto momente sa do toho primiešam aj ja.
Teraz som trošku zmätený... ...čo je rodinné auto? Fábia? :OO=

LordKJ napísal:
mp3turbo napísal:Okrem ineho PREDLZENA zaruka Fabie na uzasnych 60.000km ti padne v druhom roku pretoze tych 60k otocis.
Precital som si a bol som sa pozriet z okna na auto co nam parkuje vo dvore, 9 rocne, s 44tisic km
Je to zrejme vec názoru a osobných preferencii, ale ja osobne by som napríklad ani v stave najväčšej opitosti ani náznakom nerozmýšľal nad novým autom pri nájazde ~ 4888,88 km/rok.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ale ved vy ste chceli SETRIT = akoze ta netankuje pokles hodnoty vozu ci je rodinne alebo nie je? Rata sa to do tvojich penazi ktore odidu alebo nerata ? Tak potom o com ? Kurnik ved tie prachy musis vyyebat von z penazenky, tak akoze ta netankuje ? Velka spotreba ta tankuje ale vyhodit sedem litrov na poklese hodnoty auta ta netankuje ?

Este ti nieco zostalo z toho matrosu ? Dam si aj ja.


Absolutne spravne : nove auto na 44k km za 9 rokov ? Co si sa pomiatol ? Taksikom by to bolo lacnejsie !!!! Rodinna fabia ? Preco ? Lebo v reklame povedali ?


Ja osobne : Krajzler Vojadžer, kupeny 6.5 roka dozadu za 6000,- bez dph (7200,- vratane dph), zaplatil som len 6 papierov ale budem ratat 7200 dobre ? Je to 2005ka rocnik, dnes ho s prstom v riti predam za 4000eur, skor tak 5000, ale budem ratat 4000. Takze strata hodnoty 3000 eur. Poistky su nezaujimave, zaplatim o 40eur viac ako 1.0i za rok, to ma netrapi. Servis za tie roky ? 400eur. Spolu 4500eur penazna strata A TO SOM PREHNAL ale budem ratat velmi priaznivo pre Fobiu, normalne jej budem nadrziavat.

Kupis novu Fabiu za 12k, po styroch rokoch - nie po takmer siedmych, ale po styroch - predavas za 6000eur, pozri si inzeraty. Kolko si stratil ? VIAC AKO JA ZA 50% DLHSI CAS. Serem na Fabiu. A to ratame nula na servis, ked sa tam nieco pokazi tak si na tom este horsie.

Ked kupis DRAHU fabiu za 17.000 eur a budes ju predavat za 8.000eur stvorrocnu, tak si este v daleko hlbsej strate ako ja. Co tam chces diskutovat ? O com ? A ktory sedliak od teba kupi nabuchanu 4-5rocnu fabiu v plnej vybave za osmicku ked uplne novu moze mat za jedenast ? Co na tom ze nebude mat panoramatisticke okienko, na to ludia nepozeraju ! Ved sa kukni v tejto diskusii. Co na tom ze nebude mat trojzonovu klimu alebo elektricky otvarane bocne (pardon za ftip) a zadne dvere ? Nezavisle kurenie ? Doriti ta fabia za sedemnast nebude ani diesel ani kombi, to sa uz bavime o dvadsat tisic na zaciatku !!!

Zanedbavam faktor "teraz musim ebnut dukaty na stolik" - jedna vec je teraz vyvalit 17k, druha vec je polozit na stolik 6k a v priebehu siestich rokov tu a tam stovku priplatit. Jaj pardon, fabia bola na VYHODNY leasing, ktory GARANTOVANE preplacas slabych 11.7% rocne. Takze ta 12000cova fabia vlastne nestoji 12000, ale 13500 s lýzyngom !!!! Nahodis si to do mojich cisel sam alebo mam ja ?


To ma poser. Normalne mi zavibroval venček od vyhodnosti tej ponuky. Aj šťavičky trosku uslo.



NACO SI KUPUJETE NAJLACNEJSIE NOVE AUTA KED NA NE VLASTNE ANI NEMATE ?????


Podme k ekonomike prevadzky lebo to je najvacsie vzrusenie kazdeho majitela 1.0i : najazdenych 60.000km (kupeny 145.000km, teraz mam 202.500km, vo stvrtok vecer budem mat 204.000km), to je presne to okreskove jazdenie 10k rocne.
spotreba 8.5l v meste, pod sest litrov vonku (vonku najazdime 2x 1000km rocne dovolenky plus semtam nieco, cize z tych 10k km rocne je 3k mimo mesta). No nech je to priemer 7.5l cize som zozral 60.000km / 100 x 7.5 = 4500 litrov toho hnusneho diesla, krat 1.2 eura priemerna cena za tie roky = 5400 eur.

Benzinova superfóbia ? Nech ma spotrebu 6l v meste (mam v mojom okoli zopar jednadvojek a jazdia za sedem, dobre?) a 5l mimo mesta, cize kombinovana 5.5 litra. To som mimoriadne zhovievavy k fabii ktora pri 135km/h na dialnici zerie viac ako 3.0i BMW5 pri tej istej rychlosti. Cize 60.000km / 100 x 5.5 litra = 3300 litrov benzinu x 1.35 eura priemerna cena za tie roky = 4455 eur.

No to ma poser znovu na chrbat, fabia najazdila 60.000km o cely tisic eur lacnejsie ako ja na velkopanskom nekonecne-objemovom diesli. Ze stratila na hodnote o STYRI tisic eur viac mi fakt nevadi ani trochu, ani trosicku. Neviem ako su na tom majitelia tej fabie, ale ani trochu ma to nezaujima.

Ved to je matematika ktoru moja dcera v tretej triede vyrata.

DORITI UVEDOMUJES SI AKO SOM TEJ FABII NADRZAL PRI VYPOCTE ? styri roky namiesto takmer siedmych, priazniva spotreba paliva, nic sa na nej nepokazilo a netrebalo opravovat (ze kamarat opravoval automat za 1800eur na 1.2 pole a ze aj turbo padlo za 2.200eur nevadi ani trosku). A aby som bol geroj, ani tych 1500 leasingove predrazenie som NEZARATAL do konecneho vysledku !!!!! To som si dovolil hodne, co ?


A ajtak v konecnom vysledku ta fabia prehrala o 2000, realne o 3500 eur a keby som ju natiahol na sest rokov tak o 5000eur. A ked zaratam leasing tak 6500 eur !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ani digiklimu nema, ani kombi nie je, ani nezavisle kurenie nepocula.

chodte dopuce aj s takymi "vyhodnymi" srackami s malou spotrebou a mozete si tlacit kolena o usi v tom aute, poebte si ho tam kde ho mate

A chces sa bavit o drahej fabii ktora nestala nova 12000 ale ju pritlacime na 17000 ????



Su veci ktore kvantitativne nevyjadris. Ked vidim ako sa upenlivo snazia majitelia 308ciek a Raprdov a ani trochu sa neznazim spomenut meno Fabia poskladat kociky do kufra a neodrat si pri tom vehykel... ja otvorim zadne vrata, penetrujem Kortinu Evo nezlozenu aj s potravou (v Pétržke tomu hvarime natrimam mľiko keť idzem kočikovac), plesknem vrata, zakyvam jak na prveho maja, odjazd.

Neraz som videl tupy vyraz v ksichte majitela priparkovanej Fabie... dojdem, dvere sa samy otvoria, NACIAHNEM SA DONUTRA akoze fakt hodne hlboko, vyberem nezlozeny kocik, dvere sa samy zavru. Niektore veci nezaplatis, na ine je tu Visa. To su tie kockate ksichty Tom & Jerry style ze kurnik aj taketo na svete lieta ? Serem celych hroznych 1000eur keby som rovno aj prehral - za sest rokov... ale ja som vyhral. Ja som na tom DALEKO lepsie ako cela nova fabia co sa tyka penazi !!!!



Mam ti vyratat Voyager 3.3i automat ktory jazdi za 12l plynu v meste a pod desat mimo mesta, cize rovnako ako 6 litrov / 5 litrov benzinu ? Ved to auto jazdi lacnejsie ako Fabia...

Mam ti vyratat druhy voz co mam daily driver, F0rd Galaksi, kupeny za 5600eur pred 7 rokmi, dnes ho predam za 2500eur a bude najlacnejsi v inzeratoch z toho rocnika ?

Voz predtym : Szkoda Ocktavia, kupena 120.000 korun, predana po 5.5 roku za 90.000 korun. Servis si nepamatam ziadny vyrazny, proste bezne šeplety, nech 15.000 korun za ten cas, to som prehnal. Kolko som stratil menej oproti novej fabii ?


Mam aj dobru spravu : na inych autach som prerobil viac ako bolo ilustrovane na novej fabii 1.0i (cize viac ako 4000eur za 4-6 rokov). Nie o moc viac, iba o trochu. Lenze to su trosicku ine auta... napriklad dvanasthrnček.


Dobre, ja viem ze porovnanie nove versus jazdene auto je ina paleta. V plnej miere to akceptujem !! Ale nedokazem akceptovat "cenovu vyhodnost" a "malu spotrebu" novej krpatej fabie bez vybavy. Nie, nie, nie a nie. Ee. Sorry. Mala spotreba je taka ze trojlitrove BMW jazdi rovnako draho. Cely motorcek do stieracov s ktorym to auto jazdi si nehajte. Z takych si ani stolik do obyvacky nespravim, minule sme vyhadzovali 1.2htp, konstrukterska hroza a des.


O com sa so mnou chcu bavit majitelia Fortu Grand-Cé Maks, Citrojenu Cé4 pikasso, Renuaoult Koleso, Nišan Kaščkaj 1.6 dé ktori ho kupili za 21.990 bez leasingoveho predrazenia aby z neho vyvarili 12.000eur po styroch rokoch vlastnictva ? Ze ten 1.6hdcitdi potrebuje najazdit 350.000km bez jedinej poruchy a bez troch zapchatych FAP filtrov aby sa dostal na paritu s mojim ozrutnym zracom diesla Vojažerom zvaným ? Naco je taka debata ? Naco su usetrene kvapky paliva v tintlavom motore ktory sa trasie jak civava bez vyhrievaneho skafandra ked je menej ako plus 15 stupnov ?

Teraz som zacul ze Renolt Kadžár je auto co ma prinasat radost. To tu este predtym nebolo... to je fajn. Fabia je ake auto ? Co prinasa fabia 1.0i ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8560
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shiro »

undertaker007 napísal:
shiro napísal:Logicky ma netankuje ani nejaky pokles hodnoty, pri rodinnom aute je to bezpredmetne.
Pardon, v tomto momente sa do toho primiešam aj ja.
Teraz som trošku zmätený... ...čo je rodinné auto? Fábia?
No hadam nie 6m hovado s 3.0 tdi
Fabka, pezoty 208, 308, hyundai i20, i30, fiat punto, golf, seat ibiza a podobne normalne auta.
Sa nerob ze nevies
mp3turbo napísal:ale ved vy ste chceli SETRIT = akoze ta netankuje pokles hodnoty vozu ci je rodinne alebo nie je? Rata sa to do tvojich penazi ktore odidu alebo nerata ? Tak potom o com ? Kurnik ved tie prachy musis vyyebat von z penazenky, tak akoze ta netankuje ? Velka spotreba ta tankuje ale vyhodit sedem litrov na poklese hodnoty auta ta netankuje ?
Stratu hodnoty je skoda riesit, pretoze auto straca prvou seundou co ho kupis kolko....tak tretinu, stvrtinu? A prd s tym urobis.
mp3turbo napísal:Absolutne spravne : nove auto na 44k km za 9 rokov ? Co si sa pomiatol ? Taksikom by to bolo lacnejsie !!!! Rodinna fabia ? Preco ? Lebo v reklame povedali ?
Mas ale vyhodu ze ides kam chces, kedy chces. taxik? Chcem ta vidiet ako ides taxikom s rodinou na chatu a on ta tam caka tri dni na parkovisku :-)
Taxik je nezmysel pre tento pripad.
mp3turbo napísal:Ja osobne : Krajzler Vojadžer, kupeny 6.5 roka dozadu za 6000,- bez dph (7200,- vratane dph), zaplatil som len 6 papierov ale budem ratat 7200 dobre ? Je to 2005ka rocnik, dnes ho s prstom v riti predam za 4000eur, skor tak 5000, ale budem ratat 4000. Takze strata hodnoty 3000 eur. Poistky su nezaujimave, zaplatim o 40eur viac ako 1.0i za rok, to ma netrapi. Servis za tie roky ? 400eur. Spolu 4500eur penazna strata A TO SOM PREHNAL ale budem ratat velmi priaznivo pre Fobiu, normalne jej budem nadrziavat.
A novy voyager stoji kolko? 25k? Mas ho bez zaruky, jazdeny....hlavne ze porovnavas s novym autom, nejazdenym a so zarukou. Toto sa vztahuje aj na tvoje dalsie porovnania v dvoch dalsich odstavcoch...ano, mas lepsie vybaveny chrysler, ale opat, jazdeny a bez zaruky.
Mas stastie ze sa ti nic nedrbe, ale co ak sa zacne? Kolko vysypes za turbo, vstreky, zotrvacnik, cerpadlo, rozvody, brzdy?

mp3turbo napísal:Zanedbavam faktor "teraz musim ebnut dukaty na stolik" - jedna vec je teraz vyvalit 17k, druha vec je polozit na stolik 6k a v priebehu siestich rokov tu a tam stovku priplatit. Jaj pardon, fabia bola na VYHODNY leasing, ktory GARANTOVANE preplacas slabych 11.7% rocne. Takze ta 12000cova fabia vlastne nestoji 12000, ale 13500 !!!! Nahodis si to do mojich cisel sam alebo mam ja ?
Na leasing kazdy normlany clovek serie, iba debil bude preplacat dobrovolne na leasingu....
mp3turbo napísal:NACO SI KUPUJETE NAJMENSIE NAJLACNEJSIE NOVE AUTA KED NA NE VLASTNE NEMATE ?????
prave preto ze na ne mam :-) Sprav porovnanie noveho voyagera s novou fabkou, ale ber do uvahy ze su to rozdielne kategorie aut s rozdielnou vybavou pre rozdielne cenove skupiny.
mp3turbo napísal:DORITI UVEDOMUJES SI AKO SOM TEJ FABII NADRZAL PRI VYPOCTE ? styri roky namiesto takmer siedmych, priazniva spotreba paliva, nic sa na nej nepokazilo a netrebalo opravovat (ze kamarat opravoval automat za 1800eur na 1.2 pole a ze aj turbo padlo za 2.200eur nevadi ani trosku).
Ked si tam nadrbe zbytocny automat, tak comu sa divi ked sa to pokazi? Mohol usetrit 1800e :-)
Turbo...no holt turbo...odislo po kolkych rokoch, kolkych km, akom style jazdenia?
mp3turbo napísal:Ved v konecnom vysledku ta fabia prehrala o 2000, realne o 3500 eur a keby som ju natiahol na sest rokov tak o 5000eur. Ani digiklimu nema, ani kombi nie je, ani nezavisle kurenie nepocula.
digiklima? nezavisle kurenie? :facepalm:
mp3turbo napísal:chodte dopuce aj s takymi "vyhodnymi" srackami s malou spotrebou a mozete si tlacit kolena o usi v tom aute, poebte si ho tam kde ho mate
sranda, mam priemernych 180cm a nezazil som este auto, kde by som sa normalne nezmestil.
mp3turbo napísal:A chces sa bavit o drahej fabii ktora nestala nova 12000 ale ju pritlacime na 17000 ????
naco az na 17k? dostal si tu prikady za 14-15k. A dalej, opakujem, porovnavaj to s novym voyagerom.

mp3turbo napísal:Su veci ktore kvantitativne nevyjadris. Ked vidim ako sa upenlivo snazia majitelia 308ciek a Raprdov a ani trochu sa neznazim spomenut meno Fabia poskladat kociky do kufra a neodrat si pri tom vehykel... ja otvorim zadne vrata, penetrujem Kortinu Evo nezlozenu aj s potravou (v Pétržke tomu hvarime natrimam mľiko keť idzem kočikovac), plesknem vrata, zakyvam jak na prveho maja, odjazd.
ked mas chujsky kocik, no co ti na to povedat :-)
Nemam problem do mojho poskladat normalny kocik.

mp3turbo napísal:Mam ti vyratat Voyager 3.3i automat ktory jazdi za 12l plynu v meste a pod desat mimo mesta, cize rovnako ako 6 litrov / 5 litrov benzinu ? Ved to auto jazdi lacnejsie ako Fabia...
no vyrataj....a potom aj fabiu v plyne :-)
mp3turbo napísal:Mam ti vyratat druhy voz co mam daily driver, F0rd Galaksi, kupeny za 5600eur pred 7 rokmi, dnes ho predam za 2500eur a bude najlacnejsi v inzeratoch z toho rocnika ?

Voz predtym : Szkoda Ocktavia, kupena 120.000 korun, predana po 5.5 roku za 90.000 korun. Servis si nepamatam ziadny vyrazny, proste bezne šeplety, nech 15.000 korun za ten cas, to som prehnal. Kolko som stratil menej oproti novej fabii ?
opat...porovnavas jazdenky s novym autom. nepodstatne.
mp3turbo napísal:Dobre, ja viem ze porovnanie nove versus jazdene auto je ina paleta. V plnej miere to akceptujem !! Ale nedokazem akceptovat "cenovu vyhodnost" a "malu spotrebu" novej krpatej fabie bez vybavy. Nie, nie, nie a nie. Ee. Sorry. Mala spotreba je taka ze trojlitrove BMW jazdi rovnako draho. Cely motorcek do stieracov s ktorym to auto jazdi si nehajte. Z takych si ani stolik do obyvacky nespravim, minule sme vyhadzovali 1.2htp, konstrukterska hroza a des.
Trojlitrove bmw ma kus inu cenu servisu, opat. A znova, zase sme pri tom ze pokial to ma maly motor, je to nahovno? omg preco?
ze nezrychluje na stovku za 4s? To su mi dovody :-) Konstrukterska hroza? Ako moze vami milovane BMW, ci AUDI ci co to bolo, mat popraskanu hlavu? Svojho casu bola taka aferka, ze praskali hlavy na tychto super-duper drahych autach...takze?
mp3turbo napísal:Teraz som zacul ze Renolt Kadžár je auto co ma prinasat radost. To tu este predtym nebolo... to je fajn. Fabia je ake auto ? Co prinasa fabia 1.0i ?
Tiez si mozes kupit clio alebo scenic :-)
fabia 1.0 tiez moze prinasat radost...cloveku, ktoremu dostacuje a ktory nieje rozmaznany. Odvezies sa? odvezies. Ide to? ide.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7750
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa LordKJ »

Je to zrejme vec názoru a osobných preferencii, ale ja osobne by som napríklad ani v stave najväčšej opitosti ani náznakom nerozmýšľal nad novým autom pri nájazde ~ 4888,88 km/rok.
Dobre, ja viem ze porovnanie nove versus jazdene auto je ina paleta. V plnej miere to akceptujem !! Ale nedokazem akceptovat "cenovu vyhodnost" a "malu spotrebu" novej krpatej fabie bez vybavy.
A o tom to cele je, taktiez ak by som chcel teraz kupovat nieco za tych 15k [a bol by som sam] tak si kupim nove auto (napr. lancer/mazda), a nerozmyslam nad bazarom, lebo mi to proste nevonia, a mozem okaslat cenovu nevyhodnost [vsimaj nikde nehovorim, ze 3.000000l ta nevyjde lacnejsie dlhodobo, nikde] lebo nove je proste nove


Idem si otvorit config skody, ze cca za kolko sa da postavit, zakladne pojazdne mini auto.
http://cc-cloud.skoda-auto.com/CarCard/68151348

tak nejak bude podla mna vyzerat fabia ktora sa bude najviac predavat, aj to som to asi prepalil s tym 81kw tsi.

A pravdu povedat, na to pouzitie u nas doma, by som to aj kupil,
tak neee viac sa mi paci seatik :)
http://i.imgur.com/jaHNdlI.png
Ale tam som nenasiel napr. tempomat nikde :?

//No ale teraz ma VW dostal, Polo s 81kw tsickom zacina na 14.230eur :cool:

///btw ospevovany voyager by u nas nemal kde parkovat v prvom rade

Turbo...no holt turbo...odislo po kolkych rokoch, kolkych km, akom style jazdenia?
sa netvar, ze nevies, o tom 1.2 pole tu uz pisal asi 15x :D
Naposledy upravil/-a LordKJ v Ne 03. Máj, 2015, 11:15, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6641
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa M1ch4l »

pointa toho, co mp3turbo pisal, je v porovnavani jazdeneho a noveho auta. To su veci, ktore sa normalne daju porovnavat. A ano, bola aj v porovnavani velkeho a maleho objemu.

Fabia 1.0 moze prinasat vselico. Ale tu Skodu 120, ktora si ide 83 km/h po okreske, nepredbehnes. Lebo ked by si to skusil, zabilo by ta tych 10 kamionov, ktore by medzicasom presli v protismere.

Nesuhlasim s tym, ze Peugeot 208 alebo Hyundai i20 by boli rodinne auta. Do rodinneho auta sa ma zmestit cela rodina aj s nejakou batozinou, nie len tie deti.
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Logitech G513 Carbon linear, Logitech G903 + Razer Destructor 2, Blue Snowball
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7750
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa LordKJ »

ano i20, 208, fabia, polo, ibiza, rio ... to vsetko nie su rodinne auta, to je tak druhe auto do rodinny ktore chodi maximalne do obchodu.

Ale ako rodinne auto vonkoncom staci nejaky kombik v style golfa, focus, octavia. 407sw

inak som pozrel cennik kia rio
http://www.kia.com/sk/modely/nove-rio-pe/cennik-html/
1. nemaju konfigurator na rio :facepalm:
2. ved to je podstatne vyhodnejsie ako VW group, ci sa mi len zda?
1.4 CVVT 11 040 € + tempomat za 290e (bah), a fajnove auto (v konkurencii fabie) a ani 12 tisic neatakuje, ci?
Fabia 1.0 moze prinasat vselico. Ale tu Skodu 120, ktora si ide 83 km/h po okreske, nepredbehnes. Lebo ked by si to skusil, zabilo by ta tych 10 kamionov, ktore by medzicasom presli v protismere.
nechce sa mi to extra verit :-)
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Teraz som trošku zmätený... ...čo je rodinné auto? Fábia?
> No hadam nie 6m hovado s 3.0 tdi Fabka, pezoty 208, 308, hyundai i20, i30, fiat punto, golf, seat ibiza a podobne normalne auta.

toto nie su RODINNE auta ani zdaleka. Vidim ze ty si este rodinu nemal. Uplne normalne auto je napriklad snejkove Ojdi A8, alebo BMW7, GMC Savana, Chevrolet Express. A teraz si utekaj pozriet ake su to vozy.

Prosim ta nevydavaj tie NAJMENSIE CHRCHLE za RODINNE AUTA, poprve to nie su auta v pravom zmysle slova (ani civava nie je pes), podruhe v ziadnom ziadnom ziadnom pripade nie su rodinne. Tak ako ja nie som kulturista a kozmonaut, i20 nikdy nebude rodinne auto. To je z nudze cnost, zmensena do dokonalosti.





>> Na leasing kazdy normlany clovek serie, iba debil bude preplacat dobrovolne na leasingu....

no pockaj, takymto sposobom to nemozeme povedat. Leasing a debil nie su veci spojene : leasing si berie clovek co nema peniaze. Ja sa pytam, preco si potom kupuje nove auto na ktorom najviac strati.






>> Turbo...no holt turbo...odislo po kolkych rokoch, kolkych km, akom style jazdenia?

bolo pisane, 27k km prevodovka, 30k km turbiatko. Tato plodna debata zacala pred 30 stranami o KVALITE tych novodobych vymyslov v podobe vysavaca a az potom sa presunula do roviny cenovej a "vyhodnostnej".





>> Mam ti vyratat Voyager 3.3i automat ktory jazdi za 12l plynu v meste a pod desat mimo mesta, cize rovnako ako 6 litrov / 5 litrov benzinu ? Ved to auto jazdi lacnejsie ako Fabia...
>> no vyrataj....a potom aj fabiu v plyne

KEBY SI POZNAL TECHNIKU, vedel by si ze tie TSI zazraky NEMOZES prerobit na plyn. Nedaju sa lebo pohoria. Mimochodom to bolo aj v tejto teme spomenute velakrat. Takze fabiu do plynu skrtam, co zostalo ?






>> ///btw ospevovany voyager by u nas nemal kde parkovat v prvom rade

pravda, my ho v Petrzalke parkujeme zasadne na mesiaci, na streche panelaku a na vrchnych konaroch topolov co tu mame. Este nikdy som ho nikde inde nezaparkoval. Len vevericky zakazdym pitchuju ked vertikalne stupam okolo nich.

Tento diskus nebol primarne o Vojageri, k tomu sme sa sklzli len v dosledku cenovej vyhodnosti spotreby minimotorcekov. Parkovanie je tiez vyriesene, do kazdeho jedneho boxu kde sa vleze Korza/Fabia/Smart/i10 sa uplne rovnako vleze aj Vojajáger.
Naposledy upravil/-a mp3turbo v Ne 03. Máj, 2015, 11:24, upravené celkom 2 krát.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7750
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa LordKJ »

pravda, my ho v Petrzalke parkujeme zasadne na mesiaci, na streche panelaku a na vrchnych konaroch topolov co tu mame. Este nikdy som ho nikde inde nezaparkoval. Len vevericky zakazdym pitchuju ked vertikalne stupam okolo nich.
nenene, parkovat by mal kde, ale nevojde sa do garaze, a do prijazdovej cesty kde nam chodia dalsie tri auta ho hadam nebudem drbat, ze ne?
To je tak ked je 40 rocny dom.

ja samozrejme chapem co sa vam na nom paci, len hovorim, ze to nie je pre kazdeho a niekto musi pozerat aj na rozmery, lebo si postavil debilnu garaz :D

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"