Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> vozenie sa v 207 v zaklade vs volvo v summum necham na kazdeho zvlast ci stoji cca nech nezerem 1.5/100 za ten "luxus"


nedajboh nejaka buracka, potom asi vsetci velmi dobre vieme kde by sme chceli sediet a celych 30eur mesacne "uspor" je totalne nepodstatnych. Ja keby som realne mohol, tak by som jazdil na lokomotive alebo aspon FH12 Volve alebo niecom podobnom.

Nejake BVPčko musim vyhmatat vo vypredaji ulozeniek :)


A taketo kraviny neriesit : http://forum.autobazar.eu/skoda-fabia-i ... 65095.html
TSI, no... everything is possible. DoDo. Dodelej Doma.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

http://www.topspeed.sk/ako-zit-s-filtro ... f/fap/8601

Ludia sa pri kupe auta spravaju iracionalne, vyhodim 30 000€ za novy vehykel, ktory v tu minutu ked opustim predajnu strati 20% z ceny za dalsie 2 roky je jeho hodnota polovicna a riesia ci maju o liter vyssiu spotrebu.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11479
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Andre »

felipe25 napísal:andrejsvk: pokial viem, bavili sme sa o cenach v zaklade, neviem naco je komu 110kW motor v aute. Taky co chce 150k motor si nekupi Octaviu, ale pojde niekde uplne inde, ani do toyoty... ak pojde o vykon.
kde o akom zaklade? nikoho uplny zaklad nezaujima. Zaklad je druha najlacnejsia vybava, 2-3 najlabsi motor. Ako vazne 80kW 1.2 ani za nic, to bude podobne lenive ako Auris 1.33 73kW, mimo mesto rovnaka spotreba ako silnejsi motor, na dialnici vyssia, treba to viac vytacat, viac to huci...

aku limuzinu? porovnaval som s oktaviou kombi

ak myslis sedan, tak corolla je to iste co auris, Active 1.6 97kW 15 700 + Exclusive packet 1000 = 16 700 vs octavia sedan 110kW ambition 19 050 ( 81kW za 17 410 vs corolla 73kW s exclusive 16 000)

a nehrozi aby bolo v octavii(golf) viac miesta (corolla ma o 70-100kg viac)
Naposledy upravil/-a Andre v Po 27. Apr, 2015, 11:30, upravené celkom 1 krát.
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7744
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa LordKJ »

tak sa nam tu znova formuju rozne definicie toho co je zakladna vybava, a preto sa aj tak nikto nedohodne

staci sa pozriet na to kvantum aut co ani dialkove odomykanie alebo elektricke okna nema
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5770
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

Ja auto nepovazujem za nedolezite, ale priorita? odveziem sa s nim do prace, s prace, a pojdem s nim na dovolenku aj 2000km daleko.
To zvladne kazde, uz aj 60k auto. Problemom bude skor kufor, preto auto s kufrom pod 550l nechcem. Na Fiate Punto v 2007 som urobil Maranello a naspat, bez klimy, v 60konmi, a nemal som absolutne ziadny problem, az na nohu (plyn... po prichode som ju polhodinku rozcvicoval), ale zijem a som tu.

Ano, clovek si zvykne na veci ako tempomat a pod. a uz sa ich nevzda, ale ja aj keby som mal viac penazi, moj strop bude superb, a potom nasleduje ferrari. Rozumej, ak by som zarabal aj 5000e mesacne, kupil by som si momentalne maximalne superb, a akeby som mal na ferrari tak to je ten skok, ktory by som urobil ako druhe auto na zabavu. Ale zeby som si kupoval bavoraka za 50tisic eur? A naco..
Sef Ikei chodi na 30rokov starom Volve, a zije a nema problem. Mohol by mat Buggati Veyron, a naco. To je o ukazovani sa, nie realnom vyuziti auta na nasich cestach. A neobmedzena rychlost neplati nikde, naopak v Rakusku este znizili 130tku na mnohych usekoch na 100vku a na taku rychlost zrychli tak ako treba aj 60k motor.

A len dodam, kym sa na slovensku ohanate, ze pre predbiehanie bezpecne treba silny motor aby ste nemali zrazku s autom v protismere, naco treba silny motor do zahranicia, kde su vsade dialnice a rychlost obmedzena na 130tku? Ja by som vsetkym autam nastavil trvale OBMEDZENIE NIE NA 250KM/H ALE NA 150KM/H. Technika to umoznuje, tak preco nie? Lenze fizlom to vyhovuje, aspon mozu zbierat pokuty, podobne ako statom vyhovuje ze auta maju vysoku spotrebu a oni cicaju love za dan z kazdeho litra. Som presvedceny, ze automobilky maju davno vyrobeny motor so spotrebou 1liter, ale nepustia ho beznym ludom. Pomalicky znizuju spotrebu, rychlejsie nemozu lebo z coho by zili staty keby nemali dan z phm?

co je to zakladna vybava? par stran dozadu som bol zdrbany, ze skoda nema v zaklade nic, a konkurencia ma v zaklade vsetko. a hla, ked citam cenniky, este ani BMW nema v zaklade hmlovky, co taka skoda octavia ma v najnizsej vybave. Podla mna, dost dolezita vec. Multifunkcny volant takisto napr BMW nema, Skoda ma. Toyota detto. X veci co ma octavia v zaklade nema konkurencia ako mitsubishi lancer, toyota auris a ani BMW, a to vyberam auta nahodne ktorte som videl v poslednych 2dnoch cenniky. Tak najprv si pozrite tie cenniky, co je vybava "pre bezpecnost" a potom nieco piste. Lebo ako vidim, tak vacsine konkurencie nema zakladnu vybavu pre bezpecnejsiu jazdu, lebo tam isto hmlovky, a ovladanie radia na volante patri.... Skoda to ma v samom zaklade.
Takze realita to skor otocila v prospech skody, ze vacsina konkurentov nema v zaklade to, co ma skoda. A to nehovorim, ze ak si clovek da vybavu ambition a doplati par stovak za Ambition Plus (balik za 600e v hodnote 3000€) tak clovek ma v tej octaviu naozaj vsetko, co moze na bezpecnu jazdu potrebovat. A to je len priklad.

Ani taka fabia s 1,2TSI slabsim motorom a lepsou vybavou za 11 500€ s akciovym doplatkom 199e za Extra vybavu nema konkurenciu, co sa tyka vybavy a objemu kufra, alebo ano? zaujimalo by ma aku. Financovanie bez navysenia ani nespominam.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
Používateľov profilový obrázok
HaDeS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 749
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava/#overclocking

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HaDeS »

felipe25 napísal: Ja pojdem so spotrebou 5l 1000km trasu 4x za tie iste peniaze ako niekto, co bude mat len o LITER vyssiu spotrebu, a on za tie iste peniaze tu trasu prejde uz len 3x. To je myslim si ze dost velky rozdiel. A ked tu niekto riesi ze ma krasnu 8,5litrovu spotrebu, tak to uz totalne nechapem. To je krasna spotreba, ale v roku 1999. Nezijeme vo Venezuele, ani v USA, a benzin tu nestoji 70centov.
o com preboha trepes, co porovnavas ? maloobjem v ustalenej jazde na dialnici (ty spominas Ke-Ba) vs vyssi objem v meste ? neviem ci si sa utrhol ci co.
ci zazracne dokazes aj po zacpach jazdit za 4.5 ? (navrhoval by som kontrolovat nadrz ci sam zazracne nepribuda dokonca aj palivo)

edit:
felipe25 napísal:
Mi to pride jak dnes na markize v spravach, ze slovaci su snobi, a kupou auta iba ukazuju okoliu, ze na to maju. Pritom je to uplne zbytocne, ci sa vozim na 2litri ci 1litri. Ale nie, lebo ego je ego. :rep:
mne to zas pride ze musis pindat len preto aby si pindal, proste vsetko co nemam treba s prepacenim do**bat. Kua sak ked sa niekomu zda 20/100 v pohode nech si jazdi za to. Ty mozes vzdy hodit tych usetrenych 30e do zavaraninoveho pohara od uhoriek a tesit sa ako je zvysok sveta extremne hlupy a pali tie peniaze v extra 3 valcoch (pripadne extra 5 valcoch).
Setrit je gud, to kvitujem, ale setrit preto aby som setril je uz troska divocina.

Na margo tych extra vybav ako 25 zonove klimy, tempomaty nedajboze adaptivne, napada ma volvacky bliss (neviem jak sa kontrola slepeho uhla vola u inych aut) pripadne sledovanie pruhov, cuvacie senzory a podobne.... tiez sa doma este kupes v cinovej vani a mas kadibudku na dvore, od rana sup na rolu, opatrit dobytok a hydinu ? sak nasi stari rodicia tiez tak zili, a akych krasnych rokov sa dozivaju (moja babka 93 a stale zije, dedo zomel ked mal 96)

edit2: to tvoje pokrivene porovnanie spotreby ma priviedlo zrovna k debate so znamym tuto zimu - 3valec opel corsa v zime minzoval ze ten hrniec mu zozere 8/100 (druha vec je ze jazdi kratucke trate snad 2 km co sa auto ani nestaci ohriat, ale to nebudeme rozpitvavat, sak naco ze ano)
Naposledy upravil/-a HaDeS v Po 27. Apr, 2015, 13:14, upravené celkom 2 krát.
Workstation: dual E5-2698V4 GTX 2xTitan,
Slave 1-9:i7 5820k@4.2-4.45GHz
Slave 10-18:Ryzen 1700@3.7-3.9GHz,
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Pomalicky znizuju spotrebu, rychlejsie nemozu lebo z coho by zili staty keby nemali dan z phm?

automobilky vobec nezaujima z coho by zili ake posrate staty alebo sejkovia a nikdy ich to nezaujimalo a nikdy ich to nebude zaujimat. Ich zaujima len to ze konkurencia vyrobi a preda 800.000 tragacov rocne a my by sme - KEBY SME MALI MOTOR S REALNOU SPOTREBOU TRI LITRE, DVA LITRE ALEBO JEDEN LITER - predali 10.000.000.

Ver tomu ze nic ine, absolutne nic ine automobilky nezaujima. Vobec nemaju v sufliku "litrovy" motor a necakaju pokial ho konkurencia zacne predavat lebo ho ma tiez v sufliku uz dve dekady.




>> Problemom bude skor kufor, preto auto s kufrom pod 550l nechcem.

I hear you, brother, ja sa tiez nejak pod 2400 uz nemienim dostat. Aj ten vzduch ma pravo sa vozit. Rozsiritelne na 4100 systemom klap-klap do podlahy.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3263
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Páni,

tak ako dizajn, tak aj výbava je veľmi subjektívna vec.

Pre niekoho je tempomat zbytočná vec, resp. aj keď ho má nepoužíva. Ja by som sa ho už tiež nevzdal, pokiaľ mám samozrejme na výber. Jazdím teraz na firemnom kde tempomat nie je, žijem, ale jazda by bola ďaleko pohodlnejšia.

čiže čo je pre jedného riadna zbytočnosť, pre druhého je základná výbava. ;)
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
Používateľov profilový obrázok
Heatman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 827
Dátum registrácie: Št 23. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Humenné okolie

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Heatman »

Snake napísal:Obrázok


Zase ubehol polrok co? :hysterical:

Nestiham to ani citat doobeda tu zase pribudli dva strany. :D
Spoiler: ukázať
PC-01:
CPU: Core i5 14600K + (ASUS TUF GAMING LC 240 + 2x Noctua NF-P12)
MB: Gigabyte Z690 UD DDR4
RAM: Kingston FURY Beast DDR4 3600MT/s CL17 2x8GB (KF436C17BBAK2/16)
GPU: ASUS ROG STRIX RTX2080TI OC 11G GAMING
SSD + HDD: (WD BLACK SN850 1TB + JEYI GodFins Heatsink) + (WD10JPLX Black + Scythe QD 2.5)
DVDRW: Sony NEC AD-7200S
PSU: Corsair AX850
Case: Cooler Master Dominator CM 690 II + (butil mats + 9mm foam) + FANs: 2x in CM-120, 1x out NB-BlackSilentFan XL-2
FAN control: Fan Control software
Monitor + stand: Samsung 32" Odyssey Gaming monitor G55T (C32G55TQWR) + MAX MTM4110FM
Keyboard: Corsair K95 RGB MX Brown NA-layout
Mouse + pad: Trust Laser Gamer Mouse Elite GM-4800 + A4Tech X7-500MP

Audio: Audio-gd NFB-11 --> JBL LSR4326P + JBL LSR4312SP
                                                                    --> Beyerdynamic DT880 Edition 600Ω + Antlion ModMic 4.0

HTPC:
CPU: AMD Ryzen 5600G + Scythe Ninja 3
MB: ASRock X570 Phantom Gaming-ITX/TB3
RAM: Kingston HyperX FURY 2x8GB
SSD: Adata Ultimate SU800 256
PSU: BeQuiet 300
Case: Fractal Design Node 304

NB-01:
Dell Latitude E6330
CPU: Core i5-3320m
RAM: 2x4096 DDR3
SSD + HDD: Crucial M500 240GB + (WD3200BEKT Black + optical bay caddy)
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Blackhawk »

Zavolajte upratovackuuuuu, zapchal sa zachod a tie sr*acky vytekaju voooon. :hysterical:
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4576
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa killswitch »

Heatman napísal:
Nestiham to ani citat doobeda tu zase pribudli dva strany. :D
tldr verzia: bla, bla, spotreba, bla, servis, bla, bla objem kufra, bla, mam vacsi e-penis, bla, bla :D
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12226
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

skus ty chodit na tom TSI 30 rokov. To volvo ma 30 rokov a este dalsich 10 pojde, kdezto to TSI za par rokov bude nepredajne. A to nehovorim bezpecnost Skdoa verzus Volvo.

a neporovnavajme tu znacky ako je toyota, honda a podobne so skodovkou. Tie znacky maju ine meno vo svete, a nepotrebuju sa snizovat k tak nizkym cenam, len aby si ich niekto kupil.

ohladne kufra kia ceed sw aj hyundai i30 kombi maju cez 500l, sklopene sedacky cez 1500l. takze ak sa budeme bavit o velkosti kufra, tak ani zdaleka nie je octafka uz jedina co ma velky kufor. ohladne vybav, treba ist priamo na predajnu a porozpravat svoje poziadavky. nie pozerat na katalogove ceny, lebo nie len skoda vie davat zlavy. Znamy co kupoval toho hyundaia, tak za 16 000 mal vybavu asi v hodnote 18 500e, co mu ukazoval predajca podla cennikovej ceny.
Skodovka konecne zacala davat aj do uplne zakladych vybav aspon ako taku vybavu, ale par rokov dozadu tomu tak nebolo. Ratam ze je nas celkom dost, co pozname firemne skodovky a ich super duper zakladne vybavy :D
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6965
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa landrower »

hm, paci sa mi ako felipe povie ze auto neni jeho priorita, a ocakava ze aj vsetci ostatni to tak beru,
a ze jemu staci take a take a tak ze aj ostatnym musi :D

len pre tvoje info: pre mna je auto priorita, aj ked mam 17rocny opel. spotrebu riesim asi takym stylom, ze ked enormne stupne pichnem motor na diagnostiku lebo nieco nieje OK. priemerka 8 ma netrapi....

kazdy ma v zivote ine priority kazdy ma na auto ine ocakavania, a preto tu je tolko vyrobcov s tolkymi roznymi modelmi. ked niekto chce srot za par supiek s ktorym bude viac v servise jak jazdit, kupi si daku skodu s 1.2tsi, ked je obzvlast samovrah nieco frnacuzske, ked chce SUV si kupi SUV< ked niekto tvrdi ze pod 3l nieje motor, tak to je jeho nazor a tak si kupi auto.

nevidim problem a dovod hadat sa o takychto veciach. to je ako by sme sa hadali preco niekomu staci notebook za 200€ a ja musim do PC vydrbat aspon 1500...
Warface nick: landrower | Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display iiyama ProLite X2377HDS (IPS), Philips 226 21,5" (TN)
Audio Behringer MS16
Headphones Denon AH-D301
Keyboard Logitech G105
Mouse Razer Copperhead (ASUS ROG verzia)
Mouse pad CONNECT IT CI-236 Biohazard Pad
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
Phone HTC One Mini
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7744
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa LordKJ »

nevidim problem a dovod hadat sa o takychto veciach.
A just sa budete :-)
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6965
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa landrower »

inak, pozna tu niekto niekoho co robi vybrusy hlav v BA / blizkom okoli?
rozmyslam ze to spravim sam tu GO, akurat vybrus asi by mal spravit niekto kto to vie a hlavne ma aj vybavu :D
ked som zistil co za to su schopni servisaci pytat...
Warface nick: landrower | Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display iiyama ProLite X2377HDS (IPS), Philips 226 21,5" (TN)
Audio Behringer MS16
Headphones Denon AH-D301
Keyboard Logitech G105
Mouse Razer Copperhead (ASUS ROG verzia)
Mouse pad CONNECT IT CI-236 Biohazard Pad
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
Phone HTC One Mini

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"