Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12191
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

ale tak firemna oktavka je super offroad auto :laugh:
dizajn skody, to je vec nazoru, kazdemu sa pacia ine auta. ale aby zbytok suhlas. Skoda je len lacna v najnizsich vybavach, kde fakt nemas nic, ako nahle chces nieco viacej tak sa dostanes do uplne inej cenovej relacie.
teraz znamy kupoval huinday. za 16 000 je v plnke. radsej toto, ako skodu skoro v najnizsej vybave
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6965
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa landrower »

sak tak nejako ked sa kupovalo firemne suzuki, za 7777,-... za tie prachy kupis mozno citigo v zaklade,
ale tam musia aj spatne zrkadla pisat do vybavy aby tam nieco bolo napisane. je pravda ze to suzuki je tiez v zakladnej vybave - manualna klima, el. okna vpredu, el. vyhrievane zrkadla, radio s CD MP3
je smutne ze v dnesnej dobe toto nieje uz u vsetkych zakladna vybava...
Warface nick: landrower | Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display iiyama ProLite X2377HDS (IPS), Philips 226 21,5" (TN)
Audio Behringer MS16
Headphones Denon AH-D301
Keyboard Logitech G105
Mouse Razer Copperhead (ASUS ROG verzia)
Mouse pad CONNECT IT CI-236 Biohazard Pad
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
Phone HTC One Mini
mirko285
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 644
Dátum registrácie: Št 03. Sep, 2009, 19:47
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mirko285 »

zoom napísal:felipe: Skodu nemame radi, pretoze to je uplne patlalska znacka, ktora vyraba hnusne, nepohodlne, pridrbane krabice, ktore maju okolo seba ohromny fanklub (pomaly cirkev by mohla zavidiet). Cokolvek pride od Skody je uplne uzasne, ci uz tie sedacky, na ktorych sa neda sediet dlhsie ako 5 km, alebo hnusny interier, alebo uzasne inovacie dieslovy trojvalec, ktory hrka viac ako rozbity traktor.

Vzdy pridu s niecim, co vlastne ani nedokaze prekvapit, lebo od tej znacky uz nic necakam. Rad havarujes? Uz X rokov sa bavim, ako Skoda udrzuje svoj specialny standard -- v pripade havarie sa vodicova hlava odrazi od airbagu a temenom hlavy nadrbe do B-stlpika. Super, nie? Ked uz dostanes ranu spredu, tak nech sa to vyrovna v tej hlave. Pozri si crash test Ochcavka 1, Ochcavka 2 (volant vpravo), Ochcavka 3, Rapid, Fobia 2, ... dalej uz ani nehladam radsej. Skutocny sperk inzinierstva. Naproti tomu, uplne nahodou vybraty stary korejec, Hyundai Elantra, ma vsetko OK (crash test).

Potom si zober napriklad cennik. Kedze som taky lahky offroadista, namatkou vyberam Skodu Yeti. Okrem toho, ze to auto je hnusne a na smiech, tak cenovo si stoji takto. Takze chceme 4x4, benzin a automat, co nas limituje na uzasny oturbeny 1.4L motor (asi tak 2 moje valce) a vo vybave Active to mame za 19 950,- €.
Okej, tak ako protivahu si vezmeme ukrutne drahe Subaru Forester (cennik tu, vybava tu). 2.0L bez turba, CVT, Comfort vybava = 29 990,- €. Aha, no pozrime sa, aka je ta Skoda lacna, to je super znacka, take uzasne auto a skoro zadarmo. Iba ze by nie...

Ked chces aspon tempomat, uz si o stupienok vyssie vo vybave. Dalej Forester uz od najnizsej vybavy ponuka vsetky airbagy a bezpecnostne prvky. Tam si netreba priplacat za vlastne zdravie. V Schade mas kolenny a hlavove airbagy az v strednej vybave Ambition. To uz mame 23 190,- €. Och a aj to blbe otvaranie okien elektrikou vzadu je az od Ambition vyssie. Cista hruza. Jaj aha, Forester ma aj hmlovky, vyhrievanie prednych sedadiel a parkovaci asistent (kamerka)? No tak to uz mas Mont Blanc za 24 450,- €. Ale vlastne v Subaru mas uz xenony aj s bluetooth hands-free. No tak pri Schade si priplatis na Style vybavu za 26 680,- €.

Takze co dostanes od Subaru za tych 3 300,- € navyse? Krajsie, bezpecnejsie, vacsie, komfortnejsie, lepsie spracovane, spolahlivejsie auto a ani sa nejdem pustat do porovnavania motorov ci nebodaj Subarackeho AWD s haldexom Skody. Uz hned teraz si utekam kupit Skodu. A toto je len zopar "malickosti" tejto radoby znacky.

Nemam nic proti lacnym znackam, nemam nic proti technicky jednoduchym autam (kvoli spolahlivosti), nemam nic proti kupe aut, ktore sa mne nepacia (kombi, cabrio, coupe, ...). Mam vsetko proti Skode, lebo tie ich vyrobky nie su ani dobre, ani lacne, ani spolahlive, maju len fanklub ludi, ktori si nevedia spocitat 2 a 2 a nikdy nesedeli v nicom lepsom.
Tesať tieto vety do kameňa :good: Inak, som prekvapený, ako sa pri tých škodovkách rozbíja hlava o b stĺpik, až ma tá moja zabolela :-(
undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1179
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa undertaker007 »

zoom napísal:Uz X rokov sa bavim, ako Skoda udrzuje svoj specialny standard -- v pripade havarie sa vodicova hlava odrazi od airbagu a temenom hlavy nadrbe do B-stlpika
Som taktiež odporca Škodoviek, ale tento fakt ktorý si spomenul (a teda aj ukázal) som si nikdy doteraz nevšimol/nevenoval mu pozornosť. To je ako možné také niečo urobiť? Ako je možné, že v dnešnej dobe akože prísnych crashtestov je toto v poriadku?
:hmmm:
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8531
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shiro »

lol ze Yeti alebo ina skodovka je skareda?
Videl si skutocne hnusnosti ako lancia thesis 2.0, ssangyong actyon, fiat multipla, ci nissan juke? Alebo vsetky tie ford ci peugeot dodavky s vykrutenymi prednymi svetlami jak satanove rohy? To su skarede auta. Skodovky su oproti nim miss universe :-)

Dalej netreba byt rozmaznany a prehnane visiet na hovadinach typu tempomat, xenony ci cuvaci senzor....potom je clovek tak blby, ze bez toho nedokaze ani zaparkovat. A soferuje jak blba opica. Clovek co nevie jazdit bez tempomatu a parkovat bez senzora nema podla mna za volantom co hladat. A ano, do buducna bude tychto diletantov pribudat, co nebudu vediet ani prdnut bez elektronickej hovadiny. Fuj. Viac kadejakych blbosti = vyssia cena auta = vyssia pravdepodobnost, ze sa daco z toho zacne drbkat.

Sedacky.... Ked ta po 5km boli rit, liec si sedacie svalstvo. Preco ja, alebo hocikto, koho poznam nema problem sediet vo fabke 5 hodin? Hmm, asi sme vsetci divni :-)

Pokial su tie crashe fakt tak dobabrane, tak im ruky oblamat....

Skratka treba aj daco vydrzat a nebyt jak rozmaznana fiflena. Nasi rodicia kolko rokov jazdili v S100, ci S120 a co? Ziju a rit im neodpadla :-)
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7729
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa LordKJ »

No mne sa skodovky nijak raz nepacia, ale oproti tym americkym krabiciam co tu ospevujete su krasne.

Problem je skor v tej cenovej politike.
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6965
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa landrower »

shiro napísal:lol ze Yeti alebo ina skodovka je skareda?
Videl si skutocne hnusnosti ako lancia thesis 2.0, ssangyong actyon, fiat multipla, ci nissan juke? Alebo vsetky tie ford ci peugeot dodavky s vykrutenymi prednymi svetlami jak satanove rohy? To su skarede auta. Skodovky su oproti nim miss universe :-)

Dalej netreba byt rozmaznany a prehnane visiet na hovadinach typu tempomat, xenony ci cuvaci senzor....potom je clovek tak blby, ze bez toho nedokaze ani zaparkovat. A soferuje jak blba opica. Clovek co nevie jazdit bez tempomatu a parkovat bez senzora nema podla mna za volantom co hladat. A ano, do buducna bude tychto diletantov pribudat, co nebudu vediet ani prdnut bez elektronickej hovadiny. Fuj. Viac kadejakych blbosti = vyssia cena auta = vyssia pravdepodobnost, ze sa daco z toho zacne drbkat.

Sedacky.... Ked ta po 5km boli rit, liec si sedacie svalstvo. Preco ja, alebo hocikto, koho poznam nema problem sediet vo fabke 5 hodin? Hmm, asi sme vsetci divni :-)

Pokial su tie crashe fakt tak dobabrane, tak im ruky oblamat....

Skratka treba aj daco vydrzat a nebyt jak rozmaznana fiflena. Nasi rodicia kolko rokov jazdili v S100, ci S120 a co? Ziju a rit im neodpadla :-)
sory, vselicim mozes argumentovat, ale taketo spiatocnicke argumenty tu nevytahuj...
jasne ze nasi rodicia vydrzali v s100, aj v horsich si stihli zajazdit dokonca myslim... lebo vtedy INE NEBOLO.
automobilky idu prevazne s dobou, tak ako PC industry, tiez mozem tvrdit ze ked som bol krpec mi stacila 486tka tak naco teraz core i99megavelatyvole, ale sak o tom je technicky pokrok, zjednosuit a zlepsit si zivot!!!

dnes auto bez tempomatu by som si osobne nekupil. jazdil si niekedy dlhu trasu s tempomatom? lahoda, pohoda, odkedy mam v aute tempomat nemusim tak casto zastavovat aby som sa narovnal lebo mozem s nohami aj za jazdy si trocha pocvivit... ze vydrzis v skodovke 5hodin? jasne. ja som vo felicii zazil aj vyse 12h cesty, a prezil som to vzdy, ale teraz ked mam lepsie si uz tak NEVIEM predstavit, naco by som to robil ked viem ze neni problem sa dostat k comusi lepsiemu??

druha vec je ze skoda nema uplne najhorsie sedenie na svete, ale ani sa neda povedat ze by to bolo nieco svetove...

a parkovacie asistenty, xenony a cokolvek - takze ja si nemam priplatit za vlastnu bezpecnost a komfort lebo niekto si tu povie, ze to je zbytocne rozmaznavanie?

na teba by asi platilo len donutit ta do konca zivota v MBcke jazdit hadam :D
Warface nick: landrower | Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display iiyama ProLite X2377HDS (IPS), Philips 226 21,5" (TN)
Audio Behringer MS16
Headphones Denon AH-D301
Keyboard Logitech G105
Mouse Razer Copperhead (ASUS ROG verzia)
Mouse pad CONNECT IT CI-236 Biohazard Pad
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
Phone HTC One Mini
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5770
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

Dobre, opytam sa takto: aku zlavu Vam da predajca na to subaru? 1%?
Aku zlavu da predajca na Skodu? Lebo ja viem, ze predajca vie dat aj 7% dole z cennikovej ceny, nehovoriac o tom, ze skladove auta /nie tie s nicim co stoja na dvore, ale tie co vcera prijali a nemaju ich predane/ mozu podla politiky skody predavat aj so zvyhodnenim 3000€ oproti akciovej cene. (dajme tomu auto, cennikova cena 20 000, predajna 16 999€). Len treba mat zaujem hladat, a nie otvorit cennik, a trepat tu 2 na 3. Ono osobny zaujem, a ist do predajne je rozdiel.

Btw, Skoda nema byt preco lacna znacka, alebo najlacnejsia. Nechapem, ved taky Renault, Dacia je na tm kvalitativne urcite lacnejsie. Suzuki Swift za 7777€? Super, ale pozri sa na tu spotrebu.
Skoda sa nikdy nestavala do pozicie lacna znacka /urcite nie od casov, kedy ich kupil VW/, ved ta Skoda je v podstate VW s inym nazvom. A ze VW su predrazene este viac, to vieme vsetci.

A krasa? Ako sorry, ale skoda rapid, skoda octavia, superb, nova fabia su najkrajsie auta ake sa momentalne robia. Take subaru moze snivat. Kazdopadne, krasa je vec preferencii, ale ked mi niekto povie, ze toto je krajsie, tak nepochopim
http://shop.grubbsnissan.com/wp-content ... e-2015.jpg
http://pngimg.com/upload/toyota_PNG1941.png
http://www.motornature.com/wp-content/u ... -2-big.jpg - tazko sa da cudovat, ze to stoji 7777€ ked to auto vyzera ako ked sa zacalo vyrabat pred par rokmi

A to hovorim nie ako fanda skodoviek, ale tak ako to citim. Toto co produkuje konkurencia je skaredy hnus.

Subaru?: http://walload.com/2015-subaru-impreza- ... wallpaper/ to auto je tak na okruhy, nie na beznu cestu, a hlavne tie slovenske.

este jedine ako tak pekne auto je toto:
http://www.netcarshow.com/suzuki/2011-k ... per_01.htm


Ked sa vsak pozriem na yeti, vyhrava na plnej ciare:
http://www.bolandcarlow.ie/upload/Uploa ... a-Yeti.jpg

Ano, stara yeti s kruhovymi svetlami bola skareda, nikdy by som ju nekupil, ale tato yeti je nadherna.
Ano, stara octavia 1, fabia 1 aj 2 - nepacili sa mi, boli otrasne, ale rapid, octavia 3, superb novy su najkrajsie auta premna, ktore sa daju kupit. Konkureuje im snad iba jetta a passat, ale aj tie niesu krajsie ako Skody. Jedine co sa mne osobne na Skodach nepaci je to logo Skoda :D inac tu tie auta perfektne.

A k tej nevybave, - Skoda ponuka do aut uz asi vsetko od vymyslu sveta, co sa tyka bezpecnosti, elektroniky a pod. Priplacate? Tak si to dajte v ramci balika, kde mate x moznosti, ako stlacit vybavu v cene 2500€ a zaplatite za nu IBA 199€, ale to by ste museli ist osobne do skody, a mat vazny zaujem, potom by ste pochopili, ze za elektrony, vyhrievane sedacky, a x dalsej vybavy v hodnote 2500€ staci zaplatit 200eur, a nie trepat tu ake je to drahe. Ano, ked si vyberiete A, D, E, P, tak sa to nasklada, lebo vam to v akcnej cene neda nikto, ale to je Vasa chyba. A nakoniec stare zname: cim viac elektroniky v aute, tym horsie.

Tak potom uz iba autonomne auto Vam treba, co bude jazdit za Vas.

Btw, ak by som vyberal nove auto za 25 000€, ber vahania beriem novy superb.
Mozem ofajkat tu skaredu konkurenciu.

A na koniec: financovanie - ukazte mi, kto ponuka financovanie na 1/3, bez navysenia, a skrytych poplatkov. Ale nie na zaklade reklamy /tu ma aj seat, a chce platit pri financovani bez navysenia 20€ UROK mesacne!/ ale na zaklade realneho vypoctu u predajcu, ze okrem 2% poplatku na zaciatku naozaj NIC ine neprepatite..
Este aj Skoda to ponuka CEZ VWFS :) takze to ziadna Skoda nieje...
Proste, ze cena auta 20 000€ a staci ked to zaplatim na tretiny, a nepreplatim nic navyse.

Kto dava taku moznost? Kolko znaciek? Aj to je dost podstatny rozdiel pre vacsinu Slovakov, ake auto si kupi, kedze cash ma malokto. A tu bohuzial vyhrava Skoda a VW. Ani seat nepodporuju tak, ako Skodu.

Btw: Skoda ma tempomat v kazdej trosicku lepsej vybave, za ktoru netreba platit majland. Tiez by som auto bez tempomatu nechcel, ale co viac mi treba? Ok, dlhe auto, tak zadne senzory /kto sedel v octavii, rapide, vie aky to ma zly vyhlad/, ale co este viac nam treba v autach? Ja by som skor privital spotrebu 2,5l, ako debility ala parkovanie za mna, a neviem ake ine trojzonove klimy a pod.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7729
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa LordKJ »

Ale realita je taka, ze aj tak vacsina kupuje zaklad, tuto na ulici je chlapik co ma novu rapidku (tak novu, mozno rok dva), a nema ani dialkove odomykanie :)
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6965
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa landrower »

ja len ze kto kedy hovoril so swifte za 7777? :D to auto zacina niekde na 9500.... za 7777 sa predaval svojho casu splash, ale ten sa uz tak rok nepredava...
Warface nick: landrower | Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display iiyama ProLite X2377HDS (IPS), Philips 226 21,5" (TN)
Audio Behringer MS16
Headphones Denon AH-D301
Keyboard Logitech G105
Mouse Razer Copperhead (ASUS ROG verzia)
Mouse pad CONNECT IT CI-236 Biohazard Pad
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
Phone HTC One Mini
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5174
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

nuz Felipko a Shirko sa aj stebla chytate ked uz nemate coho :D :facepalm:
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6635
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa M1ch4l »

niektore skody su pekne. Nova Fabia vyzera OK. Octavia tiez (kombi ano, sedan nie). Superb, Yeti ok. Rapid fuj grc.

Ked sa chces bavit o dizajne, problem je v tom, ze mnohe auta vyzeraju lepsie. Lubovolna Mazda momentalne v ponuke vyzera lepsie ako lubovolna Skoda kedy vyzerala. Mazdu 3 hatchback ked som videl nazivo, tak mi podskocil kkt.
Moc nemam rad sedany, ale taka ziariva vynimka je napr. Mercedes C class. Celkovo momentalne ma Mercedes skvely dizajn, ked odignorujeme GLE Coupe. No to je ina uroven ako Skoda.
Co sa tyka dizajnu interieru, Mercedes S class je aspon o generaciu pred hociakym inym autom na trhu. Ale to je predsa pointa S class.
Dalo by sa menovat dalej, ale toto by mohlo stacit. No uznavam, je to subjekticna zalezitost.

Skoda su vacsinou budget auta. Rapid si nekupujes preto, lebo tuzis po skode rapid. Kupujes si ho preto, lebo chces nove auto, ale v skutocnosti na nove auto nemas tak uplne prachy. Fabia to iste. Na vybavu mnohym nezostane, aj ked by ju mozno chceli.
Octaviu si kupujes, lebo chces priestranne auto za co najmenej penazi.
Superb si kupujes, lebo nemas na ten Mercedes a A class je moc mala.
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Logitech G513 Carbon linear, Logitech G903 + Razer Destructor 2, Blue Snowball
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6965
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa landrower »

veru, kamarat minule dosiel na novej 6tke mazde v cervenej, som slintal jak pedofil na ihrisku :D teraz maju velmi pekny dizajn tieto nove mazdy... a ta cervena taka ta tmavsiaa metaliza, ta je uplne bombasticka
Warface nick: landrower | Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display iiyama ProLite X2377HDS (IPS), Philips 226 21,5" (TN)
Audio Behringer MS16
Headphones Denon AH-D301
Keyboard Logitech G105
Mouse Razer Copperhead (ASUS ROG verzia)
Mouse pad CONNECT IT CI-236 Biohazard Pad
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
Phone HTC One Mini
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shajek »

felipe25 napísal:Nerozumiem utoky na skodu.

A po dalsie, kupte si skodu, otvorte motor, kupte si audi, otvorte motor a pozerajte suciastky, a pod. Vsetky maju oznacenie VW Audi, prakticky identicke auto.
Na nase cesty nic viac ako skodu netreba, nic viac ako 100k motor nieje nutne vlastnit, ak clovek nepotrebuje robit geroja a jak bolo vyssie spomenute, ego. Skodu si moze clovek kupit uplne novu, zatial co ti co sa vyvazaju na bmwckach v tych naj vybavach ich v zivote ako nove nekupia.Ano, za tu cenu mozte mat akekolvek nove auto, a premna je vzdy rozdiel nove a pouzite. Osobne, keby som mal moznost vybrat si medzi jazdenym BMW s neviem akym sportovym motorom, a krasnym sport vzhladom, s najazdenymi 100t km, a novym autom za 20t so smiesnymi 100k a "ma to kazdy" vzhladom, bmwcko nema sancu.
chalan, neviem co si ides, ale prestan to brat, dalej som len skakal ocami po tvojich prispevkoch lebo sa to neda citat. Dost velke hovna produkujes. Ked chces zajebat seba a svoju rodinu, kup si tu skodovku ale nikomu uz neotravuj zivot s tymi recami
shiro napísal: Preco ja, alebo hocikto, koho poznam nema problem sediet vo fabke 5 hodin? Hmm, asi sme vsetci divni
lebo nemate na vyber ? :D zeby to bude tym ? alebo to bude tym ze keby si zil polroka vedla plesnivych grciek tiez si zvyknes ..

nehovoriac o tvojom nazore na rozmaznanych ludi co chcu normalne svetla miesto sviecok alebo auto miesto kona ... ved co si vyberaju ..

skaredost je dost subjektivna si myslim, a kuprikladu keby si sedel v thesise tak ti je uprdele ako vyzera z vonku, tak isto ako moze byt multipla dobra minidodavka pre zivnostnikov


neberte to nejako urazlivo alebo tak, ale proste uz ma seru taketo nanutene nazory ... ako som povedal , ak chces kup si kok*tinu za 20 000 a bud spokojny sam so sebou co mas, v pripade nehody trpni nech nezabijes niekoho kto sedi vedla teba, popripade trpni kedy sa nieco odserie na tom aute (ja viem, tebe sa neodserie oni su spolahlive a vydrzia donekonecna). Ale prosim ta .. nenut tie kraviny nikomu druhemu
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5770
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

shajek: samozrejme, lebo x expertov, ADAC a pod. co robia crash testy doteraz neprisli na to, co si nejaky inteligent zo slovenska vsimol, a teraz to pouziva ,proti skode. ukaz mi nieco, cim je to podlozene - nejaky realny clanok, ktory by toto rozoberal.
Dokonca toto co pises by taka Skoda mohla povazovat za poskodzovanie dobreho mena, tak tu netrep tie nicim nepodlozene dristy, uz ti tu niekto pisal, aby si napisal nieco viac, a nic viac okrem: ak chces aby sa ti v skode zabila rodina kup skodu - si nenapisal. cakam na nejake expertnejsie vyjadrenie, ako od niekoho s nulovymi skusenostami s automobiloveho priemyslu.

Ja by som si v zivote auto v zaklade nekupil, a to nieje moj problem, ze x ludi ma fabiu, kde si predne okna stahuju packami. To su ludia, ktori vidia pri vybere auta IBA skodu, nic ine. Oni sa nepojdu pytat do inych automobiliek, a nebudu porovnavat znacky, pre nich existuje iba skoda. Typicky "socialisticky" pripad ludi, co ziju v minulosti, a pri krcmovych debatach vzdy vytiahnu ako dobre bolo za sociku a pod.

Bohuzial, ja k tymto ludom nepatrim, a skodu by som si vybral po zvazeni a prezreti celej ponuky na trhu, porovnani moznosti financovania a pod. Bohuzial, v tomto vyhrava Skoda. Ked bude mat konkurenta, bude sa mi pacit, a niekto mi da rovnake financovanie a pod. ako Skoda, kludne vezmem Skodu. Istu dobu som pozeral na Mitsubishi, kedze som znamemu zhanal auto okolo 13 000€ s 0% financovanim. Ked som nasiel Mitsubishi Lancer u predajcu na vychode skladom a opytal sa na podmienky financovania, tak vyslo, ze kym pri Skode Rapid preplati 200€ spracovatelsky poplatok, pri Mitsubishi pri naj financovani preplati 5500€!, nehovoriac o tom, ze to auto v rovnakej cene ako Rapid nemalo: kozeny volant, vyhrievane spatne zrkadla, ziadne parkovacie senzory, elektrony!. Skoda k Rapidke davala zimne pneu komplet zadarmo, elektrony v cene + continental, a vyhrievane zrkadla, kozeny volant, prevodovka a rucna brzda a pod.
Ak si myslite, ze ked kupujem auto nepozriem konkurenciu, tak ste na omyle. To asi Vy obidete skodu, a nezistite si, v akej vybave Vam mozu dat skladovku a za aku cenu. Ja som siel do Seatu napr. s tym, ze ich ponuka da dole ponuku Skody. Bol som tam 2hodky, mal skusobne jazdy a jasne dal najavo, ze o jedno auto je vazny zaujem, dal som im ponuku rapidu a hovorim: date lepsiu? Po volani vo BA mi typek povedal: bohuzial, to auto ma v ramci extra vybavy to, ze ked Vam my dame toledo za rovnaku cenu, za tu extra vybavu si u nas doplatite navyse 2500eur, zimne gumy vam vieme dat len plaste, a mesacne budete k 1/3 zadarmo platit 20€ UROK! Bohuzial, sam predajca v seate zhodnotil, ze my vam nedame lepsiu cenu ani nahodou.
Vysledok: clovek by pri rovnakom tolede ako rapid, s rovnakou vybavou preplatil dokopy o 5000€ VIAC!

Tak sa pytam, komu chcu predat tie toleda, ktore su nenormalne drahe? Snad iba takemu, co ide iba do seatu a nic ine nevidi!

Btw, obchadzal som automobilky, ktorych auta sa mi pacia, nesiel som po tom, co sa mi nepaci. Je to sice o preferenciach, niekomu sa pacia premna hnusne dnesne toyoty - ok.
Ale laskavo ma nehadzte do vcera ze vidim Skodu a nic ine, prave naopak.

Moj znamy, ktoreho som spominal vyssie, ze ma od 2010 Octaviu 2 ked vyberal auto si takisto urobil v exceli tabulku, napisal si co chce, aky chce mat kufor, a podaval tam viacere znacky, navstivil dealerov, a najlepsie z toho vysla Octavia, ktoru aj kupil. Samozrejme, predajca mu opat dal z cennika dole 2500€ /co vam toyota, subaru a neviem kto neda dole ani nahodou/.

Tiez som sa vtedy cudoval, ze Skodu kupuje, ked mal uplne ine zahranicne auta. A vyslo to tak, ze momentalne mam rovnaky nazor.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"