Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6965
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa landrower »

presne tak ;)
Warface nick: landrower | Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display iiyama ProLite X2377HDS (IPS), Philips 226 21,5" (TN)
Audio Behringer MS16
Headphones Denon AH-D301
Keyboard Logitech G105
Mouse Razer Copperhead (ASUS ROG verzia)
Mouse pad CONNECT IT CI-236 Biohazard Pad
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
Phone HTC One Mini
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

a ja som naivne zil v sne, ze to plati len pre dovezene auta, aby obmedzili dovoz ojazdenych vozidiel :facepalm:

To mam za nove auto (nad 80kw) zaplatit dan a potom este registracnu dan? mam mat 2x zdanene auto? ak nepocitam tu extremnu dan v nadrzi?
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

sak mas auto, z pohladu statu si bohaty.





.
Používateľov profilový obrázok
Fanthomass
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1318
Dátum registrácie: Po 18. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Fanthomass »

Ahojte,

budú to o pár dni presne 4 mesiace, čo som si kúpil Seat Leon II 2.0 TDI 103KW, ročník 2007, kúpené v SR, servisované vo ZV.

V čase kúpi bol predávajúcim deklarovaný ako skutočný nájazd KM v počte 77 500 KM, čo sedelo aj so servisnou knihou, ktorá bola riadne vedená a servisované bolo až na poslednú prehliadku vždy len v Seate (autorizovaný predajca/servis) priamo vo ZV, kde sa auto aj kúpilo.

Predávajúci bol druhý majiteľ, prvý bol doktor zo ZV, ten je aj zapísaný v servisnej knižke.

Autíčko je primerane veku dobre, až nadštandardne zachovalé a s kúpou som spokojný, tých 103 KW mi úplne stačí, veľa nejazdím, za tie štyri mesiace som spravil niečo málo cez 2000 KM.

Dnes som videl na stream.cz jedno video ako sa bežne klame so stáčaním KM. Hovorilo sa tam aj o reporte CEBIA. Ten report som sa po zhliadnutí videa rozhodol spraviť, len tak, že čo sa všetko o aute z neho dozviem.

A história záznamov KM v Cebii je o niečo rozsiahlejšia, než v samotnej servisnej knižke.

Všetko by sedelo, až na jeden výstrel kilometrov z 37 000 KM z obdobia 09/10 až na 90 000 KM v 01/11, čo sa mi zdá jednak veľa za tak krátke obdobie a jednak to vôbec nesedí so servisnou knižkou. Záznam zo 04/11 už potom sedí so servisnou knižkou, kde je správne zapísaných 43 000 KM. Aj všetky ostatné zápisy pred a po tejto nezrovnalosti sedia.

Otázky:

viem, že priamo Cebia uvádza, že zápisy sú len informatívne a hoc som dostal 5* certifikát a v ňom vyjadrenie, že história KM sedí, neviem, čo si mám o tom jednom zápise myslieť, a či mám teda ďalej zisťovať, či sú aktuálne kilometre skutočne reálne, alebo som si kúpil "stočenku".. Ako to vidíte vy? Rád by som totiž vedel reálne kilometre môjho auta, aby som mohol predpokladať, čo od neho v rámci nájazdu môžem do budúcnosti očakávať a tiež preto, ak by som ho niekedy v budúcnosti predával, rád by som mal istotu, že mnou komunikované KM sú reálne a skutočné, nerád by som kupujúcemu tvrdil niečo o čom už teraz nie som 100% presvedčený, nebolo by to seriózne.

Nemáte niekto skúsenosti s portálom Cebia? Či by mi nevedeli po mojom dopytovaní bližšie určiť/prezistiť, kto daný záznam v rámci môjho auta spravil. Pretože autorizovaný servis to určite nebol.

Ďakujem za názory/odporúčania, či to ďalej riešiť, alebo je to len blud a nemám sa stresovať.
Naposledy upravil/-a Fanthomass v Po 22. Sep, 2014, 14:01, upravené celkom 1 krát.
CPU: Intel i7-13700K, CPU cooler: Corsair iCUE H150i Elite Capellix White, MB: ASUS ROG STRIX Z690-A GAMING WIFI D4, RAM: G.SKILL 64 GB KIT DDR4 4000@4200MHz CL18 RipjawsV, GPU: Gainward GeForce RTX 4090 Phantom 24GB, SSD: Samsung 980 PRO 1TB + Corsair MP510 960GB + Samsung EVO 960 250 GB + Apacer AS340 SSD 960 GB + HDD 2TB Seagate BarraCuda 256MB SATAIII 7200rpm, PSU: Corsair HX1200 Platinum, CASE: SilentiumPC Signum SG7V EVO TG ARGB, Klávesnica + Myš: YENKEE YKB 3400 PANZER + HyperX Pulsefire Surge RGB//// Monitor: 32" Acer Predator XB323QKNV, 4K IPS, 144Hz //// NOTEBOOK: Lenovo Legion 7 (5800H + 32 GB RAM + 1TB + 2TB SSD + RTX 3070 8GB)
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mirjak »

Mna zaujalo, ze tam mas v cebia reporte 2008-2009 akosi vela (4-5rocne) zaznamov, kedze na vek to isto nebola STK, tak zrejme autorizovany servis alebo poistne udalosti. Tych "uletených" 90tis. km kludne moze byt, ze vtedy servis robil prehliadku vzhladom na vek ako pri 90tis. km a tak to nahodili. Kazdopadne ak budes o 3 roky predavat 2.0TDI so stavom km 90tis a po troch majiteloch, tak sa podozreniam nevyhnes...
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12246
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

vela krat sa spravi aj zly zaznam pri stk ked sa pisu KM. Na km sa nepozeraj, ak ide auto ako ma a je v dobrom stave tak nemas co riesit
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5179
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

lol, tak 2007 + diesel s 78k km je tazko uverit aj teraz :D

ale ak mas zmluvu o kupe auta s uvedenym datumom a km a pri predavani tiez zmluvu, tak sa nemas coho bat. Pretoze vies dokladovat, ze si to kupil s tymi a tymi km.
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

Posli mi vin a pozrem ti to v db volkswagenu





.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7281
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

Kolko ludi si podla teba kupuje diesel iba na dlhe trasy? Bohuzial poznam vela ludi, co si ho kupia na 10t km rocne po meste. Kolega na druhom Tourane TDI ma teraz iba cosi okolo 100t km a to auto ma uz 10 rokov. Kamos na 7 rocnom A4 TDI ma okolo 150t km, ale za posledne dva roky, co byva 100m od prace najazdil ledva 5t km a to len preto, ze obcas jazdi za rodicmi na stredne slovensko. A nas Pezot bude asi nepredajny kusok, kedze za 5 rokov natocil ledva cez 20t km :D mozno by nebolo zle prestat pozerat na kilometre, ale na realny stav auta. Staci si pozriet severske krajiny - Norsko, Svedsko, kde je uplne bezne, ze maju auta nalietane cez pol mega, kedze aj poondiate potraviny maju kludne aj 25km od domu.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12246
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

pokial sa bude nasa slovac stale pozarat na KM, tak sa stale bude odrbavat. KM malokedy o aute vobec nieco povedia. Isto par veci dokazu prezradit, ale celkovy stav auta isto nie.
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
Fanthomass
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1318
Dátum registrácie: Po 18. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Fanthomass »

Ďakujem za názory.

noooo, ja som si históriu auta preveroval priamo v tej Zvolenskej Seat predajni ešte pred kúpou.

hneď vedeli o ktoré auto ide, lebo poznali toho doktora (vraj trošku "zviera" vo ZV), servisné intervaly dodržiaval, využíval len pre osobnú potrebu a najmä v okolí ZV. A viac záznamov v CEBII sa dá vysvetliť tým, že si tam doktor dorábal u nich zadný parkovací senzor, "tajné" štart tlačidlo a dokonca nejaké xenóny, ktoré potom pred predajom vymontoval.

Chalan, ktorý to auto potom kúpil od doktora bol tiež tu z okolia BB kraja, chodil na ňom do a z práce a predával ho z dôvodu, že sa mu narodilo dieťa a potreboval kombi.

Chalan jednal veľmi seriózne, dokonca mi auto ukázal vo svojej práci na "rampe" a ten rozpor v KM v CEBII je aj tak z čias, keď auto ešte vlastnil doktor.

Takže z histórie auta, čo mám o ňom všetko zistené v pohode vyplýva, že by tie KM mohli byť úplne seriózne reálne, len ten report z Cebie ma mierne tak trochu dosť šokol.
CPU: Intel i7-13700K, CPU cooler: Corsair iCUE H150i Elite Capellix White, MB: ASUS ROG STRIX Z690-A GAMING WIFI D4, RAM: G.SKILL 64 GB KIT DDR4 4000@4200MHz CL18 RipjawsV, GPU: Gainward GeForce RTX 4090 Phantom 24GB, SSD: Samsung 980 PRO 1TB + Corsair MP510 960GB + Samsung EVO 960 250 GB + Apacer AS340 SSD 960 GB + HDD 2TB Seagate BarraCuda 256MB SATAIII 7200rpm, PSU: Corsair HX1200 Platinum, CASE: SilentiumPC Signum SG7V EVO TG ARGB, Klávesnica + Myš: YENKEE YKB 3400 PANZER + HyperX Pulsefire Surge RGB//// Monitor: 32" Acer Predator XB323QKNV, 4K IPS, 144Hz //// NOTEBOOK: Lenovo Legion 7 (5800H + 32 GB RAM + 1TB + 2TB SSD + RTX 3070 8GB)
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Blackhawk »

Osobne si myslim, ze Cebia report je len zdrap papiera, s ktorym si clovek moze vytriet zadok.
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

Onooo, hehe, podla toho co citam, tak nejaka cebia ta bude trapit najmenej, auto komplet lakovacka
18/4/11 - predok lakovacka
18/12/12 - predok komplet zruseny, aj s ramenami a napravou, diskom a pod.

To ze jak vyzera vypis ani nejdem hovorit, vsetko nahadzane narychlo do systemu v jednym poctom km (54tkm asi 10x, potom 33tkm, ptom 54tkm zase, potom to stupa az na finalnych 77tkm), ukazkova zapalka, geometria predku asi kazdy treti servis, olej som tam nasiel iba dvakrat.

Ci to je stocenka, neviem, skor ano, ale buracka jak oci to je urcite.





.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5179
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

ufff :rolleyes:
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
Fanthomass
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1318
Dátum registrácie: Po 18. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Fanthomass »

Snake napísal:Onooo, hehe, podla toho co citam, tak nejaka cebia ta bude trapit najmenej, auto komplet lakovacka
18/4/11 - predok lakovacka
18/12/12 - predok komplet zruseny, aj s ramenami a napravou, diskom a pod.

To ze jak vyzera vypis ani nejdem hovorit, vsetko nahadzane narychlo do systemu v jednym poctom km (54tkm asi 10x, potom 33tkm, ptom 54tkm zase, potom to stupa az na finalnych 77tkm), ukazkova zapalka, geometria predku asi kazdy treti servis, olej som tam nasiel iba dvakrat.

Ci to je stocenka, neviem, skor ano, ale buracka jak oci to je urcite.
ďakujem, mohol si mi to hodiť do ss..

nuž, tak som sa dozvedel viac, než som potreboval..

každopádne ak aj bolo nejak výraznejšie buchnuté, asi to aj veľmi dobre opravili, nikde nič nebúcha, auto ide pekne rovno, volantom netrasie, ani nič také, elektronika funguje 100 %.. videl som ho aj dvakrát na zdviháku, raz priamo v seate a raz priamo u toho predávajúceho.. laicky som nejakú fušerinu fakt nezbadal.. ale ako píšem, som len laik.. auto zatiaľ ide bez zaváhania, pravda, za tých niečo cez 2000 km ešte nemôžem tak úplne vedieť, čo od neho čakať, uvidíme po zime..

ale dobre vedieť, na tú geometriu si dám pozor..

inak, mne to nedalo a ešte doobeda som písal do cébie a záznam 01/2011 90 000 KM vymazali, že to bol chybný záznam od spolupracujúcej firmy..:-)

"Záznamy k vozidlu SEAT LEON, VIN VSSZZZ**********, jsme řádně ověřili a zjistili jsme, že stav tachometru z 1/2011 ve výši 90.000 km byl skutečně zadán chybně na straně našeho partnera, který poskytuje data do systému AUTOTRACER.

Rádi bychom Vás ujistili, že nešlo o záměrnou chybu, která by měla za cíl způsobit jakékoliv komplikace nebo jinak manipulovat s historií vozidla. Jednalo se o administrativní chybu při zápisu jednoho konkrétního stavu tachometru.

Na základě tohoto zjištění jsme tento záznam ze systému AUTOTRACER odstranili.

V příloze Vám zasíláme nové OSVĚDČENÍ Cebia REPORT.
"

to len tak na margo, že hoc som riešil KM, čo sa tu človek nedozvie.. ;)

ale ostávam nateraz pokojný, to auto ide bez problémov, hlavu si možno ak tak budem plieskať v budúcnosti.. ;)
CPU: Intel i7-13700K, CPU cooler: Corsair iCUE H150i Elite Capellix White, MB: ASUS ROG STRIX Z690-A GAMING WIFI D4, RAM: G.SKILL 64 GB KIT DDR4 4000@4200MHz CL18 RipjawsV, GPU: Gainward GeForce RTX 4090 Phantom 24GB, SSD: Samsung 980 PRO 1TB + Corsair MP510 960GB + Samsung EVO 960 250 GB + Apacer AS340 SSD 960 GB + HDD 2TB Seagate BarraCuda 256MB SATAIII 7200rpm, PSU: Corsair HX1200 Platinum, CASE: SilentiumPC Signum SG7V EVO TG ARGB, Klávesnica + Myš: YENKEE YKB 3400 PANZER + HyperX Pulsefire Surge RGB//// Monitor: 32" Acer Predator XB323QKNV, 4K IPS, 144Hz //// NOTEBOOK: Lenovo Legion 7 (5800H + 32 GB RAM + 1TB + 2TB SSD + RTX 3070 8GB)

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"