Obité dvere z parkoviska - ako bojovať proti ľudskej ľahostajnosti?

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7281
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Obité dvere z parkoviska - ako bojovať proti ľudskej ľahostajnosti?

Príspevok od používateľa Papek »

Neviem o tom ze by nieco platil. Pokial je vyjazd opravneny, tak nevidim dovod platit.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5596
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Obité dvere z parkoviska - ako bojovať proti ľudskej ľahostajnosti?

Príspevok od používateľa Jednoduska »

pokial chces mat zaznam z policie pridu a pokecaju v pohode. zapisu to a pojdu prec. uz len idie o tvoj cas a nervy a potrebu mat spisanu vec s policajtmi.
Používateľov profilový obrázok
lepermessiah
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2704
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
Bydlisko: ZV

Re: Obité dvere z parkoviska - ako bojovať proti ľudskej ľahostajnosti?

Príspevok od používateľa lepermessiah »

podelim sa aj ja s troskou...

mam stare auto, o tyzden oslavujeme spolu 10 rokov, v decembri strielame sampanske, oslavujeme 20 rokov auta .. pred 3 rokmi som dal celolak do povodnej farby, este som aj hladal niekoho, co to nalakuje povodnym lakom, nie vodou riedenou volovinou a nech to naozaj sedi s povodnou farbou, nasiel som, sice milion inych starosti, ale auto krasne ako nove. vtedy som este byval v BA za Hotel Bratislava. vtedy tam este nebol problem zaparkovat, parkoval som tam 2 roky od lakovacky, nemal som jediny skrabanec, iba 2 take jemnucke, ktore sli vycistit handrickou ..
odisiel som mimo SR, auto pod plachtu na 14 mesiacov, vratim sa, byvam v ZV .. za 6 tyzdnov auto zlikvidovane, kde pozriem tak oskrete, preliaciny a aj na takych miestach, ze sa mi rozum zastavuje (1cm pod ochrannou listou 2 diery az na kov, je to na takom mieste, ze fakt netusim cim sa to tak da obit).

samozrejme ani ja riesenie nemam, no uz som zacal upozornovat susedov a vo vlastnom vchode som vyvesil papier s velkym napisom:

Drahi susedia, zacnice si prosim davat pozor na to, ako parkujete a ako otvarate dvere, lebo mam len jedny nervy a ak demolovanie mojho auta neprestane, zacnem sa chovat ako hovado aj ja, ale to nechcete zazit.

na druhy den som samozrejme mal na papieri dopisane, "ked zistim ktore je to tvoje, uz si ho pred barakom nenajdes" .. samozrejme som to nahlasil na policii, nic sa s tym neudialo a teda zijeme dalej, bez papiera ale aj bez dalsich skrabancov.

zena ma este o rok starsie auto, pouzivame ho na jazdenie po meste a uz ma aj lak vselijaky, ale co sme nasli nedavno na jej dverach, tak to sa nic nechyta, vysoke asi 15cm, siroke asi 3cm, viacero skrabancov zvislych. usudil som, ze niekto otvoril dvere a ako nasadal, pohupalo sa s autom a poskrabalo .. samozrejme nahodou som aj zistil, ze to bol moj sused zhora, tak som k nemu nabehol ze ci je normalny, zavolal na mna policajtov ze vraj sa mu vyhrazam smrtou :D ja ako skuseny vo vyhrazani (vid papier, ktory vlastne ziadne hrozby nedeklaroval) som si to nahral v mobile, takze sused bol policajtom na smiech, no zena si nasla na druhy den dalsi skrabanec od suseda, takze riesime zas s policiou

a teraz otazka .. no ma to zmysel riesit? nema ..lebo to nie je skoda, kvoli ktorej by niekto nieco vystrajal

PS: chcel som riesit na auto take tuningy tazke, tie sive penove trubky z hornbachu, rozrezat na polovicu, vymysliet uchytenie o auto a nech to tam je z kazdej strany zavesene ako narazova zona ..ale to by zas lakalo kazdeho bud ukradnut alebo skusit ako je to odolne
Spoiler: ukázať
[Home]
[NAS]
Synology DS920+ / 12GB RAM / 4x IronWolf ST6000VN001 R.6 / 2x GigaByte GSM2NE3512GNTD + 2.5G ethernet
[Laptop]
Lenovo Yoga X1 gen.2 / 20JES0AJ00 + Samsung 970 EVO 1TB
[LCD]
Dell U2913WM
[Peripherals]
Topping DX3 Pro | Wavemaster Mx-3 | Superlux HD-662F | Logitech G815 + Kensington Slimblade Pro
[Work]
[Laptop]
Lenovo Legion 5 Pro / 82JQ00C3CK | 5800H + 2x Samsung 970 EVO Plus 2TB + 64GB RAM
[LCD]
Dell U4320Q + blink(1)
[Peripherals]
Sabaj D2 | AKG K72 | Logitech G413 Silver + Kensington Slimblade
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5596
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Obité dvere z parkoviska - ako bojovať proti ľudskej ľahostajnosti?

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Tvoj bejvak znie ako uzasne miesto na byvanie! :D

Ale ja som ticho, u nas su schopni susedia v noci zavolat ze niekto parkuje na zltej ciare. aj mestskym je trapne davat papucu no reku ze musia ked to niekto nahlasi.... Ono podme naspat do klasickej slovenskej neprajnosti. lebo keby sme si inde chceli dobre tak si chceme dobre aj na parkovisku. Ked niekomu oskrem bicykel rovnako ma to mrzi tak preco by som auto oskrel iba tak?

Viem co by povedal priemerny obcan - lebo "vsetci tak robia, vsetky auta so poskriabane, tak co teraz riesis dpc?!". :good:
ANONYM_a7

Re: Obité dvere z parkoviska - ako bojovať proti ľudskej ľahostajnosti?

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

ach jaj az mi je zasa smutno zo slovace ... neviem neviem ci vyvesit dake papieriky lebo ved presne taketo daco ocakavam ze sa stane. Ale ved, nebudeme tu cely zivot, este 3-4 roky daco posetrit, a čus papa :) a pred tym teda klampiarovi auto spravit a nastriekat :D

V BA ocividne nemozes mat pekne. Zaujimave, ze aj starsie bavoraky chodia nove jak z linky. Za celu dobu co som tu som nenasiel jedine odrbane BMW, Ojdi, Madvaďa.... velmi velmi zaujimave (to uz je asi tak drahe ze sa toho boja :D )
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5816
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Obité dvere z parkoviska - ako bojovať proti ľudskej ľahostajnosti?

Príspevok od používateľa wingo »

Pár rokov dozadu na predchádzajúcom aute som zažil veľkú prieliačinu z parkoviska ktorá šla cez poistku, ale tak odvtedy len také drobné odreniny čo už považujem za bežné opotrebenie a keď svietia alebo sú na kov zatriem tým lakom so štetcom čo sa dá dokúpiť vo farbe auta. Nič vážne čo by mi žily trhalo, a to mám už druhé auto od nova. Čo tak čítam tak podaktorí ste nejak precitlivení na tie autá, viac mi žily trhá keď sa mi manželka alebo dieťa udrie ako že mám malú odreninu na aute. Ale tak nesprávamne sa ako hulváti, neopierame dvere o susedné auto ak sa dá vystúpiť aj bez toho a učíme aj malú že má dvere otvárať opatrne, ale tak ešte chvíľu to potrvá kým to úplne pochopí, však ešte ani do školy nechodí, je rada že ich vôbec sama otvorí.

Na druhú stranu chápem rozhorčenie pri veľkých škodách, ale agresivita zvyčajne nič nerieši, práve naopak, iba sa to zhorší, viď lepermessiah :)

Inak nerobte si ilúzie že na bájnom západe je to vždy výrazne lepšie, napríklad v takom Taliansku by ste nechceli bývať ak je vám lak vzácny :D
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5596
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Obité dvere z parkoviska - ako bojovať proti ľudskej ľahostajnosti?

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Broslowski napísal:
V BA ocividne nemozes mat pekne. Zaujimave, ze aj starsie bavoraky chodia nove jak z linky. Za celu dobu co som tu som nenasiel jedine odrbane BMW, Ojdi, Madvaďa.... velmi velmi zaujimave (to uz je asi tak drahe ze sa toho boja :D )
Z tohto by som sa nesmail, poniektori jedinci stale ziju vo vedomi ze kto ma nieco z tejto nemeckej trojky, aj ked stare 15 rokov v cene 3 tisic, tak je mafian a neradn osi zahravat! nie to poskriabat :laugh:

A hej, netreba brat plechy vazne, tu ide ale broslowi skor o princip ako o plechy. mne spadol ten plotik na auto minuly piatok a hnevat som sa nemal na koho (mozno na debila co ho tam tak postavil), ale keby ze mi niekto cudzi takto odrbe dvere a este sa ani neprizna mam uplne iny stav mysle.... :furious2: :-D
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2221
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Re: Obité dvere z parkoviska - ako bojovať proti ľudskej ľahostajnosti?

Príspevok od používateľa _Mato_ »

wingo napísal:Čo tak čítam tak podaktorí ste nejak precitlivení na tie autá, viac mi žily trhá keď sa mi manželka alebo dieťa udrie ako že mám malú odreninu na aute.
Tu nejde o precitlivenost, ale o lahostajnost niektorych jedincov, niekedy az hraniciacu so skodoradostou. Ak je niekomu jedno, ze si dvere obucha napr. o mur, stlp alebo stenu, je to jeho vec. Ale ak to robi o susedne auta, tak si nemyslim, ze to je normalne. A je uplne jedno, ci sa jedna o nove alebo stare auto.
When I was a young man, I had liberty, but I did not see it. I had time, but I did not know it. And I had love, but I did not feel it.
ANONYM_a7

Re: Obité dvere z parkoviska - ako bojovať proti ľudskej ľahostajnosti?

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

citim pochopenie a to ma naplna :p Je to tak ide o princip a ide hlavne o to, ze staci takto malo // a nic z toho by sa nemuselo diať.
Používateľov profilový obrázok
Sky
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2009
Dátum registrácie: Ut 15. Dec, 2009, 15:49
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Obité dvere z parkoviska - ako bojovať proti ľudskej ľahostajnosti?

Príspevok od používateľa Sky »

Ja som si na svojom 18 rocnom tatosovi ktory mal toho na fasade uz dost nikdy nedovolil ani len opatrne opriet dvere o druhe auto. Uz len ked vidim cudzich ludi opierat/buchat dvere o cudzie auto, tak mi je to luto a mohlo by mi to byt v podstate ukradnute. Rodicia si uz nasli aj kufor poliaty/ofrkany kyselinou a najnovsie po navrate na parkovisko z obchodu minuly tyzden, vyryte pismena na dverach so skrabancami. Takym ludom by som vedel nechat prsty vo dverach a dobre s nimi tresnut.
CPU: AMD Ryzen 5 3600 + Noctua NH-D14, MB:MSI B450M Mortar MAX,
VGA: Sapphire RX580 8GB, RAM: PATRIOT Viper 4 Blackout 32GB 3200Mhz, NVMe: Kingston FURY Renegade 2TB, Samsung 980 1TB, HDD: Toshiba 2TB, TOSHIBA 3TB, TOSHIBA 6TB
PSU:EVGA Supernova GS650 Gold, Case: SilverStone Lucid LD01, OS: Windows 11 Pro, LCD: AOC Q3279VWF
Keyboard: Logitech G910 Orion Spectrum, Mouse: Logitech G604 Lightspeed
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5179
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Obité dvere z parkoviska - ako bojovať proti ľudskej ľahostajnosti?

Príspevok od používateľa Chris »

hehe ja som si chcel kupit novsie/nove auto, ale drbem na to. Su aj lepsie investovane $$$.
Parkujem vacsinou dalej od aut, doma v garazi aj tak mam na dverach skrabance, ale neda sa proti tomu branit nijako. Mozno len nalepit foliu o 100-200 mikronov ako maju taxikari v nemecku :D
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Obité dvere z parkoviska - ako bojovať proti ľudskej ľahostajnosti?

Príspevok od používateľa mp3turbo »

mikronmi proti zelezu vojnu nevyhras.

U nas pred domom chlapcisko s ÁŠestkou z roku 2007... na kapote nasiel hakovy kriz. Aj podal trestne oznamenie na policiu, i ked mu bolo jasne ze ako to moze dopadnut, ale proste len tak proforma. Neviem ci je na takom aute nieco na zavidenie ludia su fakt blbi.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
paranoid.asian
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: Št 26. Feb, 2009, 16:37
Bydlisko: Bratislava

Re: Obité dvere z parkoviska - ako bojovať proti ľudskej ľahostajnosti?

Príspevok od používateľa paranoid.asian »

lepermessiash, co si inak cakal, ze sa ti dostane akej odpovede na hentaku tupotu?
sak to je na smiech. ani by som sa necudoval, ak by ti dal niekto pod gumy narocky klinec, alebo nim obisiel auto. naschval.
a nie pretoze ludia su zavistlive, pr1jebane tupela, ale len napriek. len tak z trucu, za podobne hlupe "oznamy".
ak chces nejaku spolocensku vyzvu riesit, a ludi motivovat k nejakej spolupraci (pretoze to nie je zly napad. ludia to robia bezne, vo vchodoch, ked si strazia navzajom majetkok., napr v spolocnych priestoroch, alebo ked odchadzaju na dlhsie z domu, atd.)
to sa robi v prvom rade ale SLUSNE, POKOJNE, PRIATELSKY, a nie vyhrazanim sa.
btw, to tam parkuje len jeden vchod? neni tam naokolo viac? nemozu tam parkovat uplne cudzi ludia z okolitych firiem, etc? ci preco si myslis, ze to bol niekto z tvojho vchodu?

ja som sa inak vzdal myslienky na pekne nove ciste auto. mam octaviu, m1, 280k km, a stale ide bezproblemov. neznicitelny motor, pradie si spokojno. avsak, pri arogancii, neohladuplnosti d3b!lov, rsp natury ludi tejto krajiny, plechy vyzeraju, ako by si odzili destruction derby.
a nemam ani motivaciu to uz co i len riesit u lakernikov.
1) stojim standard na mieste, kde som staval v podstate nonstop, ked som v tej casti ba pracoval. je to uz mimo ulice, taka strkova cesta ku garazam, co stoja za budovou kam som chodil. z budovy kde pracujem, na parking spot je namierena kamera. najdem si tam skrabanec od zadnych dveri k zadnemu svetlu. pri nastupovani, na mna pozeraju spokojni bezdomovci, vychutnavajuc si teple letne poobedie a cuco z krabice sediac opodial v tieni spominanych garaz a stromu. ani mi v tej chvili nenapadlo, ked som nastupoval, preco tak na mna pozeraju, a samozrejme, myslienkami uplne inde, som si nejake skrabance v tej rychlosti ani nevsimol.
vecer, potom pri vystupovani doma zistujem, wtf.
hovorim si ok, je tam kamera, zistim od spravcu, co sa mohlo stat. kedze som medzi robotou a prichodom domov bol este niekde, tak moje podozrenie nebolo nijak konkretne.
po pozreti videozaznamu som zistil, ze sa mi na to podpisali prave ti bezdaci, ked najebani prenasali cast plota. taky aky sa pouziva napr pri festivaloch pri oddeleni fest zony od zvysku a pod. este sa ti k0k0t1 na to, v tom zazname prisli pozriet, co spravili. asi neverili tomu, ze sa to stalo naozaj. az potom mi docvaklo, preco tak na mna cumeli. neprisli ani nic povedat, ani len p0srane sorry. fu.
skoda 100e, praca 30e ... v zivote by som to z nich nedostal, ale ked by dosli povedat aspon nieco. prekusol by som to lahsie, a teraz tu nepisal taketo sracky. btw, stale som to nedal spravit. mam to tam 2r, a na disku na pamiatku, ten videozaznam.
2) uplne novy predok. po stretnuti s dospelym diviakom pri 95km/h mi ustedril vymenu chladica, i masky, blinkre a svetla vytrhane, znacka pozuta. nastastie nic neposunute = tyzden bez auta, o liter lahsi. avsak predok ako novy.
A ani neubehne ani len mesiac, a nejaky uplny vytrety zbabely sk*rvysyn sa mi na to podpise, rozbije blinker, oskrie cely blatnik na vodicovej prednej strane. ziadny odkaz, ziadne info, nechal mi tam len toto. nastastie vymena za novy blinker (8e) a skrabance sa dali ako tak vycistit (20min s handrickou a dakym sajrajtom).
3) posledne, nejaky umelec sa mi podpisal na dvere lezatym pismenom C.

vypina sa mi mozog v takychto momentoch.
uz sa ani nesnazim. budem jazdit na tejto octavii kym z nej hrdza nezozere posleny kusok plechu.
Spoiler: ukázať
::: ...
Používateľov profilový obrázok
lepermessiah
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2704
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
Bydlisko: ZV

Re: Obité dvere z parkoviska - ako bojovať proti ľudskej ľahostajnosti?

Príspevok od používateľa lepermessiah »

@paranoid, samozrejme ze som cakal nieco podobne, aj ked teda priamo vyhrazky ze mi to auto odtiahnu v lepsom pripade, to asi nie :) na parkovisku samozrejme je moznost az 6 vchodov, ktore ho zdielaju, avsak ako tu uz odznelo, vzdialenejsie vchody radsej budu parkovat na chodniku alebo na trave, nez aby museli prekracat 100 metrov k autu. navyse som si to aj trochu odsledoval, vacsina aut je z mojho vchodu, riesil som to na stretnuti a vtedy sa tvarili, ze to snad len blba zhoda okolnosti, ze za 4 tyzdne od nastahovania mam z auta omlateny vrak. ale nevadi, uz pri kazdom parkovani si to fotim, ktore auto a akej farby parkuje vedla, aby som vedel komu sa ist podakovat, ked si najdem jeho farbu na svojom aute.

napr. minule som pozeral na jeden krasny novy cerveny pezot co tu nedaleko parkuje, evidujem ho uz aspon pol roka, stale ako novy .. no ked som sa pozrel blizsie, tak hrany jeho dveri dosekane neskutocne, cize k tomu by som to teda nepriparkoval :D
Spoiler: ukázať
[Home]
[NAS]
Synology DS920+ / 12GB RAM / 4x IronWolf ST6000VN001 R.6 / 2x GigaByte GSM2NE3512GNTD + 2.5G ethernet
[Laptop]
Lenovo Yoga X1 gen.2 / 20JES0AJ00 + Samsung 970 EVO 1TB
[LCD]
Dell U2913WM
[Peripherals]
Topping DX3 Pro | Wavemaster Mx-3 | Superlux HD-662F | Logitech G815 + Kensington Slimblade Pro
[Work]
[Laptop]
Lenovo Legion 5 Pro / 82JQ00C3CK | 5800H + 2x Samsung 970 EVO Plus 2TB + 64GB RAM
[LCD]
Dell U4320Q + blink(1)
[Peripherals]
Sabaj D2 | AKG K72 | Logitech G413 Silver + Kensington Slimblade
Používateľov profilový obrázok
paranoid.asian
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: Št 26. Feb, 2009, 16:37
Bydlisko: Bratislava

Re: Obité dvere z parkoviska - ako bojovať proti ľudskej ľahostajnosti?

Príspevok od používateľa paranoid.asian »

no, ja som to vyhrazanie skor smeroval na teba, kedze ty si zacal prvy.
"lebo mam len jedny nervy a ak demolovanie mojho auta neprestane, zacnem sa chovat ako hovado aj ja, ale to nechcete zazit."
zrejme preto ti rovnakym stylom na to niekto zareagoval.
navyse, ako teraz pises. si novy v susedstve.

ale je to jedno samozrejme.
a odrete auto nasere vzdy, to samozrejme chapem.
Spoiler: ukázať
::: ...

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"