Ako chranit auto - GSM/GPS alarm, alebo mech. zabezpecenie?

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5770
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Ako chranit auto - GSM/GPS alarm, alebo mech. zabezpecenie?

Príspevok od používateľa felipe25 »

Bude mi koncit "GAP" poistenie na auto po 2rocnom uvere..., takze by som rad auto ochranil aj viac, nez imobilizerom /doteraz som sa spoliehal na gap pripoistenie, ktore by dorovnalo stratu ceny../

Otazka:

- poradi niekto nejaky GSM+GPS alarm, alebo je lepsie do auta dat namontovat nejake mechanicke zabezpecenie proti kradezi?nejde mi o pip pip pri zamknuti, ide mi o to, aby som kradez co najviac stazil. nepotrebujem ani dialkovy start, a co som kukal magiccar ma dosah par km, ak budem od auta viac, asi sa uz oplati uvazovat o GSM alarme. A kvoli polohe aj GPS?
Co myslite? Radsej GPS v aute a alarm, alebo nejake mechanicke zabezpecenie - co je ucinnejsie, ako odlakat zlodeja?
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7682
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Ako chranit auto - GSM/GPS alarm, alebo mech. zabezpecenie?

Príspevok od používateľa newmi »

kedze o GPS nebude vediet, tym ho neodlakas :-D A GPS, to len amatersky zlodeji sa daju nachytat, profikov aj tak neoklames. Zamknut do garaze a je :-)
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5770
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Ako chranit auto - GSM/GPS alarm, alebo mech. zabezpecenie?

Príspevok od používateľa felipe25 »

daj nejake realne riesenie, nie garaz... :))
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2326
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: Ako chranit auto - GSM/GPS alarm, alebo mech. zabezpecenie?

Príspevok od používateľa Xeigen »

Toto som minule pozeral, celkom zaujímavé, ale nemám s tým osobnú skúsenosť a ani predstavu o cene.

Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5770
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Ako chranit auto - GSM/GPS alarm, alebo mech. zabezpecenie?

Príspevok od používateľa felipe25 »

to VAM R1vyzera zaujimalo.. cenu, co citam, je cca 400€ s dph bez alarmu /s alarmom bez vlozenia tej karty do 30s zacne auto pipat./.

jedna vec sa mi vsak nepaci, a tym je to premna nezaujimave:nutnost nosit so sebou okrem kluca dalsiu vec.. ak ma okradnu, alebo ju stratim, niekde v zahranici, mozem si piskat.. sice, je pravda, ze kluc od auta kontrolujem takmer vzdy, ale, uz aj magicar a ten jeho ovladac mi pride neprakticky.
plus co citam skusenosti, tak ludom s tym sice auto neukradli, ale poskodili palubnu dosku, vytrhli nejake kable v kufri a pod.. proste, si mysleli, ze to "daju", cize to sposobi este vacsiu skodu. tiez si myslim, ze ak "typek" vyhliadne auto, odsleduje, neodide po 20s ak to nestartne s prazdnymi rukami, ale bude sa snazit

mechanicke zabezpecenie prevodovky je tiez neprekonatelne, alebo aspon odradi zlodeja?? construct? co som niekde cital,bolo to odporucane viac ako alarm..

zas, gps+gsm alarm ma upozorni v momente kradeze, takze to este "viem" riesit. tak neviem


edit:pozeram po niecom takom:
https://gpsmonitor.sk/vw-audi-seat-skoda
+PATRIOT X GPS

za 500e "komplet" zabezpecenie..alebo blbost?
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Ako chranit auto - GSM/GPS alarm, alebo mech. zabezpecenie?

Príspevok od používateľa mp3turbo »

blbina. S pristrojom za 60eur su v srackach vsetky vysnivane gps, gsm, htp aj tsi a zostanes prekvapeny bez upozornenia.

u mna Zeder, zabranit otvaraniu kapoty (attack vector decrease, zabranis utocnikovi nahodit si svoju riadiacu jednotku s nacipovanym softom na splasenych 86kW, vypnutym imobilizerom a podobnymi vecami), prelozit diagnosticku zasuvku niekam doriti inde a hlavne v nej poprehadzovat kable (attack vector prakticky neexistuje), nedajboze este rozpajat elektriku na vstrekovace tajnymi vypinacmi do serie a prakticky garantovane premiova Szkoda nova za dvanast zostane tam kde tu TurboMasinu nechas.

Jasne, furt ju mozu nalozit - uz si videl odtahovku medzi panelakmi na sidlisku o tretej v noci alebo ked byvas v rodinnom baraku u teba na dvore ?

Pozri, doteraz dva roky mala vacsiu hodnotu ako ma teraz a nikto o nu nemal zaujem.
Preco mas strach zrazu teraz ? Viem, psychologia a nervicky pracuju...
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"