Kúpa auta do 10k € (ideálne 4x4) scifi?

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
zedolsi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1528
Dátum registrácie: St 25. Jún, 2014, 13:24
Bydlisko: PE+-

Kúpa auta do 10k € (ideálne 4x4) scifi?

Príspevok od používateľa zedolsi »

Ahojte, začal som už v inej téme, aby sa to nemiešalo presuniem to sem...
Potrebujem kúpiť auto do cca 10 000€, ideálne aby bolo 4x4 (nie je to až taká podmienka no dosť by mi to vyhovovalo kvôli lyžovačkám v zime a rybačkám kedy na aute idem fakt na miesta kde som na svojom golfe V zapadol) a ešte keby to je automat tak je to ideál ale to už asi chcem veľa... najviac sa mi pozdáva passat B7 no ten jedine asi doviesť z DE... ale ako písal v druhej téme Jednoduska "zedolsi vyberas si passaty z nemecka, pytas si aby si bol ojekabateny o vela veci :D ozaj take auto ked pozeras tak len cez ludi ktorym veris na 100% ale tot moj nazor" -... môžeš mi to prosím upresniť ak máš čas?

Autá ktoré by som najradšej riešil:
- BMW 530xd (dlhoročný "sen") len sa obávam že všetko čo nájdem na nete sú staré rapiny ktoré budu pýtať len €€€
- VW Passat B7 (kombi) - jedine asi z DE?
- VW Touareg - 3,0 by bola fajn len tiež sa obávam že za tie € len rapinky
- Skoda Octavia kombi - tú som našiel viac adeptov ale mám k tomu autu taký odpor lebo každé druhé na ceste je oktavka, ale asi nakoneic fakt skončím pri nej :/ mám favorita zatiaľ túto
- Audi A5 - 6 .... podľa možnosti sa zmestiť do ceny ale tu je to asi dosť viac nereálne ako pri vyššie spomenutých

plus ten passat z BN - tento nie je síce 4kolka ale tam hrá veľa na moje city ten interiér a farba auta :D

viem že sú to všetko úplne rozličné autá..
Naposledy upravil/-a zedolsi v Št 06. Okt, 2016, 13:19, upravené celkom 1 krát.
NTB MacBook Pro 13" Retina 2015 i5 2.7GHz, RAM 8GB, Iris 6100, SSD 256GB PHONE iPhone 13 PRO - 256GB Watch Series 7 (45mm)
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Kúpa auta do 10k € (ideálne 4x4) scifi?

Príspevok od používateľa Snake »

530xd - do 10k zabudni, max tak hnoj, a nie sen
Passat B7 4motion do 10K zabudni
Touareg 3.0 do 10K zabudni a ani ho neuzivis
Octavia - najazdene budu mat 200-300k (aj viac), takze si treba nechat taku dvojku/trojku v rezerve (vstreky, cerpadlo), pripadne liter a pol na DPF (po smrti), ak haldex/dsg tak tiez taku dvojku v rezerve na opravy
Audi A5 - :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD ze do 10K :DDDDDDDD

Audi A6 - 2.0 TDI neni quattro (C6), a 3.0 TDI neuzivis (treba mat cca 5000€ v rezerve), C7 do tej ceny zozenies akurat buracku (neopravenu).

Nemas prachy na to kamos, ak nechces octavku, v reklame pred rokom davali ze dacia ma nieco za 11k aj s klimou...

no shit really, poziadavky mas jak hovado, ale toto je fakt cesta do <>, do 10K si hladaj auta mestskeho typu, nie vyssiu strednu triedu.





.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Kúpa auta do 10k € (ideálne 4x4) scifi?

Príspevok od používateľa Snake »

A ten tvoj favorit (octavka) bola pri 130k na teste tlakov (preco asi, urcite z toho krasneho chovania k autu), plus pekna reklamacia
Clipboard01.jpg
Dobre auta si vyberas kamos, fakt, idealny zakaznik...

Okamzite prestan lebo si nahajpovany jak patnastka na bicykli, a taka kupa nikdy neskonci dobre.





.
Používateľov profilový obrázok
zedolsi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1528
Dátum registrácie: St 25. Jún, 2014, 13:24
Bydlisko: PE+-

Re: Kúpa auta do 10k € (ideálne 4x4) scifi?

Príspevok od používateľa zedolsi »

no si ma zrušil asi presadnem na bicykel :D
NTB MacBook Pro 13" Retina 2015 i5 2.7GHz, RAM 8GB, Iris 6100, SSD 256GB PHONE iPhone 13 PRO - 256GB Watch Series 7 (45mm)
ANONYM_a7

Re: Kúpa auta do 10k € (ideálne 4x4) scifi?

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

tak nvm čo si čakal - hladáš auto v cenovke 15-20k a chceš dať zaň 10k. Jasné že to budú len šroty nič viac .. ak to musí byt 4koleso vezmi duster :D pri tých prachoch jedine :D
Používateľov profilový obrázok
zedolsi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1528
Dátum registrácie: St 25. Jún, 2014, 13:24
Bydlisko: PE+-

Re: Kúpa auta do 10k € (ideálne 4x4) scifi?

Príspevok od používateľa zedolsi »

tak ja som čakal podobné reakcie aj som si toho vedomí :D asi budem musieť navýšiť rozpočet, tá 4-kolka nie je absolútna podmienka len by to bolo fajn, je mi jasné že nekúpim auto s 50 000km za tie € ale zase netreba byť ani tragéd a všetko nad ja neviem 150 000km považovať za šrot :)
NTB MacBook Pro 13" Retina 2015 i5 2.7GHz, RAM 8GB, Iris 6100, SSD 256GB PHONE iPhone 13 PRO - 256GB Watch Series 7 (45mm)
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5564
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Kúpa auta do 10k € (ideálne 4x4) scifi?

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Snake ti to velmi rozumne napisal ale, len dobre ti chce! :)
Používateľov profilový obrázok
MacTukahan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 814
Dátum registrácie: Št 28. Aug, 2008, 15:36
Bydlisko: Trnava

Re: Kúpa auta do 10k € (ideálne 4x4) scifi?

Príspevok od používateľa MacTukahan »

Mne sa paci 7ckovy golf combi, to by sa do toho rozpoctu taktiez asi nezmestilo, ale asi by bolo najblizsie.
Používateľov profilový obrázok
zedolsi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1528
Dátum registrácie: St 25. Jún, 2014, 13:24
Bydlisko: PE+-

Re: Kúpa auta do 10k € (ideálne 4x4) scifi?

Príspevok od používateľa zedolsi »

Jednoduska napísal:Snake ti to velmi rozumne napisal ale, len dobre ti chce! :)
veď ja to beriem, preto aj scifi v nadpise témy akurát sa neviem podľa čoho ma hneď zaradil ale to neriešim :) len sa teba chcem ešte spýtať, čo si myslel tým že passat z DE = ojekabateny o vela veci ? (kamarát z tade nosí autá a zatiaľ sa nejako nesťažoval že by ho tam "ojekabatili" :D )
NTB MacBook Pro 13" Retina 2015 i5 2.7GHz, RAM 8GB, Iris 6100, SSD 256GB PHONE iPhone 13 PRO - 256GB Watch Series 7 (45mm)
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Kúpa auta do 10k € (ideálne 4x4) scifi?

Príspevok od používateľa Snake »

co furt riesis DE? :D DE je nejaka modla? DE auta maju ine cerpadla, nachylnejsie, na inu naftu (cistejsiu <50PPM), atd atd atd, ked hladas do 10, kup si swifta a pod, a nie toto, DE neni argument.





.
Používateľov profilový obrázok
zedolsi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1528
Dátum registrácie: St 25. Jún, 2014, 13:24
Bydlisko: PE+-

Re: Kúpa auta do 10k € (ideálne 4x4) scifi?

Príspevok od používateľa zedolsi »

čo asi riešim DE? žeby dovoz auta z tade prípadne NL...? swift sa mi nepáči, 10k nemusí byť konečná suma... to s tými náchylnejšími čerpadlami... to si robíš srandu či?
NTB MacBook Pro 13" Retina 2015 i5 2.7GHz, RAM 8GB, Iris 6100, SSD 256GB PHONE iPhone 13 PRO - 256GB Watch Series 7 (45mm)
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Kúpa auta do 10k € (ideálne 4x4) scifi?

Príspevok od používateľa mp3turbo »

pocuvaj, Snake ti fakt len dobre chce. Da sa okolo toho napisat roman. NA rybacku preboha snad neplanujes chodit 4x4x4x4 Pasattom, ci ? Na rybacku sa chodi Ladou Nivou, Dodge Ram 1500vkou a takymito autami, nie 530xd, pasatt dsg 4x4x4, ocktavia 4x4x4x4x1.9tdi a podobne.

Na lyzovacku neviemkolkokrat ides rocne, ale desatkrat asi nie, to by si nehladal auto za 10k lebo by si bol z inej danovej kategorie a takisto by si sa nepytal na tomto fore. Rozmysli si ci 4x4 nutne potrebujes, lebo vozit ho so sebou cely rok a platit zvysenu spotrebu, opotrebenie a sancu na pokazenie nie je tiez zadarmo.

V DE som bol zoparkrat v poslednej dobe, daleko viac ako by mi bolo mile, a poviem ti ze KVALITNE NEMANIPULOVANE auto je tam ukrutne drahsie ako to co vidis u nas. Nemaj oci ze za 9992,- kupis to najlepsie auto len preto lebo je z DE. Aj tam sa zmotava, aj tam sa falsuje, aj tam su bánovčania na búračky a manipulovačky s autami, preboha mas tam 13 milionov turkov oficialne co doriti este chces...
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
zedolsi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1528
Dátum registrácie: St 25. Jún, 2014, 13:24
Bydlisko: PE+-

Re: Kúpa auta do 10k € (ideálne 4x4) scifi?

Príspevok od používateľa zedolsi »

jasne však píšem že 4x4 nie je podmienka na 100% čo už pozeram tak pomaly aj upúšťam od 4kolky, na ryby planujem kupiť niečo staré za pár ečiek možno aj mareu a krkačku aby som sa vedel vytiahnuť keby znovu zapadnem :D ja si cením každy názor a radu, neberem to v zlom (len odporučenie kup si duster alebo swift nie je moc pomoc pre mňa) :)
situácia je však taká že zajtra idem na 90% predať svoje auto a budem potrebovať niečo nové, passat sa mi páči hlavne dizajnovo oproti octavii to je pre mňa subjektívne 1000 a 1... rátama s tým že za 10 +- nekúpim auto ktoré bude 100% fungovať bez investicii, automaticky hneď menim rozvody, kvapaliny.... tak teraz uprimne, je šanca kúpiť aspoň toho passika B7 v automate s predným nahonom či tiež mission imposible? či fakt pozerať octavku? či ani do toho sa nemestím?

riešim to podstate tu kvôli tomu že som si všimol že viacerý sa v autach vyznajú a sú tu relatívne rozumnejší ludia ako inde (nebudem menovať)..
NTB MacBook Pro 13" Retina 2015 i5 2.7GHz, RAM 8GB, Iris 6100, SSD 256GB PHONE iPhone 13 PRO - 256GB Watch Series 7 (45mm)
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Kúpa auta do 10k € (ideálne 4x4) scifi?

Príspevok od používateľa Snake »

este raz, za 10K hladaj auto nizsej triedy (ano, prave swift, fabca atd), a nie auto strednej/vyssej strednej triedy. na passata si rezervuje 15K + 3K na opravy.





.
Používateľov profilový obrázok
zedolsi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1528
Dátum registrácie: St 25. Jún, 2014, 13:24
Bydlisko: PE+-

Re: Kúpa auta do 10k € (ideálne 4x4) scifi?

Príspevok od používateľa zedolsi »

Ok, auto nizsej triedy som mal, to som si ho mohol vlastne nechat, no uvidim co vyberiem, mozno si budem nakoniec hlavu buchat o stenu :D ale ked vidim ake auta, s akymi km a za ake ceny kupuju znamy a su spokojny :D no uvidim, ale kazdopadne diky za rady :)
NTB MacBook Pro 13" Retina 2015 i5 2.7GHz, RAM 8GB, Iris 6100, SSD 256GB PHONE iPhone 13 PRO - 256GB Watch Series 7 (45mm)

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"