Novší ročník do 8-9000€ ?

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
DC9-32
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 289
Dátum registrácie: Po 25. Feb, 2013, 20:12
Bydlisko: NR

Re: Novší ročník do 8-9000€ ?

Príspevok od používateľa DC9-32 »

shajek napísal:Lenze tvoje skusenosti a nazory nestoja za nic popravde. Najprv som sa smejkal, a potom uz moc ani nie na tvojich nazoroch a presviedacnim sveta co je spravne a pravdive. A uz uplne som ta prestal brat vazne po vyroku
Automat je zbytočnosť v osobnom aute.
a
Asistenti sú zbytočný, aspon sa človek naučí parkovať a tešiť sa z toho ako sa zdokonaluje.
pri tychto tvrdeniach mi v hlavne vznika otazka tvojho veku, ale asi to je nepodsatne .. lebo je to aj tak .. ehm ... :hohaha:

Moj takmer dvojtonovy MB 320CDI co ma najazdene 700kkm (odhad) si pridka po meste na 1100rpm pri cca 50tke a spotrebu kombinovanu mam okolo 6-7L/ 100km (take kktiny ako akutalnu spotrebu mi to neukazuje, a ved naco aj ze ?) a to mam stary merecedsovsky automat 5stupnovy z roku 199x ....

a presne ako bolo spomenute, automat v meste je na nezaplatenie.....
sice offtopic, ale neda mi nezareagovat, vravis ze moje nazory su oničom, lebo sa ti nepačia, potom tu prezentuješ svoj nazor ako ten spravny (pritom presne opačny extrem), lebo tebe to tak vyhovuje tak to tak je. Lebo ty potrebuješ pseudoluxusne auto, najlepšie diesel, najlepšie automat, najlepšie 300 technologii na m2. Vidíš, presný opak toho čo mam rad ja (Honda civic 199x-1999, pripadne prelude, S2000, Alfa romeo s Busso V6)

Daj jeden dôvod pre ktorý potrebujem automat.

(a ano rekciu na osobne narazky som umyselne vynechal)
mp3turbo napísal:>> sudny človek dnes o manuale ani neuvazuje.

poprosil by som statistiku predaja aut, novych aj ojazdenych, kolko z nich ma manual.
A potom to ziadam vztiahnut na narod, kolko percent je sudnych a kolko nie je.
medzi novymi autami su najpredavanejšie fabie a pod, takže tam moc asi nie, ale na autobazary eu je o 10k ks napredaj viac s automatom ako manualom
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3256
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: Novší ročník do 8-9000€ ?

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Za nie som zástanca automatu najmä kvôli cene pri novom aute a kvôli servisu u ojazdeného. Zopár známych chcelo kúpiť auto s automatom, bohužiaľ trhali všetky. Na druhú stranu boli to autá okolo 7000€, takže možno za 10-12k € by sa možno našiel oservisovaný automat.
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Novší ročník do 8-9000€ ?

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> na autobazary eu je o 10k ks napredaj viac s automatom ako manualom

???? skontroluj si tu vetu. Ako by sa mohlo zobrat na Slovensku o 10 000 vozov viac s automatom ako s manualom ?


Nezabudni odpocitat vsetky nerealne sracky ktore su iba na obrazkoch ale auto realne nie je - napriklad Mercedes Viano od roku 2011, alebo Véčko 2014+, tam najdes hadam tri kusy ktore realne stoja u nas, vsetko ostatne su len fotografie "toto vam dovezeme ked chcete". A to ze naozaj tych inzeratov je tam stopatdesiat, ale fakt akurat jednotky realnych vozov u nas.

A zrovna drahsich luxusnejsich aut je tam vela takychto,,, a samozrejme vacsina z nich nema manual. Skoro ziadne taketo "na dovoz" fabie ocktavie golffy tam nenajdes, zato z 50tich ferrari na Slovensku neni minimalne 49.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7267
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Novší ročník do 8-9000€ ?

Príspevok od používateľa Papek »

Opierat sa o statistiku predajov novych aut je blbost, kedze je podstatne drahsi ako manual. Pri autach za 30k a viac sa tych 1500€ strati a je to aj vidno na ponukach jazdeniek, velakrat su automaty v prevahe. Pri fabke za 10k v akcii uz asi malokto priplati. Pri 5 rocnych fabiach si staci pozriet ponuku ab.eu, az 15 fabii je s automatom a zvysnych 500 ma saltpaku.

Ak by to malo byt max. 5 rokov stare a benzin + automat, tak v spominanej cene sa pohybuju Astry, Pezoty 308 a sem-tam nejaka ta Octavka. Nepride mi to az take hrozne.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5564
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Novší ročník do 8-9000€ ?

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Snake napísal:ty gramatikou
Hold vsetci mame rozne talenty. ja viem ohurit formou mojho fejonu, ty vedomostami o nasej svojpravnosti :D
Používateľov profilový obrázok
DC9-32
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 289
Dátum registrácie: Po 25. Feb, 2013, 20:12
Bydlisko: NR

Re: Novší ročník do 8-9000€ ?

Príspevok od používateľa DC9-32 »

mp3turbo napísal:>> na autobazary eu je o 10k ks napredaj viac s automatom ako manualom

???? skontroluj si tu vetu. Ako by sa mohlo zobrat na Slovensku o 10 000 vozov viac s automatom ako s manualom ?


Nezabudni odpocitat vsetky nerealne sracky ktore su iba na obrazkoch ale auto realne nie je - napriklad Mercedes Viano od roku 2011, alebo Véčko 2014+, tam najdes hadam tri kusy ktore realne stoja u nas, vsetko ostatne su len fotografie "toto vam dovezeme ked chcete". A to ze naozaj tych inzeratov je tam stopatdesiat, ale fakt akurat jednotky realnych vozov u nas.

A zrovna drahsich luxusnejsich aut je tam vela takychto,,, a samozrejme vacsina z nich nema manual. Skoro ziadne taketo "na dovoz" fabie ocktavie golffy tam nenajdes, zato z 50tich ferrari na Slovensku neni minimalne 49.
môže byť nesledoval som to detailne, ale ked si vyberem napr škodu (do roku 2010 aby som eliminoval aspon čiastočne ten dovoz) tak tam je tusím len nejak 500ks automat a 7k manual ale z tohoto tazko urobit statistiku
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5564
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Novší ročník do 8-9000€ ?

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Ozaj tu statistiky netahajme, vacsina slovenska voli SMER tak snad nepoviete ze je to najlepsia politicka strana? :D

inac uz par stran OT, pan temy ma nejakych adeptov ci?
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Novší ročník do 8-9000€ ?

Príspevok od používateľa shajek »

DC9-32 napísal:
shajek napísal:
pri tychto tvrdeniach mi v hlavne vznika otazka tvojho veku, ale asi to je nepodsatne .. lebo je to aj tak .. ehm ... :hohaha:

Moj takmer dvojtonovy MB 320CDI co ma najazdene 700kkm (odhad) si pridka po meste na 1100rpm pri cca 50tke a spotrebu kombinovanu mam okolo 6-7L/ 100km (take kktiny ako akutalnu spotrebu mi to neukazuje, a ved naco aj ze ?) a to mam stary merecedsovsky automat 5stupnovy z roku 199x ....

a presne ako bolo spomenute, automat v meste je na nezaplatenie.....
sice offtopic, ale neda mi nezareagovat, vravis ze moje nazory su oničom, lebo sa ti nepačia, potom tu prezentuješ svoj nazor ako ten spravny (pritom presne opačny extrem), lebo tebe to tak vyhovuje tak to tak je. Lebo ty potrebuješ pseudoluxusne auto, najlepšie diesel, najlepšie automat, najlepšie 300 technologii na m2. Vidíš, presný opak toho čo mam rad ja (Honda civic 199x-1999, pripadne prelude, S2000, Alfa romeo s Busso V6)

Daj jeden dôvod pre ktorý potrebujem automat.
pane pane,mýlite si pojmy s dojmami. Ja som opisal moje momentálne vozidlo. Ani okrajom (a ani medzi riadkami) som ho nikomu neradil ani nevravel ze je najlepšie, tak sa na mne nevylievaj ok?

Ja som len ukázal ze aj s 2t autom co ma 145kw ide jazdit mesto za 7 cca.

Vravím ze tvoje názory ktoré tlacis iným ludom spôsobom "ja nechcem automat, nikto nebude chcieť automat" su nahouno, nie preto, lebo sa mi nepáčia, ale pretože su nahouno :)

A to ze si naschvál neodcitoval tu cast kde prehováram k autorovi temy je tiež smiešne lebo az tam mu radim, a ako si si vsiml neradim mu tkaný konkrétny manual/automat

PS: Mercedes-Benz v najvyššej motorizacii je pseudoluxus ... Si uz uplne na smiech ...
PS2: Maj si rad co chceš, ale nenúť to ako svetovú pravdu. Tiež by som mal rad oturbeny civil 1.8vtec, ale uz som z toho vyrástol a radšej pseudoluxus ( :rep: ) so 600Nm a 8l/100km ako mat vytrasenu rit každý den z malej hrkálky s tou istou spotrebou
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
Používateľov profilový obrázok
DC9-32
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 289
Dátum registrácie: Po 25. Feb, 2013, 20:12
Bydlisko: NR

Re: Novší ročník do 8-9000€ ?

Príspevok od používateľa DC9-32 »

ak si ešte raz precitas moj prvy post zistis ze jedine čo som mu poradil je aby sa sa na jazdenie po meste vyhol dizlu tu s tym kazdy urtcite suhlasi. Automat je len moj subjektivny nazor a vzdy to bude velice velice velice subjektivna vec, niekto to rad niekto nie. Ja nie. Preto nikomu nikdy nepoviem "hej kup si automat, je to super" ale skor že načo, šak jazdit s manualom neni problem, ušeteri par tisic pri kupe, a par tisic pri servise (prehnana suma ja viem priklad len) o to viac ked sa jedna o ojazdene auto s nejasnou historiou. (inak som si isty že 2 litrovy diesel nieje najvyššia motorizacia pri značke MB, neuviedol si o aky model sa jedna, predpokladal som že o Cčko)

Vravel som že pod 7 sa nedostane, Focus dava mesto za 6 niečo, grandpa style driving, 1.6 benzin, stary zetec. pohoda. To že mk1 bolo lepšie v každom smere je už na iny topic,.

ja som z toho nevyrastol mam 25-30r, a odmietam sa zmierit s tym ze mam o 10 rokov viac ako ked pred 10 rokmi a s tym ze dnes auta jazdia same a vrchol prejavenia lasky k automobilu su puklice z tesca za 10€ a automaticka umyvarka na pumpe pri dedine. Pripustam ze mam komplex a riesim si ho tym ze jazdim so sportovym autom a milujem kazdu sekundu straveneho v nom.

Koniec OT, ak maš ešte niečo namna tak sukromna sprava. ja rad diskutujem
Používateľov profilový obrázok
Kknightley
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1148
Dátum registrácie: Ut 04. Dec, 2012, 18:01
Bydlisko: BA

Re: Novší ročník do 8-9000€ ?

Príspevok od používateľa Kknightley »

Už to tu zachádza do hladiny alfta kedy si každý začína tvrdiť svoje. Čo je síce fajn ale nijak to nepomáha situácií.
No ale k veci. Posledné 4 dni som riešil nejaký dovoz ale nakoniec som sa na to vysral, zdravý rozum vyhral nad afektom. Ale aby ste boli v obraze, típek (rozumej zubár ktorý pôsobí v Bulharsku v meste Sofia) mi chcel predať BMW X1 2010 ročník za 8200€ pričom dovoz by hradil on. Ano čítate dobre, X1 2010 za 8200€. A tak som si dal tú námahu a vravím tipkovi (rozumej Zubár z Bulharska): "počuj típek ukaž fotky, VINko, šak sa na to pozriem aspoň".

A tak mi típek poslal info, citujem:
BMW X1 SDRIVE 20D
Možnosti pre vozidlá: ABS, ESP, ASR, DPF, 12 airbagov, automatická klimatizácia, vyhrievané sedadlá,
elektrické ovládanie okien
elektronické riadenie
Stav tachometra: 135377 km.
Výkon :: 130 kW
diesel,
1 Rok výroby: 2010
Voz bol nikdy zapletený do dopravnej nehody. To bolo kúpené mnou na slovenskom, keď som tam pracoval. Som lekár zubár a nedávno presťahoval kliniku v Sofii.
8.200 eur je moja požadovaná cena. Viac fotografií s vozidlom prikladám k tejto správe.
Majú servisnú knižku. Dokumenty sú pripravené k novému majiteľovi.
Vozidlo sa nachádza v Sofii v Bulharsku.
Tiež môžem zaistiť dopravu vozidla na Vašu adresu.
Fotky tu : http://imgur.com/a/Mjgzv

Tak som si auto preklepol, zistil som že je zaregistrované na slovensku, típek tu s ním chodil dokonca aj na pravidelné kontroly. Ale stále mi tu smrdí tá cena 8200€ pričom tieto autá idú od 14k vyššie. Tak som sa na to celé radšej vykašľal, volačo musí byť zle. Ale zaujímavá skúsenosť :)
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Novší ročník do 8-9000€ ?

Príspevok od používateľa mp3turbo »

jak by to mohlo byt podozrive ked este aj navigacia na predposlednom obrazku ukazuje same slovenske dediny. Aj to slovenske telefonne cislo na znacke je uplne slovenske, aj ta webova adresa tam ma .de lepsiu slovensko-bulharsku cezhranicnu spolupracu si uz ani neviem predstavit. A ze ti poslal nejake slovenske vin ktore si si nahodou preveril na skp.sk ? Aj tie znacky parkoviska NUR FUR...

Jasne ze treba zubarovi poslat peniaze :) a sadnut na vlacik do Sofie.

By ma zaujimalo ako si preklepol autiak. Ci mas VIN alebo co.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Novší ročník do 8-9000€ ?

Príspevok od používateľa shajek »

pisal som MB 320CDI, to znamena 3,2 CDI .. a je to Ecko ... to som zabudol lebo Ccka sa nikdy take nerobili.

A autorovi :D kamo, to bude taka zapalka ako vino podla mna ... gramatika, styl pisania . atd :D
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
Používateľov profilový obrázok
Kknightley
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1148
Dátum registrácie: Ut 04. Dec, 2012, 18:01
Bydlisko: BA

Re: Novší ročník do 8-9000€ ?

Príspevok od používateľa Kknightley »

Turbo je to cele nejake divoké dokonca pisal lamanou slovenčinou... ale ako vravíš zubar zo sofie. Kde sa vobec tieto inzeraty berú.

Inak pozdáva sa mi aj toto, čo myslíte ?

http://www.aaaauto.sk/sk/audi-a4/carC.html?id=139609344
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5564
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Novší ročník do 8-9000€ ?

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Knightley,

podobne hovadiny treba nahlasit policii, to je uplne primitivny pokus o odrbanie cloveka. Tu slabu slovencinu ma cez google translate. Je o to maj zopar clankov ludia sa uz napalili (peniaze vopred, zaloha, atd.)

mimochodom ak chces premiovku teda byvale manazerske vozy tak ti viem pomoct doniest auto z holandska kde kopce a diery nnexistuju a auta idu do bazarov po 6-rocnom leasingu :) a zevraj je to holandsko este ferove, nemecko uz je zvyknute prekupovat auta ako rozky.
Používateľov profilový obrázok
Kknightley
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1148
Dátum registrácie: Ut 04. Dec, 2012, 18:01
Bydlisko: BA

Re: Novší ročník do 8-9000€ ?

Príspevok od používateľa Kknightley »

@Jedno Určite by ma tvoja ponuka zaujímala bližšie. Máš nejaký overený kontakt? Stálo by za to vyzistiť, čo za auto sa v tejto cenovej relácií dá doniesť :)

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"