Novší ročník do 8-9000€ ?

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Novší ročník do 8-9000€ ?

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> a skyactiv je odkedy z ingo/mnichova?

ale ved neni...

ked sme uz zase pri tom Detroit power, mam siestich - teda vsetkych - kamaratov co na 300c Hemi 5.7i a 300c 3.5i natocili kazdy minimalne 180k km na plyne a to nemali auta od novoty. Tie vozy dnes maju zhruba od 300k km do pol mega, taky najazd mne osobne bohate staci. Zrejme nevydrzia dva miliony, suhlasim. Ale to neprezije ziadny novodoby diesel, bez toho aby majitel nespachal sebevrazdu kvoli nakladom na servis.


Vies ako to je, tie hypermoderne cingrlatka s emisiami strazenymi na poslednu stotinu nerealneho laboratorneho testu su prespikovane kazdou moznou aj nemoznou kravinou v zaujme dosiahnutia tohoto. A ze tych map v modernych riadiacich jednotkach su STOVKY, to je naozaj pravda ; to najdolezitejsie PODLA TEPLOTY si vo vypocte vynechal.


Ked som nacmaral ze ROZUMNY benzin prekotit na LPG, konkretne som mal na mysli nejake mestske prditka lebo o tych je tato tema. Szkoda Ocktavia 1.6i, nekupuje sa novy voz. Kvanta ich chodia na plyn. Mnohe sa dodrbali, ano. Nezaujimave auto, nepremiove, kupit za 5000 nejaku Tourku teda jednicku, diely mame za sto eur, treba vidlicovy kluc 10 a 13 aby sa rozobralo cele auto, po X rokoch to predas za 2000 eur. Okakať. Na vozenie do mesta ? Check. Semtam 100 kilometrov z Modry do Trnavy a naspak ? Da sa to prezit, check again.

Ja osobne som s takou jazdil pod/okolo sedem litrov Bratislavu. Za tri a pol litra nafty nebude jazdit ziadne taketo auto (velkost, vaha) taketo trasy. Takze mi to prislo ze ROZUMNY motor s LPG jazdi lacnejsie ako diesel a ze sa statisticky menej kazi (turba, dvojhmoty, vstreky, DPF, EGR za 800,-eur vid prve vyrobne serie WV v modernych vozoch 2010+ co ludia platili atd, atd).
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Novší ročník do 8-9000€ ?

Príspevok od používateľa Snake »

Alfa Romeo fan, je alfa romeo fan :D tam sa rata aj skuter :D
kamaratov co na 300c Hemi 5.7i a 300c 3.5i natocili kazdy minimalne 180k km na plyne a to nemali auta od novoty. Tie vozy dnes maju zhruba od 300k km do pol mega, taky najazd mne osobne staci.
ano, to je pravda, ale to su ameriky ktore maju cez 400kg len blok, nie tupe nemecke 270kG motory taka liatina a taka liatina len aby to nic nevazilo





.
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2222
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Novší ročník do 8-9000€ ?

Príspevok od používateľa mirjak »

mp3turbo napísal:Inak ked sme uz pri tom, vraj existuju konkretne modely vozov ktore v automate zeru menej ako v manuali.
ano, sice neviem ako v realite, ale napr. aktualna Octavia 1.8TSI manual 7.5l vs. 7st DSG 6,9l v meste udavane vyrobcom (kombinovana 5.9l vs. 5.6l)
(ale ja ju nekupim, ma len 50l nadrz)
Používateľov profilový obrázok
DC9-32
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 289
Dátum registrácie: Po 25. Feb, 2013, 20:12
Bydlisko: NR

Re: Novší ročník do 8-9000€ ?

Príspevok od používateľa DC9-32 »

to ze nemam auto neznamena ze denne nejazdim alebo ze nemam skusenosti ;) a jo mam vodicak
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Novší ročník do 8-9000€ ?

Príspevok od používateľa shajek »

Lenze tvoje skusenosti a nazory nestoja za nic popravde. Najprv som sa smejkal, a potom uz moc ani nie na tvojich nazoroch a presviedacnim sveta co je spravne a pravdive. A uz uplne som ta prestal brat vazne po vyroku
Automat je zbytočnosť v osobnom aute.
a
Asistenti sú zbytočný, aspon sa človek naučí parkovať a tešiť sa z toho ako sa zdokonaluje.
pri tychto tvrdeniach mi v hlavne vznika otazka tvojho veku, ale asi to je nepodsatne .. lebo je to aj tak .. ehm ... :hohaha:

Moj takmer dvojtonovy MB 320CDI co ma najazdene 700kkm (odhad) si pridka po meste na 1100rpm pri cca 50tke a spotrebu kombinovanu mam okolo 6-7L/ 100km (take kktiny ako akutalnu spotrebu mi to neukazuje, a ved naco aj ze ?) a to mam stary merecedsovsky automat 5stupnovy z roku 199x ....

a presne ako bolo spomenute, automat v meste je na nezaplatenie.....

na tvojom mieste by som siel cestou najst hociake auto ktore je totalne standartne , v pripadu benzinu nepriamovstrekove a v co najlepsom stave ... zo zadania je jasne ze to bude kazdodenny otrok ktory ta bude vozit tam a naspak ... takze je to aj tak viacmenej jedno .... pred tyzdnom kupil kamarat hyundai accent 2004 , 1.3 na presun z bodu A do bodu B, za ukrutne smiesny peniaz 1100e, bolo to absolutne bez hrdze na kasni, spodok tiez cisty az na par dubiek, hrdzava olejova vana lebo je zo zeleza ale nova stala 20e ... takze ... ty ked si najdes nieco v cenovej relacii 6000 nech mas rezervu na servis, tak si myslim ze to bude v cajku ... proste sa vyhnut len nespolahlivej technologii o ktorej su plne cele internety
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5174
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Novší ročník do 8-9000€ ?

Príspevok od používateľa Chris »

hej, to neznamena ze ak sa s niekym vozis v aute, alebo ti sem tam daju posoferovat, ze uz automaticky mozes tliachat sprostosti po internete...

anyway, kedze chce 2011+ tak vela nepriamovstrekych na vyber neostava Honda, Hyundai a dake ameriky :) Pripadne dake MPi verzie Octavie, Fabie, Rapidu a pod ak su este....
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Novší ročník do 8-9000€ ?

Príspevok od používateľa Snake »

To je ďalší typek čo si mysli že keď napíše 4 odstavce tak jeho názor je správny, stačí vidieť názor s automatom, sudny človek dnes o manuale ani neuvazuje. Keď nepreteká každý víkend na slovakiaringu tak je mu manual skutocne nahovno, ale to ti v need for speede nikto nepovie.





.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5564
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Novší ročník do 8-9000€ ?

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Snake ti tiez extrem zabijas extremom....

Si pamatajte - iba Sith hovori definitivach!
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Novší ročník do 8-9000€ ?

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> sudny človek dnes o manuale ani neuvazuje.

poprosil by som statistiku predaja aut, novych aj ojazdenych, kolko z nich ma manual.
A potom to ziadam vztiahnut na narod, kolko percent je sudnych a kolko nie je.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Novší ročník do 8-9000€ ?

Príspevok od používateľa Snake »

Jednoduska napísal:Snake ti tiez extrem zabijas extremom....
ty gramatikou
mp3turbo napísal:>> sudny človek dnes o manuale ani neuvazuje.

poprosil by som statistiku predaja aut, novych aj ojazdenych, kolko z nich ma manual.
A potom to ziadam vztiahnut na narod, kolko percent je sudnych a kolko nie je.
joj, zabudol som, statistical man comes right in, lebo to je jediny ukazatel :)))), ked 90% ludi bude zrat fastfoody, tak vsetci zerme fastfoody, your logic :)





.
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1797
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Novší ročník do 8-9000€ ?

Príspevok od používateľa Ivko »

mp3turbo napísal:>> sudny človek dnes o manuale ani neuvazuje.

poprosil by som statistiku predaja aut, novych aj ojazdenych, kolko z nich ma manual.
A potom to ziadam vztiahnut na narod, kolko percent je sudnych a kolko nie je.
Podla štatistiky predaja sa na to vôbec nedá pozerať, lebo kolko ludí je schopných si kúpiť auto velkosti Fabia a podobné ako rodinné auto.
Za dalšie je mnoho ludí čo automat v živote neriadili a taký sa logicky nové auto s AT ani kupovať nebude
A potom je tu ešte čudná skupina jedincov ktorý AT odmietajú z dôvodu že potrebujú mať riadenie vozidla pod kontrolou a preto si AT nekúpia. Neviem ale mne AT neradí sám od seba piate cez deviate a vôbec ho nemusím kontrolovať Obrázok venujem sa čisto len riadeniu vozidla.

Na dialnici to môže byť človeku fuk. V mestách si s AT len pomôže, s MT akurát potrestá sám seba. Ale ked niekoho baví spojkovať 200x než prejde mestom tak prosím. Ja som nohu nevyhral v lotérii, ja kludne oželiem spojkovanie aj na dialnici, bárs ju tam treba stlačiť podstatne menej krát
Naposledy upravil/-a Ivko v Ne 25. Sep, 2016, 22:18, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Novší ročník do 8-9000€ ?

Príspevok od používateľa Snake »

teraz ti napise ako je automat drahsi na udrzbu...auc....





.
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1797
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Novší ročník do 8-9000€ ?

Príspevok od používateľa Ivko »

A nech je, ako keby bola udržba MT za facku, mne to za to nestojí, ba mi nestojí stláčať spojku ani za to že to má o niečo menšiu spotrebu
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Novší ročník do 8-9000€ ?

Príspevok od používateľa mp3turbo »

nie - ja som len za, kazdemu cloveku co nie je sudny (teda NEMA automat) treba odobrat volebne pravo. Podme do toho.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Novší ročník do 8-9000€ ?

Príspevok od používateľa quicky »

a ja som za to, ze nech si kazdy kupi co mu vyhovuje alebo na co ma prostriedky :D
mal som kopec aut s automatom aj bez neho, uprimne mi je uplne jedno co soferujem...
ale pri silnejsich autach ma viac bavil automat s packami pod volantom... "400konova" STI impreza s manualom vobec nebola taka uzasna sranda, kedze to bolo tak nakvaltovane,ze kym som dosiel do 50tky uz som musel "4ku" hadzat :)

a zas na druhej strane nejaku 120konovu hlupost s automatom si tiez neviem predstavit...resp skoda penez. ale ano automat je velice pohodlny hlavne v meste/zapchach.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"