Parkovanie alebo kde zaparkovať počas dňa/noci?

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
ANONYM_a7

Parkovanie alebo kde zaparkovať počas dňa/noci?

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Čaute.

Napadlo mi založiť tému, ktorá sa bude venovať konkrétnym tipom na parkovanie. Uvediem príklad sám na sebe.

Rád by som sa dozvedel, kde sa dá v blízkom okolí (max 10 min pešo) zaparkovať pri hlavnej vlakovej stanici v bratislave zdarma počas celého dňa. Dochádzam vlakom do viedne na vlak ktorý odchádza 6:38 a tak by som sa rád priviezol autom (keďže je to podstatne lacnejšie a presnejšie ako MHD) do okolia hlavnej stanice, tam nechal auto a po práci a príchode do BA ho vyzdvihol a šiel opäť domov.

Vie niekto poradiť?
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6663
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Parkovanie alebo kde zaparkovať počas dňa/noci?

Príspevok od používateľa molnart »

a ja som zlodej aut a rad by som sa dozvedel kde budu pri hlavnej stanici zaparkovaje auta ku ktorym majitel sa cely den nepribilizi, takze napr. o 6:40 ich cmajznut a nikto ma nevyrusi
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5174
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Parkovanie alebo kde zaparkovať počas dňa/noci?

Príspevok od používateľa Chris »

broslo, si nasiel job vo Wien ? Si sa ani nepochvalil :) Bavi ta to cestovanie ?
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2049
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Parkovanie alebo kde zaparkovať počas dňa/noci?

Príspevok od používateľa zoom »

Parkovanie v Bratislave je na celu knihu. Lahke riesenie asi neexistuje. Nemam pre teba zarucenu radu, neparkujem v okoli stanice a nechodim vlakom, ale napadla ma jedna vec:
Z vlakovej stanice v Petrzalke idu tiez vlaky do Viedne. Je mozne, ze sa jedna o rovnaky vlak, len sa po odchode z hlavnej stanice zastavi v petrzalskej stanici. Pokial by tvoj vlak isiel cez tuto stanicu, urcite ovela jednoduchsie zaparkujes okolo nej. Ci uz priamo na parkovisku pred stanicou (netusim, ci je monitorovane/platene), alebo v okolitych uliciach. Konkretne, ked si otvoris tento nahlad, tak cez den vidim auta parkovavat na Rontgenovej ulici vedla tych dvoch valcovych budov. Odtial je doslova par krokov k vlakovej stanici. A rano o 6:30 to ani nebude obsadene. Cez den to potom vyzera nejako takto. Neviem, ci toto vyhovuje tvojmu planu.

Tieto informacie by som nemal, kebyze jedneho dna nestretnem uplne nahodou jedneho strateneho zahranicneho turistu, ktory chcel ist tiez vlakom do Viedne. Som ho nalozil do auta a vzal na petrzalsku vlakovu stanicu. Aka blba nahoda a mozno ti pomoze.
ANONYM_a7

Re: Parkovanie alebo kde zaparkovať počas dňa/noci?

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Kks ta petrzalka vobec neznie ako zly napad. Pozriem to diki. Tam by sa fakt nalo dat NP parkovat.

@molnart takto je ostavenych niekolko stovak aut a nemusis chodit ani na forum aby si si to vsimol ;) nvm co by kto robil s mojou pandou :D
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1928
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Parkovanie alebo kde zaparkovať počas dňa/noci?

Príspevok od používateľa maniak »

Do viedne existuju 3 vlakove spojenia:
Hlavna stanica - smer Marcheg - Wien Hauptbahnhof - pokracuje dalej na Deutschkreuz
Petrzalka - smer Bruck an der Leitha - Wien Hauptbahnhof
Wolfstahl (najstarsia trat) - smer letisko Schwechat - Wien Praterstern (Wien Mitte)

Vela ludi cestuje z Wolfstahlu, pri stanici je velke P+R parkovisko, nespoplatnene, akurat cena listka na vlak je asi ina (treba ceknut v automate, resp. kuknut mesacnik).
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7269
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Parkovanie alebo kde zaparkovať počas dňa/noci?

Príspevok od používateľa Papek »

Broslowski napísal:Kks ta petrzalka vobec neznie ako zly napad. Pozriem to diki. Tam by sa fakt nalo dat NP parkovat.
len parkovanie na Kopcianskej/Udernickej, co je hned pri stanici je horsie nez zle a viac do "vnutrozemia" by som osobne moc nelozil kvoli miestnym obyvatelom.
Skor to vidim na parkovanie v okoli danoveho uradu, o takom case rano uz budu odchadzat ludia do prace a mali by byt volne miesta pri panelakoch. A potom uz iba prejst podchodom co je pri zastavke ZST Petrzalka priamo na peron.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6663
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Parkovanie alebo kde zaparkovať počas dňa/noci?

Príspevok od používateľa molnart »

cele dost zalezi aj od toho z ktoreho smeru prichadzas. ja ked som chodieval do viedne tak pre mna petrzka bola uz dost od ruky. cesta z wolfstahlu moze byt aj lacnejsia, nakolko uz je to iba vnutrostatny spoj - inac doteraz som bol v tom ze je to ta ista trasa ako z petrzky.

>> @molnart takto je ostavenych niekolko stovak aut a nemusis chodit ani na forum aby si si to vsimol ;) nvm co by kto robil s mojou pandou :D

tebe je to mozno jedno, ale ak som spravne pochopil thread rozvijas so zamerom zbierat to aj pre inych. a ked uz si aj moderator tak by to stalo za zvazenie urobit tu pre taketo a podobne clanky sekciu kde by mali pristup len doveryhodni uzivatelia, aby to to nevidel kazdy jebo ktory si to vygoogli bez prihlasenia
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5174
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Parkovanie alebo kde zaparkovať počas dňa/noci?

Príspevok od používateľa Chris »

az by bol zaujem tak viem o 1 mieste v podzemnej garazi na Svabinskeho (vedla UPC/Shell) na prenajom :D To mas tak 10 min na stanicu mozno. Safe & Clean :D
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1928
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Parkovanie alebo kde zaparkovať počas dňa/noci?

Príspevok od používateľa maniak »

molnart napísal: cesta z wolfstahlu moze byt aj lacnejsia, nakolko uz je to iba vnutrostatny spoj - inac doteraz som bol v tom ze je to ta ista trasa ako z petrzky.
100% je drahsia, nakolko na SK kupis spiatocny listok za ca. 14 eur do celej Viedne, z Wolfstahlu kupis listok za 12 eur len jeden smer, spiatocny v automate neexistuje. Ale pri mesacniku to moze byt ok.
Trasa cez Wolfstahl isla kedysi do Petrzalky, ale po vojne a zavreti zeleznej opony boli kolaje vytrhane (z oboch stran). Neviem, ci to kedysi davno nebola stara elektrickova trat BA-Vieden.
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2049
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Parkovanie alebo kde zaparkovať počas dňa/noci?

Príspevok od používateľa zoom »

Zase nejaku katastrofu by som z parkovania pred petrzalskou stanicou nerobil. Cela ta oblast nema nejaku zvysenu kriminalitu. Ciganske panelaky (Kopcianska) su tak 1,5 km vzdusnou ciarou odtial a Udernicka je vo velkej vacsine priemyselna zona. Navyse to parkovanie pri tych dvoch kruhovych budovach je prave take -- rovno pod oknami. To moze odradit potencialneho zlodeja, aj ked mi je jasne, ze absolutne nikto ani len nepohne prstom, ked tam bude nejaky cigos lomcovat zamkom. Ale zase... nikto nebude kradnu Pandu. A vobec si nerobim iluziu o miestnych stamgastoch v okoli hlavnej vlakovej stanice, ktoru by som proste obohnal ostnatym drotom a zalial betonom.

Ale ako kukam, tak to parkovanie v okoli danoveho uradu je tiez alternativa a podla mapy je to asi rovnako vzdialene od stanice. Len sa treba terigat cez prechody a semafory. Ale ked inak nebude, moze byt takto. Rozhodne su tieto dve riesenia lepsie ako sa krutit niekde v Starom meste a hladam tam miesto pri smradlavej stanici.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"