vymena lancera za nieco ine

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4467
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: vymena lancera za nieco ine

Príspevok od používateľa scream »

Tak japonca za tie peniaze s tymi poziadavkami nekupis...

Civica by som asi vypustil uplne ak hladas nieco vacsie. Ked som sedel v 8g, prislo mi to este v pohode. Neviem, ci som medzicasom narastol ale ked som v predajni sadal do 9g a skusal vsetky 4 miesta, tak mi to prislo tak neskutocne malicke a stiesnene, ze po presadnuti do jazzu som sa citil ovela prijemnejsie.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6761
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: vymena lancera za nieco ine

Príspevok od používateľa stefan222 »

a ten tourer v civicu akoze combi nie je vecsi teda? to je na prd ze nemam vobec cas ist posadat do aut a kamos mi nuka kupit an neho auto, ze pekne odpise DPH.
hry- ps5
doma-HP probook
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1941
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: vymena lancera za nieco ine

Príspevok od používateľa maniak »

stefan: tourer ma (ak sa nemylim) len zvacseny kufor, adaptivne tlmice na zadnej naprave a to je asi tak vsetko. Podvozok nie je natiahnuty. V kazdom pripade, ak vyberas auto, rozhodne chod na jazdy, inak si ani auto nekupuj.
FVE 12.45 kWp V/Z
metamor
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 226
Dátum registrácie: Ne 11. Sep, 2011, 11:26
Bydlisko: Bratislava II

Re: vymena lancera za nieco ine

Príspevok od používateľa metamor »

ROFL prejst z lancera na francuzske auta :D :D to rovno nech si kupi koncernovu hrdzktaviu z cinskeho plechu :D Byt nim tak nespekulujem a vozim sa pekne na lancerovi co poznam...
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4467
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: vymena lancera za nieco ine

Príspevok od používateľa scream »

stefan, poviem ti to takto...mam accorda 7g a pri svojich 187cm si vzadu za seba pohodlne nesadnem... civic je na tom trosku horsie. Samozrejme pre nizsich ludi je to luxus sedenie, lebo problem je len s priestorom na kolena.

A ten lancer aj ked je japonec, nie je ziaden zazrak ani techniky ani komfortu ani jazdych vlastnosti... francuzi maju zlu povest kvoli spolahlivost ale vo zvysku dokazu tak socialne auto jak lancer predbehnut.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: vymena lancera za nieco ine

Príspevok od používateľa mirjak »

stefan.koval napísal:a ten tourer v civicu akoze combi nie je vecsi teda? to je na prd ze nemam vobec cas ist posadat do aut a kamos mi nuka kupit an neho auto, ze pekne odpise DPH.
takze pridavas dalsiu podmienku, ze predavajuci musi byt platca dph? to obmedzuje hlavne jazdenky...
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11482
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: vymena lancera za nieco ine

Príspevok od používateľa Andre »

takze vacsie nez lancer, kombi(?), aspon 2l alebo 1,6 turbo, samozrejme benzin, novsie...
daco bude treba zmenit inak sa dostanes na 18k+, kde mas naj asik mazda 6 poslednu generaciu
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4467
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: vymena lancera za nieco ine

Príspevok od používateľa scream »

Mazda, hodna su cenovo mimo... ale myslim, ze takyto pasatik by bol OK https://www.autobazar.eu/volkswagen-pas ... 93437.html

Len v dobrom stave to tiez bude jemne za viac ale myslim, ze by splnal vsetky poziadavky. Je to priestranne pohodlne auto, najdes aj vo vybave, 1.8Tsi myslim nema ziaden zasadny problem a pojde to moc dobre.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11482
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: vymena lancera za nieco ine

Príspevok od používateľa Andre »

za 10k, 140k, dobry stav, unreal ;)
tie budu tiez okolo 15k
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5179
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: vymena lancera za nieco ine

Príspevok od používateľa Chris »

Stefan vymysla blbosti a rozprudzuje zbytocne debatu.

Kupil najlancejsie co sa dalo fungel za tu cenu kupit a najlepsie v ramci ceny.

Teraz chce silnejsie, vacsie fungel a za nizsie €. :facepalm: :?
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: vymena lancera za nieco ine

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> nemam vobec cas ist posadat do aut a kamos mi nuka kupit an neho auto, ze pekne odpise DPH.


hlavne si daj SUPEROBROVSKY pozor, aby kamossova firma nesla do sraciek a spolu s nou aj JEHO auto bez dph, ktore TY zaplatis.

Dalsia finta : nech ta ani nenapadne spravit si nejaku "zmluvu" s kamossom alebo cokolvek v style "on mi prenajima auto" pretoze pri poistnej udalosti a specialne kradezi ta poistovna vyfakuje NA CELEJ CIARE ked bude mat "kamoss" normalne havarijne poistenie : pri "poziciavani" auta treba komercne poistenia a to su trosicku ine palety na ake si zvyknuty (o usetrenu DPHcku pri tejto sume dojdes v priebehu ~dvoch rokov). A to uz ani nehovorim o tom ze nejaky taky predmet podnikania musi mat zapisany v obchodnom registri - ked je kamos drevovyroba, nemoze ti prenajimat auto aj ked ich bude mat dvesto.


Kupit tragacik bez dph je fajn - osobne tak mam - ale vyzaduje si to iste specifika ked firma nie je tvoja. Nie, nemusis mi dakovat.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6761
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: vymena lancera za nieco ine

Príspevok od používateľa stefan222 »

chris skoro vystihol ze som kupil fungl-ehm nelutujem platil som cash a nebol probe
lem vziat inu vybavu ale kvoli comu?nic mi nechyba a nehladam auto vo vybave, hladam cosi ine s podobnpu cenou. rozpocet iuz je 12K.

inac turbo fakt dik.to ma ani nenapadlo kamo nieco take. som mtyslel ze mi proste auto da a havarijna bude na nom. je totop kamos.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11482
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: vymena lancera za nieco ine

Príspevok od používateľa Andre »

Chod si skusit posledny auris kombi, podla mna by ti aj mohol sadnut
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6761
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: vymena lancera za nieco ine

Príspevok od používateľa stefan222 »

presne jak pises kamo, velmi po nom pokukujem, 1.6 97kW
len teraz ako to funguje borci, da sa vziat aj od sukr osoby a napisat na firmu aby vratili DPH? co t musi len nove alebo z neakeho bazaru byt kupene?
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: vymena lancera za nieco ine

Príspevok od používateľa mirjak »

predavajuci musi byt platca DPH

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"