Ford Fiesta - 1,5 alebo 1,6 tdci?

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Ford Fiesta - 1,5 alebo 1,6 tdci?

Príspevok od používateľa mp3turbo »

a tak to uz je daleko lepsie... ja som to nabral v zmysle "16k a tam uz su == daju nam veci za 2.3k", ale ked mas zaplatit 14k tak ziadne male NABUCHANE auto nestoji menej. To Polo co som zmienoval vyssie nebolo lacnejsie... okej, bolo to UberAuto a malo DSG automat (ehm nespolahlivy ehm) ale ajtak, zaplatit za maly kotrmelec takmer 17k mi pride neprilis optimalne.

Bez ohladu na farbu kabelky alebo pocet kilometrov denne.

A bez debaty zaplatit 14.2k je urcite lepsie ako 16.5k alebo 18k eur.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5772
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Ford Fiesta - 1,5 alebo 1,6 tdci?

Príspevok od používateľa felipe25 »

ja som skor riesil kvalitu dielov.. nie motor.. motor nieje diel, ci ako? ....

spytajte sa majitelov fiatov, kolko im drzi vyfuk. v autorizaku menili sviecky pri 6000km... prva prehliadka.. zevraj to treba.. ktovie, co by na aute odislo, keby nemenili preventivne. a take info mam od viacerych majitelov fiatov.. jazdit to jazdi, ale treba vela investovat do beznych veci.

jasne, je lepsie mat deravy vyfuk, ako auto na krajnici ala tsi a retaz.. to je pravda... ja len pisem, ze fiat je kvalitou inde.. je robeny na talianske cesty, teple pocasie, a nie sneh, zimu, mrazy.. /hrdza atd atd/...
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Ford Fiesta - 1,5 alebo 1,6 tdci?

Príspevok od používateľa lacika »

tak mi mame firemnu flotilu z fiatu a alfy, kedze patrime do fiat a cudne, ze firemne auta, kt. nikto nesetri nemaju problemy :D
Používateľov profilový obrázok
pepkopav
Notebook expert
Notebook expert
Príspevky: 4065
Dátum registrácie: Ne 19. Feb, 2012, 19:05
Bydlisko: Lovinobaňa LC

Re: Ford Fiesta - 1,5 alebo 1,6 tdci?

Príspevok od používateľa pepkopav »

sused ma Punto 1gen. 1,1 za chvilu bude mat 20 rokov a cuduj sa svete auto drzi..samozrejme opravy boli ale nic zavazne + prestriekanie u kamosa...nemenil by..moje prakticky prve auto od r. 1982 bol Fiat 125S Italy...5 kvalt,2xOHC,105k...super auto so spotrebou cca 9 litrov a bol som kral ciest...do r 1988 kym som ho daroval,ziadne problemy akurat v zime sa na zasnezenych cestach muselo chodit opatrne...brat ho potom dodral ale v r. 1995 malo uz 24 rokov....takze u mna Fiat vydareny...
Dell XPS 15 9500 i5 10300H,16Gb RAM,1,5Tb SSD,GTX 1650Ti,IPS 1920X1200,Win 11 Pro
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12245
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Ford Fiesta - 1,5 alebo 1,6 tdci?

Príspevok od používateľa HellAngel »

za 14+ nabuchana fiesta pre zenu nie je zla cena. Je jasne ze vacsina z nas by uz pozerala po niecom comu sa da hovorit auto, ale je to proste pre zenu. Chapem tu fobiu z velekho auta, moja mi tiez odmieta soferovat cokolvek co sme zatial mali doma (CRV, Lancer, Aerodeck, avensis kombi). Keby som riesil auto ciste pre nu, tak by som sa obzeral po niecom podobnom, aj ked je to proti mojmu myslienkovemu pochodu. Hold zeny.

Tak ja poznam par fiatakov, ale ze by kazdu chvilu boli v servise o tom neviem. Dokonca znamy co robi servisaka auta, si kupil fiat, nejaky kombi a je max spokojny. Nechcem glorifikovat nijako fiat, mne osobne je ta znacka proti srsti, ale VW/Skoda by som nepouizaval prave ako znacku, na ktorej sa nic nekazi

inac celkom pekny najazd na zenu, sa jej trochu cudujem ze nehce nieco vacsie a pohodlnejsie na taku trasu
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
pepkopav
Notebook expert
Notebook expert
Príspevky: 4065
Dátum registrácie: Ne 19. Feb, 2012, 19:05
Bydlisko: Lovinobaňa LC

Re: Ford Fiesta - 1,5 alebo 1,6 tdci?

Príspevok od používateľa pepkopav »

zena ma 160 cm a vahu vrecka krumpli tak tie sedacky su jej azaz...sedacku musi mat skoro naplno hore aby mala prehlad...takze auto je velkostou aj vnutra idealne...
Dell XPS 15 9500 i5 10300H,16Gb RAM,1,5Tb SSD,GTX 1650Ti,IPS 1920X1200,Win 11 Pro
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1806
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Ford Fiesta - 1,5 alebo 1,6 tdci?

Príspevok od používateľa Ivko »

pepkopav : ale nemôžeš porovnávať 20 ročné auto s dnešným moderným. Vtedy bola technika tak primitívna že sa z toho naozaj nemalo skoro čo pokaziť, dnes to je plné snímačov a akákolvek prkotina vedie k núdzovým režimom. A ešte k tomu porovnávať staré Punto kde ked strelí rozvodový remen tak sa ani ventily s piestami nezrazia s dnešným ultramoderným dieslom je úplne mimo ak by si chcel teda riešiť spolahlivosť, či výšku servisných nákladov z dlhodobého hladiska

No a to že ženy sú menšie neznamená že nutne musia jazdiť malými autami aby akože dočiahli či videli. V aute vyššej triedy sú zasa iné možnosti nastavenia sedačky, trebárs moja nemala najmenší problém ani s MPV, ba jej dokonca vyhovovalo a to na začiatku mala tiež obavy

Väčšie auto = väčšie deformačné zony = vyššia bezpečnosť
Fiesta je auto vhodné tak na behanie okolo komína a nie 130km denne
Používateľov profilový obrázok
pepkopav
Notebook expert
Notebook expert
Príspevky: 4065
Dátum registrácie: Ne 19. Feb, 2012, 19:05
Bydlisko: Lovinobaňa LC

Re: Ford Fiesta - 1,5 alebo 1,6 tdci?

Príspevok od používateľa pepkopav »

65km tam a 65nazad...takto jazdi denne na starej Fieste r.v. 2005...z toho je polka po dialnici,tak ziadny problem...ja som mal minule auto u kamosa,vymienal peknych par veci a na tej posr. Fieste sme sli ku dcere do Polska..div sa svete ziadny problem tak isto ako poslednych 11 rokov..ze nieje taka pohodlna a netaha tak dobre ako Audi som neriesil,bolo to 500km tam a nazad...takze ziadne behanie okolo komina... :D ...a celkom sa mi to aj pacilo,ked som chcel predbehnut nejaku HTP,tak som musel podradit stvorku a riadne pridat...jednoducho ona nechce auto nad 4 slovom styri metre,Fiesty zboznuje(keby aj mna tak)a ja to respektujem...dohovoril som hovg bodka.... ;)
Dell XPS 15 9500 i5 10300H,16Gb RAM,1,5Tb SSD,GTX 1650Ti,IPS 1920X1200,Win 11 Pro
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Ford Fiesta - 1,5 alebo 1,6 tdci?

Príspevok od používateľa mp3turbo »

aj tak si to nejak moc rychlo vyriesil - v stredu rano si sa pytal, v stredu poobede si bol doma z Banskeho Bystricova s uzavretou objednavkou.

Hmmm. Fakt si potreboval poradit ?:)


ale podla mna si sa nerozhodol zle.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
pepkopav
Notebook expert
Notebook expert
Príspevky: 4065
Dátum registrácie: Ne 19. Feb, 2012, 19:05
Bydlisko: Lovinobaňa LC

Re: Ford Fiesta - 1,5 alebo 1,6 tdci?

Príspevok od používateľa pepkopav »

tam bolo vsetko naplanovane okrem motora a par malickosti..po precitani tvojho prispevku o motore 1,5 som uz mal vo vsetkom jasno...radsej starsi osvedceny motor s lepsim vykonom a nizsou spotrebou ako novsi neprevereny s vyssou spotrebou...aj ked to stalo o nieco viac,sme spokojni...rozpocet 15k nebol prekroceny a dostali sme aj viac vybavy ako bolo v plane...teraz uz len pockat...len ta farba sa mi nepaci ale co uz,ked ju zena chcela...bude to frozen white...biela brrrr...
Dell XPS 15 9500 i5 10300H,16Gb RAM,1,5Tb SSD,GTX 1650Ti,IPS 1920X1200,Win 11 Pro
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Ford Fiesta - 1,5 alebo 1,6 tdci?

Príspevok od používateľa mp3turbo »

nejako nevidim nic zle na "starsia overena vychytana konstrukcia s nizsou spotrebou" v porovnani s "novym hyperprditkom ktore je natlacene na cenu ako sa to len v modernej dobe da a navyse ma udavanu vacsiu spotrebu".

S tymi spotrebami nejdem polemizovat, vieme ako to chodi, v kazdom pripade z konstrukcneho hladiska, z hladiska potencialnych servisnych nakladov (PRETOZE JAZDIS DOST VELA !!) by som rozhodne zvolil tak ako si uderil aj ty. Ked mozem doporucit, na vymenne intervaly olejov 30.000km a podobne UBERNEZMYSLY treba zabudnut od prveho dna a tvrdo vyzadovat od Forda aby sa olej menil kazdych 15.000km so zapisom do servisnej knihy. Ak to odmietnu, tak olej rozhodne menit mimo autoTEROrizovanej siete niekde v garazi - ked budes auto v buducnosti predavat, tych par šušňov navyse co polozite teraz do oleja sa vam vrati v podobe lepsej predajnosti a/alebo vyssej cenovky pretoze takuto vec ludia uz VELMI zacinaju ocenovat aj dnes. To je pre mna obrovskym prekvapenim a samozrejme zadostucinenim - proste kazdy kto kupuje ojazdenu masinu chce aby mu este dlho vydrzala pretoze nema peniaze na novu a samozrejme nebude chciet pchat vela do udrzby/oprav s tym ze motor je suverenne najdrahsia vec na ojazdenom aute.

A vo svetle nedavnych cirkusov so spolahlivostou motorov aut plus velmi sa rozmahajucej verejnej informovanosti o potrebe/nutnosti tychto "castejsich" olejov ako predpisuju vyrobcovia to bude len a len dobre pre predavajuceho. Povedzme si tak, vymenou oleja po 15k km sa nic neda pokazit v porovnani s vymenami po 25k alebo 30k km. To je proste zdravy rozum. Trpi jedine penazenka - ale kolko trpi ? 50eur raz za rok ? Daj sa mi svete.



A povodne som chcel o farbe :) pre mna najlepsie cierna pretoze ma najhlbsie odlesky, najlepsie sa s nou pracuje atd atd. Druha najlepsia farba pre mna ? Biela. Je pravda ze ja som skor na take vacsie tragaciky ale tam mi proste biela neskutocne pasuje. Ano, so vsetkymi aj nepraktickymi implikaciami a'la ked je to spinave tak je to hnusne.

Chvalim !
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
ANONYM_a7

Re: Ford Fiesta - 1,5 alebo 1,6 tdci?

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

felipe25 napísal:ja som skor riesil kvalitu dielov.. nie motor.. motor nieje diel, ci ako? ....

spytajte sa majitelov fiatov, kolko im drzi vyfuk. v autorizaku menili sviecky pri 6000km... prva prehliadka.. zevraj to treba.. ktovie, co by na aute odislo, keby nemenili preventivne. a take info mam od viacerych majitelov fiatov.. jazdit to jazdi, ale treba vela investovat do beznych veci.

jasne, je lepsie mat deravy vyfuk, ako auto na krajnici ala tsi a retaz.. to je pravda... ja len pisem, ze fiat je kvalitou inde.. je robeny na talianske cesty, teple pocasie, a nie sneh, zimu, mrazy.. /hrdza atd atd/...
Mam 11 ročný fiat. konkrétne pandu.

Nemenil som výfuk ešte, netreba, vlastne som okrem rozvodov, náplní a kolies bŕzd nemenil nič. Pretože všetko funguje. BTW ak človek nie je idiot, radšej bude človek priebežne investovať do bežných vecí ako potom plakať keď sa mu auto začne rozpadať pod rukami. A to nemám ani palivový filter v aute (tieto motorizácie žiaden nemajú )

Ešte by som rád dodal že auto chodí na hory, auto dostáva poriadne cez frňák ale jazdí pomerne málo (1x týždeň) no takmer nikdy z cesty nepríde čisté a bez menšieho pádu do jamy a pod :-D

A to Tipo v hatchback verzii ma veľmo láka :) Ale kupovať model 1. generácie je somarina
Používateľov profilový obrázok
pepkopav
Notebook expert
Notebook expert
Príspevky: 4065
Dátum registrácie: Ne 19. Feb, 2012, 19:05
Bydlisko: Lovinobaňa LC

Re: Ford Fiesta - 1,5 alebo 1,6 tdci?

Príspevok od používateľa pepkopav »

na starej Fieste je interval vymeny oleja 20k ale menil sa vzdy po 15k,,,tam este olej vyzeral v norme...vo Forde mi s tym vysli v ustrety,su to moje peniaze,co som do toho vrazil navyse..ale auto sa odmenilo..aj tu sa bude menit olej skor ako je interval udavany vyrobcom..uz som videl olej z Fiesty,kde sa menil podla servisnych intervalov a nebol to pekny pohlad...takisto sa skor menil aj palivovy,vzduchovy a pelovy filter...motoru to prospieva a ti € navyse niesu na zabitie...bolo to cca 150€ do roka navyse a to je podla mna zanedbatelna suma...

Pandu mal svokor kym nezomrel..bol to jeho milacik 1,1 benzin...tiez neboli ziadne problemy...ked som na tom siel na dialnici 155,tak som ani neveril,ze ta krabicka tolko da ale navi to potvrdila...
Dell XPS 15 9500 i5 10300H,16Gb RAM,1,5Tb SSD,GTX 1650Ti,IPS 1920X1200,Win 11 Pro
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Ford Fiesta - 1,5 alebo 1,6 tdci?

Príspevok od používateľa mp3turbo »

k Fordu a vymenam filtrov jedna osobna skusenost : bolo auto na dvore, majitel od novoty, styri vymeny filtrov podla faktur z Fordu (autorizak Bratislava) kde bol tragac kupeny.

Ked auto prestalo chodit do autoTEROrizaku, filter sme vysekali von a cudujsasvete mal na sebe datum vyroby spred 6 rokov - zhodou okolnosti auto bolo 6 rocne. To sa stalo mne pod rukami, nieze niekto pisal na internete (aha doriti ja teraz pisem na internete). Je mi jasne ze taketo zverstva sa nedeju s pozehnanim nikoho a ze je to o konkretnom ludskom zlyhani konkretnych paznechtov co tam robili. Pripustam ze firma s takymito praktikami nema nic spolocne, ich business na tomto nestoji a nepada, a prave preto nedavam konkretne faktury a konkretne mena a adresy.

PS : aby to nebolo ze hanim Ford : som majitelom 2001cky Galaxy, mam ju osem rokov, ma za sebou statisice kilometrov co by nikto z nas nevydrzal a nedam na ten tragacik dopustit. Tieto informacie su vsade na internete v mojich prispevkoch, takze to fakt nie je odboj voci znacke. Zachvilu budem v tej univerzalnej teme o autiakoch strkat protokol z STK lebo idem akurat teraz.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Ford Fiesta - 1,5 alebo 1,6 tdci?

Príspevok od používateľa lacika »

pepkopav napísal:zena ma 160 cm a vahu vrecka krumpli tak tie sedacky su jej azaz...sedacku musi mat skoro naplno hore aby mala prehlad...takze auto je velkostou aj vnutra idealne...
Vidis :D moja ma 152cm a stavim sa, ze aj menej kil..
Sedi uplne hore, uplne v predu.. Spataky sa nedaju poriadne sklopit, tak ma tam aj zrkadielka s mrtvym uhlom.
Ja sedim uplne dole a uplne vzadu :D
A to mam C4 II gen. co je pocitovou velkostou ako taky fiat 500X, len nizsie.
A neboji sa auta.. Len by to chcelo asi automat. Lenze v tomto aute bola iba robotizovana :facepalm:

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"