Ford Fiesta - 1,5 alebo 1,6 tdci?

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Ford Fiesta - 1,5 alebo 1,6 tdci?

Príspevok od používateľa mp3turbo »

spokojna zena, usmiaty chlap. Ved vieme ako to chodi.



>> vybava za 2300 zdarma...navi,el. zadne a aut klima...

ak tato veta znamenala ze hentie tri vymenovane veci maju akoze hodnotu 2300 euvra, tak by sme sa mali naozaj zamysliet:
a) navi, 10"tablet s navi stoji 150eur maloobchod ; 8" stoji 90eur a dokaze ukrutne ine veci ako navi v aute
b) el. zadne, asi okna... takze to mame realne naklady 39 eur namiesto svihadiel
c) autoklima namiesto koliecok, tuto to vidim okolo 400 eur

nech sa snazim ako sa snazim, 2300 tam nevidim ani keby som k tomu pridal japonsku modlitbu v madarcine.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Ford Fiesta - 1,5 alebo 1,6 tdci?

Príspevok od používateľa lacika »

lenze navi v aute nie je len tablet. ale niekedy je to cely palubny pocitac... -_-
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12226
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Ford Fiesta - 1,5 alebo 1,6 tdci?

Príspevok od používateľa HellAngel »

mp3: zene tazko vysvetlis ze 16 klackov za malu fiestu je vela, proste to chce a bodka :D v tomto pripade cena nehra rolu, samozrejme ak dotycny na to ma :D Ked je zena spokojna, tak sme pokojny vsetci v rodine :laugh:

je jasne ze nakladova cena jednotlivych zariadeni je podstatne nizsia, a pekne to vyzera,ked ti predajca povie, ze si Vas vaziema a dame Vam vybavu v hodnote 2300e zadarmo.

ale halvne nech sluzi a zena nech je spokojna, to je predsa hlavne ;)
NB: Asus ROG Zephyrus G14
ANONYM_a7

Re: Ford Fiesta - 1,5 alebo 1,6 tdci?

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

urcite referuj tu spotrebu na tu som zvedaf :) síce je to až o 3 mesiace ale hádam na náš nezabudneš :D tiež máme v rodine (matka má) starú dízlovú 1.6tku vo fieste a TO-BA + BA-TO robím za 10e-15e :-D
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5770
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Ford Fiesta - 1,5 alebo 1,6 tdci?

Príspevok od používateľa felipe25 »

turbo, ukaz cennik znacky, kde mas tieto tri veci za tebou popisovane sumy.. :) najdes?

kazda jedna znacka si taketo veci pekne naceni, potom ich zrata a hla, ponukame 2500e free of charge. nerobi to len ford..

a ze male auto a za taku sumu? ale nove... prvych par rokov bez starosti a problemov.

a k spotrebe - nemyslim si, ze spotreba noveho motora a este jazdeneho zenou bude relevantna na nejake porovnavanie :D /to nijak nespochybnujem zeny, ale proste vieme svoje :)/.

a k navi v aute - je rozdiel tam mat domontovanu navi, a OEM navi.. urcite by som radsej mal navi z vyroby, pekne zabudovanu, ako akekolvek ine riesenie. jedine co mi v aute vadi je prave ten drziak na mobil kvoli navi. nieze by som nevidel, ale mohlo to byt sucastou auta. a ked je to "zadarmo"?.. jasne, keby za to dal 1200eur som ticho, ale proste vyrobca to tam dava, lebo chce konkurovat inym.
keby to s tym stalo 18 500 tak sa nekupuje ford, nie? :D
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
Používateľov profilový obrázok
pepkopav
Notebook expert
Notebook expert
Príspevky: 4058
Dátum registrácie: Ne 19. Feb, 2012, 19:05
Bydlisko: Lovinobaňa LC

Re: Ford Fiesta - 1,5 alebo 1,6 tdci?

Príspevok od používateľa pepkopav »

je tam prakticky plna vybava,skoro vsetko,co moze taketo auto mat...tych 2300 nebolo len za 3 veci,boli tam este nejake blbostky ako laktova opierka,tazne,len sa mi to nechcelo rozpisovat...navi bude normalne vstavana s predplatenymi aktualizaciami na 5 rokov...zoznam priplatkov je dlhy,su tam aj zimne pneu,priplatkova metaliza,sportove sedadla atd...bude to mat na minimalne na 10 rokov,tak nech to stoji zato..denne najazdi do prace a nazad 130km,tak nech ma pohodlie...
viem,ze je to male auto ale vacsie nechce,toto je uz tretia fiesta,ktoru bude mat..pre nu idealne...nieje to ziadne akciove auto s uz danymi zlavami,je to ciste auto na objednavku...preto aj dlha cakacia doba...
Dell XPS 15 9500 i5 10300H,16Gb RAM,1,5Tb SSD,GTX 1650Ti,IPS 1920X1200,Win 11 Pro
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1806
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Ford Fiesta - 1,5 alebo 1,6 tdci?

Príspevok od používateľa Ivko »

pepkopav napísal:..denne najazdi do prace a nazad 130km,tak nech ma pohodlie...
Fakt neviem ako sa vo Fieste dá nájsť pohodlie, ale už sa kúpilo.
Bárs ženy sa vopchajú aj do menších sedačiek ako chlapi, ale od Fiesty by som zázraky nečakal

Problém je asi v tom že sa neskúsilo nič iné, aj ked v tejto triede mini áut by sa ťažko hladal velký rozdiel. Za tie groše to ale mohlo byť ozaj väčšie auto, trebárs Auris a kludne by som si aj priplatil ak by bolo treba
Dalšia možnosť Nissan Pulsar
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5770
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Ford Fiesta - 1,5 alebo 1,6 tdci?

Príspevok od používateľa felipe25 »

on uz ma auto objednane.. naco sa do toho montujete? :))) kupte si kazdy po com Vam srdce tuzi :D

ja mam rapida, a tiez som spokojny. pohodlie ktore mne staci a vyhovuje...
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
Používateľov profilový obrázok
pepkopav
Notebook expert
Notebook expert
Príspevky: 4058
Dátum registrácie: Ne 19. Feb, 2012, 19:05
Bydlisko: Lovinobaňa LC

Re: Ford Fiesta - 1,5 alebo 1,6 tdci?

Príspevok od používateľa pepkopav »

Fakt neviem ako sa vo Fieste dá nájsť pohodlie, ale už sa kúpilo.
Bárs ženy sa vopchajú aj do menších sedačiek ako chlapi, ale od Fiesty by som zázraky nečakal

Problém je asi v tom že sa neskúsilo nič iné, aj ked v tejto triede mini áut by sa ťažko hladal velký rozdiel. Za tie groše to ale mohlo byť ozaj väčšie auto, trebárs Auris a kludne by som si aj priplatil ak by bolo treba
Dalšia možnosť Nissan Pulsar
doma je Audi A3 Sportback a nema zaujem...Fiesta je pre nu vsetko ako boli nekedy pre vela ludi Skody 110R...ine by nechceli a v erke by nik z vas nechcel sediet vzadu...ti starsi mi daju urcite za pravdu ...felipe25 to presne vystihol...
ja som sedel v predvadzacom aute,niesom ziadny drobcek a citil som sa pohodlne...vsetko zavisi od uhla pohladu...inak Nissan Pulsar je doslova skarede auto Auris tiez,Fiesta je 1000x krajsia...nezabudajte,ze sa bavime o aute pre zenu,kde dizajn hra velku rolu...tu muzska logika nema miesto...spredu pekna,zboku vyborna,zozadu tiez ujde a interier je fajn..pekny,funkcny...
Dell XPS 15 9500 i5 10300H,16Gb RAM,1,5Tb SSD,GTX 1650Ti,IPS 1920X1200,Win 11 Pro
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Ford Fiesta - 1,5 alebo 1,6 tdci?

Príspevok od používateľa lacika »

dnes sme mali vo firme predvadzacku fiatu tipo..
opening edition pre nas ako zamestnancov fiatu 11 700.. a vybava je viac nez slusna.. skoda, ze je to sedan :-/
ale co som sa povozil, tak skvele auto.. sice trosku lacnejsie materialy, ale vypracovanie super.
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1806
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Ford Fiesta - 1,5 alebo 1,6 tdci?

Príspevok od používateľa Ivko »

Za pár mesiacov bude Tipo aj vo verzii hatchback + kombi http://www.auto.cz/fiat-tipo-kompletni- ... acku-95133
Z tohto myslím Fiat bude celkom slušne ťažiť, lebo ja osobne som nepochopil autá ako Fluence, C-Elysse, P301
Keby boli v kombi verzii tak po nich siahne omnoho viac ludí ako v nepraktickej verzii sedan
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5770
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Ford Fiesta - 1,5 alebo 1,6 tdci?

Príspevok od používateľa felipe25 »

Fiat uz nikdy viac. Jednu chybu som urobil, ked som to odporucal 10r dozadu.. Lenze v porovnani s fabiou 1,2htp to bolo lacnejsie, malo to radio, malo to centralne zamykanie, valec...

Fiaty su jednoducho lacne diely... To auto je sice motoricky ok, elo nuno.. Ale, ze clovek vymeni pri 35 000km 2x vyfuk zadny, a 1x stredny, s tym, ze vsetky 3x odpadli za jazdy, je sila. Vymeny brzd ani nevravim, pri tak malom najazde by nemalo byt realitou to, ze sa vymenili 2x komplet brzdy, dokonca su tam 3tie dosticky, lebo tie druhe tam dal neautorizak a neskutocne "piskali" pri vyboceni.

To auto je poskladane z toho najlacnejsieho, co sa da najst. Proste, auto na 3-4roky /ala italia.. pri ich platoch maju na nove tipo za 6 mesiacov/, a koniec.

Nehovorim, ze motorovo je zle, ale menit veci, co na VW vydrzia 150 000km no problem, tak to by mala byt vacsia cenova vojna nez tipo 12 000 a napr jetta 15 000...
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7744
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Ford Fiesta - 1,5 alebo 1,6 tdci?

Príspevok od používateľa LordKJ »

vyskumna vzorka....1ks?
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Ford Fiesta - 1,5 alebo 1,6 tdci?

Príspevok od používateľa mp3turbo »

asi tak.
A navyse pred 10 rokmi... to uz dnes hraje velku ulohu ze ? Takze ked sa pred 10 rokmi srali Pasatty, Ocktavie a vsetko 2.0tdi a 2.5tdi, tak by si dnes nikto nemal kupit Wolcgagen.

Vyriesene :)




>> a ze male auto a za taku sumu? ale nove... prvych par rokov bez starosti a problemov.

to ze je auto nove neznamena ze je bez starosti. Chod sa porozpravat s majitelmi 1.2http, 1.4tsi, 1.8tsi, 2.0tsi motorov a podobne, niektorym z nich rozbilo motory aj dvakrat pocas zarucnej doby. Ak vysedavat na krajnici, ebkat sa s autorizakmi, prichadzat o nervy kedze nechcu uznat vybuchnuty motor na zaruku - zato vsak sivych vlasov pribuda a zadarmo - nazyvame bez starosti tak potom ano. Uz len to ze ti autoterorizak neda nahradne auto aby si sa odtial mohol dostat domov a ze musis znovu prist tam, uz len to je bez starosti jak ma byt.

Ale ved tuto temu sme my dvaja s Filipom uz na sedemsto stranach prebrali. Este sme sa nedostali k tomu ze z Fiatu vsetko odpadava po 35k km a na WV drzi jak pribite 150k km, to mame novinku (skoda ze tie motory na WV nedrzia, skoda ze DSG prevodovky sa na 16k eur Pole kazia pri 27k km, skoda ze turba padaju pri 29k km ale inak vsetko drzi 150k km a nikdy inak). Predpokladam ze ten Fiat co spominame bolo nejake Uno ach pardon co to bolo Sejčento, Panda alebo doriti jak sa tie male kotrmelce volaju, proste Fiat Fiesta.

Ani sa nepytam kde je zaruka, lebo 35k km auto s odpadnutym vyfukom JEDNOZNACNE je v zaruke pri akejkolvek znacke jedine ze by bolo 210rokov stare, takze mame tu znovu bod cislo 1 ze nove auto znamena bez problemov. Jedine ze by neznamenalo. A to este sa bavime ze do 35k km bol vymeneny zadny diel vyfuku dvakrat.


Back to track : 130km denne, to mame circa 260x 130 = 34000km rocne len do prace (dofrasa neviem kolko je pracovnych dni do roka, odhadol som 260, mozno 240, mozno 280, to je jedno), cize celkovy rocny najazd okolo 40.000km. Vo Fieste za tie prachy ? That shit just got serious. Ano, chapem ze pasuje ku kabelke alebo k nalakovanym nechtom. Ano chapem osobne preferencie vyberu, ale pri tej cenovke a kilometroch rocne mi to nejde dohromady nech sa snazim ako sa snazim.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
pepkopav
Notebook expert
Notebook expert
Príspevky: 4058
Dátum registrácie: Ne 19. Feb, 2012, 19:05
Bydlisko: Lovinobaňa LC

Re: Ford Fiesta - 1,5 alebo 1,6 tdci?

Príspevok od používateľa pepkopav »

mozno som to napisal trochu nejasne...este upresnim..celkova cena bez tej zlavy je 16 522€...zlava 2300€,takze zaplatime 14 222€...takze ziadnych 18k+...to by som uz bol naozaj padnuty na hlavu...v Euromotore BB sa kupuje uz stvrte auto,tak preto celkom fajn zlava...
Dell XPS 15 9500 i5 10300H,16Gb RAM,1,5Tb SSD,GTX 1650Ti,IPS 1920X1200,Win 11 Pro

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"