Dovolenka po EU autom - naco nezabudnut

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
Odar
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5552
Dátum registrácie: St 13. Okt, 2010, 17:10
Bydlisko: PD / NR Slovensko

Re: Dovolenka po EU autom - naco nezabudnut

Príspevok od používateľa Odar »

hawkeye --> Podla internetbankingu je to u mna hotovostny limit a viem ho max. zdvihnut na 750 EUR. Bezhotovostny mam 1500. Ale to je nepodstatne. Ber to tak, ze existuju ludia, co potrebuju platiti vyssie sumy a maju trebars zlatu VISU. Ano, pre bezneho smrtelnika nepotrebne, ale z hladiska ochrany spotrebitela je kreditka vzdy vyhodnejsia. Aspon podla mna.

Po vyplate ju dorovnam, ty to platis priebezne v mesiaci po mensich ciastkach - je to iba psychologia.

No OK, ale sme OT :)
- PC
Spoiler: ukázať
Corsair SF600 600W 80 PLUS Platinum
Cooler Master MasterBox NR200 Black
Crucial Ballistix 2 x 16GB DDR4 3600 CL16
Kingston KC3000 2TB NVMe + Thermalright HR-09 2280 PRO Black, Samsung 970 EVO Plus 2TB NVMe
Gigabyte B550 I AORUS PRO AX
Ryzen 9 5900X
ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING O12G (0.862V @ 1890 MHz)
Noctua NH-U12A
2 x Noiseblocker NB-eLoop B12-PS
2 x Noctua NF-A12x15 PWM Chromax Black
AOC Q3279VWF
-- HTPC
Spoiler: ukázať
Streacom ST-NANO150 HTPC PSU 150 Watt
Streacom ST-F7CS EVO
Asus ROG STRIX B760-I GAMING WIFI
i5-13500 (power limit 45 W)
Kingston FURY Beast DDR5 2x16 GB 5200 MHz CL40
Silicon Power P34A60 2 TB NVMe + Samsung 850 EVO 500 GB SATA + Crucial MX500 2 TB SATA + WD Blue 3D NAND 500 GB M.2 SATA
Noctua NH-L9x65
Noctua NF-A8 PWM
kapacita
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Po 25. Apr, 2016, 20:30

Re: Dovolenka po EU autom - naco nezabudnut

Príspevok od používateľa kapacita »

ja vam neviem, ja som zastavil len v monaku pri policajtovi, mal som aj psa, nezapasovaneho len tak na vedlajsom sedadle. policajt s crystal clear English sa s nim aj hral, chcel po mne rozne info, odpovedal som, a poprial mi stastnu cestu.
podla mna je to teda skor o pristupe, tieto bezne kontroly.. cize ja to neriesim, ani neviem ci a kde mam tie biele zelene ci cervene alebo ruzove karty.. ved zaplatene to mam.. mne je to fuk.. nemienim sa stresovat, zivot je loteria aj tak :)

PS: bandasku mam aj na slovensku, poznam dost ludi, co tak robia, lebo beru benzin za hranicami :) ide o sposob zivota :) nie dojazd.. a pozor, niektore pumpy nie su nonstop v AT napriklad.

co sa moze pokazit: dojde bateria v kluci, zabuchnes si kluce (zena moze zobrat nahradny), zobral by som si MINCE na dialnicne poplatky a celkovo.. male bankovky a mince.. slnecne okuliare, hudbu-playlist, teoreticky aj paranoidne veci ako je BATERKA, odpadkove sacky, pero/papier, poistenie osob, zubne kefky, naplaste (osobna skusenost - nove slapky mi poskrabali nohy), a dalsai osobna skusenost - IBALGIN, dalsi bonus je sucha dezinfekcia ruk, alebo aj maly svajciarsky nozik na otvaranie polotovarov a inych veci, a co je blbe zabudnut - nabijacky.. a extra paranoidne veci - sacok na mobil vodotesny a podobne..

ohladom kreditiet, mbank ma neobmedzeny limit, zuno ma tiez dost blizko k neobmedzenemu, smiesne trapne banky typu SLSP maju len 1500eur.. ale mozno individualne daju aj viac, ved je to bohapusty riadok v kode banky... ale mate zaujimavy postreh co sa tyka bezpecnosti, osobne to riesim tak, ze mam debetku a max par sto eur na nej, resp nieco ako autopilot na zuno (len manualny), ale asi je kreditka automatickejsia co sa ochrany tyka, cize moze byt.. a kamarata na telefone, keby potrebujem viac, tak mi posle prakticky okamzite (rovnaka banka)..

tip: pozor na kurz VISA/mastercard karty a inych kariet, myslim si, ze bezne kamenne zmenarne s 0% poplatkom maju lepsi kurz. mne osobne sa to osvedcilo v CR, RU, HR, HU.. aj ked zopar ludi rado plati kartami.. niekedy je to aj 1-2% rozdiel. ale dokaz nemam. len si pamatam ako si kamarat vyberal hotovost v RU a ja menil eura v kamennej, mal som lepsi kurz. ale neviem aku mal banku/kartu.. okrem toho, nad relativne smiesnu sumu (100eur) zvyknu vylepsovat kurz este o nejake drobne.. co mi da smiesnych 30-50centov mozno na 100eur, ale ide o princip..
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6761
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Dovolenka po EU autom - naco nezabudnut

Príspevok od používateľa stefan222 »

teraz v tm FR kruto strajkuju tak autom by som tam osobne nesiel bez vecsej bandasky :D
hry- ps5
doma-HP probook

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"