Auto ±3000e

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8549
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Auto ±3000e

Príspevok od používateľa shiro »

mp3turbo napísal: preboha vymen ho, ved tie tri litre co ti tam idu (dobre, styri) stoja 21,-eur... to nemas raz za dva roky ? Kazdorocne ho menit pri tomto najazde a pri takomto premiovom aute je fakt zbytocne, ale raz za dva roky by ta hanba mala prefackat :)
Neni problem olej kupit, sere ma to ze to musi riesit, s autom dakde ist a stravit nejaky cas.
ani v servise ti na pockanie nevymenia olej. cize zase doprava z a do servisu a tak...ano, som lenivy :-)
peniaze niesu v tomto problem.
wingo napísal:Shiro na error log sa nikdy nespoliehaj, najmä pri staršom aute. Mám takú skúsenosť že v zime z ničoho nič prestalo fungovať ABS, po vypnutí a znovanaštartovaní auta zase začalo fungovať (a odvtedy už nikdy nevypadlo), žiadny error v riadiacej. Druhá chyba: auto vôbec nechcelo naštartovať, chyba taká že sa musel rozobrať a prečistiť celý motor, žiadny error v riadiacej ;)
praveze ziadne problemy nemam, nic nevypadava, vsetko funguje.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
Shairachaz
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1858
Dátum registrácie: Ut 11. Mar, 2014, 12:04
Bydlisko: Kráľovský Chlmec

Re: Auto ±3000e

Príspevok od používateľa Shairachaz »

Nie je servis ako servis ;) V správnom servise sa dá objednať na počkanie a kým ty dopiješ blatoidné kafe z automatu pri čučení na telenovelu v "lounge" (tým sa to veru nedá nazvať ale chápete čo mám na mysli :D ), auto bude hotové :)
Hromy Hněvu podřimují na Severu. Podobny dubu, jehož větve jsou plny hnoje, a hnízd nářků, a pláče, snášených na Zemi které spalují Noc i Den a vyvrhují stáda škorpionů a vypouštějí síru smíchanou s Jedem. To jsou Hromy, které jsou okamžitě připraveny rozeřvat se stovkami mohutných Katastrof a statisíců Pohrom, po kterých nezůstane nic a nikdo zde nic nepozná. Jedna skála porodí tisíce, právě když Srdce Člověka dosáhne jeho Myšlenek.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Auto ±3000e

Príspevok od používateľa mp3turbo »

toto...

ja som este nikdy auto nenechal v servise a/alebo sa neobjednaval na odidenie pri vymene oleja a takychto sprostostiach.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8549
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Auto ±3000e

Príspevok od používateľa shiro »

no co mame pezot servis u nas, tak ti maju furt plno
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Auto ±3000e

Príspevok od používateľa mp3turbo »

moze byt, ale to ze treba vymenit olej nezistis dnes jejda boze zajtra treba...

co takto odhad ? Okej, viem ze niekedy koncom aprila budem mat natocenych 15.000km takze sa dnes k chlapcom objednam na 32.4.2017 a potom tam veselo pridem, ci uz budem mat 13.872 alebo 15.687 to nehra predsa ulohu...

Ha ?

[jasne, nie kazdy z nas ma moznost "cau Peto, kuwa mas volny zdvihak ? mmmm dorici dobre, dojdem na zaverecnu a donesiem nieco silno tekute"]
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
scarinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2695
Dátum registrácie: Po 08. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Auto ±3000e

Príspevok od používateľa scarinko »

hh ten moj sa vola Milan :D
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5770
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Auto ±3000e

Príspevok od používateľa felipe25 »

ja ked som sa pytal v autorizaku, ci sa da riesit servis oleja expres servisom, tak na mna technik vybehol, ci som normalny, ci si myslim, ze ludia si obaria ruky mojim horucim olejom /ved pridem s autom nahriatym na 100st celzia, tak co si to myslim???!!!/

som nanho civel, ze co potom myslia expres servisom
https://www.a-point.nl/content-apt/page ... agen_1.jpg

a tiez radsej menim olej u znameho, kde stojim pri aute, a ten horuci olej /dobre, 10-15min po prijazde/ mu nerobi problem :D/
a po 30min. odchadzam... no problem, viac ako 12€ som za tento ukon nikdy neplatil /2e bol asi bonus odomna aj tak.../ /s olejom +-50?/
len bohuzial, ked mam auto v zaruke, tak sa to musi riesit v servise...(

autorizak naposledy 166€ vymena oleja plus jeden pelovy filter..(auto 3hodky+ v servise cca)
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
Používateľov profilový obrázok
scarinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2695
Dátum registrácie: Po 08. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Auto ±3000e

Príspevok od používateľa scarinko »

Som si doniesol vlastny olej aj filtre do autorizaku :) chceli 200 eur, nakoniec som platil cca 94 matros stal cca 50, furt vela ale menej
Používateľov profilový obrázok
DC9-32
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 289
Dátum registrácie: Po 25. Feb, 2013, 20:12
Bydlisko: NR

Re: Auto ±3000e

Príspevok od používateľa DC9-32 »

Shairachaz napísal:Predchádzajúci majiteľ v tom swapoval motor se vším všudy (riadiaca, kabeláž atď.), airbagy veru nijak neotestujem, ale brzdy aj ABS otestované fungujú ako majú.
ja som tiež na tom podobne, airbagy podla mna ani nefunguju, ABS tiež nefunguje :laugh: ale kedze to je auto na leto tak mi to ani nevadí :laugh: a za ten vykon to stoji ked sa ten motor vytočí na 8-9 tisic tak to je ina lahoda :good:
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5770
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Auto ±3000e

Príspevok od používateľa felipe25 »

scarinko, ano, aj takato moznost je - pytal som sa. avsak, do servisnej knihy pojde poznamka (bolo mi povedane, ze to musi byt), ze zakaznik si doniesol vlastny olej.. takze, ak sa ti potom v zaruke rosype motor, poskocia rozvody a pod., tak si automobilika pri prip. zaruke vyziada testy aky olej tam skutocne siel, a ked nahodou zistia, ze ten castrol co som doniesol bol pancovany olej, mozem cvakat celu opravu sam... riskovat sa neoplati, hlavne ked motor nestoji 500€. a som presvedceny, zeby hladali vsetko mozne, len aby to zamietli.. bohuzial. tie 2servisy v zarucnej dobre prezijem, nemam auto za 500€ aby som nemal 166€ na servis. aj ked ta zaruka, ktoru predlzujem ako vieme tiez nestoji za vela drobnych.. ale ked bude problem s motorom, tak by som rovno mohol kupit nove auto...
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
Používateľov profilový obrázok
scarinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2695
Dátum registrácie: Po 08. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Auto ±3000e

Príspevok od používateľa scarinko »

ja som nastastie musel absolvovat len jednu a na dalsiu uz nejdem kedze v maji konci 5r zaruka tak uz netreba a chcel by som vidiet to dokazovanie.
Doniesol som tusim Shell Helix ktory bol v manuale k autu. Pancovany castrol by som skor veril ze oni maju a ten som nechcel.
Oni presne na to hraju, urobime bububu na felipeho a ona sa pokaka lebo ked mu prdne gumicka na stieraci tak my sme schopni to zvalit na vlastny olej ktory si doniesol. Autu za 5 rokov nic nebolo a nemyslim ze by sa nieco zrazu malo nieco stat takze pokial to nebude treba tak uz len vymena vo vlastnej rezii do 50 eur aj s filtrami ktore nebudu posledny shit ako zvyknu koli cene davat.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Auto ±3000e

Príspevok od používateľa mp3turbo »

toto sa mi lubi - par rokov dozadu nikto (okrem zakaznikov WV) nerozmyslal ze sa vobec moze pokazit motor na novom aute, vsetci proste vedeli ze to 20 rokov bude vrestat.

Dnes sa - nielen WV - customeri boja aj oleja, len aby sa im nerozsypali tie prditka :) u mna na jednicku.
Ak nezabudnem a ak sa k tomu v blizkej dobe dostanem, odfotim FAKTURY Z AUTOTERORIZOVANYCH SERVISOV WV KTORE NALIEVALI NESPRAVNY OLEJ DO PD MOTOROV, KTORE TU S NAMI SU LEN SLABYCH 15 ROKOV, TAKZE SA ESTE BLBECKOVIA NESTACILI NAUCIT CO TAM PATRI...

o nastaveni rozvodov po vymene nehovoriac, o neschopnosti riesit zakaznikove staznosti "pred touto zasratou vymenou auto islo ako raketa na 1800rpm ma bilo do sedacky, a teraz po vymene zo dna na den je mrtve a pod 2500rpm ani neakceleruje"...
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Shairachaz
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1858
Dátum registrácie: Ut 11. Mar, 2014, 12:04
Bydlisko: Kráľovský Chlmec

Re: Auto ±3000e

Príspevok od používateľa Shairachaz »

Ale ono to tak proste je, hold nová doba, výrobcovia sa snažia stiahnuť náklady ako sa len dá a tak sa nové autá kazia oveľa oveľa viac ako pred 15-timi rokmi a viac. A fakt je jedno aká značka, nová Fóbia, X5ka, Ochcávka, Q3ka, Pežot, F10, X1, všetci krátko po kúpe niekoľko mesiacov riešili problémy s tým a tamtým. Až po X servisných úkonoch sa autá dali nejak normálnejšie používať bez nutnej návštevy servisu. Hnus prostě.
To sa človeku v 90's/early 2000's nestalo. Nová E39? Sadneš, ideš. Nová Fóbia 1? Sadneš, ideš. Nové Mondeo? Sadneš, ideš. To už dnes človek zažije len zriedkavo.
mp3turbo napísal:"pred touto zasratou vymenou auto islo ako raketa na 1800rpm ma bilo do sedacky, a teraz po vymene zo dna na den je mrtve a pod 2500rpm ani neakceleruje"...
Normálne počujem
"To je v norme." "To tak má byť." "Robia to tak všetky autá po výmene rozvodov."
:rolleyes:
Hromy Hněvu podřimují na Severu. Podobny dubu, jehož větve jsou plny hnoje, a hnízd nářků, a pláče, snášených na Zemi které spalují Noc i Den a vyvrhují stáda škorpionů a vypouštějí síru smíchanou s Jedem. To jsou Hromy, které jsou okamžitě připraveny rozeřvat se stovkami mohutných Katastrof a statisíců Pohrom, po kterých nezůstane nic a nikdo zde nic nepozná. Jedna skála porodí tisíce, právě když Srdce Člověka dosáhne jeho Myšlenek.
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5770
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Auto ±3000e

Príspevok od používateľa felipe25 »

1. ani mojmu auta za 2roky nebolo nic (klop klop klop), ale handrkovat sa kvoli oleju drahsiemu o 100€ pri pripadnom probleme s funkcnostou auta, ktoru zvalia na "zakaznik si priniesol vlastny olej" - o to nestojim.
sice si po prvom novom aute, pri ktorom zaruka bola taka, ze ziadna, si uz davam max. pozor, aby som bol v pripadnom "prave" po pravnickej stranke ja..
ak reklamacia, tak pisomna, s riadnym prebratim, odkusanim auta, nie sposobom - tam mate auto..
Asi niesom sam, co vyskusal par servisov, a v jednom auto odovzdali sposobom: auto mate na parkovisku po servise, TU SA MI PODPISTE, a v druhom: auto je po servise, ideme nanho pozriet, ukazem Vam vykonane prace, a potom sa vratime..

Takze, ee, nestojim o problemy kvoli klauzule: doniesol vlastny olej... Este si dovolim tvrdit, ze schvalne by ho mozno ani nevymenili, alebo tam dali "svoj", a ten moj si nechali.

Aj tak po zaruke budem stat pri aute, a sledovat vymenu oleja... To ze som v "medziintervaloch" menil olej na rocnom aute v neautorizaku pre dobry pocit a dobro motora je druha vec :D Asi preto je premna 5rocny servis zdarma pri Skode Superb smiesny, kedze olej sa meni IBA pri intervale (a nevymenia ho skor ak nesvieti interval..) pricom verim, ze to auto to potrebuje 2x tak casto.

2. asi tak.. tu vobec nejde o skodu, vw... dnesne auta su reklamovane pomaly castejsie, ako elektronika. akakolvek znacka... a k pomeru poctu reklamacii, alebo vyjadreniu: "blbost, mam xyz a nic som nereklamoval, ani na forach nic nieje" - treba ratat, ze xyz sa predalo 50kusov, a skod sa predalo 8000....

Ano, presne tak, ja som uz v 2008 pri prvom aute nikdy neriesil, ze sa pokazi motor... Ano, to je fakt, ze na to doslo az pri TSickach. Nebojim sa vsak poskocenia rozvodov (pri rapide od 2013 a vyssie sa nestalo, kedze je tam mechanicka zabrana), bojim sa akekolvej INEJ vady, ktora ma suvis s motorom... Aby nahodou nebolo /aaa, oprava stoji 1900eur, ale panko si na prvy servis doniesol vlastny olej, tak ho naucime, ze toto sa nerobi.../ xP
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8549
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Auto ±3000e

Príspevok od používateľa shiro »

heh riadne rozmaznany servisak, ze horuci olej.
mal som svojho casu znameho, u ktoreho nebol problem hned dat auto do garaze, mal tam ten zdvihak ako v servisoch, priemyselny. Auto hned hore, olej von, olej dnu a idem het...90 alebo ne-90 stupnov...za 20min hotov aj s cigaretkou co si zapalil. Staci si dat pozor a nestrkat pod vypust hlavu. Ale ked je clovek blby...
sak aj studeny olej horsie vyteka ako horuci, ktory je redsi = rychlejsie je to hotove.
hadam nebudem hodinu cakat kym to vychladne...

k blbnutiu auta po vymene oleja, ktory si donesiem
- sak si donesiem olej, ktory pise vyrobca v manuale k autu, nema tam byt kde problem. Maximalne ked sa clovek sekne a miesto 10W50 tam da 0W20 ci tak nejak.

100e za olej? to mate kamiony kde ho ide 15L ci co? Kupujem za 40e za 4L a aj to mi je uz kusok vela vzhladom na to ze je to len olej, ktoreho sa vyraba na miliony litrov vo velkom. :-)
Naposledy upravil/-a shiro v St 25. Jan, 2017, 13:43, upravené celkom 1 krát.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"