Auto ±3000e

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
anonym_a8

Re: Auto ±3000e

Príspevok od používateľa anonym_a8 »

No tak sa nestalo podla teba, uz to nejako prezi. Inak Stilo, fakt? Este povedz ze v dieseli a je to jasne :good: .
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2222
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Auto ±3000e

Príspevok od používateľa mirjak »

tak super, aspon mas o starost menej... ak si teda komunikoval s predoslym majitelom, za kolko ho predal do bazaru on? (nech mame predstavu, ako ide kseft)
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5564
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Auto ±3000e

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Nech auticko sluzi, 4x4 snad v zime pomoze, musi to byt sranda na tak malom auticku, nieco ako panda, zevraj to dava teren ako velke dzipy :D

Aj ked to asi manzelka skusat nechce hehe
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1797
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Auto ±3000e

Príspevok od používateľa Ivko »

Le_Frog napísal:No tak sa nestalo podla teba, uz to nejako prezi. Inak Stilo, fakt? Este povedz ze v dieseli a je to jasne :good: .
Diesel si kupujú iba ludia čo rátajú iba to kolko ušetria na 100km, človek čo si vie zrátať celkové prevádzkové náklady ojazdeného auta si radšej kúpi benzín.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Auto ±3000e

Príspevok od používateľa mp3turbo »

neni to jednoduche - moze vyjst aj ojazdeny diesel. Da sa to.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7269
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Auto ±3000e

Príspevok od používateľa Papek »

Kurnik Ignis? Kamos to ma, benzin 1.3, ale bez 4x4x a volame to trestna lavica :-D Ako auto spolahlive, on na tom za tie roky, co to ma od novoty, menil jedno zadne lozisko a hadam nic viac. Interier velmi spartansky, priestor +/- ako male auta typu Polo, i20, C3. Kufor hadam rovnako biedny ako moj Civic 6G. Zadna lavica je fakt trestna lavica, ale ked sa chce, tak sa clovek odvezie. V predu je to o cosi lepsie. Inak na to ake to je vysoke to celkom slusne drzi v zakrutach. Raz sme na tom sli po dvoch kolesach, ale neprekotilo sa to.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
mirko285
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 644
Dátum registrácie: Št 03. Sep, 2009, 19:47
Bydlisko: Košice

Re: Auto ±3000e

Príspevok od používateľa mirko285 »

Za hentú krabičku 4200? Dobrý overprice :-D ani tie zimné kolesá, ktoré kúpim za stovku tomu nijak cenu nenavyšujú :-(
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto ±3000e

Príspevok od používateľa Snake »

Ivko napísal:
Le_Frog napísal:No tak sa nestalo podla teba, uz to nejako prezi. Inak Stilo, fakt? Este povedz ze v dieseli a je to jasne :good: .
Diesel si kupujú iba ludia čo rátajú iba to kolko ušetria na 100km, človek čo si vie zrátať celkové prevádzkové náklady ojazdeného auta si radšej kúpi benzín.
už to neber, neprospieva ti to ;)





.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Auto ±3000e

Príspevok od používateľa mp3turbo »

pripadne nech donesie aj nam, vyskusame.



>> Za hentú krabičku 4200? Dobrý overprice

ja som sa nechcel ozvat prvy, tieto rocniky su v inzeratoch aj pod 3000, povedzme ze bezna cena je 3000 aj drobne ale chapes, hento konkretne bolo z AAA takze tam to musi byt ligotavejsie a lepsie. Ze sa prekrocil povodny rozpocet ktory sa neda prekrocit - ked sa radilo - tiez nebudeme prerokovavat.

Co by som spravil ja za 4200 ? Zobral by som Sharan 2002/3 za nejakych 3000, potom by som to za tisic aj drobne poopravoval a poriesil a mal by som pre DIETA trosicku iny vozik. Ano, viem, dieta este nemame, ano viem ze nesplnam rok vyroby a ano viem ze nesplnam vysnivane kilometre. A ano viem ze s autobusom (mimochodom UKRUTNE KRATSIM ako je Pasatt combi) sa neda zaparkovat v meste a vsetky Pasatty co parkuju vlastne neparkuju lebo sa to proste fakt neda. V celkovom vysledku by ma asi Sharan vysiel trosku drahsie ako Ignis z hladiska servisnych nakladov, ale zase porovnavat 6kvalt diesel co jazdi kludne aj dlhe cesty (a nevresti na 6000rpm pri 130km/h), s nezavislym kurenim a proste tymito vychytavkami... radsej nebudeme.

V kazdom pripade masina je uz teraz na dvore a ine riesenie neexistuje. Takze teraz je fakt dolezite aby neboli buracky a poistne udalosti, zvlast preto lebo je to Ignác.

A ja som sa vzdy cudoval ako tieto SRACKY aaa dokazalo. Nechapacka. No jo.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
mirko285
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 644
Dátum registrácie: Št 03. Sep, 2009, 19:47
Bydlisko: Košice

Re: Auto ±3000e

Príspevok od používateľa mirko285 »

Tak ako hovoríš, tragáč je už na dvore, v Áčku sa smejú, ako dobre predali, už je vymalováno :) Kurnik, však keby som veľmi chcel, tak za ten čas nájdem v rovnakej sume aj Hondu Accord, čo je trošku iné auto. Minimálne za pozretie by možno stálo toto http://auto.bazos.sk/inzerat/55542434/Accord-HONDA.php . Alebo ja neviem čo. Proste si myslím, že za také peniaze sa dajú kúpiť trošku iné dostavníky
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Auto ±3000e

Príspevok od používateľa mp3turbo »

tento konkretny mi pride za velmi malu cenu... ale uz pocujem ten najzavaznejsi problem : ukrutne veeeeeeeeeeeliky motor pomaly z kamionu a automaticka skrinka k tomu sa rovna neeeeeeeeeeeuveritelna spotreba.

spotreba
spotreba
spotreba
spotreba
spotreba
spotreba
spotreba
spotreba
spotreba
spotreba
spotreba
spotreba


a este tisickrat spotreba.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
mirko285
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 644
Dátum registrácie: Št 03. Sep, 2009, 19:47
Bydlisko: Košice

Re: Auto ±3000e

Príspevok od používateľa mirko285 »

Hovorím, že aspoň za pozretie by stál, prípadne na porovnanie. A čo sa spotreby týka, na tú požiadavka nebola, ale tak či onak, aj s automatom sa dá zajazdiť normálna spotreba.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5174
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Auto ±3000e

Príspevok od používateľa Chris »

Takze znami kupil z neviem akeho dovodu Scenic 2002 1.6 16V, teda to co tu Ivko ospeval. Do auta bolo predtym investovane a pomenene ine veci. Ale aby do 3 mesiacov po kupe odisiel rezistor kurenia (ide stale na full otacky vetrani), ulozenie tlmicov a teraz sa prederavila brzdova hadicka na zadnej naprave (ta co ide z napravy do kasne). Podla internetu vsetko detske choroby, to auto malo 2 majitelov a realnych 170k km.


Tolko k tym fundovanym radam na internete :)
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
SurrendeR
VIP
VIP
Príspevky: 2722
Dátum registrácie: Ut 28. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Stará Turá - BA

Re: Auto ±3000e

Príspevok od používateľa SurrendeR »

? a co je na tom? cakas ze 14rocnemu autu sa nikdy nic nepokazi?
proste nech to pomeni a bude zas nachvilu pokoj.. ake rady na internete? slubovali ze sa tomu autu nikdy nic nepokazi?
vsetko co si pisal su veci, ktore bezne odchadzaju na vsetkych autach casom .. hold tak ten cas proste teraz prisiel..
ulozenie tlmicov pochybujem ze odislo zo dna na den.. a ak hej, tak bolo uz menene za nejaku shitnu sracku. rezistor kurenia .. stava sa, vymenis ides dalej.. brzdova hadicka? jeden chalan predaval auto a zrovna pred predavajucim mu prdla hadicka .. nuz, treba vymenit..
ak niekomu vadi takyto drobnoservis, tak nech si kupi radsej nove auto
Spoiler: ukázať
PC:Asus x99A-USB 3.1 || Intel i7 5820k 4.1GHz || Asus ROG Strux GTX 1080 8GB || 4x16 GB RAM 3200MHz CL14 G.SKILL || NVMe - 1000GB Samsung EVO 970 || RAID0 - 2x3TB WD RED || Cooler Master Centurion Silencio 452 || Seasonic Prime Ultra 750W Gold || 24" EIZO EV2436WFS3-BK EcoView ||
FOTO: Canon EOS 5D MKII || Canon 50mm F1.8II || Tamron 24-70/F2.8 VC || Canon 70-200/F4L IS || Canon EX580 MKII
Mobil: Samsung Galaxy S7
Car: BMW E36 328i Tour
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Auto ±3000e

Príspevok od používateľa mp3turbo »

a buduci tyzden sa mu moze pokazit starter. Bude bohovat na cely internet pri roztlacani :)

Velmi by ma zaujimalo ako prebiehala predkupna projektova priprava, predovsetkym kontrola tych ulozeni tlmicov a brzdoveho systemu. Akoze sorry ale ked mi mesiac po kupe a navyse v lete odpadne vyfuk alebo prehrdzaveju brzdy, tak nieze fundovane rady na internete ale HRUBO SOM ZANEDBAL SVOJU ZASRATU PSIU POVINNOST !!!PORIADNE!!! SI SKONTROLOVAT 14 ROCNY [!!!!!!!] TRAGAC ktory sa chystam vykešovať.

Jezkovia kurenia naozaj v poslednej dobe odchadzaju v masovom meritku, neviem cim je sposobeny ten vseobecny pokles kvality. Okrem ineho osemventily boli statisticky bezproblemovejsie. Zrejme sa nebudeme bavit o tom ze bola pred kupou spravena kontrola pritomnosti CO2 v nadrzke s chladiacou kvapalinou alebo nedajboze na tych pocetnych styroch hrncoch skontrolovane kompresne tlaky (boze, to je robota na styri minuty, vybrat sviecky von a namiesto nich strcit pripraveny tlakomer). Nic ti nepovie o stave motora tak rychlo a tak pekne ako tieto dve jednoduche veci. A budes vediet ze ked mas kompresie 16, 14.5, 12, 10, ze take auto asi moze zostat tam kde je a ze nemusi k tebe do dvora. Doma uz len zbezne zhodim olejovu vanu a veko ventilov ci tam nie je olejovy sludge a po vymene oleja v manualnej prevodovke vymalovane pre zaciatok.

Atmosfericky benzin, jeden z najlepsich a najspolahlivejsich motorov... co je proti tomu taky z dvoch trojhrncov zlozeny véčkový 2.5tdi alebo nejaka hypermoderna dvojturbova prisera 1.6tdi s vykonom aspon 180kW.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"