Audi A6 2.5TDI 132KW

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
alle
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1729
Dátum registrácie: Št 30. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Poprad

Audi A6 2.5TDI 132KW

Príspevok od používateľa alle »

Nazdar hoši,

Taaakže z motorkarskej temy sa pridam teraz k vam autičkárom :D idem kupovať auto lebo moje doterajšie premiestňovadlo "veterán" passat b4 1.8 s vykonom ukrutnych 66kw mi už leze na nervy.. A ďalšia vec pracujem v tatrach takže 4 kolka by sa zišla.. Mám možnosť kúpiť za velmi dobre prachy audi a6 2.5TDI 132kw 2001. Ano viem že tie motory su pohroma ale vraj sa to tykalo len tych 110kw verzii. Preto sa chcem opýtať ZNALCOV že či do toho ísť alebo nie. Auto som už videl, čo sa tyka stavu je fakt cukrik. Predáva ho kamoš a poznám ho dobre tak predpokladam že totalna rakovina to nebude. Chcem jednoducho info čo sa tyka tychto motorov 132kw. Na forach som sa dočítal že keď 2.5 v6 a quattro tak jedine s tym 132kw motorom a že je to dobra volba.

ďakujem vopred za rady :-)
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Audi A6 2.5TDI 132KW

Príspevok od používateľa Snake »

kolko mas penazi a kolko zarabas?





.
alle
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1729
Dátum registrácie: Št 30. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Poprad

Re: Audi A6 2.5TDI 132KW

Príspevok od používateľa alle »

nazdar :-)
viem načo naražaš, je mi jasne že take vozenie niečo stojí ale viem do čoho idem... auta su prd oproti tomu čo ma stojí 2 dňoví pretek na ringu takže zase nie som na tom až tak biedne žeby som sa musel voziť na fiate uno...
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Audi A6 2.5TDI 132KW

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Ja si osobne myslím, že nenarážal na spotrebu, ale skôr na údržbu auta.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Audi A6 2.5TDI 132KW

Príspevok od používateľa Snake »

nuz





.
alle
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1729
Dátum registrácie: Št 30. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Poprad

Re: Audi A6 2.5TDI 132KW

Príspevok od používateľa alle »

ano tie fotky som videl na forach už... zaujimaju ma konkretne skusenosti majitelov a pod :)
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5174
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Audi A6 2.5TDI 132KW

Príspevok od používateľa Chris »

mne sa paci ako oznacuju auta z roku 2000 za cukrik. Ak by bol REALNE cuker, tak by musel do neho nadrbat tolko penazi, ze by bolo lepsom stave ako vyslo z fabriky. To pochybujem, ze by ho predaval potom za par susnov. Tos tolko k definicii cukriku.

Ja by som nebral 2.5 TDi ani zadarmo, servisovo je to blbost atd. Preco radsej nepozres radsej 2.8 V6 a na LPG. V Quatrovici to moze byt zaujimavejsie vozenie, hlavne ked sa ti rychlejsie nahreje, ked byvas v Tatrach...
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
alle
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1729
Dátum registrácie: Št 30. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Poprad

Re: Audi A6 2.5TDI 132KW

Príspevok od používateľa alle »

cukrik v tom zmysle že karoseria a lak vyzera velmi dobre a interier tiež.. nebolo to myslene ako vystavny cukrik na zraze... inak dik za radu obzriem sa aj po tom..
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Audi A6 2.5TDI 132KW

Príspevok od používateľa Snake »

a na tu kasnu sa budes kukat z ktoreho konca ked motor bude v prdeli? zozadu? zpredu? zboku?





.
alle
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1729
Dátum registrácie: Št 30. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Poprad

Re: Audi A6 2.5TDI 132KW

Príspevok od používateľa alle »

no dobre tak poraď ine dačo ;)
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Audi A6 2.5TDI 132KW

Príspevok od používateľa quicky »

treba povedat rozpocet:)
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Audi A6 2.5TDI 132KW

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ani si nemyslim. Za dvesto eur to nekupi, aj ked ho bude mat za 2.500eur tak to nemusi byt ziadna vyhra. Za 1000eur ti taketo CUKRIKOVE auto nikto neda, proste len preto lebo v Darekse mu ponuknu daleko viac ako 1000.

Ohoblovane vacky uz boli ukazane, v autoterorizovanom servise prekracovali v casoch slavy tychto modelov hodnotu vozu (dnes by to teda bolo trojnasobne). Tie casy sa uz zrejme trosku zmenili, ale zadarmo nie su ani dnes, myslim ze sa daju lahko okolo 1000eur mimo autorizaku takze s robotou za radovo 1500eur.

Cerpadla su tam Bosch VP44. Repas niekde okolo 700eur, neisty vysledok, na 120kW superba stoji nove tusim 1700eur mimo autorizaku, na vykonnejsie Audi(o) bude urcite lacnejsie. Verim tomu.

Ramena su furt ako celok ? kamarat platil slabych 60.000 korun za originalne, tie ceny uz tiez urcite klesli ale zase menis cele rameno. Viem ze dnes su uz vselijake nahrady, Meyle HD a tak, aj som dokonca pocul majitelov ktori si nechali trikrat v priebehu dvoch tyzdnov namontovat rozlicne nahrady :) Ked sa dozvedeli ze take capy na americke auto mozu stat 26eur obidva, neboli moc sklamani, iba trosku.

Ani rozvody by si na tomto nechcel moc platit a hlavne stretnut toho kto ich urobi FAKT PORIADNE lebo k tomu sa dostat je este horsie ako k druzstevnemu bytu. Sedliaci tam bombovali olej, odvetranie klukovky nikto neriesil preto su z motorov olejnicky lebo znasali obrovske tlaky vnutri co tiez velmi prospieva zdraviu. Ze budu mat castokrat za sebou 500.000km je tiez normalne (tie auta stali nove dva mega cize DALEKO viac ako 3izb byt v Bratislave v tych casoch cize s tymi vozmi sa aj trosicku jazdilo), a take auto si uz proste postupne pyta svoje. Skombinuj to s automatistickou prevodoveckou (nekompletny repas za 2.000) a prihod si k tomu vzduchove vankusiki v Ólroude s kompresorom, semtam padne vstrekovac (niekde okolo 400eur kus),"je to "dvojity trojvalec", o zabavu do konca zivota postarane.

Preto sa ta Snejki pytal kolko zaraba. Ak mas 1600 v cistom kazdy mesiac a platis lahku hypoteku, zabudni na taketo auto. Velmi spravne zaznelo doporucenie na 2.8i ked uz to musi byt znacka Audio. 2.8 je taka spravnejsia hudba ako chrchlechrchle.


Tieto voziky si rozhodne nezasluzia osud ktory maju, to je vsak bohuzial vysada vsetkych pokrocilejsich modelov ktore sa dostanu do ruk mladych poaknovanych vykšiltovaných pilotov co nemaju ani na vymenu oleja v prevodovke.

No ale co uz.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Audi A6 2.5TDI 132KW

Príspevok od používateľa quicky »

Ja len poviem,ze svojho casu sme allroad s tym motorom mali funglac :) za 3roky auto zozralo vyse 600tis korun.foter samozrejme len autorizak aj ked po zlavach,turbo sa menilo cca kazdy rok:) len tak pre info. Ja by slm sa toho bal osobne.bolo to super vozenie tah motora krasny aj pohodloe vsetko fakt mam dobre spomienky ale to len preto,ze som servis neplatil ja:))
alle
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1729
Dátum registrácie: Št 30. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Poprad

Re: Audi A6 2.5TDI 132KW

Príspevok od používateľa alle »

:D diki diki mp3 popri čítaní som sa aj dobre pobavil.. no čo sa tyka servisu, ten kamoš čo ho predáva je mechanik a dobrý mechanik..s tými motormi má bohate skusenosti lebo vlastnil a aj vlastni auta s tými motormi.. takže nie je to spominany poaknovany pilot :hysterical: to bosh čerpadlo bolo už vymenene za nove a rozvody boli tatiež už spravene len tie vačky no... čo sa tyka toho benzinoveho quatra A6 tak presne ten mal a na tom mu odišiel raz motor ten vymenil lebo mal druhy a potom mu klakol aj automat...a paradoxne všetky 2.5tdi čo mal a má mu chodia jak hodinky.... takže tak, kúpa auta mi nesúri passatik ešte slúži len mam takú možnosť to kúpiť tak sa pýtam... diki za rady :-)
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5174
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Audi A6 2.5TDI 132KW

Príspevok od používateľa Chris »

hej, vsetci mechanici su spickovi a vsetci ked predavaju, tak s tym nikdy nemali problem a vsetko pomene :D
Neni take porekadlo, ze obuvnik, chodi vacsinou bosy ? :D

Jaj aha, to asi len ja vidavam babrakov co 1 opravia a 2 veci dodrbu (ale samozrejme neprizjnaju) :D
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"