Obchvat Bratislavy D4+R7

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
jergus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 03. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kremnica (31)

Re: Obchvat Bratislavy D4+R7

Príspevok od používateľa jergus »

co sa tyka parkovania, suhlasim s molnartom, po BA sa sere kazdy autom aj ked ma prejst jeden kilometer. centrum uplne zavriet pre auta, vstup len mhd.

ochvat BA je uz pozemkovo vychytany robinovymi kamosmi tak ako nitra
Abraham Lincoln oslobodil vsetkych ludi, ale az Samuel Colt ich zrovnopravnil
obcanx
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 200
Dátum registrácie: Pi 12. Jún, 2015, 22:02

Re: Obchvat Bratislavy D4+R7

Príspevok od používateľa obcanx »

no napriklad benatky.. tam auta nie su :) ale su tam lode.. a su relativne pekne, cloveku tam auto nechyba, a ani lode.. vacsinou chodi pesi.
isto by sa aj Ba dala oprasit od humusu a bola by pekna..
ale to by musela byt sakramensky kvalitna MHD..

ja by som si vedel prestavit aj cyklotrasy po BA, ale taktiez - kvalitne..
kedysi, ked som bol mlady a blby, nemal som problem prejst 100 mil na bike len tak, z prdele..

ked si to ako sofer a cyklista porovnam, vzdialenost do x km, je mi milionkrat jednoduchsie vybrat bike z dobre dostupnej miestnosti a slapat.. auto nenavidim startovat do 1km, a to mam benzin..

lenze povedzme si uprimne, cyklotrasa = pozemok+asfalt, nie je to zdanene, netankuje sa do toho (na kazdy 1km, ktore priemerne auto prejde po este stat ziska 50centov (8l100km pri 1.25e/liter).

este naozaj niekto veri, ze stat, vlada, mesto, ktokolvek chce aby tu bola cyklotrasa alebo ba dokonca pouzivanie MHD ?

seriously ?

50c do kasy, za 1 km v meste. cim viac ludi cestuje po 1 clovek v 1 aute, tym lepsie.

keby teraz, co i len 1000 ludi, co je absolutne bezvyznamne cislo v BA presadne z aut do bikov, len do prace, to je pri priemere 5km do prace (10km spiatocne) 5000e/den

realne jazdi 1/1 clovek/auto asi 25% ludi, to uz je kolko ? 20-30 tisic aut? isto, nie kazdy je schopny zvladnut bike..

celoplosne parkovanie je tiez nanic - dani sa aj ten, co raz za rok ide na Vianoce a na Velku Noc k rodine. tak budeme danit podla km - zas je to diskriminacia - ved do prdele, malo dani platime z benzinu ?

holt, cim vascie mesto, tym skor sa zruti, pomerne logicke.. ak jed NY a tokyo funguju..

takze ja neviem, mne to pride analogicky takto:

ked niekto z mensiny ma nieco, je to OK, lebo nezasiera vasinu, vacsinou
ale akonahle sa tento trend a moda rozmnozi a rozlezie po meste/svete, uz to treba danit, lebo kazdy kazdeho obmedzuje.

tym padom je fuk, ci sa jedna o spinave auta, parkovanie, alebo MHD, alebo pecenie Vianocnych zakuskov.. ked masa ludi zacne nieco robit, je to automaticky zle.

ono t oda logiku, stahovanie narodov, presne na 1 specificky den, velka noc, vianoce, tie sviecky v novembri, dokonca aj 2 mesacne prazdniny, vzdy ked sa zacne nieco robit masovo, kolabuje to.

tak isto ked dam encodovat video na CPU..

vsimli ste si to? napriklad vytah v bytovke.. kazdy ide do prace o 7 00, jasne ze vytah kolabuje..

nemyslim si, ze je to riesitelne, lebo do prace musi clovek ist, ci uz autom, mhd, cyklo alebo pesi.. a neexistuje, aby bolo vsetko diverzifikovane tak dokonale, aby sme si nezavadzali

ale danit nieco,aleboo bmedzit, len preto, ze je to v mode, resp, absolutna nutnost, je podla mna trestuhodne obesenim verejne - farizejne.

ja som tiez super duper ked poviem, zdanit bohatych, dat chudobnym.. blabla

ja chcem vidiet realne riesenie, ten clovek bude pre mna BOH..

ono len tak napriklad: Ba je 2D mesto. preco? staviame do 3D rozmeru - vyskove budovy, ale co tak opacny smer? metro? podzemne parkoviska? ked nie podzemne pre auta, tak aspon pre bicykle..

neexistuje aby nebolo rentabilne v tak hustom velko a hlavno meste europy akekolvek riesenie, ci uz ist pod zem, alebo akekolvek ine kreativne riesnia..

jedna vec je zdanit a zdanit a danit.. ale ta druha, nieco dostat na oplatku.. dan je akasi forma uplatku, zdanim ta, ked to urobis, nezdanim ked to neurobis. je to akasi morbidny ale funkcny sposob motivacie. ale tie zdanene by striktne mali ist naspat do systemu, inak je to bohapusta cierna diera..

no ale dobre, zijeme v realite, cim vacsi chaos, tym lahsie a lepsie sa kradne..
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6216
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Obchvat Bratislavy D4+R7

Príspevok od používateľa icefire »

obcanx tvoje prispevky sa citaju velmi podobne ako tie od mp3turbo :D zeby?
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Obchvat Bratislavy D4+R7

Príspevok od používateľa mp3turbo »

nekonšpiruj.

Na svete je 7 miliard ludi, z toho dve miliardy Cinanov, ergo kazdy najneskorsie stvrty tu na fore je sikmooky. A ked k tomu priratas 1.7 miliardy Indie, tak vlastne kazdy druhy odtialto z fora nie je biely.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6216
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Obchvat Bratislavy D4+R7

Príspevok od používateľa icefire »

Vdaka za potvrdenie, sa tu hrozne smejem :hysterical:
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
obcanx
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 200
Dátum registrácie: Pi 12. Jún, 2015, 22:02

Re: Obchvat Bratislavy D4+R7

Príspevok od používateľa obcanx »

ja som uz minimalne desatrocie na internete, tak ako kazdy 30+ v dnesnych dnoch, obcas najdem prispievatela, ktory ma neuveritelne podobny nazor ako ja, neskor zistim, ze prave citam svoje stare prispevky..

ale podobnost s mp3turbo je cisto nahodna ;)
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Obchvat Bratislavy D4+R7

Príspevok od používateľa Snake »

pusa nič?





.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Obchvat Bratislavy D4+R7

Príspevok od používateľa mp3turbo »

az ked pride naglejovany zo sprchy, dame tretie kolo. Teraz budem policajtom ja a on bude zly zly sofer s neplatnou lekarnickou.

Ale aby sme sa len nechvalili osobnymi uspechmi - minule som chodil okolo tohoto a vobec, absolutne vobec nechapem preco to niekto nekupil skor nez za dva tyzdne co to tam vystavalo. Na tejto malej fotke to neni vidno, tak strucne : 1998 (ano viem), 216k km, nova prevodovka takze uz nema tie ustrihavajuce sa nity, nove brzdy, olej, rozvody, zimne pneu, cenu vidite, 1.6i.

Nejak mi tam na prvy pohlad neprilis uplne sedi kapota so svetlami, akokeby previsala dopredu o dva milimetre (znovu na tejto krpatine to nie je vidno), takze to zrejme bolo capnute na predok. Ale ruky na bradavky, za tie dukaty auto co sa hybe dopredu dozadu a este k tomu aj kuri a ma predne aj zadne okno ? Masina ktora sa da za 500 eur opravit dvakrat kompletne cela s klucom 10 a 13 ?


Obcane, hore ti nesedi vypocet : "na kazdy 1km, ktore priemerne auto prejde po este stat ziska 50centov (8l100km pri 1.25e/liter)".
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
obcanx
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 200
Dátum registrácie: Pi 12. Jún, 2015, 22:02

Re: Obchvat Bratislavy D4+R7

Príspevok od používateľa obcanx »

nojo, tam ma byt asi 5 centov :)
aspon niekto cita a dava pozor :D
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4576
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Obchvat Bratislavy D4+R7

Príspevok od používateľa killswitch »

neslo by to este trochu viac mimo temy?
Používateľov profilový obrázok
jergus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 03. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kremnica (31)

Re: Obchvat Bratislavy D4+R7

Príspevok od používateľa jergus »

no co, obalky otvorene, medzi realizatormi - sub dodavatelmi bude pravdepodobne aj ujo siroky, cize robertko zas len sluboval sluboval a nakoniec nasral vsetkym slovakom do xichtu, cena 1,7 mld za dielo ktore bolo umelo vykonstruovane ako potrebne je zas len ojeb
Abraham Lincoln oslobodil vsetkych ludi, ale az Samuel Colt ich zrovnopravnil
Používateľov profilový obrázok
SurrendeR
VIP
VIP
Príspevky: 2722
Dátum registrácie: Ut 28. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Stará Turá - BA

Re: Obchvat Bratislavy D4+R7

Príspevok od používateľa SurrendeR »

racej keby metro postavili
Spoiler: ukázať
PC:Asus x99A-USB 3.1 || Intel i7 5820k 4.1GHz || Asus ROG Strux GTX 1080 8GB || 4x16 GB RAM 3200MHz CL14 G.SKILL || NVMe - 1000GB Samsung EVO 970 || RAID0 - 2x3TB WD RED || Cooler Master Centurion Silencio 452 || Seasonic Prime Ultra 750W Gold || 24" EIZO EV2436WFS3-BK EcoView ||
FOTO: Canon EOS 5D MKII || Canon 50mm F1.8II || Tamron 24-70/F2.8 VC || Canon 70-200/F4L IS || Canon EX580 MKII
Mobil: Samsung Galaxy S7
Car: BMW E36 328i Tour
obcanx
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 200
Dátum registrácie: Pi 12. Jún, 2015, 22:02

Re: Obchvat Bratislavy D4+R7

Príspevok od používateľa obcanx »

za taku cenu by postavili metro pre auta a kamiony :)
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Obchvat Bratislavy D4+R7

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ale nedokazu to do volieb nakreslit, naplanovat A HLAVNE PODPISAT takze toto je najzavaznejsi faktor. Co keby sme tu po volbach nahodou neboli. Nestane sa to, ale co keby sme nevladli.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"