Obchvat Bratislavy D4+R7

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5633
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Obchvat Bratislavy D4+R7

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Ak budete veci riesit na urovni rozdielov toho kde z ktoreho mesta kto je tak sa necudujte ze to je na SVK tak ako je ;)

Uz tu boli pani co sa presviedcali ze ludia su nerovni podla rodiska a ucili sme sa o nich na dejepise, myslim ze sme trochu dalej aby sme sa na to pozerali takto (alebo dufam...) :)

Jasne ze je to v BA na**cu a ja iba pritakavam no nie je to preto tam mate znacky s inych krajov, nadavaj nabuduce pri parkovani papalasom co ta tuneluju ani si sa este nenarodil a nie tomu chudakovi co sa snazi v BA zarobit viac ako v nejakej riti u nas na vychode vo vecierke.

Edit:
Mateso to myslis vazne uplne? ty ked vytiahnes rit z BA vopred kupujes parkovaciu kartu? :hysterical:
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Obchvat Bratislavy D4+R7

Príspevok od používateľa Snake »

neviem ci si to uvedomujes, ale zapchy sa nedeju NA parkoviskach, ale na pristavaku, co tu splietas o parkovacich miestach?





.
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4577
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Obchvat Bratislavy D4+R7

Príspevok od používateľa killswitch »

molnart napísal:toto je iba snaha o tunelovanie statu, trosku robim s vecami ktore sa tykaju dopravy, a mozem povedat ze na slovensku nieco ako tranzit v podstate neexistuje, a aj to malo co hej tak ide po D2 z madarskych hranic do ceskych. takze D4 v podstate riesi neexistujuci problem lebo bratislava je pretazena ludmi ktori premavaju z jedneho konca mesta na druhe. riesenim podla mna by bolo nasledovne:
1) uplny zakaz vjazdu autami do centra mesta (nieco ako trojuholnik medzi safkom, novym mostom a hlavnou stanicou, vratane hradu a okolia)
2) vyrazne obmedzenie vjazdu do sirsieho centra ako stare mesto a ruzinov, napr. na nejake nalepky celkom drahe
3) vybudovanie cestnej infrastruktury ktora by zabezpecila dopravnu dostupnost klucovych zariadeni (napr. nemocnice) aj ked sa nachadzaju v obmedzenych zonach
4) vybudovanie zachytnych parkovisk na vstupoch do mesta
5) kvalitna mestska doprava bez meskani (vyhradene pruhy), v spicke max 5 minutove intervaly medzi spojmi, bez bezdomovcov v autobusoch kde pri nastupe clovek nemusi mat starosti ci mu este plati tetanovka
6) zlepsenie primestskej dopravy, predlzenie mestskych spojov do satelitnych dedin ako Rovinka, Luzna apod.

obce na vychod od bratislavy posledne roky zacali celkom seriozne sa stavat k vystavbe a nove projekty nepovoluju prave z dovodu dopravnych obmedzeni. po vybudovani R7 vsak toto spadne, od bratislavy az po bac vyrastie novy mega chorvatsky grob bez obcianskej vybavenosti a za par rokov na tom budeme este horsie ako dnes.
1) do tejto casti mesta uz dnes chodi autom aj tak len ten, co tam ma zabezpecene parkovanie.
2) v ruzinove, kde je najviac firiem/uradov/sportovisk a co ja viem coho je to cista utopia
3) kde v meste chces tu infrastrukturu budovat? vo vzduchu? a za ake peniaze?
4) suhlasim, aj ked bude dlho trvat, kym sa to cezpolni naucia pouzivat. suvisi s tym ofc stav verejnej dopravy, ktory je momentalne katastrofalny. takze je to nevyuzitelne najblizsich 50 rokov.
5) opat otazka kde chces tie vyhradene pruhy postavit? pocul si o experimente na stefanikovej? http://www.hlavnespravy.sk/bratislava-d ... ruca/66592 za co chces kupit prostriedky MHD, aby chodili kazdych 5 minut? pocul si niekedy o zadlzenosti BA? kto bude kontrolovat vstup bezdomovca do kazdeho spoja?
6) suhlasim.
Snake napísal:neviem ci si to uvedomujes, ale zapchy sa nedeju NA parkoviskach, ale na pristavaku, co tu splietas o parkovacich miestach?
this.

prave preto som sa pytal v povodnom poste, ze co si myslite o prepojeni R7 Ketelec - Bajkalska/Pristavny most. imo uz teraz to kolabuje na tej prijazdovej rampe od slovnaftu na ten kruhac na pristavnom.
ujo MateSo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1980
Dátum registrácie: Št 24. Júl, 2008, 17:14
Bydlisko: Bratislava

Re: Obchvat Bratislavy D4+R7

Príspevok od používateľa ujo MateSo »

snake, ano, lebo je to ako lievik a niekde sa to zbiehat musi, auta smerujuce do centra musia zaparkovat, je rozdiel ci bude parkovat okamzite alebo 30 min kruzit pokial najde parkovacie miesto. Pokial tam parkovanie nebude mat, do centra sa autom trtkan nebude. Bude menej aut na pristavnom moste a pod. Treba liecit pricinu, nie nasledok.

jednoduska> nemam problem, idem do viedne alebo inde, dam to na platene alebo si kupim parkovaciu kartu a mam pokoj, je v tom nieco zvlastne nemat nieco zadara ? :facepalm:
PC> Asus X99-E WS, 5960x@4.7, 32GB/2400, 2xTitanX, Corsair ax1500i
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Obchvat Bratislavy D4+R7

Príspevok od používateľa Snake »

Nechapem tvoju logiku ale ok...





.
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Obchvat Bratislavy D4+R7

Príspevok od používateľa Blackhawk »

Nie si sam snake.

By ma zaujimalo keby na ziadost uja Matesa vsetci cez polny odisli prec z BA, kto by v tej BA zostal? Kto by robil ich pracu? :facepalm:
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
ujo MateSo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1980
Dátum registrácie: Št 24. Júl, 2008, 17:14
Bydlisko: Bratislava

Re: Obchvat Bratislavy D4+R7

Príspevok od používateľa ujo MateSo »

Blackhawk - tato debata smeruje niekde inde ako by mala...
Odpoved na tvoju otazku - z pohladu ludi co poznam efekt 90 percent CPckarov v BA domrnalo co sa dalo. /od cien prace, kvality az po prenajmy bytov/. Pokial boli doma alebo v zahranici, paradoxne vsetko fungovalo aj bez nich.
Kto by zostal ? toho sa bat nemusis, ale parkovalo by sa urcite lepsie :)
Pokial sa pasujes do pozicie ze musis/musite za niekoho makat, je to cisto iba osobny problem komunity ktora si to mysli, a hlavne treba sa zamysliet, ako si k takemu nazoru prisiel a z coho prameni :bye:
PC> Asus X99-E WS, 5960x@4.7, 32GB/2400, 2xTitanX, Corsair ax1500i
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Obchvat Bratislavy D4+R7

Príspevok od používateľa Blackhawk »

Prameni z toho, ze CPckarov je v BA cca 300 000 (pracujuci ale aj studujuci). To aby vsetky pracovne pozicie obsadili Bratislavcania nie je mozne. ;)
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Obchvat Bratislavy D4+R7

Príspevok od používateľa Snake »

Bratislavcania su uz v rakusku, cim to bude ze?





.
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4577
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Obchvat Bratislavy D4+R7

Príspevok od používateľa killswitch »

kto stale nema predstavu ako by to malo vyzerat, tak tu je vizualizacia D4: http://www.obchvatbratislavy.sk/files/D ... imacia.mp4


a tu trochu podarenejsia vizualizacia R7 v casti Bajkalska-Ketelec:
Používateľov profilový obrázok
scarinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2695
Dátum registrácie: Po 08. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Obchvat Bratislavy D4+R7

Príspevok od používateľa scarinko »

hmmm ta R7 ma zaujima kua lebo sa tam spomina oblast male palenisko a dunajske predmestie a rovno vedla dunajskeho predmestia mam pozemok kde chcem stavat a neviem podla tych videi kadial to teda ma viest a ci to bude pre mna dobre alebo zle

hmm tak podla toho co hovoria by to malo ist asi takto nejako odhadom
http://s21.postimg.org/7v8kysrev/image.png

ja planujem aktivity kusok nad tym v oblasti nove palenisko tak som zvedavy co z toho bude
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6729
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Obchvat Bratislavy D4+R7

Príspevok od používateľa molnart »

na ak ta budu vyvlastnovat tak sedis na zlatom vajci, ak trasa pojde tesne vedla tak mas smolu.

inac to nazvoslovie v tych videach... turbookruzna krizovatla bola este z jednoduchsich a uz tam som pozeral ze wtf
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
scarinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2695
Dátum registrácie: Po 08. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Obchvat Bratislavy D4+R7

Príspevok od používateľa scarinko »

hej tiez som chvilu pocuval ze co to melu o jakom turbe, ked som videl to bludisko tak si viem predstavit ako to bude vyzerat v realite nasich super soferov, stacilo mi dnes v hainburgu ako chodia slovaci na jednom kruhaci do protismeru lebo si nevsimli ze to je naozaj kruhac (cesta popri dunaji - obchadzka hlavnej komunikacie ked je zapcha na semafore pod vezou, ulica sa vola Donaulände TU) - som kukal ze wtf, keby slo oproti auto tak je celna zrazka :x
molnart napísal:na ak ta budu vyvlastnovat tak sedis na zlatom vajci, ak trasa pojde tesne vedla tak mas smolu.
vyvlastnovat urcite nebudu lebo tam stavaju dunajske predmestie a ja mam pozemok asi takto alebo takto v 3D
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6729
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Obchvat Bratislavy D4+R7

Príspevok od používateľa molnart »

tak potom neviem co riesis, budes v pohode, akurat zo slovnaftskej ubudne aut na par rokov, ale potom to bude zasa rovnake.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
scarinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2695
Dátum registrácie: Po 08. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Obchvat Bratislavy D4+R7

Príspevok od používateľa scarinko »

no hlavne kua ci tam nebude velky ruch lebo uz teraz pocujem auta na D1 a vlaky co chodia na UNS aj ked ich je pomenej
slovnaftska je tragicka rano a po obede tak to by pomohlo

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"