Pneu s hrotmi

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Pneu s hrotmi

Príspevok od používateľa shajek »

a to ta zachrani quattro pred suvislou ladovou plochou ? nie .. jedine hroty ...
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Pneu s hrotmi

Príspevok od používateľa lacika »

Ale prosim ta.. tu pod tatrami nema nikto problem s neupravenou cestou, ak neratam nedomace auta.
Len v Blave je hotovy armagedon.
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8553
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Pneu s hrotmi

Príspevok od používateľa shiro »

Presne, napadne 5cm snehu a blava je nazad v stredoveku :-)
Tuna v BB prisla kalamitka v podobe 20cm snehu za den a nic extra sa nedialo, akurat sa doprava spomalila na nejakych 30km/h a MHD meskalo. Ziadne velke buracky alebo koniec sveta sa nekonal. Na svojej karicke mam obycajne Polaris 3 a da sa normalne jazdit a existovat aj na utlacenom snehu.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3754
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Re: Pneu s hrotmi

Príspevok od používateľa lezgy »

ja som kedysi jazdil s hrotmi na embecke, na vtedajsiu dobu mozem povedat ze to bola skvela vec, drzalo to jak pribite, mal som to aj v kombinacii retaz predok hroty zadok...efekt paradny
dnes by som to kvoli buzeraku od zelenych, ktorych je cim dalej tym viac, neriskoval, kolega odvedla machroval s dezenom az dosiel o vodicak
prachy do kasy treba, aj ked mas mozno prachov dost, krmit tento chliev uz len z principu .....
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s
Používateľov profilový obrázok
jcdenton12
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2221
Dátum registrácie: Št 22. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

Re: Pneu s hrotmi

Príspevok od používateľa jcdenton12 »

je brutalny rozdiel novy/utlaceny sneh a cisty lad
...
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Pneu s hrotmi

Príspevok od používateľa Snake »

Shatterhand napísal:A co ked ma audinu...ma mat quattro a nic take by nepotreboval :P
A8 bez quattra, no, jedine s 2.8 MPI, a tu v EU asi tazko zozenies, takze ano, mam quattro (50:50 - 3rd gen). Ani quattro ta ale nezachrani pred suvislou vrstvou ladu, aku tu vytvorili nasi cestari v okoli GA tym, ze kompletne jebali na odhrnanie, naozaj ti neprajem v 70 vyletiet na 7cm vysoky ostrovcek z ladu lavou stranou auta, naozaj ti to neprajem, sa divim ze tu este pisem, a mozes mat haldex, symmetric 4wd, xdrive, quattro a aj dokonca 4matic a hovno ti to pomoze. V BA je situacia v pohode, ale to co sme tu mali uplynuly tyzden (ti co ste pocuvali dopravne spravy viete, ti co ste sli okolo viete este lepsie) ma prinutilo zamyslat sa nad tymto - ako vravim, je to cisto z toho dovodu, ze ja si nemienim rozflakat papulu lebo idioti neodrhnaju.





.
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Pneu s hrotmi

Príspevok od používateľa lacika »

Minule sa na nas tiez "vykaslali", az sa lesklo. Prisiel akurat na navstevu svagor, tiez s quattrom a hovoril mi, ze mu to nejak nebrzdi..
Tak som mu vysvetlil, ze ABS si na takom skle neskrtne. Ze gumy ma OK. Tak som sa s nou trosku previezol, aby som mu ukazal kde je sila a slabost toho ABS. Samozrejme, ze tu istu trasu a miesta som mu ukazal na mojom megane, aby vedel, ako to kruti bez ABS, ked sa dostane do smyku..
Ale toto nie je prednaska o ABS. Islo o to, ze som si mohol pekne vyskusat quattro na velmi hladkom povrchu a bola to pecka. Predsa, on ma narozdiel od teba manual, tak by som povedal, ze ovladanie v smyku je nalepsej urovni.

Druha vec je, ze vy (nic osobne) tam v Blave ste zvyknuty na iny jazdny komfort ako tu. Nedokazete pretrpiet 50tku, tam kde nie je. Neda sa, nejdem rychlo.. Ci je tam ten cestar alebo nie.. kazdy nadava na cestarov, ale predstav si, ze on posypuje pri rychlosti 40km/h. Ako to ma vsetko obletiet, ked panstvo chce vsetky cesty vypysane do hodiny? Porataj si auta. Porataj si, ze oni tie auta musia aj obcas doplnit. Kolko mate km ciest a to vydel rychlostou a mozes byt rad, ze to stihli este v ten den. :D
U nas vidis cestara az na druhy den.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Pneu s hrotmi

Príspevok od používateľa Snake »

Ale halooo, tu nikto nehovori o blave, tam je umackana brecka od ktorej iba zasvinis auto a tych co stoja pri ceste. Ja hovorim o lade, ak mas na hlavnom tahu ostrovcek z ladu tak to mi nehovor ze je normalne, a nie, neodrhnali tam, vobec, ani na druhy den, preco som sa zatial nepytal (a ani nemam chut - ked budem chciet vyhovorky, najdem si stalu zensku). quattro je fajn, ale nie je vsemocne, tieto demagogie ohladom stvorkoliek - ono sa to rozbieha lepsie, drzi to lepsie, ale brdzi to rovnako nahovno.

A nebavme sa o cestaroch, o tom nie je tato tema, ani o tom ako spomalit, x-krat chodim radsej pomaly nez aby som sa vysupal niekde, tak ma neporovnavaj s blavakmi :), dik :).

Este raz, tema je lad, L-A-D, nie sneh ci bacorina, LAD. Preto som tuto temu zalozil.





.
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Pneu s hrotmi

Príspevok od používateľa lacika »

Keby fungovala ta aplikacia, s kt. sa hlasia aj vytlky, tak by bolo mozne oznamit stav vozovky, popr. nejaku zavadu na nej a nech sa to riesi.
Ale to uz by sme neboli na Slovensku, ze?
Potom existuje varianta, aby si ako uvedomely obcan vozil v audinke posypovu sol a lopatu. :D
Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: Pneu s hrotmi

Príspevok od používateľa Shatterhand »

Dobre, a reťaze už vyšli z módy, či je to fakt ako alpský ľadovec?
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Pneu s hrotmi

Príspevok od používateľa Snake »

to myslis vazne tuto poznamku? :))) ano, naozaj sa pytam...





.
Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: Pneu s hrotmi

Príspevok od používateľa Shatterhand »

Áno. Lebo aj ja tu mám ľad, pretože cesty okolo štvrte kde bývam jednoducho neodhŕňajú, lebo vraj mestu nepatria, ale vlastníkom domov v tejto štvrti. A to je prosím v BA. Ak je tu niečo akože odhrnuté, tak sú to vyjazdené koľaje od áut ešte pred zamrznutím...pričinili sa o to najmä BMW-čka, ktoré šli hore kopcom nakrivo, zad totálne kĺzal a pretáčal, avšak nakoniec došli do cieľa a pritom "odhádzali" sneh a vytvorili tie koľaje. Proste ako keď fŕka blato spod kolies, tak to podobne spravili zo snehom.
A aký je teda problém s reťazami? A prečo chodíš 70 po ľade?
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push
Používateľov profilový obrázok
QuaDko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1331
Dátum registrácie: Po 11. Jan, 2010, 17:16
Bydlisko: Trstín-Trnava-Bratislava

Re: Pneu s hrotmi

Príspevok od používateľa QuaDko »

Kludne nech máš reťaze aj na 8mich kolesách a efekt určite nebude taký ako mať pneu s hrotmi. Vidím že každý tú dáva len litánie ihľadom niečoho iného ale keď sa naozaj dostanete do takej situácie a začnete rozmýšlať o niečom takom tak nepotrebujete počuť takéto veci a tlačiť niekomu kalerábi do hlavy. Skús tie reťaze natlačiť do hlavy hlúpym kamionistom ktorí to majú v povinnej výbave a keď som teraz stál 5 hodín v kolóne pretože kamión sa nevedel vyhrabať do minimálneho kopčeka pretože samozrejme z kolóny 40 kamiónom mal reťaze asi jeden. Tak potom by som bol spokojný keby im to natlačíš do hlavy že rie reťaze majú v pocinnej výbave.

Btw: nikdy som nezajdil na pneu s hrotmi ale keby mám tú možnosť určite by som v takomto počasí so roho šiel pretože bývam na dedine a sem sa odhŕnač dostane až ma druhý deň a hlavné cesty sú tu tak utlacěné od kamiónov že ešte teraz je na ceste ľad.
Working on
Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: Pneu s hrotmi

Príspevok od používateľa Shatterhand »

Asi som sa nevyjadril presne - ja síce nebývam na dedine, ale odhŕňač tu došiel až včera, kalamita bola v piatok, z piatka na sobotu sa to celé zmenilo na ľad. Ľad nebol len tam, kde jazdili BMW-čka šmykom a vyrobili koľaje. A celé to tu je ešte v kopci. Toľko k tým kalamitám, mi nechcite tvrdiť že máte na ceste 40 cm hrubý ľad. Potom to možno uverím.
/A vkľude si tie hroty dajte, mne je to fuk, len neverím že to potrebujete.
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7281
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Pneu s hrotmi

Príspevok od používateľa Papek »

To je jedno, či je ľad hrubý 5 cm alebo 40 cm. Šmýka sa aj tak. Ja som šiel niekam na maďare. Ešte po Senec ako-tak odhrnuté a za Sencom čístý ľad. Cestári niekde v <>, hlavne že dva dni vopred varujú pred bordelom na ceste.
A že v BA je bordel aj z 5 cm je dané tým, že tu sú kolóny aj keď je sucho, teplo a jasno. Keď to zrazu všetko spomalí z priemerných 15 km/h na 5, ubudne 50% parkovacích miest a tretina somárov sa nevie ani poriadne rozbehnúť + je piatok, tak sa ani nečudujem, že to tu tak vyzerá.

Ja mám pneu s hrotmi iba na bicykli a je to paráda. Na asfalte sa rýchlo derú, ale na ľade sa viem postaviť aj na predné. Najlepšie sú tie pohľady korčuliarov, keď sa medzi nimi motám a ne a ne sa zjebať :-)
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"