Pneu s hrotmi

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Pneu s hrotmi

Príspevok od používateľa Snake »

Situacia za posledne dva dni ma prinutila zalozit tuto temu, a kedze si nemienim rozflakat klapacku len preto ze hajzel neda dole lyzicu aby odhrnul sneh/lad, tak by som rad podebatil na tuto temu. Viem ze pneu s hrotmi su u nas zakazane, to mi je ale uplne jedno, cize legislativne veci dajme prosim bokom a podme sa bavit o skusenostiach, pisu sem ludia, ktori ziju/zili v severskych krajinach, kde je toto bezna vec. Rad by som vedel ako sa chova takato pneu na normalnej asfaltke, aku ma zivotnost, pripadne cena, nakolko nasi importeri vobec neeviduju tieto veci.

Dakujem.

PS: pre debilov moralistov ktorych je tu kopa, je to tu sami lad, a odhrnace asi robia safari po meste nakolko len jazdia ale neodrhnaju.





.
Používateľov profilový obrázok
hopkok
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2410
Dátum registrácie: St 22. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Žabokreky nad Nitrou

Re: Pneu s hrotmi

Príspevok od používateľa hopkok »

co som sa bavil jedneho casu so znamim z Finska, zivotnost na asfalte je par 100km...prilnavost na asfalte takmer nulova...pneumatiky celkom slusne drahe...oplati sa asi radsej sediet doma na riti :) Neber to osobne, proste u nas nepouzitelne...
Používateľov profilový obrázok
adriano94
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 667
Dátum registrácie: Pi 19. Sep, 2008, 20:40
Bydlisko: Snina partizánska 2538/29

Re: Pneu s hrotmi

Príspevok od používateľa adriano94 »

V nasich podmienkach nepouzitelne.. zaplatis zato palku a das ich dole za paru km... :) ake mas auto ? Lebo za 2 roky som z 4x4 nemal problem a to som chodil aj tam kde auta stali a sa vysypali aj hasiči :D
Spoiler: ukázať
MB: Gigabyte EX58 DS4 Cpu: Intel xeon X5650 4.4GHZ Cpu fan: Phobya Performance Kit RAM: Crucial 8GB DDR3 1600MHz CL9 Ballistix Sport GK:Msi gaming R9 280x [/b] PSU: Silverstone Strider plus 600w. Case: Xigmatek Midguard
Používateľov profilový obrázok
hopkok
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2410
Dátum registrácie: St 22. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Žabokreky nad Nitrou

Re: Pneu s hrotmi

Príspevok od používateľa hopkok »

ma A8-mu :-) Proste zbytocne sa s tym zaoberat.
Používateľov profilový obrázok
adriano94
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 667
Dátum registrácie: Pi 19. Sep, 2008, 20:40
Bydlisko: Snina partizánska 2538/29

Re: Pneu s hrotmi

Príspevok od používateľa adriano94 »

No aj my mame doma a8 ale hm hroty?? hm to su v Ba ake podmienky :D
Spoiler: ukázať
MB: Gigabyte EX58 DS4 Cpu: Intel xeon X5650 4.4GHZ Cpu fan: Phobya Performance Kit RAM: Crucial 8GB DDR3 1600MHz CL9 Ballistix Sport GK:Msi gaming R9 280x [/b] PSU: Silverstone Strider plus 600w. Case: Xigmatek Midguard
Používateľov profilový obrázok
hopkok
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2410
Dátum registrácie: St 22. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Žabokreky nad Nitrou

Re: Pneu s hrotmi

Príspevok od používateľa hopkok »

zeby centak snehu zas? :-) Lad je svina, to je jasne :-)
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Pneu s hrotmi

Príspevok od používateľa mirjak »

ak mas sadu zimnych s vyssim dezenom, mozes zo srandy skusit toto: http://www.atv-stvorkolky.sk/sub/atv-st ... klince.pdf
Vo FR su pneu s hrotmi v horskych oblastiach celkom bezne, tusim legalne len do 3.5tony a maximalka je 90km/h
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6709
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Pneu s hrotmi

Príspevok od používateľa molnart »

najma na slovensku kde sneh napadne raz za tri roky aj vtedy vydrzi max na 2 dni. inac blbe ze tie pneu s hrotmi maju tie hroty stale, to by mali riesit nejakym vysuvacim sposobom, vsak knight rider to mal uz pred 30 rokmi
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Pneu s hrotmi

Príspevok od používateľa lacika »

raz som videl pneu na berlingu, co malo po bokoch hroty. Bola to taka gulicka s hrotom., cize neslo to cez celu pneu.
Vydrzalo mu to tyzden? Potom uz ostali z toho len klasicke zimaky.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Pneu s hrotmi

Príspevok od používateľa Snake »

no ja neviem, preto pisem, v zivote som sa tymto nezaoberal, vsade citam ze sa vyrabaju rozne dlzky hrotov, od 2mm vystupenia skoro po 8mm do ladu, plus ze to je z pekne tvrdeho materialu a obrusuje sa to zaroven s dezenom. Pytam sa skor na skusenosti, ci niekto mal, jazdil na tom...





.
Používateľov profilový obrázok
jcdenton12
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2221
Dátum registrácie: Št 22. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

Re: Pneu s hrotmi

Príspevok od používateľa jcdenton12 »

sice len ako spolujazdec, ale viezol som sa na Mitsubishi Lancer EVO s gumami s hrotmi
poviem pravdu ze pri kazdej zakrute som cakal ze sa vysekame von ale ono to drzalo ako pribite na tej ceste

pravda je vsak taka ze to ma zmysel na ujazdenom snehu/lade no nie na asfalte / kasovitom snehu

inac v lete vidno pekne na cestach "vyskrabane" kolajnicky

na par dni sa to neoplati, avsak ak si to vies vybavit, tak s A8 sa urcite vysantis poriadne s tym :good:
...
Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: Pneu s hrotmi

Príspevok od používateľa Shatterhand »

A co ked ma audinu...ma mat quattro a nic take by nepotreboval :P
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Pneu s hrotmi

Príspevok od používateľa lacika »

to si niekto kupi A8 bez quattra?
Používateľov profilový obrázok
QuaDko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1331
Dátum registrácie: Po 11. Jan, 2010, 17:16
Bydlisko: Trstín-Trnava-Bratislava

Re: Pneu s hrotmi

Príspevok od používateľa QuaDko »

Už len logika hovorí že na S8 quattro asi bude mať.
Working on
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Pneu s hrotmi

Príspevok od používateľa lacika »

co viem, snake ma A8, nie S8.
Ale ako pozeram, vsade ma nalepky quattro.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"