Vypalne pri prvom prihlaseni auta v SR a ako sa branit?

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1942
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Vypalne pri prvom prihlaseni auta v SR a ako sa branit?

Príspevok od používateľa maniak »

CageJ: Never tomu, ze takuto registracnu dan niekedy zrusia. Ked uz vstupila do platnosti a neboli nejake vyrazne protesty, tak ju akurat casom budu novelizovat (rozumej prerabat kategorie tak, aby vybrali este viac). A aby si zabezpecili registracie, tak sprisnia sa kontroly SPZ a pobytov (na styl v principe celej zapadnej europy, kde ak mas auto registrovane na SPZ ineho statu a vyuzivas ho (dokazy si zabezpecia), tak ti mozu vymerat pokutu do vysky N (v rakusku tusim az 5 tisic eur, vo francuzsku viem o podobnom pripade ale este pred eurom a pokute 10 000 frankov, ...)). Ono, nechcem vyznievat ako pesimista, ale v situacii, kedy musi byt naplneny statny rozpocet aby dosiahol deficit max. 0.5% HDP (ciel pre rok 2017), sa bude presne takymito opatreniami naplnat.
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6729
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Vypalne pri prvom prihlaseni auta v SR a ako sa branit?

Príspevok od používateľa molnart »

mp3turbo napísal: Presne pre toto sa mi paci Molni a jeho pristup, tato obsiahla tema - dosiel, zaujima sa, pyta sa aby NENALETEL NA SRACKU. Lebo su to jeho prachy ktore moze pouzit pre nieco uzitocne, nie pre opravu nekvalitnych sraciek ktore nikdy nemali vzniknut, co sme nikdy nemali vyrobcom dovolit !!!!
a myslis ze nezavidim tym ludom ktory to jednoducho vedia neriesit a uzivat si veci? nie nahodou amici hovoria ze "ignorance is a bliss"
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Vypalne pri prvom prihlaseni auta v SR a ako sa branit?

Príspevok od používateľa Blackhawk »

CageJ napísal:...
Nasiel som este taketo:
V prípade, že osoba s preukazom ZŤP si auto kúpila za vlastné, poplatok sa znižuje o polovicu, najviac však o 100 eur. Výnimku z povinnosti platiť registračný poplatok majú aj tí, ktorí vozidlo zdedili alebo ho získali na základe úradného príkazu a rozhodnutia súdu, ako aj v rámci majetkového vyrovnania po rozvode.
Cize jednoduche riesenie: oznit sa s Ceskou, kupit v Cechach auto, rozviest sa a auto dostat vramci delenia majetku. :cool: :D
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Vypalne pri prvom prihlaseni auta v SR a ako sa branit?

Príspevok od používateľa mp3turbo »

myslim si ze nezavidis - lebo mas hlavu a zjavne ju dokazes pouzivat.


Na rozdiel od mnohych.


ad invalid : no to mi je uz usetrene, maximalne 100eur, ked zaplatim tri tisice za poplatok. Teda nezaplatim, mam ceske znacky. Ktohovie preco. Nech sa daju vypchat tito nasi tajtrlici a dokonca este aj cesku STK zvladam, zase az taka strasna veda to nie je.

Posrata globalizacia. Esteze mame firmy krizomkrazom.




Zabudol som reagovat na toto:

*************************************
V Nemecku pritom system nie je o moc odlisny, len sa tam viac zdanuju naftaky. Plus po novom prichadzaju emisne zony (a teda nutnost zakupenia nalepky na vozidlo, aby si mohol vstupit do niektorych mestskych casti), ktore sa tykaju uz aj blizkeho pohranicia (napr. Hainburg an der Donau), ...
*************************************

nerob si srandu, Chrysler Voyager 3.8i automat z roku 1997 (este raz si pozri ten rok prosim ta) ma zelenu plaketu. A moze do kazdeho centra kazdeho mesta. Nic taketo sa o VSETKYCH diesloch o 10rokov mladsich povedat neda ani nahodou.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1942
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Vypalne pri prvom prihlaseni auta v SR a ako sa branit?

Príspevok od používateľa maniak »

mp3turbo napísal: nerob si srandu, Chrysler Voyager 3.8i automat z roku 1997 (este raz si pozri ten rok prosim ta) ma zelenu plaketu. A moze do kazdeho centra kazdeho mesta. Nic taketo sa o VSETKYCH diesloch o 10rokov mladsich povedat neda ani nahodou.
Srandu si nerobim, tento tyzden som to zistil, ale ani nikto z kolegov vo Viedni ju este nema, tak musim odinakial zistit, ako je to s povinnostou osobnych vozidiel. Ako tak pozeram, tak sa to tyka skoro celeho Dolneho Rakuska pri hraniciach so Slovenskom a okolo Viedne. Link: https://www.umwelt-pickerl.at/de/home.html
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6729
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Vypalne pri prvom prihlaseni auta v SR a ako sa branit?

Príspevok od používateľa molnart »

jednoducho tie nalepky naviazu na emisnu triedu auta. a ked auto ma iba euro 3 lebo v case vyroby nic novsie neexistovalo, tak nikto nebude skumat ci emisie by nahodou nesplnili aj euro 5 ale jednoducho dostane nalepku na euro 3. francuzi to napr. riesia tak ze posle zakazu vjazd autam ktore boli vyrobene pred urcitym datumom, bez ohladu na realne emisie alebo eurotriedu
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: Vypalne pri prvom prihlaseni auta v SR a ako sa branit?

Príspevok od používateľa Shatterhand »

Totál demencia.
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Vypalne pri prvom prihlaseni auta v SR a ako sa branit?

Príspevok od používateľa mp3turbo »

iba snaha o vybranie prachov.

Zakryta drystami o ekokokokologii, ale ked moj smradlavy diesel nevleze do centra mesta XY a bude jazdit iba po jeho okrajovej casti, cely ten shit ajtak padne na cele mesto pri prvom vetre alebo dazdi.


Na koneeee !! Pacho, ved kone nemame ! Taaaak utekajme.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Vypalne pri prvom prihlaseni auta v SR a ako sa branit?

Príspevok od používateľa mp3turbo »

reakcia na povinnost znamok v Rakusku : zatial iba pre nakladne/uzitkove vozy, nie pre osobne.
Ci je tato info pravdiva neviem, nepohybujem sa tam.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1942
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Vypalne pri prvom prihlaseni auta v SR a ako sa branit?

Príspevok od používateľa maniak »

Potvrdzujem, zatial pre nakladne/uzitkove vozidla plus automobily kategorie N1 (osobne vozidla do 3.5 tony s mrezou za zadnymi sedadlami)
FVE 12.45 kWp V/Z
obcanx
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 200
Dátum registrácie: Pi 12. Jún, 2015, 22:02

Re: Vypalne pri prvom prihlaseni auta v SR a ako sa branit?

Príspevok od používateľa obcanx »

velmi zaujimave..
cize coskoro sa mozeme docakt doby, ked 100co2 bude "vela" a budeme musiet kupovat 1.2HTP a dialnicne/silne vozy vymiznu :D

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"