Vypalne pri prvom prihlaseni auta v SR a ako sa branit?

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2327
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: Vypalne pri prvom prihlaseni auta v SR a ako sa branit?

Príspevok od používateľa Xeigen »

landrower napísal: nuz, a aby som sa vratil k teme, aj keby v tom celom niekto videl problem, tak stale to neodovodnuje preco zsa prihlasenie jazdenky tu treba platit take nehorazne cisla, a este k tomu rovnako vela ako pri novom aute.
Pozri sa koľko bolo bazárov pri cestách... veď v každej hornej dolnej bol bazár a v ňom luxusné cukríky a.k.a nemecký taxík v zábehu, iný dôvôd ako to aby sa nedovážali črepy zo zahraničia to nemá...
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Vypalne pri prvom prihlaseni auta v SR a ako sa branit?

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> iný dôvôd ako to aby sa nedovážali črepy zo zahraničia to nemá...

zavedenim 3500euroveho "poplatku" za dovoz bmw 750iL z akehokolvek roku, napriklad 2008, dosiahnes to ze sa nebudu vozit crepy ? Ved prave kvoli tymto poplatkom sa nebudu vozit akotak normalne auta, ale lacnejsie sracky s mensim vykonom motora, kedze tie vykony sa kazdorocne stupnuju tak vacsinou starsieho data cize zhruba v horsom stave, s vacsim poctom centimetrov a taketo vselijake buranice-klepanice-taxikovice, lebo ludom vytiahli peniaze z penazenky poplatky a nezostalo na auto samotne !!

A namiesto toho aby si kupili akotak normalny voz za 9.000eur a tomu kur ze je sialene kvantum PERFEKTNYCH ojazdenych aut za tu sumu, tak kazdy kuka ze dofrasa teraz to musim kupit za 7800,- max aby som mal tych sprostych 1200,- na prihlasenie.

Prave preto ze za dovoz akotak normalneho auta s vykonom vyssim ako 21kW zaplatis XY penazi, prave preto budu ludia drzat pri zivote svoje stare hnusne uchrochtane diesle, budu z nich vyhadzovat DPFka a vsetci tu pokapeme na rakovinu. Lebo proste nebudu ochotni dovazat si vozy, poplatky ich trosku pribrzdia.

Ved aspon rozmyslaj nad tym co pises. Poplatky a dovoz crepov nemaju spolu nic spolocne, takisto ako nema VYKON MOTORA (podla ktoreho sa poplatky platia) nic spolocne s tym ci je auto crep alebo nie je. Vobec sa tam nerozmysla o triede auta, veku, obstaravacej cene, proste nic. Jediny dovod preco je toto svinstvo je aby ta nas krasny hladny stat mohol pripravit o dalsie prachy a fajront.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3754
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Re: Vypalne pri prvom prihlaseni auta v SR a ako sa branit?

Príspevok od používateľa lezgy »

stefan.koval napísal:prihlasit auto v CR u znamych?
ked uz tak u rakusakov, tusim v celej rvhp navyse je povolena aj RHD na rozdiel od tohoto chlieva
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3754
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Re: Vypalne pri prvom prihlaseni auta v SR a ako sa branit?

Príspevok od používateľa lezgy »

mp3turbo napísal:servus zoooooom, Rakusko sem netahajme lebo tam prihlasenie auta zahrna NOVA dan a rocne poplatky ze by sa z toho jeden aj posr..kakal. Kamarat co byva vo Volfštáli zaplatil 1800eur za prihlasenie Fordu Fokus myslim ze je to jedna-osem dýzel - musel inak by ho potahovali za kratenie dani a to uz je na pásikové pyžamko co sa mu nechcelo. Navyse neviem ci nahodou v Rakusku nemaju STKcku kazdy rok [?] a hlavne tam to nefunguje ako u nas ze Jozo vybavi.



PS: moji kamarati si kupuju fordy cémaks 1.0i za 16900 a su tiez spokojni.
aj tu bude stkcka za chvilu kazdorocna...len poplatky ostanu
u polakov tusim vyhrali sud kvoli RHD uz davno ale po odvolaniach to akosi samozrejme zastalo aj ked tam tusim prerabky su legalne
a uplna nirvana je prihlasit u ukrajincov
tam prihlasis kde co, skorumpovanost podobna tej nasej akurat o tretinu lacnejsia
a pocet UA, idealne s ZTP preukazmi ako hadov...aspon v MI a okoli, domorodci zrejme potvrdia, a utesene narasta

zakony robia aby tu nebol bordel ale vdaka tymto zakonom v tomto bazmekistane je bordel ukazkovy
vyhovuje to zas len tym spravnym ako je poradca primatora, ktory ma samozrejme aj stkcku resp udavac stbak ktory vlastni akosi cisto nahodou najlukrativnejsie biznisy cize tie na ktore treba povolenie od statu....
tzv pridelove
tymto to bude len a len vyhovovat sak volby idu...uz aj kruhac postavili cisto nahodou pred volbami...aj ked miliardy v lufte...teda na luftkonte toho spravneho..ale to som uz odbocil
hlavne ze pupkac zeleny vajcakuje denne na kapote a smazi sadlo na kapote ..tymto je hej
glupe jak dekel ale 800+

i to bentley co pravidelne parkuje u ZTP by vedelo rozpravat
gadzo samozrejme nezamestnany na aktivacnych

a gluptak poctivak nech robi na tento chliev
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6715
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Vypalne pri prvom prihlaseni auta v SR a ako sa branit?

Príspevok od používateľa molnart »

landrower napísal:scenar: kazdy den takmer idem trasu
https://www.google.sk/maps/dir/Vl%C4%8D ... 491913!3e0
tam a nazad, niekedy aj viac krat
otazka ci je naozaj potrebne aby si tu trasu robil viackrat za den. ja ked som byval v bratislave tak som robil vzdialenostne velmi podobnu trasu peso https://www.google.sk/maps/dir/48.12961 ... m0!3e2!5i2, a vobec nie z ekonomickych dovodov (firma mi prispieva rocne nejakych 1000 eur na palivo, co vacsinou miniem len tak-tak)
Slayerik napísal:To že sa doba zmenila a niečo sa proste robí inak a funguje inak, tak je to hneď zlé a keby sa dalo tak to zakážeme?
ad 1) ked sa pozeram na dopravnu situaciu v BA a okoli s autami s jednym pasazierom tak nemam pocit ze to "funguje". ad 2) nikdy som nehovoril o zakaze, ale o pomernom spoplatneni. ked stojim v zapche (lebo zrovna potrebujem ist autom, lebo viem ze sa budem vracat vecer o deviatej ked uz inu moznost dopravy nemam), lebo su cesty plne zenusiek ktore potrebuju auto aby mohli po robote skocit na kavicku tak kvoli nim platim ja mojim casom. takze za jazdy "nad limit" nech zaplatia, ked si myslia ze im to stale oplati. lebo dnes je pre ludi cestovanie jednoducho prilis lacne - ja som napr. manzelke zakazal soferovat presne z rovnakeho dovodu, a neustale mi to vycita. ak by ale cestovanie bolo niekolkonasobne drahsie tak by sa na to pozerala inak.
mp3turbo napísal:Ved prave kvoli tymto poplatkom sa nebudu vozit akotak normalne auta, ale lacnejsie sracky s mensim vykonom motora, kedze tie vykony sa kazdorocne stupnuju tak vacsinou starsieho data cize zhruba v horsom stave


vykony sa sice kazdorocne stupnuju v danej objemovej kategorii (t,j, 1,2 TSI ma stale viac kw), ale zaroven vysokovykonove motory postupne vymieraju. vykon motora s bezpecnosotu auta az tak nesuvisi, rovnake bezpecnostne prvky dokupis aj do passata 1.6 aj do 3.6 V6. pri autach vyrobenych v poslednych 5 rokoch velmi nenajdes motory s vykonom nad 150 kw a vobec aj s objemom nad 2 litre. a to ze ty si robis zalusk na 5.7 HEMI je hobby, a za hobby sa plati.

na nejakom dvojlitry s 120 kw sa uz da velmi slusne zajazdit a kto zvazuje kupu takehoto auta tak tych 700 eur na registracny si uz najde.

problem slovaca je ale ze ked pride k penizaom tak ich musi vsetky hned preyebat a potom uz neostane na nic. kupi si najvaci barak v chorvatskom grobe kde nemaju ani posrate potraviny aby musel denne dochadzat 6x autom do bratislavy, pritom zoberie hypoteku, kde poctivo vykalkuluje ze ked 30 rokov bude jest len suchy rozok tak to splati, potom ide samozrejme jeden spotrebny uver za druhym. toto je naozajstny problem tohto statu, ze ludia neviedia kde su hranice a co znamena striedmost, nie nejake blbe poplatky.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7744
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Vypalne pri prvom prihlaseni auta v SR a ako sa branit?

Príspevok od používateľa LordKJ »

no neviem, nie kazdemu sa chce chodit 4km (x2) denne peso
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2327
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: Vypalne pri prvom prihlaseni auta v SR a ako sa branit?

Príspevok od používateľa Xeigen »

mp3turbo napísal: Ved aspon rozmyslaj nad tym co pises. Poplatky a dovoz crepov nemaju spolu nic spolocne, takisto ako nema VYKON MOTORA (podla ktoreho sa poplatky platia) nic spolocne s tym ci je auto crep alebo nie je. Vobec sa tam nerozmysla o triede auta, veku, obstaravacej cene, proste nic. Jediny dovod preco je toto svinstvo je aby ta nas krasny hladny stat mohol pripravit o dalsie prachy a fajront.


Hlavne kľud, za ten "črep" si doplň slovo ktoré ti vyhovuje. No a teraz mi povedz komu robia tieto poplatky problém....akej skupine ľudí, + akého typu aút sa to ten poplatok týka (hint: rodinné približovadlo so 75kw alebo A6 so 170kw).
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Vypalne pri prvom prihlaseni auta v SR a ako sa branit?

Príspevok od používateľa mirjak »

co tak pri jazdenke pred dovozom precipovat na nizsi vykon, nasledne dolozit "certifikat", zmenit zapisane kW este v povodnej krajine a ziadat pri prihlaseni adekvatny poplatok? :D Lacnejsie by to asi nebolo...
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Vypalne pri prvom prihlaseni auta v SR a ako sa branit?

Príspevok od používateľa Snake »

Musel by si absolvovať typove schválenie nanovo, co to obnasa netreba písať.





.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5179
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Vypalne pri prvom prihlaseni auta v SR a ako sa branit?

Príspevok od používateľa Chris »

lezgy napísal:
stefan.koval napísal:prihlasit auto v CR u znamych?
ked uz tak u rakusakov, tusim v celej rvhp navyse je povolena aj RHD na rozdiel od tohoto chlieva
pises tu hala-bala bez faktov ? vies kolko stoji zakonna v Rakusku ? Na Octu "2,5" 2010 1.9 TDI , cca 100e mesacne. plus havarijna ale to radsej nebudem spominat. Trochu rozdiel 1200e vs 140e u nas nie ? To nehovim o nejako 3.0 a pod.
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1941
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Vypalne pri prvom prihlaseni auta v SR a ako sa branit?

Príspevok od používateľa maniak »

Na rakusko zabudnite, to je fakticky najdrahsie, NoVA steuer plus za prihlasenie cca. 180 eur (to som platil ako prihlasovaci poplatok plus za znacky) plus poistka, ktora vzdy obnasa aj cestnu dan (ta sa pocita od vykonu motora vzorcom "(vykon v kw - 21)*0,62", co je mesacna kfz steuer), plus technicke kontroly systemom 3-2-1 (od prveho zapisu po 3 rokoch, potom po 2 rokoch a potom uz kazdorocne, inak stoja 50 eur a robi ich skoro kazdy servis). Ak ma niekto zaujem, mozem to tu vycislit presne pre moj civic 2008 1.4 dsi (61 kw), vratane havarijnej poistky, ktoru platim.
FVE 12.45 kWp V/Z
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Vypalne pri prvom prihlaseni auta v SR a ako sa branit?

Príspevok od používateľa mp3turbo »

presne tak, ved ako prvy som hovoril ze na Rakusko rovno sfleku zabudnite - ti su tak sialene drahi ze sa ti neoplati spekulovat a proste u nas zaplatit poplatok za prihlasenie. Z nasho okolia ktore mozes realne zneuzit su na tom dobre jedine Cesi. Aj tie STKcky tam zatial funguju tak ako u nas a nie v Rakusku...





>> a to ze ty si robis zalusk na 5.7 HEMI je hobby, a za hobby sa plati.

velmi spravne : 2007cka za radovo 7000eur s lepsou vybavou (vyhrievana koza, 4x4, xenony, automat, krasny zvuk) ako ma dnes Ford C-Max 1.0i lavy-pravy-stredny hrncek za 16.900eur. Kde je chyba v systeme ? Ked si kupis novu fabiu, kolko zaplatis ? Je fabia lepsie bezpecnejsie priestrannejsie auto ako dva-aj-stvrttonovy mamut i ked ten mamut je 6 rokov stary ? Je Fabia vhodnejsia pre moju zenu a deti ako 5.1metrovy mamut ?

Preco ma system nuti kupovat SRACKY, aj ked su nove (a maju daleko mensiu zivotnost) ? Jasne, mam "slobodu" a slobodne sa mozem rozhodnut na päť-sedem-hemi, poplatocek 3500eur predstavuje len POLOVICU ceny vozu. To nie je sloboda, to je prachsproste svinstvo. Pozrem sa na cesty ci su v kvalitnom stave a ci mozem mat aspon ten drbnuty hrdy pocit ze aj ja som na ne prispel. Pockaj chvilku...






>> problem slovaca je ale ze ked pride k penizaom tak ich musi vsetky hned preyebat a potom uz neostane na nic. kupi si najvaci
>> barak v chorvatskom grobe kde nemaju ani posrate potraviny aby musel denne dochadzat 6x autom do bratislavy, pritom
>> zoberie hypoteku, kde poctivo vykalkuluje ze ked 30 rokov bude jest len suchy rozok tak to splati, potom ide samozrejme
>> jeden spotrebny uver za druhym.
>> toto je naozajstny problem tohto statu, ze ludia neviedia kde su hranice a co znamena striedmost, nie nejake blbe poplatky.

tu sa absolutne zhodneme (az na tie poplatky), toto je vsak uplne iny problem nesuvisiaci priamo s dovoznymi poplatkami. A skromne dodam ZDALEKA NIELEN TOHOTO STATU, ale rozvinutej civilizacie ako celku - vid priklad kde zacali doteraz pretrvavajuce sracky z roku 2007/2008. Tymto smerom ale diskusiu neuberajme, fakt to nesuvisi s poplatkami za prihlasenie auta u nas. Pozri, co sa striedmosti tyka moze to zniet ze mam penazi akokeby som ich tlacil - avsak nie je to tak. To ze rozmyslam nad trojlitrom alebo vacsim obsahom neznamena ze nemam striedmost : ked kupim novy zmieneny C-Max najlacnejsi za 16900, za sest rokov vlastnictva na nom stratim viac penazi ako ked kupim ojazdene auto a budem ho servisovat a zaratam zvysenu spotrebu. Zvlastne ale je to tak (jazdim malo, to vsak neznamena ze musim jazdit Korzou - a ani nebudem, za ten svet nie lebo takych aut sa takmer normalne bojim, pri prvom incidente som mrtvy). Mam tu striedmost aj pri 5.7hemi. Ano, mozem si kupit ojazdenu Fabiu a bolo by to lacnejsie ako ojazdene Hemi aj s mensou spotrebou, zase az taku striedmost na posledny cent nemam, to je pravda. Ale nekupujem si nove Oktavie za 21.990,-eur s lahkou vybavou aby som ich potom po 6 rokoch sotva predal za 8000... lebo to je PRE MNA A MOJE POUZITIE jednoducho drahsie. A keby som chcel kupit trosku vacsie auta, take ake mam rad, tak mi ani 90.000eur nestaci.

Tam je moja striedmost.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6965
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Vypalne pri prvom prihlaseni auta v SR a ako sa branit?

Príspevok od používateľa landrower »

zasadny problem tejto diskusie je myslenie "mne to vyhovuje takto a musi to aj vsetkym ostatnym"...
Warface nick: landrower | Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display iiyama ProLite X2377HDS (IPS), Philips 226 21,5" (TN)
Audio Behringer MS16
Headphones Denon AH-D301
Keyboard Logitech G105
Mouse Razer Copperhead (ASUS ROG verzia)
Mouse pad CONNECT IT CI-236 Biohazard Pad
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
Phone HTC One Mini
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7281
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Vypalne pri prvom prihlaseni auta v SR a ako sa branit?

Príspevok od používateľa Papek »

zasadny problem tejto diskusie je ten, ze je uplne OT :x

Osobne si nemyslim, ze je nejaky sposob, ako tento poplatok obist za pomoci EU, kedze sa vztahuje aj na nove aj na dovezene auta. A ak ju budu vsetci poslusne platit, tak nie je ani ziadna politicka vola nieco na tom zmenit. Navyse ma podporu sirokej verejnosti, pretoze slovac zavidi a kto ma predsa 200k auto je bud vagabund alebo podnikatel, ktory si to moze automaticky dovolit. Jednoducho je verejna mienka otocena tak, ze male auta s malymi vykonmi su to naj bez ohladu na ostatne naklady a kto chce nieco ine, tak nech plati.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Používateľov profilový obrázok
Tomasjerry
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: St 12. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA (work) Velke Levare (home)

Re: Vypalne pri prvom prihlaseni auta v SR a ako sa branit?

Príspevok od používateľa Tomasjerry »

Urcite sa pridam aj ja ;)
Pracujem v nemenovanej banke, mam vyhlad na firmene parkovisko, kde parkuju zamestanci.
Mame rozdelene na 3 kategorie auta.
1) Manager, ktory mam na nove, alebo slusnu jazdenku (vysoky vykon)
2) Ovce ktore si kupili 1,2 trojhrncek fobiu, popripade fobiu 2 , Prdpid (nech spomienka na komunisticke auto zije nadalej snami) PRD (UP), popripade sitigo, novy ford fiesta (skor grcsta ked si sadnete prejdete 2 km pochopite).
3) Ludia ktory sa chcu seriozne odviest, ale niesu manager , cize passat combi, X3 stary kibel, BMW 5 Touring E39, E32, Stare mondeo, Mazda tusim 6 a podobne.
Ja som mal stastie kupil som este pred zavedenim dane 740i stary crep z 96 na LPG. Snazim sa ho mat v pouzitelnom stave, aj ked by som menil, vlasnte nemozem, nakolko nemam na to prachy. Vydojene kyble made in SVK, ktore sa tu predavaju mi je luto kupovat, to radsej budem sa nazit spojpomocne si ho opravovat a splasit nieco aby som sa zmestil do auta ja, aj moja manzelka a 2 deti.
Preto som zacal pokukovat po neakom Combi, ale tu sa to neda a 75 kw auto je vysmech, hlavne ked je to super ultra megha turbo ktore sa serie, je narocnejsie na servis, citlive an olej a podobne kraviny. Bez tak nevydrzi 384 000 km, ktore mam na aute najazdene este naviac aj s origos motorom, ziadne problemy zatial :) TUK TUK.
Cosa tyka Ba a MHP nie dakujem. Ak chcem sa vozit ako zviera stopnem si kamion a na bitunok, aj tie kravy ktore sa vezu maju viac miesta kao ja v busse nehovoriac o tom, ze som uz bol bnuteny aj vytupit, nakolko tam nastupil bezdaka to sa fakt nedalo :(
Autobusar spravil co ....
Pravne nic, sral na to.
AMD Ryzen™ 7 3700X, ASROCK X470 Taichi, 16 GB RAM 3200 MHz, ASUS 2080Ti, Samsung SSD 256GB + Samsung Evo SSD 256GB + 2TB HDD,LG DVD +/-rw, Frakcial 600 W Newton R3
To vsetko v LIAN LI PC-X1000 :)

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"