Detailing

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Detailing (Aktuálne - zimná príprava)

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Marko Hucko, kamarat-drifter ktoreho najdes aj na slovenskom webe velakrat, predaval nejake superraritne kolieska tiez na BMW. Tusim 18tky alebo 19tky, rozhodne nie 16.

Po tazkom boji za to vyfasoval pět stovek a presne ako hovoris, este sa chlapec bil do prs ze jaky je on grand. Fakt vidim ako uplne zbytocne prirabat si problemy za 2200$, nezabudni ze vsetko co dojde z Ameriky je este navrch potencialne clo (ako kde, myslim ze pri kolieskach nie) ale rozhodne nabeton zaplatis DPHcku cize 20%. A aby ti nebolo luto, tak clo aj dph sa samozrejme platia z CELKOVEJ sumy vratane postovneho, ktore pri kolesach tiez nebude zrovna 2$... cize si zober:

2200$ kolesa
450$ doprava
dojde ti nieco osuchane alebo semtam poskrabkane odrete
das do toho 10% clo, zrejme nie, ale keby... tak uz mame (2200+450)x1.1 = 2915$
a k tomu navrch 20% dph = 3498$ = 3200eur alebo kolko.

Jaka jednoducha vec z 2200$ na internete vyrobit 3200eur aby si mal na stoliku, ze ?

Cele zle. Vyser sa na to. A keby som zacal s kolieskami za 3000$ tak doma ich mas za 4500eur aby si ich mohol namontovat. Naco ? Fakt ze naco ?



Teraz mam balicek z Ameriky za pet tisicok na deklaraciu...
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Detailing (Aktuálne - zimná príprava)

Príspevok od používateľa Snake »

ked chces dneska nieco predat, daj pred to nano*.


* neplati pre sexualne pomocky





.
Používateľov profilový obrázok
Cyanide_Power
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 199
Dátum registrácie: Po 14. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Košice

Re: Detailing (Aktuálne - zimná príprava)

Príspevok od používateľa Cyanide_Power »

shajek napísal:dosť ma zaujali tie nanovosky. Má s tým niekto skúsenosti?
Nie, nie určite nie.

Ak chceš bezstarostný vosk ktorý nemusíš 1-2 roky riešiť maximálne ho umývať alebo nechať si ho umyť šampónom na to určeným z času na čas tak keramika. Keramika je TOP čo sa týka výdrže a ochrany ale nieje jednoduché ju aplikovať a nieje jedna z najlacnejších. Neviem kam máš najbližšie, doporučil by som ti priamo profesionálov detailerov z tvojho okolia ak tam nejakého poznám. :)
Naposledy upravil/-a Cyanide_Power v Št 28. Máj, 2015, 21:45, upravené celkom 2 krát.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Detailing

Príspevok od používateľa mp3turbo »

.
.
2 ROKY ? Vosk ?
.
.
z ktorej planety ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Detailing

Príspevok od používateľa Snake »

Dva roky nevydrzi ani keramika nie to vosk





.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Detailing

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ale keby bola nano... :)
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Cyanide_Power
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 199
Dátum registrácie: Po 14. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Košice

Re: Detailing

Príspevok od používateľa Cyanide_Power »

Pekne slovíčkarenie chlapci, naštudujte si to ale :) Napísal som "Jeden AŽ dva roky" (1-2)

"Use the CarPro Ceramic Paint Protection Kit to provide your vehicle with up to two years of ultra durable paint protection."

Čiže naozaj čuduj sa svete keramika od Carpro má pontencionál to vydržať, pri ideálnych podmienkach.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Detailing

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ach isteze ano, zavrete v tmavej garazi, slnecne luce nikdy nevidelo.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Cyanide_Power
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 199
Dátum registrácie: Po 14. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Košice

Re: Detailing

Príspevok od používateľa Cyanide_Power »

Nebudem sa tu naťahovať, ty si pán ty vieš. Všimol som si to aj inde. :cool:
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Detailing

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ta znaš blavaci.

Robil som s produktami nämlich napriklad viacero veci od G-Techniq (dodnes to chlapci predavaju v Bratislave), Opticoat a CQuartz. Ani jeden z nich dva roky nevydrzi bez sance. Jedine keby si povedal "up to" dva roky a za idealnych podmienok, co moze znamenat polroka normalneho kalendara mimo garaze.

Jedny take idealne podmienky som zazil - v lesoch nad Blatisravou, garážka asi 140m2... domcek nepopisujem. Tam boli idealne podmienky. Stvorrocny Maserati a na odometri 006365km, mame odfotene, zavolali nas "vypucovat". Od toho vecneho nejazdenia boli aj dalsie vozy dost zaprasene samozrejme. V takychto podmienkach vydrzi keramika dva roky, ano.


A teraz nam prezrad ty ake mas skusenosti.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Detailing

Príspevok od používateľa Snake »

mna by len zaujimalo, ktory idiot by si dal zbrusit lak natolko, aby mohol dat keramiku, keramika sa dava na DOKONALE cisty povrch, nesmie sa davat na povrch ktory ma v sebe skrabance/nedostatky. Modesta cez rok vydrzi, ale nema vyznam to davat beznemu cloveku, nakolko na stare auto to vyjde cez liter, a to uz sa blizi celolakom, nehovoriac o tom, ze ked keramika zleze, tak si opat tam kde si bol. To ze schadza nerovnomerne, snad ani nemusim hovorim.





.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5174
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Detailing

Príspevok od používateľa Chris »

To by som dal namiesto keramiky na 100% Full Wrap. Videl som teraz jedno auto co jazdilo v DE s foliou a asi po par rokoch dali dole.
Lak sa rovna = skoro novemu autu.
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Detailing

Príspevok od používateľa mp3turbo »

lenze full wrap si davaju robit mnohi esteti a'la Riťmus a potom je sprofanovany. Okrem ineho celo-auto CLS 320cdi stalo pred dvomi rokmi slabych 1800eur, takze kto sa hlasi prvy ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5174
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Detailing

Príspevok od používateľa Chris »

da sa aj od 800e :-) Zalezi kde, od koho, aka folia a ako. Takze to ,ze niekomu dali taku cenu na take auto vobec neni smerodajne.
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Detailing

Príspevok od používateľa mp3turbo »

to ale trvalo pokial sa prvy prihlasil :) nejak velky zaujem medzi odbornou verejnostou som nezaregistroval, cim to asi tak moze byt
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"