Zapojenie a kúpa autorádia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
Purejoke
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 357
Dátum registrácie: Po 30. Sep, 2013, 11:22
Bydlisko: Bratislava

Zapojenie a kúpa autorádia

Príspevok od používateľa Purejoke »

Zdravím chcel by som si kúpiť autorádio do 50€ +/- 10€. Netreba žiadny luxus len aby to prehrávalo mp3 z usb. Problém je ale v tom, že auto je dosť staré (ročník 89) teda by som sa chcel opýtať akú redukciu kúpiť a či je vôbec možné tam také rádio zapojiť.

Odfotil som aj káble čo sa nachádzali v rádio skrinke a veru vôbec sa im nerozumiem. :D
http://imagizer.imageshack.us/a/img842/1309/skur.jpg
http://imageshack.com/a/img845/755/otf3.jpg
CPU: i7-9700k MB: GIGABYTE AORUS Z390 PRO GPU: Gainward GeForce® GTX 1080 Ti Phoenix RAM: G.SKILL Aegis 16GB KIT DDR4 3000MHz PSU: Corsair RM650W SSD: Samsung 980 1TB Case: NZXT H700 Monitor: Dell AW2721D
anonym_a8

Re: Zapojenie a kúpa autorádia

Príspevok od používateľa anonym_a8 »

Ak ma oci neklamu, to velke v strede na druhom obrazku je ISO konektor, univerzalny konektor na radio (ci ako sa tomu nadava). Nove radia ho maju, cize staci len skontrolovat zapojenie kablov na nom a zapojit. Nejaky zrucnejsi clovek to ma za 30min hotove :good: .

Ak to neni on, treba na neho spravit redukciu a je to...
(pouzijes ten velky konektor co tam mas, kupis ISO protikus v elektre a precvakas)
Používateľov profilový obrázok
Nesqwik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 321
Dátum registrácie: So 04. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Trnava

Re: Zapojenie a kúpa autorádia

Príspevok od používateľa Nesqwik »

- ja tam ISO nevidim
- ake radio tam bolo doteraz
- ale planujes kupit ak nieco standartne tak ako je napisane nadomnou robota pre autoelektrikara na 30min
- uz som daval aj original radio z Forda do Mercedesu, da sa to ale je to bejkovina a zabere to vela casu
- potom este existuju minimalne 2 varianty zapojenia,
1) radio ide iba aj je otocene klucikom - to znamena ze ak odchadzas z auta tak nemusis ho vypinat
2) radio ide stale - da sa zapnut kedykolvek ale treba ho vypnut tlacidlom ked ides z auta
Používateľov profilový obrázok
Purejoke
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 357
Dátum registrácie: Po 30. Sep, 2013, 11:22
Bydlisko: Bratislava

Re: Zapojenie a kúpa autorádia

Príspevok od používateľa Purejoke »

No doteraz tam rádio nebolo nikdy teda neviem ako to mal predchádzajúci majiteľ ale v každom prípade teda treba zohnať autoelektrikára alebo takého čo už to robil ak správne chápem.
CPU: i7-9700k MB: GIGABYTE AORUS Z390 PRO GPU: Gainward GeForce® GTX 1080 Ti Phoenix RAM: G.SKILL Aegis 16GB KIT DDR4 3000MHz PSU: Corsair RM650W SSD: Samsung 980 1TB Case: NZXT H700 Monitor: Dell AW2721D
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Re: Zapojenie a kúpa autorádia

Príspevok od používateľa Toman »

- ak tam nieje euro konektor tak si ho kup v elektroshope za 80centou..
- pripojenie je trivialne....Zem/12V(ign)/12V pernament, modra je antena... + 4x repro co je snat jasne......

https://www.google.sk/search?q=euro+kon ... 0&ie=UTF-8
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
verzo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 528
Dátum registrácie: Po 22. Feb, 2010, 21:01
Bydlisko: Levoča

Re: Zapojenie a kúpa autorádia

Príspevok od používateľa verzo »

cau tie cierne su DIN konektory pre repro... uz som to dlho nevidel a ani neviem ze by sa to moc pouzivalo..
http://www.saunika.sk/auto-hifi-prislus ... din---674/


skus to rozpojit kukni na ten biely konektor a podla auta a konektoru mozno najdes aj redukciu a EURO (ISO) koncovku.
Galaxy S9+
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5169
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Zapojenie a kúpa autorádia

Príspevok od používateľa Chris »

lol, tak to vyzera, ked to zliepaju hocijaky garazmajstri :hysterical:

Kup prosim ta novy ISO konektor, stoji tusim do 2e a napoj. Na kazdom kably mas napisane ze co je (repro) a potom cierny na kostru, zlty a cerveny na 12V, z toho jeden je na spinacku ak chces, aby sa ti zapinalo radio po vlozeni kluca.
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
Purejoke
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 357
Dátum registrácie: Po 30. Sep, 2013, 11:22
Bydlisko: Bratislava

Re: Zapojenie a kúpa autorádia

Príspevok od používateľa Purejoke »

Túto sobotu sa nato idem pozrieť tak uvidím ako to celé dopadne. :D Ale aj tak ďakujem všetkým za rady. A viete teda odporučiť aj nejaké to rádio alebo aspoň značku ? Videl som nejaké JVC, Pioneer, Alpine ale neviem čo je lepšie.
CPU: i7-9700k MB: GIGABYTE AORUS Z390 PRO GPU: Gainward GeForce® GTX 1080 Ti Phoenix RAM: G.SKILL Aegis 16GB KIT DDR4 3000MHz PSU: Corsair RM650W SSD: Samsung 980 1TB Case: NZXT H700 Monitor: Dell AW2721D
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Re: Zapojenie a kúpa autorádia

Príspevok od používateľa Toman »

preferujem JVC, vysie triedy su dobre, v cene do 50E je to asi jedno.... len aby to nebol nejaky cinsky noname - tie maju fakt hnusne zosilovace...
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
verzo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 528
Dátum registrácie: Po 22. Feb, 2010, 21:01
Bydlisko: Levoča

Re: Zapojenie a kúpa autorádia

Príspevok od používateľa verzo »

Mal som JVC asi po 8 rokoch mi zacal blbnut panel kontaky alebo nieco ine v panely ...mam ho odlozene ,,, teraz som dal Clarion co som kupil niekedy 2005 alebo 2006 ...ma super zvuk ...ale by som povedal ze horsie chyta signal ako JVC .... na znacke moc nezalezi (Sony, Pioneer, Alpine, JVC alebo nieco podobne)
Galaxy S9+
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5169
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Zapojenie a kúpa autorádia

Príspevok od používateľa Chris »

praveze zalezi :D
Sony a JVC malo stare modely so super zvukom, kde sa dal pripojit cez opticky vystup procesor atd.

Teraz kraluje Alpine, Pioneer a Clarion, ale to sa bavime o high-end a cene niekolko stovak nie do 50e.

Do 50e kupis s USB tusim Kenwood a Pioneer sem tam v akcii, ak sa bavime o novych. O jazdenych aj alpine.
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3689
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Zapojenie a kúpa autorádia

Príspevok od používateľa Krutibrko »

ja som pred cca 2 týždňami kúpil http://www.alza.sk/pioneer-mvh-160ui-d485907.htm

vrelo odporúčam, fakt som spokojný :)

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"