Auto do 2000€

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Ajri
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 599
Dátum registrácie: So 12. Sep, 2009, 12:28
Bydlisko: Hájske

Re: Auto do 2000€

Príspevok od používateľa Ajri »

Rozhodol som sa ze sem cosi napisem, lebo ubehlo uz vela casu a ziadne auto som este nekupil. Chodil som po bazaroch, volal som na inzeraty a bol som pozerat auta, nastastie so znamym takze som nekupil ani jeden vrak ktory sa mi pacil. Povedal som si ze trocha popracujem na aute, ktore teraz mam a druhe si kupim vtedy ked ho budem naozaj potrebovat. Dovtedy budem mat viac skusenosti a aj vyssi rozpocet.

Tak som na aute opravil veci ktore mi najviac vadili - vola radiacej paky (kupeny novy klb tiahla radenia so srubou a puzdrom - 13€), hrdza na piatych dverach a prednych blatnikoch, vymena oleja a filtrov (4l mogul extreme 15w40, olejovy a vzduchovy filter), namaloval som podbehy ciernou farbou (nejaka asfaltova-antikorozna), dedo mi nastavil ventily a auto som napastoval s tempo pastou. Auto vyzera ovela lepsie a aj sa v nom ovela lepsie jazdi, uz len dufat ze vydrzi bez poruchy co najdlhsie. Nakoniec pridam aj foto :
Ideapad 3 14IIL05 - i3-1005G1 1.2Ghz | 12GB ram | 128GB ssd
Xbox Series S
Používateľov profilový obrázok
trojan4x4
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1937
Dátum registrácie: Ne 17. Feb, 2013, 15:55
Bydlisko: Nitra - Vráble (22)

Re: Auto do 2000€

Príspevok od používateľa trojan4x4 »

Pridám sa k tomu rozhodovaniu :laugh:

Už asi pol roka sedlám zelenú feličitu :-D Už som sa rozhodoval, že pohľadám niečo novšie lepšie, že si trocha polepším čo sa pohodlia a kvality týka, no keď som sa bol pozrieť na nejaké tie autá ( moja feličita ročník 1999 ), čo to sme poobzerali, túrovali a povoňali. Chlapi, niektoré autá zlinčované na mader pišu ! A to boli ročníky 2005-2007. Neviem či je to momentálne štandarnd ale množstvo známych si kupuje momentálne nejaké tie vehikle, asi som v tom veku kedy si človek kupuje nové auto - tak isto aj rovesníci, ale z každej strany počujem, ano, super leštenka, vozil sa dedo na rožky do LÝdlu. Že po GO, že platničky bremzové nové proste paráda. Že plná výbava, full kožžžaa. Kurňa, kolega z práce kúpoval vraj TIP TOP Citrón C5... 140 000km najazdených, dovoz nemecko.... hovorím mu, nekupuj to, je to až moc dobré za tú cenu ( 3000+500 korún prepis ), na né, piatok neprišiel do práce, volám mu kde si, že smer Rožňava .... no ty môj buk :facepalm: Ešte sa vrátim k tej debate, hovorím, kúpiš auto za 3500€ a 1000€ si odlož len tak pomimo... on že nebude treba, všetko je tam paráda ! V sobotu prišiel do práce ráno na novom vehikly, ešte neprepísané atď. Pozrel som sa na to, vypadala fakt perfektne, zachovalý interiér, automatická klíma, okná a tak ďalej veď všetci to poznáme, otvoril kapotu, všetko čisté vydrhnuté ( asi si dali záležať s Wapkou ). Hydraulika pracovala bez nejakých problémov.

Chlapi, 3 dni chodil do roboty, 3 dni plakal, že mu klíma kúri :hysterical: Hovorím mu, no dobre si si vybrau auto, veď si si ho bol pozreť, neskúšali ste všetko ? Nie. Oni len na dialnicu, maximálna rýchlosť, na jamu a dec oll. = servis originál zodraté koliesko klapky klímy/kúrenia 115€+30€ robota, už pomaly podpisuvau faktúru :rofl: Otec mu vybavil známeho mechanika, ktorý mu to doma rozobral za neskutočných 5 dní sa dopracoval ku klíme... :laugh: Bolo zaseknuté koliesko, stačilo vyčistiť a fungovalo bez problémov. 20€ za fušerské rozobratie interiéru ... ešte som ho nevidel. Potom prestali fungovať ostrekovače na predných svetlách.. oprava okolo 60€ čerpadlo... vymenené, funguje. Medzi tým mu šikovný garážmajster našiel v chladiči olej... :facepalm: vraj tam bolo okolo 1 litra oleja. Teraz nevieme či tlačí motor do chladiaceho systému olej alebo len nejaký šikovný technik pozabudol kam sa leje olej ... No nič, skúsili to najjednoduchšie, vypustili vodu, prepláchli systém, napustili, a olej nikde. Na druhý deň preventívne skontrolované veko, vrstva oleja na hladine. Bravó. = servis.

Prasknutá hlava, týždeň v servise. 250€ oprava/výmena a 100€ robota.

20+60+250+100= 430€

Má ho doma mesiac (stálo 3500€) a už investoval 430€.

Včera doobeda šiel od technika ktorý mu robil tú hlavu, po ceste domov asi 3/4 kilometra pred jeho obcou sa mu vyvalil z pod kapoty hustý modrý dym, kolega v šoku na infarkt čo sa kuřWa stalo !?!?! Ani radšej neotvoril kapotu až keď to ustalo. chalan v servise zle zaistil hadičku prívodu paliva, natlačil ju jak bujak ale nedocvakol správne rýchlospojku... tlak čerpadla mu vytrhol hadicu a začal striekať na rozžeravený motor naftu, dymila jak drbnutá. Chalanovi zo SER VI SU už nikdy svoje tutyfruty auto nedá.

Sory za tie kraviny hore ale má dnes význam kupovať si nejaké auto ? Veď každý chce každého len odrbať o prachy, ešte pred tým ako sme sa bavili o autách mu hovorím, nešpekuluj, doteraz si chodil na autobusi do práce a zrazu steš powerfull 2,2 CDi C5ku Citrónovskú, lebo povedal, že keď už bude kupovať auto, tak poriadne a nie prívesný vozík :facepalm: Hovorím mu ty hlupák, keď som ti radil kúp si nejaký jednoduchý malý benzín, aj tak dochádzaš do práce 15 km po Zlatomoraveckej a nemáš problém. Nie, chce veľké, a silné. 8 rokov nejazdil... GEROJ. Felícia mu nestačila a teraz sa vozím.... klop klop. Slúži.
Za 1500 korún mohol mať felíciu s mega rozpočtom na opravy, alebo fóbiu ( sorry Turbo ), alebo ja neviem, Civic Vtec alebo ekvivalent so stále prijatelným rozpočtom na servis. Mohol spraviť generálku motora a ostatného príslušenstva. Nie. C5, 2,2l CDi. Skoro 4000€ ( zatial, snáď už nebude treba ).

Preto by som chcel apelovať na tých ktorí si idete kupovať auťák, som mimoriadne spokojný s tým čo mám, nehovoriac o tom, že keby chcem tak môžem mať aj lepšie, ale načo ?? Veď to jazdí za necelých 6,5l/100km, jediné čo treba raz za rok vymeniť olej a chladiacu zmäs poprípade brzdovku ... nieje to bůh ví co, ale stačí to :)

Jediné čo mi chýba, je ABS. :-)
Spoiler: ukázať
CPU ► AMD FX-8320
COL ► Scythe Orochi
MOB ► Gigabyte-990XA-UD3
RAM ► Kingston HyperX Predator 2x4GB 1600Mhz
GPU ► AMD MSi R9 280X OC Edition
SSD ► Crucial M4 128GB
HDD ► Barracuda 1TB
PSU ► Cooler Master RS-700W
CSE ► Zalman Z11+
PHO ► Nokia Lumia 930 32GB WP8.1
I AM FX =
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4467
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Auto do 2000€

Príspevok od používateľa scream »

Niekto berie auto ako dopravny prostriedok, niekto ako hracku, priestor na relax, radost... do obyvacky si tiez malokto da gauc od babky, skrine z doby sociku ( aj ked o tej kvalitnej drevotrieske mozu dnesne skrine snivat) ... Nehovoriac o tom ze treba mysliet aj na bezpecnost. Vo felde vela airbagov nebude, presne je ich 0, klimu to tiez nema, hrdza kam sa pozries...

zas na vozenie po meste pohoda, diely take lacne ze ich najdes aj v lese...
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Auto do 2000€

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ba veru ja som vo felicii mal dva airbagy a este aj klimu. Musis trosku doplnit vedomosti o motorizme, i ked je pravda ze co sa tej bezpecnosti tyka tak dnes uz proste Felicia nie je a nebude na spicke. Aj ta unava materialu za 15 rokov spravi svoje...
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4467
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Auto do 2000€

Príspevok od používateľa scream »

ano boli aj taketo, airbag, klima, abs... aj to len 1.6tky.... dokonca aj felicie s 1.4l motorom...98% felicii na slovensku nema nic z toho. O funkcnosti 15 rocnych airbagov mozme tiez diskutovat :)
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Ajri
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 599
Dátum registrácie: So 12. Sep, 2009, 12:28
Bydlisko: Hájske

Re: Auto do 2000€

Príspevok od používateľa Ajri »

Je mi uplne jasne ze moja 19 rocna felicia nie je najbezpecnejsie auto na planete zem, aj to je jeden z dovodov kupy novsieho auta. Ja vlastne hladam auto (sluhu) na cestu do prace a z prace, ktore bude v pripade potreby schopne zvladnut dlhsiu trasu. Nepotrebujem klimu, xenony, elektricke ovladanie okien, subwoofer v kufri, 19" elektrony a modre ledkove podsvietenie v celom interieri. Nech to nema hrdzavu karoseriu, nech ma lak na aute jeden odtien, a nech nemusim rozobrat pol auta pre vymenu ziarovky.

Vacsina znamych mi radi kupit si skodu, lebo je to domaca znacka a na nahradne diely nemusim cakat. Vyradime Fabiu, pretoze to nie je lepsie auto ako Felicia, na SuperB nemam tak ostane Octavia. Vyradime motory s turbom, lebo turbo je drahe kurvitko a na moje predpisove jazdenie po meste turbo nepotrebujem. Vyradime dizel, lebo dizel nie je dobry do mesta na kratke trasy. Vyradime octavie s rokom vyroby 2002 a mladsie, lebo mi pri potulkach po bazaroch bazaristi poradili ze na starych octaviach odchadzaju prevodovky a stale do toho budem sypat len peniaze. Octavie ktore maju rok vyroby 2003 a nechce sa mi z nich zvracat stoja o hodne viac ako je moj rozpocet. Celkovo mam problem s kupou auta, pretoze mi kazdy radi nieco ine. podla jedneho je najlepsie auto na svete oktavia, podla druheho su auta len bmw a ostatne je odpad, treti mi radi len japoncov a stvrty tych japoncov nemoze ani vidiet. Ked sa budem drzat vsetkych rad co mi ludia z okolia davaju, tak si auto v zivote nekupim.

Cez zimu uz vydrzim s feldou - mam v nej novu baterku, novy olej s filtrami, nove sviecky, nastavene ventily, uz mi rezerva neplava v mini bazene a ani tu hrdzu z dialky nevidno. Uz do nej netankujem ani tesco benzin a chodim na normalnu cerpacku.
Ideapad 3 14IIL05 - i3-1005G1 1.2Ghz | 12GB ram | 128GB ssd
Xbox Series S
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Auto do 2000€

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> dokonca aj felicie s 1.4l motorom...

ved hovorim ze nieco dostudujes a bude dobre :) pozri, ja som mal vsetky motorizacie vo feliciach ktore sa vobec robili a fakt tam 1.4i nebola.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
mirko285
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 644
Dátum registrácie: Št 03. Sep, 2009, 19:47
Bydlisko: Košice

Re: Auto do 2000€

Príspevok od používateľa mirko285 »

Ajri, tiež som pred pár mesiacmi začal riešiť dilemu výberu auta. Čo to som prečítal tu na fóre, získal som cenné poznatky, dozvedel som sa veľa nových vecí. Podľa viacerých skúseností som mal vyhliadnutého nejakého Japonca, páčil sa mi Nissan Almera. Auto som potreboval prioritne ako vozítko do práce, nemal som na kúpu vyčlenený ani nejak extra veľký rozpočet. No nakoniec po dlhšom hľadaní som sa dostal ku Vectre B Caravan. Pôvodne som chcel sedan, pretože tie sa mi páčili odjakživa, no narazil som na seriózny a zaujímavý inzerát, bol som nedočkavý a viac-menej mi aj kúpa trošku súrila, takže som kúpil kombíka.

Narazil som teda na dobre vyzerajúci inzerát, auto bolo pekné, no malo nejakú hrdzu, ako veľká časť Oplov z tej doby, no prioritný bol pre mňa stav auta po motorickej a technickej stránke. Tak som teda zavolal majiteľovi, aktuálne chcel za ňu 1200€, pár týždňov predtým 1500€. Tak som s ním asi 10 minút pokecal, mal som z neho dobrý dojem, akurát nebol doma, takže mi nevedel povedať, kedy bolo presne čo robené, tak sme sa dohodli, že mi na ďalší deň pošle odfotenú servisnú knihu. A tak sa aj stalo, no odrádzal ma fakt, že na aute boli rozvody naposledy menené pred 8 rokmi/80 000 kilometrami. Boli tam aj nejaké drobnosti, ako nefunkčné centrálne zamykanie na strane spolujazdca, hrdzavý výfuk, hrdza na aute či potreba doplniť klímu. No nakoniec sme sa cez mailovú komunikáciu dopracovali k rovnej tisícke, tak som ju teda šiel s kamošom večer o siedmej omrknúť s tým, že keď bude stáť za to, hneď ju aj vezmem. A tak sa aj stalo. A to sme išlo po ňu z Košíc do Rimavskej Soboty, s majiteľom sme ešte pokecali a domov som došiel vytešený ako lečo niečo pred jednou :) Samozrejme, hneď sa menili rozvody, filtre, olej. Pokazené centrálne zamykanie na strane spolujazdca som vyriešil výmenou motorčeka centrálneho zamykania za 10€. Dalo sa to vyriešiť aj lacnejšie, v sume 30 centov za mikrospínač, no som o skúsenosť bohatší. Posledne som menil komplet brzdy, lebo ručná brzda sa šúchala z vnútornej strany o kotúč a strašne pískala, tak som menil komplet všetko, aj keď napr. dosky boli dobré. No a čo bolo pre mňa potešujúce je fakt, že o to auto bolo za tie roky dobre postarané, dávali sa do neho kvalitné veci. Rozvody boli originál GM, menené zadné tlmiče sú GM (dodáva ich ale Sachs), takisto aj predné, komplet brzdy boli taktiež GM.

Čo sa týka mojej spokojnosti s autom, jazdiť na ňom mi robí veľkú radosť. Dal som za neho "len" tisícku, no dostal som k nemu sezónne prezutie, auto bolo na originálnych elektrónoch Irmscher, mám digitálnu klímu, hmlovky, palubný počítač, multifunkčný kožený volant, elektrické strešné okno, predné okná v elektrike, mechanické zabezpečenie, 4 airbagy, športový podvozok a športové sedadlá, vpredu aj vzadu kotúčové brzdy. Náhradných dielov je plno a za prijateľné ceny. Takže za seba odporúčam Opel Vectra B. Za podobnú sumu sa dajú nájsť veľmi slušné kúsky.
Používateľov profilový obrázok
Odar
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5552
Dátum registrácie: St 13. Okt, 2010, 17:10
Bydlisko: PD / NR Slovensko

Re: Auto do 2000€

Príspevok od používateľa Odar »

Ajri napísal: Vacsina znamych mi radi kupit si skodu, lebo je to domaca znacka a na nahradne diely nemusim cakat.
Toto je blbosť. Či bývaš niekde v prdeli na Aljaške, kde sa mucha otáča okolo stromu na spätnú cestu na druhý koniec sveta? Tam, kde chodím do servisu nosia diely 2 X za deň kuriérom. Väčšinou doobeda auto rozhádžu a poobede majú diely už v dielni. Samozrejme, vždy môžeš natrafiť na niečo, na čo budeš dlhšie čakať, ale toto bol argument našich dedov, ktorí iné, ako Žiguli a Škodu nepoznali.

Ja som nedávno kupoval tiež auto, mal som čosi vytypované a kúpil som úplne niečo iné. Lebo sa naskytla rozumná príležitosť, od seriózneho zdroja. Treba kúpiť niečo rozumné. Ale na dobrú kúpu si musíš počkať. A keď je, nešpekulovať nad hlúposťami ako značka, farba, atď. To môžeš riešiť pri kúpe novej káry.

Držím palce.
- PC
Spoiler: ukázať
Corsair SF600 600W 80 PLUS Platinum
Cooler Master MasterBox NR200 Black
Crucial Ballistix 2 x 16GB DDR4 3600 CL16
Kingston KC3000 2TB NVMe + Thermalright HR-09 2280 PRO Black, Samsung 970 EVO Plus 2TB NVMe
Gigabyte B550 I AORUS PRO AX
Ryzen 9 5900X
ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING O12G (0.862V @ 1890 MHz)
Noctua NH-U12A
2 x Noiseblocker NB-eLoop B12-PS
2 x Noctua NF-A12x15 PWM Chromax Black
AOC Q3279VWF
-- HTPC
Spoiler: ukázať
Streacom ST-NANO150 HTPC PSU 150 Watt
Streacom ST-F7CS EVO
Asus ROG STRIX B760-I GAMING WIFI
i5-13500 (power limit 45 W)
Kingston FURY Beast DDR5 2x16 GB 5200 MHz CL40
Silicon Power P34A60 2 TB NVMe + Samsung 850 EVO 500 GB SATA + Crucial MX500 2 TB SATA + WD Blue 3D NAND 500 GB M.2 SATA
Noctua NH-L9x65
Noctua NF-A8 PWM
Používateľov profilový obrázok
trojan4x4
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1937
Dátum registrácie: Ne 17. Feb, 2013, 15:55
Bydlisko: Nitra - Vráble (22)

Re: Auto do 2000€

Príspevok od používateľa trojan4x4 »

trojan4x4 napísal:Pridám sa k tomu rozhodovaniu :laugh:

Už asi pol roka sedlám zelenú feličitu :-D Už som sa rozhodoval, že pohľadám niečo novšie lepšie, že si trocha polepším čo sa pohodlia a kvality týka, no keď som sa bol pozrieť na nejaké tie autá ( moja feličita ročník 1999 ), čo to sme poobzerali, túrovali a povoňali. Chlapi, niektoré autá zlinčované na mader pišu ! A to boli ročníky 2005-2007. Neviem či je to momentálne štandarnd ale množstvo známych si kupuje momentálne nejaké tie vehikle, asi som v tom veku kedy si človek kupuje nové auto - tak isto aj rovesníci, ale z každej strany počujem, ano, super leštenka, vozil sa dedo na rožky do LÝdlu. Že po GO, že platničky bremzové nové proste paráda. Že plná výbava, full kožžžaa. Kurňa, kolega z práce kúpoval vraj TIP TOP Citrón C5... 140 000km najazdených, dovoz nemecko.... hovorím mu, nekupuj to, je to až moc dobré za tú cenu ( 3000+500 korún prepis ), na né, piatok neprišiel do práce, volám mu kde si, že smer Rožňava .... no ty môj buk :facepalm: Ešte sa vrátim k tej debate, hovorím, kúpiš auto za 3500€ a 1000€ si odlož len tak pomimo... on že nebude treba, všetko je tam paráda ! V sobotu prišiel do práce ráno na novom vehikly, ešte neprepísané atď. Pozrel som sa na to, vypadala fakt perfektne, zachovalý interiér, automatická klíma, okná a tak ďalej veď všetci to poznáme, otvoril kapotu, všetko čisté vydrhnuté ( asi si dali záležať s Wapkou ). Hydraulika pracovala bez nejakých problémov.

Chlapi, 3 dni chodil do roboty, 3 dni plakal, že mu klíma kúri :hysterical: Hovorím mu, no dobre si si vybrau auto, veď si si ho bol pozreť, neskúšali ste všetko ? Nie. Oni len na dialnicu, maximálna rýchlosť, na jamu a dec oll. = servis originál zodraté koliesko klapky klímy/kúrenia 115€+30€ robota, už pomaly podpisuvau faktúru :rofl: Otec mu vybavil známeho mechanika, ktorý mu to doma rozobral za neskutočných 5 dní sa dopracoval ku klíme... :laugh: Bolo zaseknuté koliesko, stačilo vyčistiť a fungovalo bez problémov. 20€ za fušerské rozobratie interiéru ... ešte som ho nevidel. Potom prestali fungovať ostrekovače na predných svetlách.. oprava okolo 60€ čerpadlo... vymenené, funguje. Medzi tým mu šikovný garážmajster našiel v chladiči olej... :facepalm: vraj tam bolo okolo 1 litra oleja. Teraz nevieme či tlačí motor do chladiaceho systému olej alebo len nejaký šikovný technik pozabudol kam sa leje olej ... No nič, skúsili to najjednoduchšie, vypustili vodu, prepláchli systém, napustili, a olej nikde. Na druhý deň preventívne skontrolované veko, vrstva oleja na hladine. Bravó. = servis.

Prasknutá hlava, týždeň v servise. 250€ oprava/výmena a 100€ robota.

20+60+250+100= 430€
Dopĺňa dôležité info k môjmu poznatku. Kolega, tá zle nasadená hadička nám nacákala aj na štartér Xenónu, nový 190€,

takže 20+60+250+100+190=620€ za 4 mesiace. :)




K tým náhradným dielom, ako písal hore Odar, momentálne existujú kuriérske sopločnosti ktoré dopravujú tovar AJ osobitne. Ono oplatí sa im zaplatiť kuriéra keď si aj tak na ND dajú pekný rabatt ... + robota. Takže dostupnosť dielov by som neriešil vôbec, skôr by som sa zaoberal otázkou a to konkrétne, náhradné diely,lacnejšie alternatívy v porovnateľnej alebo lepšej kvalite ?
Spoiler: ukázať
CPU ► AMD FX-8320
COL ► Scythe Orochi
MOB ► Gigabyte-990XA-UD3
RAM ► Kingston HyperX Predator 2x4GB 1600Mhz
GPU ► AMD MSi R9 280X OC Edition
SSD ► Crucial M4 128GB
HDD ► Barracuda 1TB
PSU ► Cooler Master RS-700W
CSE ► Zalman Z11+
PHO ► Nokia Lumia 930 32GB WP8.1
I AM FX =
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto do 2000€

Príspevok od používateľa Snake »

Ježíííš, zas tie sračky že Škoda je domáca značka a podobné blbosti...

ešte uder že tam je lacnejší servis a dovidopo...





.
eX.
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 100
Dátum registrácie: So 19. Júl, 2008, 20:37
Bydlisko: Bratislava/Považská Bystrica

Re: Auto do 2000€

Príspevok od používateľa eX. »

scream napísal:Niekto berie auto ako dopravny prostriedok, niekto ako hracku, priestor na relax, radost... do obyvacky si tiez malokto da gauc od babky, skrine z doby sociku ( aj ked o tej kvalitnej drevotrieske mozu dnesne skrine snivat) ... Nehovoriac o tom ze treba mysliet aj na bezpecnost. Vo felde vela airbagov nebude, presne je ich 0, klimu to tiez nema, hrdza kam sa pozries...

zas na vozenie po meste pohoda, diely take lacne ze ich najdes aj v lese...


To si vystihol úplne to porovnanie. Presne tak beriem aj svoje auto.

Nemám nič proti Felícii, ale úprimne, ja by som sa v tom hanbil ako pes, radšej by som chodil MHDčkou.
Používateľov profilový obrázok
trojan4x4
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1937
Dátum registrácie: Ne 17. Feb, 2013, 15:55
Bydlisko: Nitra - Vráble (22)

Re: Auto do 2000€

Príspevok od používateľa trojan4x4 »

Snake - Ale to je paradox, toto je poblbnuté zmýšlanie drvivej väčšiny jedincov ktorí ani len nemajú páru o tom, ani len nenakukli na eshopy ... tie ceny sú + - vyrovnané pri drvivej väčšine áut... BMW/AUDI/Mercedes... iná kategória, ale aj tam sa nájdu lacné diely... len záleží od toho, čo sa do€b€ :laugh:

eX - nemyslíš prakticky. Príklad, ty a ja, ideme do práce cez zimu, vonku -10°C, bývame 20km od zamestnania. Pracovná doba začína o 8°°. Ty musíš vstať o 6:45 aby si stihol autobus ktorý ti ide o 7:15, máš pár zastávok, niekedy stojíš, lebo hromadná doprava nieje individuálna. Cestuješ asi 25 minút medzi mrte ľuďmi, asi je to nepohodlné, že ?

JA - vstávam o 7:25 ( ja nemusím ísť pešo na zastávku - nemusím sa nikomu/ničomu prispôsobovať ) hodím veci do auta naštartujem - idem. Za 3 minúty mi auto kúri, prípadne ho nechám 10 minút pufkať na dvore ( čo ale nespravím, nie som bulo ), sadám do vyhriateho auta, zoberem vecí koľko chcem - koľko sa zmestí do felície za ktorú by si sa hanbil, odchádzam z domu 7:30 alebo najneskôr 7:35 ( šéf nemá rád nedochvílnosť ), za 15 minút dám trasu ktorú ty absolvuješ + - za 30 minút, lebo nestojím pri každej zamrznutej vrbe ... prídem AŽ do práce na svojom aute ( nemusím ísť pešo zo zastávky - v horšom prípade utekať lebo ten kkt zas zaspal alebo mal vypité tak šiel opatrne ), s kľudom prídem do práce, otvorim dvere, na nikoho nenadávam. Lážo plážo.

Kto sa má lepšie ? Ano, síce prejazdím viac ako ty precestuješ mestkou ( za čo by som sa tiež nehanbil, že ano ? Autobusom... bereš kamoša/kamošku/známeho/rodinu/kolegu domov... prípadne si nájdeš babu a chceš ju zviezť domov, je to len fecka to ano, ale je to lepšie ako chodiť MHD alebo medzimestkou...

Takže ako teraz si to vezmime fakticky reálne, budeš presadzovať infantilný názor alebo vezmeš do úvahy fakty ? Lebo napríklad ja som spokojný, ako som písal hore, je to len felícia, nieje dva krát bezpečná, ani rýchla ... ale to auto slúži mne, a robí to čo má a preto ho mám. Keby mám mať v hlave zakorenený ten tvoj syndróm dnešnej doby - leštenka, aspoň 90KW inak to nejde, xenóny kraviny ... tak nejazdím vôbec, lebo si nekúpim zbytočne káru za 5 000-6 000€ na to aby som chodil do práce... keď vyrastiem a budem mať rodinu, potom si také auto budem musieť kúpiť... ale dúfajme, že je to ešte ďaleká budúcnosť :)

Bez urážky, ako si písal ty... :)

sorry za OT... proste fakt.
Naposledy upravil/-a trojan4x4 v Po 01. Sep, 2014, 23:43, upravené celkom 2 krát.
Spoiler: ukázať
CPU ► AMD FX-8320
COL ► Scythe Orochi
MOB ► Gigabyte-990XA-UD3
RAM ► Kingston HyperX Predator 2x4GB 1600Mhz
GPU ► AMD MSi R9 280X OC Edition
SSD ► Crucial M4 128GB
HDD ► Barracuda 1TB
PSU ► Cooler Master RS-700W
CSE ► Zalman Z11+
PHO ► Nokia Lumia 930 32GB WP8.1
I AM FX =
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3754
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Re: Auto do 2000€

Príspevok od používateľa lezgy »

z jazyka si mi zobral
of topic...

ale inak minule som tak zastal popri debate a neveril som co pocuvam....kolko ludi ani netusi ze skodovka je nemecka a pod
balady o ND predrazenych....
des hroza
potom ze fico pri koryte, ako nas ide chranit od rusov ...ako keby on nieco mohol okrem k...nia sa s asistentkou... :facepalm: :facepalm: :facepalm:
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5179
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Auto do 2000€

Príspevok od používateľa Chris »

niektore celkom pekne dristy :) ze japonce maju drahe diely ? ved vacsina OEM dielov pre japonce a oem VAG z auta rovnakej kategorie stoja priblizne rovnako. To, ze niekto robi lacnu cisnku/spanielsku druhovyrobu pre VAG je vec ina :-)

a dalsia vec, kazdy si kupuje auto ake mu vyhovuje. Ale najazdi rocne 30-50k km rocne na felicii, tak ta po roku hned porazi. :D
Ako na dochadzanie po dedinach atd ok, ale tam to asi aj konci. A pre info, ze fabia neni lepsia ako felicia ? :facepalm: Ved moze mat plnohodnotny palubak(nie ako ten ciastocny co sa priplacal do felicie), tempomat, el. okna (nie len L&K vo felicii), vyhrievane sedacky, 4x kotucove brzdy, ABS, ESP, hlavne airbagy, skoro seriovo servo. No neviem, mne to pride, ze fabia je uplne inde ako felicia vo vsetkych aspektoch.
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"