Asus Geforce GTX 560ti DCII - teploty

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
Používateľov profilový obrázok
AdyEVGA
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 21
Dátum registrácie: St 27. Jan, 2016, 17:19

Asus Geforce GTX 560ti DCII - teploty

Príspevok od používateľa AdyEVGA »

Zdravím, pred týždňom som sa rozhodol na hore uvedenej karte vymeniť pastu, prečistiť dosku a chladič som prešiel štetcom. Po zložení karty do pôvodného stavu, nabootovaní a testovaní pomocou hry Mafia 2 a testom FurMark som sledoval teploty. Pri Mafii po 5-tich testoch výkonu bola max teplota 75% pri 50% otáčke ventilátorov, avšak pri teste FurMark to skákalo aj okolo 97 stupňov. Mne sa ale nezdá, žeby to bolo normálne. Pastu som menil ešte raz, tj. znova rovnaký postup, ale teploty sú stále rovnaké. Na kartu som použil akurátne množstvo pasty, aby mi pokrylo celú plochu jadra. Neviem, či je chyba vo mne alebo v chladení alebo kvôli nasávaciemu ventilátoru zpredu, kotrý nemám v skrinke. Za prípadné rady, návrhy, postrehy som vďačný. Ďakujem.
Spoiler: ukázať
  • CPU Intel Core i7 6700K //delid @4.4GHz 1.24 V
  • CPU cooler CM Hyper 412S + 2x Arctic F12 PWM rev.2
  • GPU Asus GTX 970 Strix OC
  • RAM 8GB DDR4 Crucial Ballistix 2400 Mhz
  • MOB Gigabyte Z270X - Ultra Gaming
  • SSD Samsung 970 EVO - 256 GB
  • CASE Maxcube Vortex 3630
  • PSU EVGA 650 B3
  • FANS 3x Arctic F12 PWM rev.2
Používateľov profilový obrázok
mino_85
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6289
Dátum registrácie: St 29. Feb, 2012, 20:29
Bydlisko: Prešov

Re: Asus Geforce GTX 560ti DCII - teploty

Príspevok od používateľa mino_85 »

Furmark je brutálna tepelná záťaž pre karty tej generácie, lebo ešte nemali limit spotreby, t.j. karta si ťahá toľko šťavy koľko zvládne dodať zdroj a napájanie karty. Čo nemusí byť mimochodom pre kartu bezpečné. Zdajú sa to byť trochu vysoké teploty pre 560 Ti, ale záleží od chladiča, DCII od Asusu na týchto kartách neboli nič moc. Pred prepastovaním si mal aké teploty? Ide mi o to či vieš, že tam je výrazné zhoršenie a teda riešie reálny problém s chladením, alebo ťa len strašia čísla?

Furmark nemal problém vypiecť hocakú výkonnejšiu kartu nad 80°C, aj keď takmer 100 už je dosť brutal, ale v zle vetranej bedni to nie je vylúčené. Daj dole bočnicu a otestuj v otvorenej skrini, či teploty výrazne klesnú. Ak hej, tak potrebuješ zlepšiť prietok cez bedňu. Čo podľa toho jak to opisuješ naozaj potrebuješ. Furmark už každopádne netestuj, to je úplne nereálna záťaž a môžeš si kartu aj upiecť.
Spoiler: ukázať
WS/GAMING MB: Crosshair VIII Dark Hero CPU: Ryzen 9 5900X CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 32 GB DDR4 G.Skill TridentZ RGB @ 3600 CL14 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2

HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus
Používateľov profilový obrázok
AdyEVGA
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 21
Dátum registrácie: St 27. Jan, 2016, 17:19

Re: Asus Geforce GTX 560ti DCII - teploty

Príspevok od používateľa AdyEVGA »

Ďakujem za odpoveď, tú kartu som používal pred dvoma rokmi, lenže momentálne som ju prehodil do otcovho pc, kde nebude až tak vyťažená. Teploty si už nepamätám, len viem, že bola veľmi hlučná a po tom, čo som ju prepastoval a hral na nej, hluk sa zmiernil. V skrinke mám zadný ventilátor otočený tak, aby fúkal vzduch do skrine, kvôli procesoru, ktorý nemá aftemarketový chladič. Kvôli hrozne starej skrinke nemožno namontovať ventilátor dopredu, ani na bočnicu a taktiež ani hore na skrinku. Keďže je táto skrinka stará, tak zdroj má hore a všetky káble sú len tak splietané, nemožno ich ani vyvliecť a upraviť, takže asi toľko k dodatku. Vo všeobecnosti skoro v každom pc, čo som mal, mám problémy s chladením, neviem sa rozhodnúť nad ventilátormi, ktoré nebudú až tak hlučné a zároveň mi budú fúkať všetko teplo von zo skrine. Prosím Vás, nevedeli by ste mi poradiť ohľadom výberu ventilátorov? Viem, že to do tejto sekcie nepatrí, ale budem rád za radu. Ďakujem
Spoiler: ukázať
  • CPU Intel Core i7 6700K //delid @4.4GHz 1.24 V
  • CPU cooler CM Hyper 412S + 2x Arctic F12 PWM rev.2
  • GPU Asus GTX 970 Strix OC
  • RAM 8GB DDR4 Crucial Ballistix 2400 Mhz
  • MOB Gigabyte Z270X - Ultra Gaming
  • SSD Samsung 970 EVO - 256 GB
  • CASE Maxcube Vortex 3630
  • PSU EVGA 650 B3
  • FANS 3x Arctic F12 PWM rev.2

Návrat na "Grafické karty"