pískanie GTX 1080 a reklamácia

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
Používateľov profilový obrázok
Eddward
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2071
Dátum registrácie: Pi 07. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice-okolie

Re: pískanie GTX 1080 a reklamácia

Príspevok od používateľa Eddward »

do 60C ide pasivne, do 80C myslim nijak zasadne ten cip neznizuje boost a stale to bude slusne tiche, tak neviem co riesite ci ma 70 alebo 75 je prakticky uplne jedno... pri tom je to stale menej ako referencne FE verzie a pri ovela tichsom chode,
Gainward ma ale vyhodu ze je to mohutnejsia karta, väcsi chladic robi svoje... keby to bola klasika 2 slotova, by to inak vyzeralo...
mne karta velmi mierne piska ked vypinam Unigene Heaven benchmark pri neviem kolko tisic FPS... nech dvihne ruku komu tam nepiska vobec, to je proste fyzika... inde som si nic nevsimol
Core i7 8700K @ 4.8 Ghz + Noctua NH-D15 | 16GB DDR4 3200Mhz CL15 Corsair | MSI Z370 GAMING PRO CARBON | MSI RTX 2080 GAMING X TRIO | Crucial MX500 2TB SSD
Samsung 970 EVO 500GB NVMe | Seasonic Prime Ti Ultra 750W | W10 x64 Pro v1809 | Fractal Define R4 Black + 3x NF-A14 | DELL U2515H 1440p
castelL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4062
Dátum registrácie: Po 27. Jan, 2014, 21:38
Bydlisko: Košice

Re: pískanie GTX 1080 a reklamácia

Príspevok od používateľa castelL »

Zaujímavé.. že teploty u Gaming X verzie sa dajú porovnávať s GLH (drahšou) a dB (hlučnosť) tiež. O rozdiele v 1440p som teda ešte nepočul.

Osobne tiež neberiem rozdiel pár % v dB či teplotách ako zásadný. Na Alze má "peknú" cenovku teraz EVGA GeForce GTX 1070 ACX 3.0, ale každá recenzia iná .. Otázka je hlavne, kde sa kupuje komponent a podľa toho výsledne vybrať.
Používateľov profilový obrázok
mino_85
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6289
Dátum registrácie: St 29. Feb, 2012, 20:29
Bydlisko: Prešov

Re: pískanie GTX 1080 a reklamácia

Príspevok od používateľa mino_85 »

Otázka je kto má teraz odvahu kupovať Evga kartu, keď tak pekne horia. :)

Tiež myslím, že nie každý teraz musí nutne kupovať len Gainward/Palit a nič iné, každý nech sa sám rozhodne, keď si spraví obraz. Ale z pohľadu pískania je to lotéria, pískať môže MSI rovnako jak hocaká iná karta. IMO by výmena u predajcu momentálne neprešla, určite nie bez ďalšej RMA procedúry a výsledok môže byť rovnaký, či to za to stojí... Ak to nepočuť v OS a pri bežnom hraní mimo menu, tak osobne by som už neriešil.
Spoiler: ukázať
WS/GAMING MB: Crosshair VIII Dark Hero CPU: Ryzen 9 5900X CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 32 GB DDR4 G.Skill TridentZ RGB @ 3600 CL14 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2

HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus
castelL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4062
Dátum registrácie: Po 27. Jan, 2014, 21:38
Bydlisko: Košice

Re: pískanie GTX 1080 a reklamácia

Príspevok od používateľa castelL »

mino_85, k Evge.. tak nejako, 50% recenzií je fajn a zbytok čo sa teplôt týka, patria k najhorším.

Tiež je na zváženie pri tých cenách (rozdiel 40 € oproti Gainward či MSI) prežiť, neprežiť priemerne 5 stupňový rozdiel?
Používateľov profilový obrázok
dave1979
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 664
Dátum registrácie: Ne 16. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: sered

Re: pískanie GTX 1080 a reklamácia

Príspevok od používateľa dave1979 »

Robí mi to aj pri hraní.Zvuk sa mení priamo pri hraní podla počtu fps.Ale naprikald v hre brutal doom kde je 200-1000 fps pri hraní.Včera mi predajca vnoci písal nech nahram jak to píska.Tak je to dost nekvalitne ale pozrite si to. https://www.youtube.com/watch?v=9Xk7pD-m2_U Pri pohybe sa mení zvuk.Robi mi to napriklad aj titanfall 2 pri 150 fps.Tak neviem včera som mu už hrozil SOI kou a tak..Lebo zas čakať.Tak ked to je normálne písaknie a robí toto čo mne na videu aj ostatným tak asi sa nato vysereim a nechám si ju,ALE:Na papieri zo servisu nieje ani pečiatka servisu,ani podpis,ani popis závady..Je tam len nejaký podpis zo skladu v Madarsku )) Pritom ževraj to bolo v Nemecku.Mám take pochybnosti či je ta karta vlastne moja,lebo ten plech kde su konektory ma mierne ohnute rohy a ja som to nemal.Seriove cisla suhlasia,ale nalepky sa daju prelepit.Možno si až moc namýšlam to najhoršie,ale proste neverím mu.Ked v Pondelok pisal že mi pošlu novu kartu,lebo servis to nestíha..A zrazu mi pošlu akože vyservisovanu.Tak potom nechapem čo servisovali ked to piska dalej.načo donej potom rýpali ked je to fakt moja karta.nechapem toto
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: pískanie GTX 1080 a reklamácia

Príspevok od používateľa quicky »

fuj ale to je pekne nechutne :D

ako pri 1000fps by som to neriesil... ale keby mi to takto piska pri beznom hrani rozumej 60-150fps tak by som to urcite nenechal tak,lebo to je fakt nechutne :)
Používateľov profilový obrázok
dave1979
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 664
Dátum registrácie: Ne 16. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: sered

Re: pískanie GTX 1080 a reklamácia

Príspevok od používateľa dave1979 »

quicky napísal:fuj ale to je pekne nechutne :D

ako pri 1000fps by som to neriesil... ale keby mi to takto piska pri beznom hrani rozumej 60-150fps tak by som to urcite nenechal tak,lebo to je fakt nechutne :)
Noo je to nechutnosť,ale ked je zavreta bedna si je to len slabučko počuť.Pri 60-150 u vačšiny hier nič,ale miere pisnaknie tam určite je,ale to človek nevníma,len ked ma ucho nacapene na bedni ))
Používateľov profilový obrázok
dave1979
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 664
Dátum registrácie: Ne 16. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: sered

Re: pískanie GTX 1080 a reklamácia

Príspevok od používateľa dave1979 »

Ináč ten chlap nechce odstupit od zmluvy a vratit mi peniaze.zas rieši 2. reklamačku.Ja važne neviem.Zas mesiac bez karty.Napisal som mu že bud odstupenie alebo ju dam na reklamačku tak za pol roka ked sa pohram )) toto mi napísal naposledy:

Dobry den,

da sa Vam nahrat to video s doom 4 lepsim alebo hlasnejsim zvukom?

tu je odpoved dodavatela:

Dobrý den,

Tak to mě moc mrzí. Udělejte si novou reklamaci a pošlete te to do k nám servisu. Mě napište číslo a napíšu to do servisu aby to řešili dobropisem. Pošlete to komplet včetně příslušenství. Bylo by možné aby zákazník nahrál video s lepším zvukem? Předem děkuji

čiže toto video mam nahrat znova https://www.youtube.com/watch?v=BOqxBu4YEcQ .Mám 12 ročný fotak sony cybershot 2 )) mobil mi išiel prevčerom do večných lovíšť,pech ako vždy..
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: pískanie GTX 1080 a reklamácia

Príspevok od používateľa quicky »

tak to neries teraz idu vianoiec nech sa pohras :)
Používateľov profilový obrázok
dave1979
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 664
Dátum registrácie: Ne 16. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: sered

Re: pískanie GTX 1080 a reklamácia

Príspevok od používateľa dave1979 »

quicky napísal:tak to neries teraz idu vianoiec nech sa pohras :)

Presne toto som pisal predajcovi )) On že teda dodavatel bude tlačiť na Gainward nech vyda dobropis.Zevraj to može zasa trvať mesiac.A ja že seriem nato,že ked sa to da este za polroka poriesit alebo za rok tak že potom.Lebo že este som sa ani nepohral.Teda vlastne mne to piskanie nevadi ked zavrem bočnicu a dam pc na zem,ale len ked ju budem predavať.Ked predavaš piskajucu kartu..hmm neviem chalani či vy ked kupujete bazar kartu či to neriešite.Ked vide 1080Ti budem ju chcet predať
Používateľov profilový obrázok
Monster1
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4484
Dátum registrácie: Ut 20. Jan, 2009, 21:27
Bydlisko: Považská Bystrica

Re: pískanie GTX 1080 a reklamácia

Príspevok od používateľa Monster1 »

Jezisi riesis uplny bullshit hras storocneho Dooma pri 1700 fps a cudujes sa ze ti piska karta, pri takychto fps ti bude piskat kazda karta, snad som nemal kartu ktora by to nerobila. Keby som ja teda predajcom za toto by som ti peniaze urcite nevratil lebo je to bezna vlastnost karty.
Ryzen 5900X @ 5,05 GHz + Asus Strix B550-A Gaming+ Team Group Vulcan 2x8 GB @ 3200 MHz CL16 + Asus TUF RTX 3080 OC @1845/19800MHz 0,85V + Samsung 970 EVO 500GB + Crucial MX200 512 GB + Enermax Platimax D.F. 600W + Fractal Define R4 + 2xPhobya Noisebuster insulating mats + Noctua NH-D15 Chromax Black + 3x Noiseblocker Eloop B14-ps
Master of Hertz
Samsung Odyssey G7 27'' 240
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: pískanie GTX 1080 a reklamácia

Príspevok od používateľa quicky »

monster1: jedna otazka , je niekde pri karte vyslovne uvedene ako vlastnost tovaru, ze piska a vydava prip. ine pazvuky? pokial nie a nebol na toto predajcom upozorneny, nemame sa dalej o com bavit a ma narok bud na zlavu z ceny tovaru alebo na vymenu/reklamaciu
Používateľov profilový obrázok
dave1979
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 664
Dátum registrácie: Ne 16. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: sered

Re: pískanie GTX 1080 a reklamácia

Príspevok od používateľa dave1979 »

Monster1 napísal:Jezisi riesis uplny bullshit hras storocneho Dooma pri 1700 fps a cudujes sa ze ti piska karta, pri takychto fps ti bude piskat kazda karta, snad som nemal kartu ktora by to nerobila. Keby som ja teda predajcom za toto by som ti peniaze urcite nevratil lebo je to bezna vlastnost karty.
jo,jo asi máš pravdu.Asi dam bednu hned pod stol a kupim si skrinu ktora lepšie tlmí hluk a hotovo.takto si všimam každý zvuk a zameral som sa nato a moc to sledujem.Asi mam už stoho vytvorený komplex :D
Používateľov profilový obrázok
Eddward
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2071
Dátum registrácie: Pi 07. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice-okolie

Re: pískanie GTX 1080 a reklamácia

Príspevok od používateľa Eddward »

quicky napísal:monster1: jedna otazka , je niekde pri karte vyslovne uvedene ako vlastnost tovaru, ze piska a vydava prip. ine pazvuky? pokial nie a nebol na toto predajcom upozorneny, nemame sa dalej o com bavit a ma narok bud na zlavu z ceny tovaru alebo na vymenu/reklamaciu
jasne ze ta na to nikto neupozorni, ved preco aj, ta karta nikdy nebola zamyslana pre hry s 1500 fps...
je to tak ako to je, v takychto specialnych pripadoch treba aj s tymto ratat, tu mozno plati ze neznalost fyziky neospravedlnuje :rolleyes:
Core i7 8700K @ 4.8 Ghz + Noctua NH-D15 | 16GB DDR4 3200Mhz CL15 Corsair | MSI Z370 GAMING PRO CARBON | MSI RTX 2080 GAMING X TRIO | Crucial MX500 2TB SSD
Samsung 970 EVO 500GB NVMe | Seasonic Prime Ti Ultra 750W | W10 x64 Pro v1809 | Fractal Define R4 Black + 3x NF-A14 | DELL U2515H 1440p
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8531
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: pískanie GTX 1080 a reklamácia

Príspevok od používateľa shiro »

Jedna vec je, ze:
- kto normalny ma pc skrinu pri hlave? neni dovod ju tak mat = neni dovod riesit akekolvek na toto naviazane "problemy"

- ked uz o tom, ci je piskanie uvedene ako vlastnost....aerodynamicky hluk vo vysokej rychlosti pri autach tiez nieje uvedeny a kazdy to berie ako samozrejmost. Preco nikto nereklamuje ze auto je hlucne? :D

A druha vec:
Kazda karta moze piskat pri velkych fps, lebo fyzika. Nikto nevyvesti ci dany kus bude piskat alebo nie.
Moja stara GTX660Ti tiez piskala a skvrcala pri 200fps.

zapni si vsync a mas po problemoch. ano, budes mat "len" 60fps ci kus viac, podla toho aky mas monitor. Ale vzhladom k vykonu tej grafiky ich budes mat aj o 4r, taku ma vykonovu rezervu. Co mas z 250fps, ked ich jednak nevidis (nie, 250Hz monitor nemas) a k tomu ti grafika piska?
Ano, nieje to ideal, no ked ti piskot tak vadi....

A nakoniec:
rozhodni sa sam ci ti cela tato natahovacka za to stoji ;-)
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB

Návrat na "Grafické karty"