pískanie GTX 1080 a reklamácia

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: pískanie GTX 1080 a reklamácia

Príspevok od používateľa quicky »

edward teraz sa bavime o tom ako to chodi na fore,alebo ako to je v skutocnom zivote? :)

kupujuci = spotrebitel , predavajuci = zla osoba, ktora ublizuje spotrebitelom.... ak spotrebitel povie,ze toto si mu nepovedal a on nevedel, teda bol oklamany pri kupe,tak to tak proste je...bohuzial kultura je momentalne takato...

sory ale graficke karty kupujes podla rozsahu fps? :D -nerypem,len si to "vtipne" napisal.

pravne je skutocnost taka,ze pokial to kupujuci vopred nevedel a predavajuci ho na to neupozornil, tak proste je to vyrobok ktory ma vady a tam uz postupujeme dalej akym sposobom to riesit, zlava/vymena/odstupenie atd...

priklad : mama ti ide kupit darcek na vianoce , chce ti kupit krasnu drahu kartu za 700Eur, pod stromcekom rozbalis das do pc, a pili ti to usi, az je to neprijemne, co teraz? povies,ze zakony fyziky tvoja mama nepoznala ? - hej je to pritiahnute za vlasy, ale proste fakt je ten,ze spotrebitel je momentalne strasny sef :)

tiez nevidim dovod alebo handrkovat sa ,ze doom mi pri 1500fps sposobuje tieto zvuky na karte, okej hrat na tom je nezmysel,ale druha vec nekupujem si kartu ktoru mozem "pouzivat" iba do nejakeho rozsahu.

v kazdom pripade ak by mi toto karta robila do 150fps tak by som to isto riesil... presli mi 4karty rukami a zatial som si nieco "vyslovene" neprijemne nevsimol.
Používateľov profilový obrázok
Eddward
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2071
Dátum registrácie: Pi 07. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice-okolie

Re: pískanie GTX 1080 a reklamácia

Príspevok od používateľa Eddward »

ja s tebou suhlasim, jasne ze sa karta nekupuje len do nejakeho rozsahuje alebo co.. jasne, nesprava sa ako ma v urcitej, "relativne" beznej situacii, co moze viest k reklamacii na co ma spotrebitel plne pravo,
fakt je ten ze vyrobca s tym asi velmi neratal pri navrhu karty a pravdepodobne to ani X-ta reklamacia nevyriesi... to ho samozrejme neospravedlnuje, jak hovoris, spotrebitel je sef, nikto ho na to neupozornil, ani take pouzivanie nezakazal, lenze takto moze skoncit na pol roka bez karty...
tazko toto riesit, je to taka trochu hranicna situacia, kde aj z tohto vlakna tak trochu vidiet, ze to skonci najskor pri tom kto prvy povoli... spotrebitel je sice v prave, ale ako pisem byt bez karty mesiace tiez neni velka vyhra
uz som k tomu povedal asi vsetko co som chcel
Core i7 8700K @ 4.8 Ghz + Noctua NH-D15 | 16GB DDR4 3200Mhz CL15 Corsair | MSI Z370 GAMING PRO CARBON | MSI RTX 2080 GAMING X TRIO | Crucial MX500 2TB SSD
Samsung 970 EVO 500GB NVMe | Seasonic Prime Ti Ultra 750W | W10 x64 Pro v1809 | Fractal Define R4 Black + 3x NF-A14 | DELL U2515H 1440p
mirec10
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 41
Dátum registrácie: Ne 10. Okt, 2010, 20:14

Re: pískanie GTX 1080 a reklamácia

Príspevok od používateľa mirec10 »

Monster1 napísal:... pri 1700 fps a cudujes sa ze ti piska karta, pri takychto fps ti bude piskat kazda karta, snad som nemal kartu ktora by to nerobila.
Mal som GTX660, z ktorej som nikdy piskot nepocul (konkretne Asus GTX660-DC2O-2GD5). Z tohto dovodu som sa s nou aj trochu nerad lucil. Terajsia R9 Fury si veselo piska :( PC mam tichy, osadeny Noctua vetrakmi
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8531
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: pískanie GTX 1080 a reklamácia

Príspevok od používateľa shiro »

ono to nemusi byt ani tak lahko technicky mozne spravit. zavisi to od napatia/prudu, ktory gpu vyzaduje pri svojom fungovani.
Skratene povedane, napajacia cast karty je vlastne spinany menic, ktory robi z 12V pozadovanych 1,XY V, potrebnych pre gpu. Spinanie tranzistorov v tomto menici sa deje obecne medzi 10000x az 100tisic krat, pricom samozrejme pokial sa to spina v rozmedzi 10 000x az 20 000x (10-20kHz), tak to clovek pocuje.
Je to preto, lebo ferit v cievkach na gpu v tomto spinanom menici sa s meniacim sa napatim vibruje - a to sposobuje zvuk ak sa to trafi do frekvencii 10 az 20KHz.

Cize mozne riesenia su laborovat s napajanim grafiky (pretaktovat ju, zmenit voltaz, nech cuca ine napatie), pripadne testnut iny zdroj. Pretoze kazdy zdroj dava kusok odlisne vyst. napatie, cize piskanie moze zmenit ton, pripadne sa posunut mimo pocutelne frekvencie - problem vyrieseny.

Dalsia moznost je pouzitie cievok ktore maju pevne vnutro, kde sa ziadne vibracie nedeju a nema co piskat. No menit cievky na grafike si doma asi nik nebude.

Bral som info stadeto
http://www.overclock.net/t/1094728/poss ... coil-whine
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: pískanie GTX 1080 a reklamácia

Príspevok od používateľa GABO »

Tak ako píšeš práve tu riešim jednu reklamáciu človeka z fóra na MSI GTX1070 a tá karta napr. na mojom setupe pracovnom jednoducho nepíska (ok dám hlavu ku karte pretože to mam priamo na stole len tak a pri napr. Shadow Warrior 2 počujem veľmi jemný piskot, ale k reálnemu coil whine ktorý je počuť cez skrinku v rámci menšej 4x4m izby nehrozí). Druhá vec je coil whine, ktorý takto počuť...čo som robil jeden vodný projekt s EVGA FTW 1070 tak karta v pohode, ale u človeka doma začala pískať, ale tak, že keď mi to nahral som odpadol. To samozrejme budeme meniť. Ono ľudia si myslia že karta bude deat silent :D ... to jednoducho nebude ani jedna (aby som dal hlavu ku karte a nepočul absolútne nič).
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555
marcelus
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 114
Dátum registrácie: Ut 20. Okt, 2009, 17:26
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: pískanie GTX 1080 a reklamácia

Príspevok od používateľa marcelus »

To je taka zahada s tym piskanim. Od jedneho casu som presvedceny ze ma na to vplyv aj pouzity zdroj. Na mojej starej karte ktoru uz nepouzivam (MSI GTX 780 gaming) pri vypnutom v syncu bolo pocut piskanie dost vyrazne snad uz od nejakych 80 FPS so zdrojom Enermax Pro 82+ II 625 W (neviem ci si presne pamatam to oznacenie) a ked som casom menil zdroj za druhy (Enermax Platimax 750 W) tak tam ani tuk a absolutne bez piskania aj pri stovkach FPS (inak v_sync zapinam vzdy len ked skusam benchmarky tak ho vypnem). Moja terajsia karta akurat vami spominana MSI 1070 Gaming nepiska absolutne vobec. Jedine ked zapnem EVGA OC scanner kde su nejake sialene FPS (700+ aj viac) tak jemne bzuci ale aj to pocut iba v noci (pc mam hned pod nohami asi meter od seba)
Používateľov profilový obrázok
dave1979
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 664
Dátum registrácie: Ne 16. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: sered

Re: pískanie GTX 1080 a reklamácia

Príspevok od používateľa dave1979 »

Ja to pískanie už neriešim.Pravdu povediac bola aj chyba to posielat na reklamačku.Proste moc som sa nato zameral a mal som stoho už haluze.Sledoval som a počuval stale new grafiku kedže nebola lacná a o nove a drahe veci sa človek boji tak to chce mat tip top.A to som začal vnímat až ked som si dal bednu na stol a mal som dole kryt.Jo takeho dooma 4 pri loadingu je počut bednu mam stale na stole 30cm od hlavy tak to jemne počujem.neberiem to ako zavadu,lebo podla mna to píska skoro kažemu +- pri 2500 fps )) Tých hier kde to robí v menu hry alebo pri loadingu spočitam tak na prstoch jednej ruky.Teda vlastne
zatial len Doom4,Project Cars,Fifa,,.A stare hry nepočitam tych je určite viac )))
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8531
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: pískanie GTX 1080 a reklamácia

Príspevok od používateľa shiro »

Sledoval som a počuval stale new grafiku kedže nebola lacná a o nove a drahe veci sa človek boji tak to chce mat tip top
co by si robil pri iphone za 700eur? :D
...len taka srandovna odbocka.

Aj keby ti to dakedy piskalo, nieje to nic zle, hardware funguje normalne, akurat sa zvukovo prejavuje. Takisto ako disk "tuka" pri citani/zapise. A ver mi, su exoti, co im to strasne vadi a idu z toho zosalet. Stretol som jedneho, co doslova daval ucho na notebook, aby pocul ci mu disk nerobi zvuky. :D
Az na to, ze s diskom v takomto pripade nic nepravis, lebo je to jeho normalny prejav.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: pískanie GTX 1080 a reklamácia

Príspevok od používateľa quicky »

Mýlim sa,alebo som naozaj čítal,ze ešte aj iphone7 v záťaži vydáva nejaký bzukot?aspon nejaké reči okolo som započul :D pri iphone je chorá už len tá cenovka za to čo človek dostane
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9961
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: pískanie GTX 1080 a reklamácia

Príspevok od používateľa stiv »

Mal piskat na zaciatku vraj. Poznam par kamaratov co maju ip a nikomu nepiska. :D

Dostanes najvykonnejsi a najfunkcnejsi telefon za tu cenu. :)
.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: pískanie GTX 1080 a reklamácia

Príspevok od používateľa quicky »

ci je vykon 2x ako op3 za double cenu je otazne a tak isto ci najfunkcnejsi (kedze najfunkcnejsia vec je pre mna mass storage ktory nema - napr)...

ok sme OT :D v kazdom pripade by karta nemala piskat na uroven,ze to niekoho rusi.
castelL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4062
Dátum registrácie: Po 27. Jan, 2014, 21:38
Bydlisko: Košice

Re: pískanie GTX 1080 a reklamácia

Príspevok od používateľa castelL »

Tiež si myslím, ani nie myslím, ale malo by to jednoducho tak byť. Je to je vlastnosť? Je to vlastnosť ktorej výrobca vie jednoducho predísť použitím kvalitnejších súčiastok. To že výrobcovia šetria, je ich problém, potom nech riešia tieto reklamácie. Evidentne ich to aj tak nejako netankuje.

Spomínam si, ako som riešil pískanie napájacej kaskády u základnej dosky AsRock Z170 Extreme4, riešil som to aj na ofiko fóre AsRock a tam sa moderátori vyjadrili v zmysle, že je to "vlastnosť", ale AsRock je natoľko benevolentný, že akceptuje aj túto "vadu" vo formu reklamácie. Akože to by malo byť automaticky a nie z toho robiť nejaký benefit jedného výrobcu. Apropo, GIGABYTE a ani MSI po výmene nevydávali žiadne pískanie a ani bzučanie, takže opäť si myslím, že je to vec použitia súčiastok, prípadne výrobnej vady na samotnej linke. Nakoľko problémy pri týchto doskách mali z väčšiny prvé predajné kusy.

OT: 1/4 pri IP si ľudia priplácajú len za názov.
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8531
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: pískanie GTX 1080 a reklamácia

Príspevok od používateľa shiro »

Vidis, to ze iP7 na zaciatku piskal ma vobec nenapadlo. To som len tak tresol ked uz sme sa bavili o drahych veciach. Ale sadlo to sem jak rit na serbel :D

Ano, vyrobca moze predist problemom kvalitnejsimi suciastkami. No ked preda 100tisic grafik, tak miera reklamovatelnosti s tymto problemom je miziva, zahrnie sa to do statistickej kazivosti a vyrobcu to netankuje. Na druhej strane, prejavuje sa to pri stovkach fps a to defakto realne nema nikto v ziadnej hre...vyrobca nebude riesit 1% ludi hrajucich nenarocne hry, beziace na 550fps aby musel riesit zmenu suciastok ci navrhu karty. A dalsich X tisic ludi, ktorym to 15s piska v menu hry, kde to moze bezat na stovkach fps na to skratka kasle a ani sa neozve. Lebo sa o nic nejedna.

Cize ano, jednak je to problem, ale je to skor taka otrava ako problem :-)
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
mirec10
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 41
Dátum registrácie: Ne 10. Okt, 2010, 20:14

Re: pískanie GTX 1080 a reklamácia

Príspevok od používateľa mirec10 »

shiro napísal:Cize mozne riesenia su laborovat s napajanim grafiky (pretaktovat ju, zmenit voltaz, nech cuca ine napatie), pripadne testnut iny zdroj.
Este som zabudol dodat ze zdroj mam Seasonic P-760, co sa povazuje za jeden z top zdrojov. S inym (lacnejsim a menej odolnym) zdrojom by mohol byt vysledok ohladom piskania lepsi. Takze drahsi / iny zdroj ma sancu na lepsi vysledok asi 50 na 50.
Zhrnutie: takze pokial su tie cievky na grafike nah***o, tak to bude piskat skoro vzdy. Len niekedy viac, inokedy menej, v zavislosti na HW/SW konfiguracii. Moze to ovplyvnit aj spotreba CPU / inych komponentov, hlavne pri lacnejsich zdrojoch, kde byva vyssia napatova tolerancia pri roznych zataziach.
Naposledy upravil/-a mirec10 v Št 22. Dec, 2016, 00:24, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9961
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: pískanie GTX 1080 a reklamácia

Príspevok od používateľa stiv »

Akurat ze P760 az taka topka neni (tak pred par rokmi mozno). A vzhladom na mnozstvo reklamovanych kusov...
.

Návrat na "Grafické karty"